Standardpistol, 15m - Junior | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 21. januar 2020 - kl. 06:05
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
JUN 6 265.00
R1268 R2265 R3265 R4265
Sum1063 Snit265.75
2. 108109 Thomas Bøgh Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
JUN 9 254.33
R1270 R2264 R3261 R4259
Sum1054 Snit263.50
3. 96480 Aksel Damgaard Steffensen Tved Skyttekreds
DGI Fyn
JUN 6 256.00
R1266 R2264 R3262 R4261
Sum1053 Snit263.25
4. 136081 Yannick Knudsen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
JUN 6 252.00
R1262 R2257 R3256 R4249
Sum1024 Snit256.00
5. 122285 Izabela Duracova Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 5 247.60
R1252 R2250 R3248 R4247
Sum997 Snit249.25
6. 136476 Ida Andersen Vadum Skytteforening af 1970
DGI Nordjylland
JUN 4 247.75
R1251 R2248 R3247 R4245
Sum991 Snit247.75
7. 136384 Frederik Søndergaard Christiansen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
JUN 4 241.75
R1264 R2239 R3233 R4231
Sum967 Snit241.75
8. 136475 Frederik Diekmann Vadum Skytteforening af 1970
DGI Nordjylland
JUN 4 238.75
R1257 R2235 R3234 R4229
Sum955 Snit238.75
9. 118146 Axel Olsen KLK Hovedkreds
DGI Storkøbenhavn
JUN 8 225.38
R1244 R2244 R3234 R4223
Sum945 Snit236.25
10. 114273 Rasmus Andersen Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 4 224.00
R1232 R2231 R3221 R4212
Sum896 Snit224.00
11. 129449 Storm F Warberg Clausen Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
JUN 7 197.43
R1277 R2212 R3205 R4189
Sum883 Snit220.75
12. 130588 Sebastian Jæger Midtiby Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
JUN 16 172.19
R1228 R2196 R3185 R4183
Sum792 Snit198.00
13. 125004 Victor R. Ehlers Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
JUN 3 251.67
R1257 R2251 R3247 R4-
Sum755 Snit251.67
14. 131197 Nicki Skifte Hørve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 3 243.00
R1254 R2242 R3233 R4-
Sum729 Snit243.00
15. 104433 David Stangerup Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
JUN 3 242.67
R1251 R2242 R3235 R4-
Sum728 Snit242.67
16. 120849 Christine Nedergaard Nielsen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
JUN 3 241.67
R1248 R2243 R3234 R4-
Sum725 Snit241.67
17. 125486 Søren Kaa Bach Århus Pistolklub
DGI Østjylland
JUN 3 210.33
R1219 R2210 R3202 R4-
Sum631 Snit210.33
18. 118403 Nicklas Daugaard Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
JUN 3 204.33
R1248 R2222 R3143 R4-
Sum613 Snit204.33
19. 141277 Sanne Gudmand-Høyer Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
JUN 3 200.00
R1206 R2199 R3195 R4-
Sum600 Snit200.00
20. 120590 Marcus S. Hansen Vordingborg Skytteforening
DGI Storstrømmen
JUN 2 255.50
R1256 R2255 R3- R4-
Sum511 Snit255.50
21. 122815 Matis Helbo Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 2 245.00
R1250 R2240 R3- R4-
Sum490 Snit245.00
22. 104853 Johannes Markvardsen Hesselager Fore. Sportsklubber
DGI Fyn
JUN 2 243.50
R1247 R2240 R3- R4-
Sum487 Snit243.50
23. 132463 Anders Hasselager Hvorslev Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
JUN 2 226.50
R1229 R2224 R3- R4-
Sum453 Snit226.50
24. 112920 Sif Gorm Hansen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
JUN 2 224.00
R1248 R2200 R3- R4-
Sum448 Snit224.00
25. 105648 Andreas Borchers Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
JUN 2 179.00
R1189 R2169 R3- R4-
Sum358 Snit179.00
26. 113666 Thomas Broe Højriis Christensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
JUN 1 253.00
R1253 R2- R3- R4-
Sum253 Snit253.00
27. 125872 Casper Boserup Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
JUN 1 245.00
R1245 R2- R3- R4-
Sum245 Snit245.00
28. 108103 Felix Buch Skytteforeningen Krudttønden
DGI Storkøbenhavn
JUN 1 233.00
R1233 R2- R3- R4-
Sum233 Snit233.00
29. 131512 Benjamin Ellekvist Skytteforeningen Krudttønden
DGI Storkøbenhavn
JUN 1 231.00
R1231 R2- R3- R4-
Sum231 Snit231.00
30. 132445 Thore Frank Søborg SG&I
DGI Nordsjælland
JUN 1 229.00
R1229 R2- R3- R4-
Sum229 Snit229.00
31. 129740 Daniel Andersen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
JUN 1 215.00
R1215 R2- R3- R4-
Sum215 Snit215.00
32. 117015 Kasper Kristiansen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
JUN 1 196.00
R1196 R2- R3- R4-
Sum196 Snit196.00
33. 126964 Lucas Harder Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 1 180.00
R1180 R2- R3- R4-
Sum180 Snit180.00
34. 134693 Emil Omeragic Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 1 179.00
R1179 R2- R3- R4-
Sum179 Snit179.00
35. 133493 Karl-Emil Sichlau Petersen KLK Hovedkreds
DGI Storkøbenhavn
JUN 1 169.00
R1169 R2- R3- R4-
Sum169 Snit169.00
36. 138255 Felix Grünberger Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
JUN 1 167.00
R1167 R2- R3- R4-
Sum167 Snit167.00
37. 140742 Gustav Henlov Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
JUN 1 153.00
R1153 R2- R3- R4-
Sum153 Snit153.00
38. 141258 Jonas Gamst Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 1 152.00
R1152 R2- R3- R4-
Sum152 Snit152.00

Til toppen