Standardpistol, 15m - Fri | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 25. november 2020 - kl. 06:06
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 88608 Svend Peter Larsen Sæby og omegns skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 7 287.86
R1286 R2290 R3291 R4294
Sum1161 Snit290.25
2. 32164 Michael Brandt Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 9 287.33
R1287 R2289 R3291 R4292
Sum1159 Snit289.75
3. 133857 Sonja Andersen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 9 267.44
R1270 R2273 R3274 R4285
Sum1102 Snit275.50
4. 131850 Carina Marie Lassen Års Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 7 268.43
R1272 R2272 R3272 R4274
Sum1090 Snit272.50
5. 101815 Aage Nommensen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 4 269.25
R1260 R2265 R3275 R4277
Sum1077 Snit269.25
6. 59392 Aksel Hemmingsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 5 261.80
R1256 R2265 R3270 R4270
Sum1061 Snit265.25
7. 141390 Lars H Fischer Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 8 256.38
R1263 R2263 R3261 R4261
Sum1048 Snit262.00
8. 124625 Allan Elgaard Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 5 257.60
R1266 R2262 R3257 R4255
Sum1040 Snit260.00
9. 66406 Dan Otto Eriksen Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 5 257.40
R1259 R2259 R3258 R4258
Sum1034 Snit258.50
10. 86095 Lars Ewald Jensen Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 6 249.17
R1260 R2260 R3252 R4252
Sum1024 Snit256.00
11. 119014 Jorge Abos Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 9 245.89
R1264 R2261 R3252 R4247
Sum1024 Snit256.00
12. 140410 Pia Grøndal Jakobsen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 5 251.60
R1261 R2256 R3253 R4250
Sum1020 Snit255.00
13. 125242 Lotte Buhl Boserup Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
FRI 6 250.67
R1271 R2252 R3252 R4245
Sum1020 Snit255.00
14. 116012 Kaj Haulrich Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 6 243.83
R1257 R2248 R3245 R4243
Sum993 Snit248.25
15. 122302 Villy Mattesen Gesten Skytteforening
DGI Sydvest
FRI 5 236.80
R1252 R2244 R3241 R4229
Sum966 Snit241.50
16. 70232 Bent Hansen Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 6 225.00
R1241 R2241 R3225 R4221
Sum928 Snit232.00
17. 14158 Svenning Aanundsen Hougaard Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 4 216.75
R1230 R2220 R3214 R4203
Sum867 Snit216.75
18. 47384 Kim Madsen Haarby Skytteforening
DGI Fyn
FRI 3 275.33
R1276 R2275 R3275 R4-
Sum826 Snit275.33
19. 134253 Charli Petersen Køge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 3 267.33
R1275 R2265 R3262 R4-
Sum802 Snit267.33
20. 86172 Søren Lindow Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 6 192.67
R1209 R2209 R3190 R4190
Sum798 Snit199.50
21. 32851 Bjarne Madsen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 263.33
R1268 R2262 R3260 R4-
Sum790 Snit263.33
22. 94293 Kaj Sørensen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 260.00
R1265 R2265 R3250 R4-
Sum780 Snit260.00
23. 32710 Egon Stephansen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 258.33
R1261 R2259 R3255 R4-
Sum775 Snit258.33
24. 90346 Jan Oster Pedersen Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 3 256.67
R1260 R2259 R3251 R4-
Sum770 Snit256.67
25. 57099 Carl-Erik Larsen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 3 239.67
R1263 R2249 R3207 R4-
Sum719 Snit239.67
26. 137429 Jørn Sørensen Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 3 237.67
R1242 R2239 R3232 R4-
Sum713 Snit237.67
27. 31797 Vilhelm Birn Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 215.67
R1224 R2215 R3208 R4-
Sum647 Snit215.67
28. 10601 Bo Karup Nielsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
FRI 2 286.00
R1288 R2284 R3- R4-
Sum572 Snit286.00
29. 14386 Hardy Grønhøj Vadum Skytteforening af 1970
DGI Nordjylland
FRI 2 274.00
R1276 R2272 R3- R4-
Sum548 Snit274.00
30. 143288 Henriette Jensen Thun Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 2 268.50
R1275 R2262 R3- R4-
Sum537 Snit268.50
31. 142155 Susanne Lykke Petersen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 2 260.50
R1282 R2239 R3- R4-
Sum521 Snit260.50
32. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 2 260.00
R1273 R2247 R3- R4-
Sum520 Snit260.00
33. 125860 Karin Bøgelund Dars Riis Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
FRI 2 252.50
R1254 R2251 R3- R4-
Sum505 Snit252.50
34. 140736 Jesper Kipper Store Heddinge Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 2 252.00
R1266 R2238 R3- R4-
Sum504 Snit252.00
35. 92672 Lonnie Hirtz Nielsen Ølgod Skytteforening
DGI Sydvest
FRI 2 245.00
R1246 R2244 R3- R4-
Sum490 Snit245.00
36. 112749 Per Kongerslev Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 2 244.50
R1251 R2238 R3- R4-
Sum489 Snit244.50
37. 114805 Svend Brixen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 2 244.00
R1248 R2240 R3- R4-
Sum488 Snit244.00
38. 108108 Tine Bøgh Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 2 211.50
R1236 R2187 R3- R4-
Sum423 Snit211.50
39. 138877 Jesper Skaarup Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
FRI 2 171.50
R1198 R2145 R3- R4-
Sum343 Snit171.50
40. 59327 Just Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 1 291.00
R1291 R2- R3- R4-
Sum291 Snit291.00
41. 127675 Mark Munk Lindahl Christensen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 1 267.00
R1267 R2- R3- R4-
Sum267 Snit267.00
42. 47393 John Larsen Haarby Skytteforening
DGI Fyn
FRI 1 264.00
R1264 R2- R3- R4-
Sum264 Snit264.00
43. 142737 Ove Sørensen Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 1 247.00
R1247 R2- R3- R4-
Sum247 Snit247.00
44. 140856 Sylwia Cirillo Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 1 85.00
R185 R2- R3- R4-
Sum85 Snit85.00

Til toppen