Luftpistol, 15m - 1-Hånd | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 20. januar 2021 - kl. 06:06
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 59362 Dennis Samuelsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 1 6 286.00
R1292 R2290 R3290 R4286
Sum1158 Snit289.50
2. 34981 Jonas Hansen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H 1 6 288.00
R1290 R2289 R3289 R4288
Sum1156 Snit289.00
3. 62420 Carsten Bech-Jensen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
1H 1 6 286.00
R1290 R2289 R3287 R4284
Sum1150 Snit287.50
4. 32357 Knud Erik Sørensen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 1 6 282.33
R1290 R2285 R3284 R4284
Sum1143 Snit285.75
5. 61720 Jens Hartwig Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
1H 1 5 283.20
R1290 R2285 R3282 R4281
Sum1138 Snit284.50
6. 68697 Steen K. Pedersen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 1 10 280.70
R1287 R2284 R3284 R4283
Sum1138 Snit284.50
7. 134742 Henrik Berker Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H 1 6 282.17
R1287 R2286 R3283 R4281
Sum1137 Snit284.25
8. 49653 Flemming Hansen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
1H 1 4 283.25
R1287 R2284 R3281 R4281
Sum1133 Snit283.25
9. 95683 Morten Andersen Mejrup Skytteforening
DGI Vestjylland
1H 1 10 279.80
R1285 R2284 R3283 R4281
Sum1133 Snit283.25
10. 59476 Michael Frederiksen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 1 14 274.71
R1288 R2282 R3282 R4280
Sum1132 Snit283.00
11. 88819 Anni Thovtrup Helle Skytteforening
DGI Sydvest
1H 1 7 279.14
R1284 R2283 R3283 R4280
Sum1130 Snit282.50
12. 86053 Jimmy Larsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 1 5 281.00
R1285 R2285 R3279 R4279
Sum1128 Snit282.00
13. 17871 Niklas Elmose Andersen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
1H 1 6 279.83
R1286 R2281 R3281 R4280
Sum1128 Snit282.00
14. 113422 Helge Bertelsen Sdr. Omme Skytteforening
DGI Sydvest
1H 1 6 276.17
R1286 R2282 R3280 R4279
Sum1127 Snit281.75
15. 119248 Erik Larsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 13 270.46
R1289 R2285 R3275 R4275
Sum1124 Snit281.00
16. 41436 Jonas Lauridsen Holsted Skyttekreds
DGI Sydvest
1H 1 5 280.20
R1283 R2282 R3280 R4278
Sum1123 Snit280.75
17. 115896 Emil Strandgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 1 5 278.00
R1283 R2281 R3279 R4279
Sum1122 Snit280.50
18. 35029 Gert Nielsen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H 1 5 277.40
R1283 R2281 R3281 R4276
Sum1121 Snit280.25
19. 51581 Per Michael Elmose Dalum Skytteforening
DGI Fyn
1H 1 4 279.25
R1282 R2280 R3280 R4275
Sum1117 Snit279.25
20. 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 1 14 272.86
R1280 R2279 R3279 R4279
Sum1117 Snit279.25
21. 58173 Peter Strandgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 1 5 276.60
R1285 R2280 R3276 R4275
Sum1116 Snit279.00
22. 27601 Niels Lund Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 2 15 269.53
R1283 R2283 R3273 R4273
Sum1112 Snit278.00
23. 116023 Tom Ottosen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 1 6 273.67
R1283 R2278 R3277 R4272
Sum1110 Snit277.50
24. 59467 Morten Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 1 4 277.25
R1281 R2280 R3279 R4269
Sum1109 Snit277.25
25. 103871 Jørgen Pedersen Grindsted Pistolklub
DGI Sydvest
1H 1 6 274.17
R1275 R2277 R3277 R4278
Sum1107 Snit276.75
26. 38077 Martin Høholt Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
1H 1 4 276.50
R1273 R2276 R3278 R4279
Sum1106 Snit276.50
27. 55218 Jan Macdams Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 2 10 270.40
R1274 R2274 R3275 R4282
Sum1105 Snit276.25
28. 123962 Bo Storm Ottosen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 2 12 272.00
R1274 R2274 R3277 R4278
Sum1103 Snit275.75
29. 55005 Sune S. Rongsted Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 2 8 272.00
R1273 R2275 R3276 R4279
Sum1103 Snit275.75
30. 85067 Karin Christensen Sdr. Omme Skytteforening
DGI Sydvest
1H 2 6 271.50
R1266 R2275 R3280 R4281
Sum1102 Snit275.50
31. 88413 Rene Loholt Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 1 4 275.25
R1280 R2277 R3276 R4268
Sum1101 Snit275.25
32. 124312 Henrik Jørgensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 5 271.80
R1283 R2280 R3276 R4262
Sum1101 Snit275.25
33. 56426 Simon Madsen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 1 5 273.40
R1280 R2278 R3274 R4268
Sum1100 Snit275.00
34. 109163 René Mosegaard Østbirk Pistol Skytter
DGI Sydøstjylland
1H 1 6 273.00
R1277 R2276 R3274 R4273
Sum1100 Snit275.00
35. 35195 Kirsten Meldgaard Hansen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H 1 7 271.43
R1278 R2274 R3274 R4274
Sum1100 Snit275.00
36. 38244 Leo Bergholt Madsen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
1H 2 8 270.25
R1279 R2275 R3274 R4271
Sum1099 Snit274.75
37. 55123 Preben Villadsen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 2 12 269.92
R1278 R2277 R3273 R4271
Sum1099 Snit274.75
38. 122680 Ulla Larsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
1H 2 6 271.33
R1277 R2273 R3273 R4272
Sum1095 Snit273.75
39. 65060 Per C. Madsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
1H 2 7 268.86
R1284 R2271 R3271 R4269
Sum1095 Snit273.75
40. 129903 Allan Sørensen Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 7 267.00
R1279 R2274 R3274 R4268
Sum1095 Snit273.75
41. 60401 Eskil Gotfredsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 8 269.63
R1277 R2274 R3272 R4271
Sum1094 Snit273.50
42. 69408 LEIF Bodilsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 5 271.00
R1281 R2276 R3269 R4267
Sum1093 Snit273.25
43. 105193 Jan Laursen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 7 267.57
R1279 R2271 R3271 R4271
Sum1092 Snit273.00
44. 89684 Jes Spanggaard Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 1 4 271.50
R1275 R2274 R3271 R4266
Sum1086 Snit271.50
45. 66060 Lars Holte Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
1H 2 7 270.43
R1274 R2272 R3270 R4270
Sum1086 Snit271.50
46. 108916 Astrid Jensen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 2 4 271.00
R1273 R2271 R3271 R4269
Sum1084 Snit271.00
47. 14851 Carsten Hansen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 2 4 269.50
R1272 R2269 R3269 R4268
Sum1078 Snit269.50
48. 33974 Jens Peter Bindesbøll Sdr. Omme Skytteforening
DGI Sydvest
1H 1 5 266.60
R1275 R2268 R3268 R4263
Sum1074 Snit268.50
49. 134624 Jesper Skytte Lund Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 7 264.86
R1270 R2269 R3268 R4267
Sum1074 Snit268.50
50. 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 2 5 267.40
R1271 R2271 R3266 R4265
Sum1073 Snit268.25
51. 30093 Michael Stephensen Aulum Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 2 5 263.60
R1270 R2267 R3266 R4265
Sum1068 Snit267.00
52. 18542 Allan Andersen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
1H 2 6 262.67
R1270 R2269 R3263 R4261
Sum1063 Snit265.75
53. 139423 Corneliah Agnes Rosamynthe Skovlund Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
1H 2 4 265.25
R1276 R2264 R3263 R4258
Sum1061 Snit265.25
54. 98595 Rasmus Haue Heesgaard Sdr. Omme Skytteforening
DGI Sydvest
1H 2 4 264.25
R1267 R2265 R3263 R4262
Sum1057 Snit264.25
55. 104486 Eduardo Hansen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 6 261.17
R1266 R2265 R3262 R4262
Sum1055 Snit263.75
56. 140110 Michael Jørgensen Sdr. Omme Skytteforening
DGI Sydvest
1H 2 5 261.80
R1267 R2264 R3263 R4260
Sum1054 Snit263.50
57. 69591 Arne Berg Søeballe Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 14 251.86
R1270 R2262 R3261 R4261
Sum1054 Snit263.50
58. 119496 Ole Dejgaard Aulum Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 2 4 261.75
R1267 R2266 R3261 R4253
Sum1047 Snit261.75
59. 88757 Bendt Kjærsig Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
1H 2 7 257.86
R1269 R2260 R3259 R4259
Sum1047 Snit261.75
60. 86247 Claus Olsen Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 2 10 253.10
R1264 R2261 R3259 R4258
Sum1042 Snit260.50
61. 58179 Ole Hardon Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 5 256.40
R1263 R2257 R3256 R4254
Sum1030 Snit257.50
62. 120373 Carsten Sølvberg Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 6 252.33
R1263 R2253 R3252 R4252
Sum1020 Snit255.00
63. 24838 Frank Lahn Nielsen Bossow Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
1H 2 4 254.50
R1258 R2257 R3255 R4248
Sum1018 Snit254.50
64. 31549 Per Jacobsen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 2 4 254.25
R1260 R2259 R3251 R4247
Sum1017 Snit254.25
65. 69460 Inge Larsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 4 253.50
R1273 R2256 R3243 R4242
Sum1014 Snit253.50
66. 136561 Martin Nygaard Andersen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 2 8 244.75
R1255 R2249 R3248 R4248
Sum1000 Snit250.00
67. 94267 Peter Jensen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
1H 1 3 283.67
R1284 R2284 R3283 R4-
Sum851 Snit283.67
68. 31309 Keld Jeppesen Aulum Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 1 3 282.67
R1284 R2283 R3281 R4-
Sum848 Snit282.67
69. 60703 Rasmus Jensen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 3 281.67
R1283 R2282 R3280 R4-
Sum845 Snit281.67
70. 14860 Bo Lykholt Andreasen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 1 3 279.67
R1284 R2282 R3273 R4-
Sum839 Snit279.67
71. 12377 Tomas Lauridsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 1 3 279.33
R1288 R2277 R3273 R4-
Sum838 Snit279.33
72. 43974 Sten Aarestrup Aabenraa Skytteforening
DGI Sønderjylland
1H 1 3 279.00
R1283 R2280 R3274 R4-
Sum837 Snit279.00
73. 66353 David Krobæk Grainger Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
1H 1 3 278.33
R1283 R2278 R3274 R4-
Sum835 Snit278.33
74. 33961 Lars Bindesbøll Sdr. Omme Skytteforening
DGI Sydvest
1H 1 3 278.00
R1281 R2277 R3276 R4-
Sum834 Snit278.00
75. 29893 Jan Mortensen Aulum Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 1 3 277.00
R1281 R2278 R3272 R4-
Sum831 Snit277.00
76. 106653 Niels Hoffmann Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
1H 1 3 276.00
R1282 R2276 R3270 R4-
Sum828 Snit276.00
77. 90854 Kim Laursen Skive Pistolklub
DGI Midtjylland
1H 1 3 276.00
R1281 R2275 R3272 R4-
Sum828 Snit276.00
78. 34841 Thomas Illum Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H 1 3 275.67
R1281 R2277 R3269 R4-
Sum827 Snit275.67
79. 30665 Carl Johnsen Aulum Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 1 3 275.33
R1277 R2275 R3274 R4-
Sum826 Snit275.33
80. 64893 Marinus Larsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
1H 2 3 273.67
R1277 R2273 R3271 R4-
Sum821 Snit273.67
81. 19321 Niels Peter Bro Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 1 3 271.67
R1276 R2272 R3267 R4-
Sum815 Snit271.67
82. 39048 Bjarne Fahnøe Helle Skytteforening
DGI Sydvest
1H 2 3 268.00
R1280 R2262 R3262 R4-
Sum804 Snit268.00
83. 19759 Claus Nielsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 2 3 265.33
R1270 R2265 R3261 R4-
Sum796 Snit265.33
84. 140939 Anders Beck Thomsen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
1H 2 3 265.00
R1268 R2267 R3260 R4-
Sum795 Snit265.00
85. 119497 Sarah Dejgaard Aulum Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 2 3 262.33
R1271 R2258 R3258 R4-
Sum787 Snit262.33
86. 65847 Jakob Keis Hansen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
1H 2 3 260.33
R1268 R2259 R3254 R4-
Sum781 Snit260.33
87. 43471 Jan Poulsen Broagerlands Skytteforening
DGI Sønderjylland
1H 2 3 259.67
R1265 R2260 R3254 R4-
Sum779 Snit259.67
88. 39291 Kim Dammark Helle Skytteforening
DGI Sydvest
1H 2 3 255.67
R1258 R2255 R3254 R4-
Sum767 Snit255.67
89. 97436 Jonas Ellegaard Jakobsen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
1H 2 3 254.00
R1260 R2260 R3242 R4-
Sum762 Snit254.00
90. 122578 Bjarne W A Obel Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
1H 2 3 253.00
R1257 R2253 R3249 R4-
Sum759 Snit253.00
91. 37862 Jesper Aggerholm Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
1H 2 3 241.33
R1264 R2260 R3200 R4-
Sum724 Snit241.33
92. 129966 Irene Christiansen Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 3 217.67
R1228 R2220 R3205 R4-
Sum653 Snit217.67
93. 53393 Marcus Errebo Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 1 2 291.50
R1295 R2288 R3- R4-
Sum583 Snit291.50
94. 89946 Slava Chernenko Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 1 2 287.50
R1288 R2287 R3- R4-
Sum575 Snit287.50
95. 16916 Rune Knudsen St. Restrup Idrætsforening
DGI Nordjylland
1H 1 2 287.00
R1292 R2282 R3- R4-
Sum574 Snit287.00
96. 14027 Lars Kjeldgaard Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 1 2 287.00
R1288 R2286 R3- R4-
Sum574 Snit287.00
97. 50528 Brian Madsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
1H 1 2 286.00
R1286 R2286 R3- R4-
Sum572 Snit286.00
98. 32639 Heidi Bergholt Madsen St. Restrup Idrætsforening
DGI Nordjylland
1H 1 2 284.00
R1291 R2277 R3- R4-
Sum568 Snit284.00
99. 60615 Johnny Hvidtfeldt Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 1 2 283.50
R1286 R2281 R3- R4-
Sum567 Snit283.50
100. 141596 Anders Christensen Sdr. Omme Skytteforening
DGI Sydvest
1H 1 2 282.50
R1287 R2278 R3- R4-
Sum565 Snit282.50
101. 16941 Peter Holmegaard Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 1 2 282.00
R1283 R2281 R3- R4-
Sum564 Snit282.00
102. 31855 Thomas Bergholt Madsen St. Restrup Idrætsforening
DGI Nordjylland
1H 1 2 281.50
R1282 R2281 R3- R4-
Sum563 Snit281.50
103. 100020 Ricky Winther Kolding-Bramdrup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H 1 2 280.00
R1284 R2276 R3- R4-
Sum560 Snit280.00
104. 16986 Michael Fjorback St. Restrup Idrætsforening
DGI Nordjylland
1H 1 2 279.50
R1284 R2275 R3- R4-
Sum559 Snit279.50
105. 33998 Allan Gejl Sdr. Omme Skytteforening
DGI Sydvest
1H 1 2 278.50
R1284 R2273 R3- R4-
Sum557 Snit278.50
106. 35750 Bjarne Kyed Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H 1 2 278.50
R1281 R2276 R3- R4-
Sum557 Snit278.50
107. 55920 Lars Jensen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 1 2 278.50
R1279 R2278 R3- R4-
Sum557 Snit278.50
108. 121881 Peter Søgaard Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
1H 1 2 278.00
R1279 R2277 R3- R4-
Sum556 Snit278.00
109. 50210 Jan Hansen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
1H 1 2 278.00
R1279 R2277 R3- R4-
Sum556 Snit278.00
110. 104419 Per Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
1H 1 2 277.50
R1278 R2277 R3- R4-
Sum555 Snit277.50
111. 122254 Michael Bak Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 1 2 277.00
R1279 R2275 R3- R4-
Sum554 Snit277.00
112. 34163 Børge Bladsgård Grindsted Pistolklub
DGI Sydvest
1H 1 2 277.00
R1277 R2277 R3- R4-
Sum554 Snit277.00
113. 51496 Bjarne Hinderup Jensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
1H 1 2 274.50
R1276 R2273 R3- R4-
Sum549 Snit274.50
114. 55982 Jens Peter Jensen Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 1 2 274.50
R1281 R2268 R3- R4-
Sum549 Snit274.50
115. 16277 Tom Wendell Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 1 2 273.00
R1276 R2270 R3- R4-
Sum546 Snit273.00
116. 121323 Thomas Jessen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
1H 2 2 273.00
R1273 R2273 R3- R4-
Sum546 Snit273.00
117. 39924 Johnie Knudsen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
1H 2 2 272.50
R1279 R2266 R3- R4-
Sum545 Snit272.50
118. 120793 Irina Ustinova Tjørring IF Skytteafdeling
DGI Midtjylland
1H 2 2 271.00
R1272 R2270 R3- R4-
Sum542 Snit271.00
119. 68568 Leif B. Rasmussen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab)
DGI Storkøbenhavn
1H 2 2 270.50
R1272 R2269 R3- R4-
Sum541 Snit270.50
120. 14453 Birgitte Bæk Larsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 2 2 270.50
R1275 R2266 R3- R4-
Sum541 Snit270.50
121. 136265 Isabella Cecilie Schmidt Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 1 2 270.50
R1271 R2270 R3- R4-
Sum541 Snit270.50
122. 19707 Jan Dovolil Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 2 2 269.00
R1273 R2265 R3- R4-
Sum538 Snit269.00
123. 25362 Casper Buschbeck Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
1H 2 2 267.50
R1269 R2266 R3- R4-
Sum535 Snit267.50
124. 69328 Søren Smith Rasmussen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 2 267.00
R1271 R2263 R3- R4-
Sum534 Snit267.00
125. 128748 Flemming Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 2 267.00
R1268 R2266 R3- R4-
Sum534 Snit267.00
126. 16742 Poul Fjorback St. Restrup Idrætsforening
DGI Nordjylland
1H 2 2 266.00
R1269 R2263 R3- R4-
Sum532 Snit266.00
127. 121528 Jan Roager Petersen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 2 2 263.50
R1264 R2263 R3- R4-
Sum527 Snit263.50
128. 10982 Erik Balk Mouritsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 2 2 263.50
R1264 R2263 R3- R4-
Sum527 Snit263.50
129. 67586 Kenneth Lagoni Olsen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
1H 2 2 263.50
R1269 R2258 R3- R4-
Sum527 Snit263.50
130. 46357 Jesper Christensen Lunde Sg&I
DGI Fyn
1H 1 2 263.00
R1266 R2260 R3- R4-
Sum526 Snit263.00
131. 16565 Niels Jørgen Mikkelsen Sports skytterne Snedsted
DGI Nordjylland
1H 2 2 260.50
R1263 R2258 R3- R4-
Sum521 Snit260.50
132. 123276 Victor Suhak Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 2 2 260.00
R1262 R2258 R3- R4-
Sum520 Snit260.00
133. 50469 Jens Gormsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
1H 2 2 259.50
R1265 R2254 R3- R4-
Sum519 Snit259.50
134. 105938 Dan Christiansen Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 2 259.50
R1268 R2251 R3- R4-
Sum519 Snit259.50
135. 24717 Brian Therkildsen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
1H 2 2 259.00
R1265 R2253 R3- R4-
Sum518 Snit259.00
136. 10551 Jan Elgaard Sørensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 2 2 256.50
R1259 R2254 R3- R4-
Sum513 Snit256.50
137. 23200 Solveig Kjeldsen Rønde Skytteforening
DGI Østjylland
1H 2 2 251.50
R1262 R2241 R3- R4-
Sum503 Snit251.50
138. 43456 Jørgen Philipsen Broagerlands Skytteforening
DGI Sønderjylland
1H 2 2 250.00
R1251 R2249 R3- R4-
Sum500 Snit250.00
139. 123152 Jesper Ørbæk Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 2 2 249.50
R1250 R2249 R3- R4-
Sum499 Snit249.50
140. 51246 Klaus Mørkeberg Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
1H 2 2 246.00
R1247 R2245 R3- R4-
Sum492 Snit246.00
141. 143946 Martin Øhlenschlæger Aulum Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 2 2 241.00
R1242 R2240 R3- R4-
Sum482 Snit241.00
142. 99571 Niels Kristian Bertelsen Grindsted Pistolklub
DGI Sydvest
1H 2 2 239.00
R1247 R2231 R3- R4-
Sum478 Snit239.00
143. 118790 Mads Strange Århus Pistolklub
DGI Østjylland
1H 2 2 237.00
R1256 R2218 R3- R4-
Sum474 Snit237.00
144. 50510 Dan Bruun Bogense Skytteforening
DGI Fyn
1H 2 2 234.50
R1238 R2231 R3- R4-
Sum469 Snit234.50
145. 131721 Morten Farre Nielsen Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H 2 2 231.50
R1238 R2225 R3- R4-
Sum463 Snit231.50
146. 105238 Mikkel Ranneberg Års Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 1 1 286.00
R1286 R2- R3- R4-
Sum286 Snit286.00
147. 25773 Tim Bergfriedt Strange Århus Pistolklub
DGI Østjylland
1H 1 1 281.00
R1281 R2- R3- R4-
Sum281 Snit281.00
148. 15674 Peer Ovesen Hjallerup Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 1 1 281.00
R1281 R2- R3- R4-
Sum281 Snit281.00
149. 10439 Søren Kogsbøll Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 1 1 277.00
R1277 R2- R3- R4-
Sum277 Snit277.00
150. 15633 Eyvind Kristensen Hjallerup Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 1 1 277.00
R1277 R2- R3- R4-
Sum277 Snit277.00
151. 111693 Allan Lund Nielsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 1 1 276.00
R1276 R2- R3- R4-
Sum276 Snit276.00
152. 15132 Søren Nikolaj Jensen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 2 1 275.00
R1275 R2- R3- R4-
Sum275 Snit275.00
153. 91721 Carsten Weinreich Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
1H 1 1 273.00
R1273 R2- R3- R4-
Sum273 Snit273.00
154. 64232 Thomas Trap Frederiksværk Skytteforening
DGI Nordsjælland
1H 1 1 272.00
R1272 R2- R3- R4-
Sum272 Snit272.00
155. 141299 Lærke Hegner Nielsen Faxe Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 2 1 271.00
R1271 R2- R3- R4-
Sum271 Snit271.00
156. 58177 Ole Hansen Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 1 1 270.00
R1270 R2- R3- R4-
Sum270 Snit270.00
157. 137269 Henrik Holm Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 1 270.00
R1270 R2- R3- R4-
Sum270 Snit270.00
158. 124652 Marlene Sommer Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 2 1 269.00
R1269 R2- R3- R4-
Sum269 Snit269.00
159. 100260 Troels Lenda Løsning-Hedensted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H 2 1 269.00
R1269 R2- R3- R4-
Sum269 Snit269.00
160. 60370 Michael Å. Hansen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 1 269.00
R1269 R2- R3- R4-
Sum269 Snit269.00
161. 12167 Kim Levisen Års Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 2 1 266.00
R1266 R2- R3- R4-
Sum266 Snit266.00
162. 56907 Lars Jeppesen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 1 266.00
R1266 R2- R3- R4-
Sum266 Snit266.00
163. 136081 Yannick Knudsen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
1H 2 1 265.00
R1265 R2- R3- R4-
Sum265 Snit265.00
164. 117053 Allan Hoppe Assentoft Skytteforening
DGI Østjylland
1H 2 1 265.00
R1265 R2- R3- R4-
Sum265 Snit265.00
165. 24801 Lars Møller Gregersen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
1H 2 1 263.00
R1263 R2- R3- R4-
Sum263 Snit263.00
166. 68493 Henrik Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 1 263.00
R1263 R2- R3- R4-
Sum263 Snit263.00
167. 15697 Lars Kristensen Hjallerup Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 2 1 262.00
R1262 R2- R3- R4-
Sum262 Snit262.00
168. 53029 Villy Løje Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 2 1 261.00
R1261 R2- R3- R4-
Sum261 Snit261.00
169. 126903 Brian Bjergbæk Hjallerup Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 2 1 261.00
R1261 R2- R3- R4-
Sum261 Snit261.00
170. 19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H 2 1 258.00
R1258 R2- R3- R4-
Sum258 Snit258.00
171. 82967 Frederik Hansen Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 1 258.00
R1258 R2- R3- R4-
Sum258 Snit258.00
172. 10462 Peter Møller Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 2 1 258.00
R1258 R2- R3- R4-
Sum258 Snit258.00
173. 139111 Anders Rasmussen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 2 1 258.00
R1258 R2- R3- R4-
Sum258 Snit258.00
174. 139612 Nina Aabech Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 1 257.00
R1257 R2- R3- R4-
Sum257 Snit257.00
175. 143554 Allan Jørgensen Politiets Idrætsforening Århus
DGI Østjylland
1H 2 1 257.00
R1257 R2- R3- R4-
Sum257 Snit257.00
176. 126839 Lars Bay Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
1H 2 1 256.00
R1256 R2- R3- R4-
Sum256 Snit256.00
177. 136060 Kristian Krogsgaard Madsen Holsted Skyttekreds
DGI Sydvest
1H 2 1 256.00
R1256 R2- R3- R4-
Sum256 Snit256.00
178. 126328 Martin Knudsen Assentoft Skytteforening
DGI Østjylland
1H 2 1 255.00
R1255 R2- R3- R4-
Sum255 Snit255.00
179. 16969 Morten Larsen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 2 1 254.00
R1254 R2- R3- R4-
Sum254 Snit254.00
180. 127470 Torben Brandt Pedersen Varde Skytteforening
DGI Sydvest
1H 2 1 253.00
R1253 R2- R3- R4-
Sum253 Snit253.00
181. 53043 Simon Løje Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H 2 1 253.00
R1253 R2- R3- R4-
Sum253 Snit253.00
182. 134822 Dennis Funder Assentoft Skytteforening
DGI Østjylland
1H 2 1 245.00
R1245 R2- R3- R4-
Sum245 Snit245.00
183. 10613 Arne Emil Jensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H 2 1 245.00
R1245 R2- R3- R4-
Sum245 Snit245.00
184. 129759 Torben Linde Mikaelsen Assentoft Skytteforening
DGI Østjylland
1H 2 1 244.00
R1244 R2- R3- R4-
Sum244 Snit244.00
185. 140274 Helle Rasmussen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H 2 1 240.00
R1240 R2- R3- R4-
Sum240 Snit240.00
186. 121957 Ellen Nielsen Helsingør Salonskytte Forening
DGI Nordsjælland
1H 2 1 239.00
R1239 R2- R3- R4-
Sum239 Snit239.00
187. 106773 Paw Lorentz Kunz Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H 2 1 239.00
R1239 R2- R3- R4-
Sum239 Snit239.00
188. 120580 Martin Klein Follmann Jelling fS
DGI Sydøstjylland
1H 2 1 234.00
R1234 R2- R3- R4-
Sum234 Snit234.00
189. 129262 Jesper Greve Assentoft Skytteforening
DGI Østjylland
1H 2 1 234.00
R1234 R2- R3- R4-
Sum234 Snit234.00
190. 126326 Carsten Ræbild Sørensen Assentoft Skytteforening
DGI Østjylland
1H 2 1 233.00
R1233 R2- R3- R4-
Sum233 Snit233.00
191. 129263 Ulrik Liljegren Assentoft Skytteforening
DGI Østjylland
1H 2 1 225.00
R1225 R2- R3- R4-
Sum225 Snit225.00
192. 114542 Edward Hansen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
1H 2 1 224.00
R1224 R2- R3- R4-
Sum224 Snit224.00
193. 129777 Mathias Linde Ranch Assentoft Skytteforening
DGI Østjylland
1H 2 1 210.00
R1210 R2- R3- R4-
Sum210 Snit210.00
194. 134743 Ane Catrine Schultz Assentoft Skytteforening
DGI Østjylland
1H 2 1 209.00
R1209 R2- R3- R4-
Sum209 Snit209.00
195. 133862 Nicholaj Kristensen Assentoft Skytteforening
DGI Østjylland
1H 2 1 206.00
R1206 R2- R3- R4-
Sum206 Snit206.00
196. 132881 Otto Knudsen Assentoft Skytteforening
DGI Østjylland
1H 2 1 186.00
R1186 R2- R3- R4-
Sum186 Snit186.00
197. 130107 Karsten Hansen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
1H 2 1 183.00
R1183 R2- R3- R4-
Sum183 Snit183.00

Til toppen