Luftpistol, 15m - Voksen 2-hånd | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 14. oktober 2019 - kl. 06:03
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 92266 Stefan Nielsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 1 22 286.45
R1293 R2292 R3290 R4289
Sum1164 Snit291.00
2. 35317 Søren Madsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
2H 1 11 284.82
R1291 R2287 R3287 R4287
Sum1152 Snit288.00
3. 42046 Arnold Christensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
2H 1 7 281.57
R1289 R2288 R3288 R4287
Sum1152 Snit288.00
4. 37561 Bjarne Nielsen Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 1 8 283.25
R1292 R2288 R3286 R4285
Sum1151 Snit287.75
5. 40949 Henrik Rasmussen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 1 10 282.30
R1289 R2286 R3286 R4286
Sum1147 Snit286.75
6. 135261 Michael Andersen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
2H 1 11 281.73
R1290 R2286 R3285 R4284
Sum1145 Snit286.25
7. 80150 Dieter Meier Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 1 23 280.57
R1286 R2286 R3286 R4286
Sum1144 Snit286.00
8. 84161 Thomas Grønholdt Lorentsen Gram Skytteforening
DGI Sønderjylland
2H 1 6 284.83
R1287 R2285 R3285 R4284
Sum1141 Snit285.25
9. 95234 Mikkel Bertelsen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 7 282.14
R1290 R2286 R3282 R4282
Sum1140 Snit285.00
10. 69703 Bent Kruse Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 14 277.50
R1288 R2285 R3284 R4283
Sum1140 Snit285.00
11. 103614 Benjamin Svenstrup Graves Jensen Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 6 283.33
R1287 R2286 R3285 R4281
Sum1139 Snit284.75
12. 86998 Hasse Nielsen Vordingborg Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 1 4 283.75
R1287 R2286 R3282 R4280
Sum1135 Snit283.75
13. 119412 Helle Pia Falk Pedersen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 1 11 276.45
R1286 R2284 R3281 R4278
Sum1129 Snit282.25
14. 87026 Cecillia S. Stoltenberg Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 10 279.40
R1283 R2281 R3281 R4281
Sum1126 Snit281.50
15. 64322 Dennis Sten Bagge Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 1 6 279.17
R1287 R2280 R3279 R4279
Sum1125 Snit281.25
16. 88770 Henrik Jeppesen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 1 7 278.57
R1283 R2282 R3280 R4278
Sum1123 Snit280.75
17. 134218 Karina Petersen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 1 8 276.38
R1282 R2282 R3281 R4276
Sum1121 Snit280.25
18. 34696 Hans Jørgen Nielsen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 1 6 276.33
R1285 R2280 R3278 R4278
Sum1121 Snit280.25
19. 125822 Lasse Dars Riis Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
2H 1 8 276.13
R1283 R2281 R3278 R4277
Sum1119 Snit279.75
20. 47330 Anne Sofie Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
2H 1 9 276.56
R1282 R2280 R3278 R4278
Sum1118 Snit279.50
21. 24634 Peer Boldsen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
2H 1 8 275.38
R1282 R2281 R3277 R4276
Sum1116 Snit279.00
22. 92122 Karina Hvid Lund Ringsted Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 15 274.87
R1280 R2279 R3279 R4277
Sum1115 Snit278.75
23. 10158 Jan Hejgaard Andersen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 6 277.00
R1281 R2281 R3276 R4275
Sum1113 Snit278.25
24. 130936 Cecilie Hänsch Faxe Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 2 21 267.67
R1282 R2279 R3277 R4275
Sum1113 Snit278.25
25. 121613 Carsten Jensen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 1 10 272.50
R1284 R2281 R3274 R4273
Sum1112 Snit278.00
26. 104419 Per Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 1 16 274.81
R1279 R2278 R3277 R4277
Sum1111 Snit277.75
27. 66353 David Krobæk Grainger Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
2H 1 11 274.36
R1280 R2277 R3276 R4276
Sum1109 Snit277.25
28. 38516 Carina Damkier Jørgensen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
2H 1 17 271.76
R1279 R2278 R3276 R4276
Sum1109 Snit277.25
29. 41443 Jan Frandsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 1 8 269.75
R1280 R2278 R3278 R4270
Sum1106 Snit276.50
30. 97436 Jonas Ellegaard Jakobsen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
2H 1 6 273.17
R1280 R2278 R3277 R4270
Sum1105 Snit276.25
31. 15984 Carsten Thimm Vester Hassing Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 6 272.83
R1281 R2277 R3276 R4270
Sum1104 Snit276.00
32. 124054 Michael Larsen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 1 6 271.67
R1280 R2278 R3273 R4273
Sum1104 Snit276.00
33. 131971 Sune Nielsen Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 7 271.57
R1283 R2274 R3274 R4272
Sum1103 Snit275.75
34. 77605 Helle Meier Watz Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 1 17 268.29
R1280 R2276 R3274 R4273
Sum1103 Snit275.75
35. 137523 Jens Junker Eriksen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 6 267.00
R1289 R2277 R3272 R4264
Sum1102 Snit275.50
36. 133147 Dennis Bøgh Sæby og omegns skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 6 271.50
R1283 R2274 R3273 R4271
Sum1101 Snit275.25
37. 121870 Hans Christian Steensen Skytteforeningen Af 1949
DGI Storkøbenhavn
2H 1 4 274.50
R1281 R2276 R3271 R4270
Sum1098 Snit274.50
38. 105816 Kenneth Andersen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
2H 1 4 274.00
R1280 R2274 R3272 R4270
Sum1096 Snit274.00
39. 15368 Anna-Maria Thierry Andersen Vester Hassing Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 7 269.14
R1276 R2276 R3272 R4271
Sum1095 Snit273.75
40. 134289 Michael Rømer Jensen Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 4 273.25
R1277 R2274 R3272 R4270
Sum1093 Snit273.25
41. 95179 Tomas Møller Jelling fS
DGI Sydøstjylland
2H 1 5 270.00
R1276 R2276 R3271 R4268
Sum1091 Snit272.75
42. 121905 Brian Marcussen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 1 6 269.33
R1276 R2273 R3273 R4269
Sum1091 Snit272.75
43. 127006 Iben Hald Nørgaard Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
2H 1 5 269.00
R1276 R2276 R3270 R4268
Sum1090 Snit272.50
44. 132793 Mette R. Jensen Stenløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 1 7 268.43
R1276 R2276 R3271 R4267
Sum1090 Snit272.50
45. 68245 Jim Poulsen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 11 264.73
R1274 R2274 R3273 R4269
Sum1090 Snit272.50
46. 127563 Amalie Lindvig Nielsen Lumby Skytteforening
DGI Fyn
2H 1 4 272.25
R1281 R2276 R3272 R4260
Sum1089 Snit272.25
47. 131171 Bogdan Przybycien Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 1 4 272.25
R1279 R2278 R3266 R4266
Sum1089 Snit272.25
48. 78057 Erik Hansen Gram Skytteforening
DGI Sønderjylland
2H 2 8 266.75
R1280 R2275 R3268 R4266
Sum1089 Snit272.25
49. 95235 Frank Bertelsen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 6 269.00
R1273 R2273 R3272 R4270
Sum1088 Snit272.00
50. 121612 Brian Holm Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 2 15 266.87
R1273 R2272 R3272 R4271
Sum1088 Snit272.00
51. 40015 Steve Lindhardt Bramming Skytteforening
DGI Sydvest
2H 1 4 271.75
R1273 R2272 R3271 R4271
Sum1087 Snit271.75
52. 127672 Jacob Walsøe Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 2 7 267.57
R1275 R2272 R3270 R4270
Sum1087 Snit271.75
53. 110393 Johan Mastrell Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
2H 2 5 266.60
R1276 R2271 R3271 R4268
Sum1086 Snit271.50
54. 93056 Jytte Sørensen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
2H 2 13 266.69
R1273 R2272 R3271 R4269
Sum1085 Snit271.25
55. 104087 Kim Tøtrup Pedersen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
2H 2 8 265.88
R1273 R2273 R3270 R4266
Sum1082 Snit270.50
56. 129902 Sussi Andersen Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 14 264.57
R1271 R2270 R3270 R4269
Sum1080 Snit270.00
57. 130849 Jesper Pedersen Sdr. Omme Skytteforening
DGI Sydvest
2H 2 13 255.85
R1274 R2273 R3266 R4266
Sum1079 Snit269.75
58. 55952 Karina Molich Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 7 266.86
R1273 R2270 R3268 R4265
Sum1076 Snit269.00
59. 44068 Anders Løbner Aabenraa Skytteforening
DGI Sønderjylland
2H 1 4 268.75
R1270 R2269 R3269 R4267
Sum1075 Snit268.75
60. 137733 Kim Chr. Hansen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
2H 2 6 263.33
R1278 R2276 R3263 R4258
Sum1075 Snit268.75
61. 129739 Ricco Andersen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
2H 2 4 267.50
R1276 R2269 R3265 R4260
Sum1070 Snit267.50
62. 128902 Michael Schow Rasmussen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 2 4 267.25
R1270 R2269 R3268 R4262
Sum1069 Snit267.25
63. 105603 Emil Jørgensen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
2H 2 6 263.83
R1270 R2270 R3265 R4264
Sum1069 Snit267.25
64. 118744 Tina Røbel Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 10 260.70
R1271 R2268 R3266 R4264
Sum1069 Snit267.25
65. 134228 Kim Flindt-Madsen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 2 9 251.67
R1271 R2270 R3263 R4263
Sum1067 Snit266.75
66. 122823 Signe Glejborg Nielsen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 2 6 264.00
R1270 R2270 R3262 R4262
Sum1064 Snit266.00
67. 115728 Theis Kofod Hounsgaard Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
2H 2 6 261.50
R1271 R2270 R3265 R4257
Sum1063 Snit265.75
68. 128153 Cecilie Rahbek Nielsen Grindsted Pistolklub
DGI Sydvest
2H 2 21 251.00
R1267 R2267 R3266 R4262
Sum1062 Snit265.50
69. 134474 Torben Kjærulff Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 11 252.27
R1267 R2264 R3260 R4257
Sum1048 Snit262.00
70. 134475 Louise Kjærulff Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 11 248.27
R1265 R2263 R3259 R4257
Sum1044 Snit261.00
71. 129528 Mikkel Gudbrand Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 6 251.83
R1268 R2265 R3255 R4254
Sum1042 Snit260.50
72. 134284 David Pommer Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 10 251.20
R1263 R2263 R3262 R4253
Sum1041 Snit260.25
73. 133337 Jan Larsen Stenløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 2 7 254.43
R1262 R2259 R3258 R4255
Sum1034 Snit258.50
74. 15458 Jesper Christiansen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 4 258.25
R1261 R2260 R3258 R4254
Sum1033 Snit258.25
75. 84511 Dennis Bøgeskov Dalsgaard Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 2 10 248.00
R1266 R2262 R3253 R4252
Sum1033 Snit258.25
76. 116970 John Andersen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 2 4 258.00
R1262 R2261 R3257 R4252
Sum1032 Snit258.00
77. 91152 Gitte Nysten Hansen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
2H 2 6 253.00
R1260 R2258 R3257 R4257
Sum1032 Snit258.00
78. 137115 Kirsten Petersen Damsholte Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 2 6 251.00
R1267 R2256 R3252 R4251
Sum1026 Snit256.50
79. 105656 Henrik Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 8 251.13
R1259 R2258 R3256 R4251
Sum1024 Snit256.00
80. 89619 Lene Friis Broagerlands Skytteforening
DGI Sønderjylland
2H 2 5 253.60
R1260 R2260 R3256 R4246
Sum1022 Snit255.50
81. 125868 Michelle Boserup Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
2H 2 5 253.00
R1261 R2256 R3255 R4250
Sum1022 Snit255.50
82. 116146 Jan Nørgård Poulsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 2 5 253.40
R1258 R2256 R3256 R4251
Sum1021 Snit255.25
83. 42579 Palle Deigård Nordals Skyttekreds
DGI Sønderjylland
2H 2 4 249.25
R1254 R2252 R3249 R4242
Sum997 Snit249.25
84. 120351 Kirsten Højsgård Hansen Lunde Sg&I
DGI Fyn
2H 2 4 248.25
R1255 R2253 R3252 R4233
Sum993 Snit248.25
85. 93542 Lone Krarup Hede Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 2 9 238.89
R1252 R2251 R3246 R4241
Sum990 Snit247.50
86. 138291 Sabina Møller Johansen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
2H 2 4 245.00
R1251 R2248 R3245 R4236
Sum980 Snit245.00
87. 22821 Henrik Boserup Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
2H 2 4 238.75
R1244 R2243 R3242 R4226
Sum955 Snit238.75
88. 113824 Mathias Mortensen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 2 11 218.64
R1240 R2238 R3238 R4224
Sum940 Snit235.00
89. 132792 Henriette Kronhoff Hansen Stenløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 2 7 218.14
R1238 R2238 R3226 R4219
Sum921 Snit230.25
90. 136697 Mikkel Andersen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
2H 2 6 219.83
R1240 R2239 R3222 R4218
Sum919 Snit229.75
91. 133334 Pia Lose Stenløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 2 7 217.71
R1238 R2226 R3225 R4218
Sum907 Snit226.75
92. 130848 Doris Pedersen Sdr. Omme Skytteforening
DGI Sydvest
2H 2 10 205.70
R1248 R2228 R3211 R4210
Sum897 Snit224.25
93. 97037 Poul Christiansen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 1 3 290.00
R1291 R2290 R3289 R4-
Sum870 Snit290.00
94. 110298 Lars Bilø Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 1 3 283.67
R1288 R2282 R3281 R4-
Sum851 Snit283.67
95. 127025 Jakob Boel Nielsen Vester Hassing Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 3 273.33
R1282 R2273 R3265 R4-
Sum820 Snit273.33
96. 132260 Lars Bo Bergmos Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 1 3 272.33
R1280 R2274 R3263 R4-
Sum817 Snit272.33
97. 111024 Søren Christiansen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
2H 2 3 264.33
R1270 R2264 R3259 R4-
Sum793 Snit264.33
98. 57310 Thomas Lindberg Hermann Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 3 264.00
R1265 R2265 R3262 R4-
Sum792 Snit264.00
99. 137525 Casper Raun Storgaard Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 3 260.67
R1271 R2268 R3243 R4-
Sum782 Snit260.67
100. 124626 Martin Skyberg-Hansen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 3 259.67
R1267 R2263 R3249 R4-
Sum779 Snit259.67
101. 85238 Leif Roer Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 2 3 258.00
R1272 R2252 R3250 R4-
Sum774 Snit258.00
102. 122492 Børge E. I. Sand Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 2 3 257.00
R1262 R2260 R3249 R4-
Sum771 Snit257.00
103. 99169 Marianne Myr Juhl Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
2H 2 3 248.67
R1258 R2248 R3240 R4-
Sum746 Snit248.67
104. 90319 Jeannette Frost Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
2H 2 3 242.00
R1252 R2248 R3226 R4-
Sum726 Snit242.00
105. 125517 Jeanette Olsen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 2 3 239.33
R1250 R2244 R3224 R4-
Sum718 Snit239.33
106. 125367 Rene-Vong Nørby Vagtborg Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
2H 2 3 236.00
R1243 R2238 R3227 R4-
Sum708 Snit236.00
107. 37355 Niels Hybholt Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 2 3 221.33
R1226 R2222 R3216 R4-
Sum664 Snit221.33
108. 121230 Kim Aalund Kullerup/Refsvindinge If.
DGI Fyn
2H 1 2 274.50
R1280 R2269 R3- R4-
Sum549 Snit274.50
109. 128011 Chris Jørgensen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
2H 1 2 274.50
R1277 R2272 R3- R4-
Sum549 Snit274.50
110. 20863 Ulrich Bo Andersen Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
2H 1 2 272.50
R1276 R2269 R3- R4-
Sum545 Snit272.50
111. 88133 Pavel Ibenforth Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
2H 1 2 272.50
R1275 R2270 R3- R4-
Sum545 Snit272.50
112. 137417 Anne Voss Winkler Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 1 2 271.00
R1278 R2264 R3- R4-
Sum542 Snit271.00
113. 99838 Nicki R. M. Jensen Hobro Egnens Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 2 270.00
R1274 R2266 R3- R4-
Sum540 Snit270.00
114. 125569 Lis Culmbach Jespersen Ringsted Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 2 266.50
R1273 R2260 R3- R4-
Sum533 Snit266.50
115. 128322 Cim Ib Elmann Lunde Sg&I
DGI Fyn
2H 2 2 264.00
R1264 R2264 R3- R4-
Sum528 Snit264.00
116. 71949 Tobias Iversen Vester Hassing Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 2 263.50
R1266 R2261 R3- R4-
Sum527 Snit263.50
117. 112100 Frederik A. Daugaard Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 2 2 259.00
R1269 R2249 R3- R4-
Sum518 Snit259.00
118. 127070 Eva Hviid Christensen Østbirk Pistol Skytter
DGI Sydøstjylland
2H 2 2 259.00
R1263 R2255 R3- R4-
Sum518 Snit259.00
119. 132543 Jan Witt Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 2 2 258.00
R1262 R2254 R3- R4-
Sum516 Snit258.00
120. 128033 Bo Jakobsen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 2 258.00
R1264 R2252 R3- R4-
Sum516 Snit258.00
121. 136309 Louise Renee Mosholt Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 2 257.00
R1264 R2250 R3- R4-
Sum514 Snit257.00
122. 103509 Gitte Skov Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
2H 2 2 256.00
R1264 R2248 R3- R4-
Sum512 Snit256.00
123. 138340 Johnny Damm Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 2 255.50
R1263 R2248 R3- R4-
Sum511 Snit255.50
124. 137329 Tina Eckardt Horne Skytteforening
DGI Fyn
2H 2 2 255.00
R1261 R2249 R3- R4-
Sum510 Snit255.00
125. 135034 Kenneth Flindt-madsen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 2 2 254.50
R1257 R2252 R3- R4-
Sum509 Snit254.50
126. 81648 Anders Langhorn Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
2H 2 2 254.00
R1254 R2254 R3- R4-
Sum508 Snit254.00
127. 138339 Peter Glad Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 2 252.00
R1254 R2250 R3- R4-
Sum504 Snit252.00
128. 120503 Morten Lindhardt Zühlke Bramming Skytteforening
DGI Sydvest
2H 2 2 251.50
R1252 R2251 R3- R4-
Sum503 Snit251.50
129. 135569 Louise Pedersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
2H 2 2 250.00
R1254 R2246 R3- R4-
Sum500 Snit250.00
130. 104662 Ofelia Jørgensen Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
2H 2 2 250.00
R1252 R2248 R3- R4-
Sum500 Snit250.00
131. 117311 Povl Martens Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
2H 2 2 249.50
R1253 R2246 R3- R4-
Sum499 Snit249.50
132. 45957 Lasse Pedersen Svendborg Skyttekreds
DGI Fyn
2H 2 2 248.50
R1259 R2238 R3- R4-
Sum497 Snit248.50
133. 132221 Niels Jørgen Amorsen Vejen/Skibelund Skf.
DGI Sydvest
2H 2 2 244.00
R1250 R2238 R3- R4-
Sum488 Snit244.00
134. 136315 Andreas Baltzer Damsholte Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 2 2 242.00
R1248 R2236 R3- R4-
Sum484 Snit242.00
135. 138337 Michele Kragh Petersen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 2 239.00
R1240 R2238 R3- R4-
Sum478 Snit239.00
136. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
2H 2 2 237.00
R1247 R2227 R3- R4-
Sum474 Snit237.00
137. 138338 Marie Cajar Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 2 224.00
R1226 R2222 R3- R4-
Sum448 Snit224.00
138. 123365 Christian Holm Jørgensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 1 1 278.00
R1278 R2- R3- R4-
Sum278 Snit278.00
139. 71207 Erkki Søndergaard Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
2H 1 1 276.00
R1276 R2- R3- R4-
Sum276 Snit276.00
140. 112611 Lars Peter Sørensen Vester Hassing Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 1 275.00
R1275 R2- R3- R4-
Sum275 Snit275.00
141. 69462 Henrik Pangel Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 1 274.00
R1274 R2- R3- R4-
Sum274 Snit274.00
142. 134263 Christian Jeppesen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 1 1 273.00
R1273 R2- R3- R4-
Sum273 Snit273.00
143. 121907 Elin Bækdal Jensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 1 1 270.00
R1270 R2- R3- R4-
Sum270 Snit270.00
144. 63546 Kaare O. Nielsen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 1 1 270.00
R1270 R2- R3- R4-
Sum270 Snit270.00
145. 131749 Henrik Vorborg Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
2H 1 1 268.00
R1268 R2- R3- R4-
Sum268 Snit268.00
146. 109694 Michael Twardak Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 1 265.00
R1265 R2- R3- R4-
Sum265 Snit265.00
147. 135879 Søs Ladegaard Husted Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
2H 2 1 262.00
R1262 R2- R3- R4-
Sum262 Snit262.00
148. 131589 Joakim Sindholt Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
2H 2 1 262.00
R1262 R2- R3- R4-
Sum262 Snit262.00
149. 66453 Michael Prætorius Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
2H 2 1 260.00
R1260 R2- R3- R4-
Sum260 Snit260.00
150. 129371 Flemming Christian Nielsen Grindsted Pistolklub
DGI Sydvest
2H 1 1 259.00
R1259 R2- R3- R4-
Sum259 Snit259.00
151. 111858 Mikael Jensen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
2H 2 1 256.00
R1256 R2- R3- R4-
Sum256 Snit256.00
152. 134037 Christian Thorsleth Blach Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
2H 2 1 256.00
R1256 R2- R3- R4-
Sum256 Snit256.00
153. 60716 Pernille Lohmann Mikkelsen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 1 255.00
R1255 R2- R3- R4-
Sum255 Snit255.00
154. 117097 Erik Larsen Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 1 252.00
R1252 R2- R3- R4-
Sum252 Snit252.00
155. 134046 René Trebbien Andersen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
2H 2 1 251.00
R1251 R2- R3- R4-
Sum251 Snit251.00
156. 15650 Troels Nielsen Hjallerup Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 1 250.00
R1250 R2- R3- R4-
Sum250 Snit250.00
157. 120582 Magnus Kastrup Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
2H 2 1 246.00
R1246 R2- R3- R4-
Sum246 Snit246.00
158. 134251 Frederik Hempel Andersen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
2H 2 1 246.00
R1246 R2- R3- R4-
Sum246 Snit246.00
159. 70180 Johnny Dejan Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 1 245.00
R1245 R2- R3- R4-
Sum245 Snit245.00
160. 127468 Helle Bjørslev Papuga Varde Skytteforening
DGI Sydvest
2H 2 1 238.00
R1238 R2- R3- R4-
Sum238 Snit238.00
161. 54287 André Pedersen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 2 1 238.00
R1238 R2- R3- R4-
Sum238 Snit238.00
162. 134262 Martin Mortensen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 1 236.00
R1236 R2- R3- R4-
Sum236 Snit236.00
163. 130628 Thomas Nielsen Faxe Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 2 1 234.00
R1234 R2- R3- R4-
Sum234 Snit234.00
164. 135258 Kim Jørgensen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
2H 2 1 225.00
R1225 R2- R3- R4-
Sum225 Snit225.00
165. 107969 Mette Larsen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
2H 2 1 216.00
R1216 R2- R3- R4-
Sum216 Snit216.00
166. 137524 Niels Erik Storgaard Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 1 209.00
R1209 R2- R3- R4-
Sum209 Snit209.00
167. 138256 Halvor Grünberger Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 2 1 204.00
R1204 R2- R3- R4-
Sum204 Snit204.00
168. 133542 Per Hyldahn Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 1 203.00
R1203 R2- R3- R4-
Sum203 Snit203.00
169. 138025 Rene Faigh Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 1 197.00
R1197 R2- R3- R4-
Sum197 Snit197.00

Til toppen