Luftpistol, 15m - Junior | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 23. februar 2020 - kl. 06:05
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
JUN 15 277.60
R1286 R2282 R3282 R4282
Sum1132 Snit283.00
2. 125004 Victor R. Ehlers Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
JUN 10 270.50
R1286 R2281 R3279 R4278
Sum1124 Snit281.00
3. 136081 Yannick Knudsen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
JUN 10 267.50
R1277 R2272 R3269 R4268
Sum1086 Snit271.50
4. 112920 Sif Gorm Hansen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
JUN 7 261.86
R1270 R2268 R3267 R4266
Sum1071 Snit267.75
5. 122705 Rune Knudsen Varde Skytteforening
DGI Sydvest
JUN 18 249.61
R1269 R2266 R3265 R4264
Sum1064 Snit266.00
6. 108109 Thomas Bøgh Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
JUN 9 261.44
R1270 R2265 R3263 R4261
Sum1059 Snit264.75
7. 141299 Lærke Hegner Nielsen Faxe Skytteforening
DGI Storstrømmen
JUN 8 260.63
R1269 R2265 R3264 R4261
Sum1059 Snit264.75
8. 119622 Clara Nielsen Damsholte Skytteforening
DGI Storstrømmen
JUN 4 260.25
R1262 R2260 R3260 R4259
Sum1041 Snit260.25
9. 111814 Freja Sillesen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
JUN 14 250.93
R1263 R2258 R3257 R4255
Sum1033 Snit258.25
10. 120849 Christine Nedergaard Nielsen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
JUN 5 245.00
R1251 R2249 R3245 R4243
Sum988 Snit247.00
11. 125486 Søren Kaa Bach Århus Pistolklub
DGI Østjylland
JUN 5 245.60
R1249 R2246 R3246 R4244
Sum985 Snit246.25
12. 132080 Casper Christensen Hesselager Fore. Sportsklubber
DGI Fyn
JUN 4 235.00
R1243 R2238 R3234 R4225
Sum940 Snit235.00
13. 119625 Ida Nielsen Damsholte Skytteforening
DGI Storstrømmen
JUN 4 213.50
R1217 R2216 R3213 R4208
Sum854 Snit213.50
14. 140033 Nicolai Bollerup Refstrup Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
JUN 7 186.14
R1205 R2201 R3200 R4198
Sum804 Snit201.00
15. 122239 Betina Hebsgaard Vohs Nordals Skyttekreds
DGI Sønderjylland
JUN 3 249.00
R1260 R2251 R3236 R4-
Sum747 Snit249.00
16. 126491 Alana Uldal Århus Pistolklub
DGI Østjylland
JUN 3 239.67
R1249 R2241 R3229 R4-
Sum719 Snit239.67
17. 118403 Nicklas Daugaard Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
JUN 3 239.33
R1258 R2236 R3224 R4-
Sum718 Snit239.33
18. 114273 Rasmus Andersen Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 3 229.00
R1240 R2224 R3223 R4-
Sum687 Snit229.00
19. 104853 Johannes Markvardsen Hesselager Fore. Sportsklubber
DGI Fyn
JUN 2 268.00
R1273 R2263 R3- R4-
Sum536 Snit268.00
20. 105089 Karla Auken Brøner Århus Pistolklub
DGI Østjylland
JUN 2 253.00
R1259 R2247 R3- R4-
Sum506 Snit253.00
21. 125877 Frederik Petersen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
JUN 2 225.50
R1230 R2221 R3- R4-
Sum451 Snit225.50
22. 142004 William Madsen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
JUN 1 249.00
R1249 R2- R3- R4-
Sum249 Snit249.00
23. 134585 Alexander Larsen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
JUN 1 236.00
R1236 R2- R3- R4-
Sum236 Snit236.00
24. 122285 Izabela Duracova Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 1 234.00
R1234 R2- R3- R4-
Sum234 Snit234.00
25. 135954 Ludvig Diesbjerg Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 1 221.00
R1221 R2- R3- R4-
Sum221 Snit221.00
26. 105897 Christian Kjellerp Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
JUN 1 218.00
R1218 R2- R3- R4-
Sum218 Snit218.00
27. 141012 Jakup Erlandsson Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
JUN 1 208.00
R1208 R2- R3- R4-
Sum208 Snit208.00
28. 141467 Lasse Gade Semberg Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
JUN 1 204.00
R1204 R2- R3- R4-
Sum204 Snit204.00
29. 140841 Birk Dorsch Schmedes Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
JUN 1 195.00
R1195 R2- R3- R4-
Sum195 Snit195.00
30. 140994 Andreas Seeberg Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
JUN 1 186.00
R1186 R2- R3- R4-
Sum186 Snit186.00
31. 140996 Maria Egebjerg Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
JUN 1 178.00
R1178 R2- R3- R4-
Sum178 Snit178.00
32. 141010 Oscar Hvirvelkær Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
JUN 1 175.00
R1175 R2- R3- R4-
Sum175 Snit175.00
33. 141005 Zimon Lindemose Hansen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
JUN 1 168.00
R1168 R2- R3- R4-
Sum168 Snit168.00
34. 141303 Mia Bender Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
JUN 1 162.00
R1162 R2- R3- R4-
Sum162 Snit162.00
35. 141009 Holger Foged Rasmussen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
JUN 1 154.00
R1154 R2- R3- R4-
Sum154 Snit154.00
36. 141001 Marius Emil Damgaard Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
JUN 1 102.00
R1102 R2- R3- R4-
Sum102 Snit102.00

Til toppen