Luftpistol, 15m - BK | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 09. december 2019 - kl. 06:04
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 134790 Marius Jørgensen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
BK 5 289.80
R1297 R2289 R3289 R4288
Sum1163 Snit290.75
2. 123138 Perle Mikkelsen Ølgod Skytteforening
DGI Sydvest
BK 16 281.06
R1291 R2291 R3289 R4289
Sum1160 Snit290.00
3. 121017 Ella Lindberg Hermann Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 9 286.00
R1294 R2293 R3286 R4285
Sum1158 Snit289.50
4. 108110 Tobias Bøgh jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
BK 9 279.33
R1290 R2290 R3288 R4287
Sum1155 Snit288.75
5. 127731 Oliver Geertsen Skive Pistolklub
DGI Midtjylland
BK 8 276.50
R1282 R2281 R3281 R4280
Sum1124 Snit281.00
6. 133858 Nicklas Glerup Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
BK 6 274.83
R1284 R2281 R3274 R4272
Sum1111 Snit277.75
7. 119545 Rasmus Tøtrup Pedersen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
BK 6 269.33
R1276 R2273 R3272 R4271
Sum1092 Snit273.00
8. 134936 Maja Christensen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
BK 7 265.14
R1272 R2272 R3271 R4266
Sum1081 Snit270.25
9. 131455 Rasmus Munkholm Skive Pistolklub
DGI Midtjylland
BK 5 260.40
R1278 R2272 R3259 R4254
Sum1063 Snit265.75
10. 126894 Rosa Lindberg Hermann Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 6 256.33
R1268 R2266 R3256 R4256
Sum1046 Snit261.50
11. 137243 Sofus Elmelund Nielsen Hesselager Fore. Sportsklubber
DGI Fyn
BK 5 247.00
R1257 R2254 R3252 R4242
Sum1005 Snit251.25
12. 135954 Ludvig Diesbjerg Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 8 232.63
R1267 R2254 R3235 R4234
Sum990 Snit247.50
13. 127675 Mark Munk Lindahl Christensen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
BK 3 264.67
R1277 R2263 R3254 R4-
Sum794 Snit264.67
14. 136310 Christoffer Rene Mosholt Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 3 259.00
R1270 R2259 R3248 R4-
Sum777 Snit259.00
15. 131602 Kevin Possekel Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
BK 3 241.33
R1247 R2239 R3238 R4-
Sum724 Snit241.33
16. 125878 Mads Petersen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
BK 3 237.33
R1241 R2236 R3235 R4-
Sum712 Snit237.33
17. 123576 Julius Trap Frederiksværk Skytteforening
DGI Nordsjælland
BK 2 283.50
R1285 R2282 R3- R4-
Sum567 Snit283.50
18. 119170 Nanna Degn Herrested Skytteforening
DGI Fyn
BK 2 277.00
R1283 R2271 R3- R4-
Sum554 Snit277.00
19. 140399 Nikoline Andrea Colding-Hansen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
BK 2 270.00
R1276 R2264 R3- R4-
Sum540 Snit270.00
20. 138032 William poul Grange Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
BK 2 189.50
R1229 R2150 R3- R4-
Sum379 Snit189.50
21. 130930 Anders Bjerre Ehmsen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
BK 2 148.50
R1158 R2139 R3- R4-
Sum297 Snit148.50
22. 131454 Laura Geertsen Skive Pistolklub
DGI Midtjylland
BK 1 276.00
R1276 R2- R3- R4-
Sum276 Snit276.00
23. 136473 Cilje Flint Vadum Skytteforening af 1970
DGI Nordjylland
BK 1 267.00
R1267 R2- R3- R4-
Sum267 Snit267.00
24. 140817 Clara Bladsgaard Sørensen Grindsted Pistolklub
DGI Sydvest
BK 1 257.00
R1257 R2- R3- R4-
Sum257 Snit257.00
25. 134935 Nicolas H Dixen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
BK 1 256.00
R1256 R2- R3- R4-
Sum256 Snit256.00
26. 117367 Maria Bygum Larsen Vadum Skytteforening af 1970
DGI Nordjylland
BK 1 255.00
R1255 R2- R3- R4-
Sum255 Snit255.00
27. 112499 Anna Marie Lund Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
BK 1 254.00
R1254 R2- R3- R4-
Sum254 Snit254.00
28. 126405 Patrick Risbøl Osther Holsted Skyttekreds
DGI Sydvest
BK 1 234.00
R1234 R2- R3- R4-
Sum234 Snit234.00
29. 134643 Magnus Salomonsen Lunde Sg&I
DGI Fyn
BK 1 232.00
R1232 R2- R3- R4-
Sum232 Snit232.00
30. 139171 Dragos George Feraru Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
BK 1 176.00
R1176 R2- R3- R4-
Sum176 Snit176.00

Til toppen