Standardpistol, 25m - Voksen 1-hånd | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 24. juli 2021 - kl. 06:07
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 59362 Dennis Samuelsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H1 6 557.00
R1567 R2563 R3563 R4557
Sum2250 Snit562.50
2. 87302 Bjarne Høj Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
1H1 12 524.58
R1555 R2546 R3540 R4537
Sum2178 Snit544.50
3. 19707 Jan Dovolil Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H1 4 538.50
R1555 R2546 R3538 R4515
Sum2154 Snit538.50
4. 134742 Henrik Berker Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H1 4 531.25
R1543 R2538 R3524 R4520
Sum2125 Snit531.25
5. 91721 Carsten Weinreich Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
1H1 4 531.00
R1538 R2535 R3528 R4523
Sum2124 Snit531.00
6. 86053 Jimmy Larsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H1 6 528.67
R1534 R2531 R3530 R4529
Sum2124 Snit531.00
7. 124312 Henrik Jørgensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H1 4 525.75
R1532 R2529 R3527 R4515
Sum2103 Snit525.75
8. 27601 Niels Lund Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
1H1 5 522.20
R1533 R2527 R3521 R4521
Sum2102 Snit525.50
9. 34163 Børge Bladsgård Grindsted Skyttekreds
DGI Sydvest
1H1 5 519.00
R1529 R2529 R3521 R4512
Sum2091 Snit522.75
10. 20666 Jesper Larsen Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H2 4 521.25
R1525 R2525 R3521 R4514
Sum2085 Snit521.25
11. 68697 Steen K. Pedersen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 5 510.60
R1543 R2534 R3528 R4475
Sum2080 Snit520.00
12. 119248 Erik Larsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 6 510.17
R1517 R2515 R3515 R4510
Sum2057 Snit514.25
13. 119496 Ole Dejgaard Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
1H2 4 511.50
R1527 R2521 R3506 R4492
Sum2046 Snit511.50
14. 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
1H2 5 507.40
R1521 R2518 R3509 R4498
Sum2046 Snit511.50
15. 33974 Jens Peter Bindesbøll Grindsted Skyttekreds
DGI Sydvest
1H1 6 504.50
R1515 R2514 R3506 R4506
Sum2041 Snit510.25
16. 85067 Karin Christensen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
1H2 4 504.25
R1523 R2513 R3501 R4480
Sum2017 Snit504.25
17. 38244 Leo Bergholt Madsen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
1H2 7 487.86
R1512 R2502 R3499 R4491
Sum2004 Snit501.00
18. 132796 Per Jakobsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H2 4 497.25
R1506 R2503 R3490 R4490
Sum1989 Snit497.25
19. 129903 Allan Sørensen Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 5 406.60
R1472 R2433 R3422 R4363
Sum1690 Snit422.50
20. 33998 Allan Gejl Grindsted Skyttekreds
DGI Sydvest
1H1 3 556.00
R1559 R2555 R3554 R4-
Sum1668 Snit556.00
21. 62420 Carsten Bech-Jensen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
1H1 3 536.33
R1543 R2534 R3532 R4-
Sum1609 Snit536.33
22. 126282 Michael Clausen Hvidebæk Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H1 3 535.67
R1547 R2534 R3526 R4-
Sum1607 Snit535.67
23. 141596 Anders Christensen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
1H1 3 534.00
R1556 R2533 R3513 R4-
Sum1602 Snit534.00
24. 30665 Carl Johnsen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
1H1 3 529.00
R1536 R2528 R3523 R4-
Sum1587 Snit529.00
25. 57636 Hans Meyerhoff Hvidebæk Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H1 3 527.67
R1531 R2526 R3526 R4-
Sum1583 Snit527.67
26. 65060 Per C. Madsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
1H1 3 496.33
R1513 R2491 R3485 R4-
Sum1489 Snit496.33
27. 12377 Tomas Lauridsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H2 3 494.00
R1507 R2496 R3479 R4-
Sum1482 Snit494.00
28. 57848 Svenn Gothart Hvidebæk Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 3 490.67
R1504 R2492 R3476 R4-
Sum1472 Snit490.67
29. 14453 Birgitte Bæk Larsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H1 3 490.00
R1512 R2495 R3463 R4-
Sum1470 Snit490.00
30. 120373 Carsten Sølvberg Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 3 474.00
R1480 R2479 R3463 R4-
Sum1422 Snit474.00
31. 69591 Arne Berg Søeballe Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 3 470.67
R1483 R2474 R3455 R4-
Sum1412 Snit470.67
32. 104486 Eduardo Hansen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 3 467.67
R1476 R2470 R3457 R4-
Sum1403 Snit467.67
33. 128748 Flemming Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 3 458.33
R1465 R2464 R3446 R4-
Sum1375 Snit458.33
34. 46357 Jesper Christensen Lunde Sg&I
DGI Fyn
1H2 3 443.00
R1538 R2528 R3263 R4-
Sum1329 Snit443.00
35. 134705 Leif Christensen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
1H2 3 390.00
R1426 R2410 R3334 R4-
Sum1170 Snit390.00
36. 31309 Keld Jeppesen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
1H1 2 552.50
R1553 R2552 R3- R4-
Sum1105 Snit552.50
37. 115517 Gerhard Wirenfeldt Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H1 2 538.50
R1544 R2533 R3- R4-
Sum1077 Snit538.50
38. 14027 Lars Kjeldgaard Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H1 2 537.00
R1545 R2529 R3- R4-
Sum1074 Snit537.00
39. 115896 Emil Strandgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
1H1 2 532.50
R1540 R2525 R3- R4-
Sum1065 Snit532.50
40. 58173 Peter Strandgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
1H1 2 531.50
R1536 R2527 R3- R4-
Sum1063 Snit531.50
41. 14860 Bo Lykholt Andreasen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H1 2 521.50
R1529 R2514 R3- R4-
Sum1043 Snit521.50
42. 121881 Peter Søgaard Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
1H1 2 521.50
R1527 R2516 R3- R4-
Sum1043 Snit521.50
43. 57634 Jesper Buch Hvidebæk Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H1 2 518.00
R1521 R2515 R3- R4-
Sum1036 Snit518.00
44. 95683 Morten Andersen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
1H1 2 516.50
R1525 R2508 R3- R4-
Sum1033 Snit516.50
45. 144545 Poul Erik Westerskov Andersen Grindsted Skyttekreds
DGI Sydvest
1H2 2 500.50
R1505 R2496 R3- R4-
Sum1001 Snit500.50
46. 138651 Kenneth Skovborg Holmgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
1H2 2 497.50
R1515 R2480 R3- R4-
Sum995 Snit497.50
47. 110912 Bjørn Madsen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
1H2 2 491.00
R1511 R2471 R3- R4-
Sum982 Snit491.00
48. 99571 Niels Kristian Bertelsen Grindsted Skyttekreds
DGI Sydvest
1H2 2 477.50
R1480 R2475 R3- R4-
Sum955 Snit477.50
49. 30093 Michael Stephensen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
1H2 2 472.50
R1479 R2466 R3- R4-
Sum945 Snit472.50
50. 20999 Mick Pedersen Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
1H1 1 547.00
R1547 R2- R3- R4-
Sum547 Snit547.00
51. 59467 Morten Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H1 1 546.00
R1546 R2- R3- R4-
Sum546 Snit546.00
52. 16941 Peter Holmegaard Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H1 1 545.00
R1545 R2- R3- R4-
Sum545 Snit545.00
53. 14306 Lars Dyrskjøt Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H1 1 542.00
R1542 R2- R3- R4-
Sum542 Snit542.00
54. 51581 Per Michael Elmose Dalum Skytteforening
DGI Fyn
1H1 1 540.00
R1540 R2- R3- R4-
Sum540 Snit540.00
55. 29893 Jan Mortensen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
1H2 1 535.00
R1535 R2- R3- R4-
Sum535 Snit535.00
56. 90343 Johnni Egholm Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
1H2 1 534.00
R1534 R2- R3- R4-
Sum534 Snit534.00
57. 25773 Tim Bergfriedt Strange Århus Pistolklub
DGI Østjylland
1H1 1 533.00
R1533 R2- R3- R4-
Sum533 Snit533.00
58. 90854 Kim Laursen Skive Pistolklub
DGI Midtjylland
1H1 1 530.00
R1530 R2- R3- R4-
Sum530 Snit530.00
59. 17871 Niklas Elmose Andersen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
1H1 1 526.00
R1526 R2- R3- R4-
Sum526 Snit526.00
60. 38077 Martin Høholt Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
1H1 1 524.00
R1524 R2- R3- R4-
Sum524 Snit524.00
61. 45123 Klaus Elian Lunde Sg&I
DGI Fyn
1H1 1 524.00
R1524 R2- R3- R4-
Sum524 Snit524.00
62. 60401 Eskil Gotfredsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
1H1 1 522.00
R1522 R2- R3- R4-
Sum522 Snit522.00
63. 132260 Lars Bo Bergmos Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H2 1 521.00
R1521 R2- R3- R4-
Sum521 Snit521.00
64. 27931 Kim Larsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
1H1 1 519.00
R1519 R2- R3- R4-
Sum519 Snit519.00
65. 103871 Jørgen Pedersen Grindsted Skyttekreds
DGI Sydvest
1H2 1 519.00
R1519 R2- R3- R4-
Sum519 Snit519.00
66. 10439 Søren Kogsbøll Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H2 1 518.00
R1518 R2- R3- R4-
Sum518 Snit518.00
67. 83224 Flemming Jensen Rødovre Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H1 1 517.00
R1517 R2- R3- R4-
Sum517 Snit517.00
68. 10551 Jan Elgaard Sørensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H2 1 517.00
R1517 R2- R3- R4-
Sum517 Snit517.00
69. 30326 Bjarne M. Nielsen Holstebro Skytteforening
DGI Vestjylland
1H2 1 513.00
R1513 R2- R3- R4-
Sum513 Snit513.00
70. 48179 Jan Pedersen Faaborg Skytteforening
DGI Fyn
1H2 1 512.00
R1512 R2- R3- R4-
Sum512 Snit512.00
71. 56426 Simon Madsen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H2 1 508.00
R1508 R2- R3- R4-
Sum508 Snit508.00
72. 33961 Lars Bindesbøll Grindsted Skyttekreds
DGI Sydvest
1H2 1 507.00
R1507 R2- R3- R4-
Sum507 Snit507.00
73. 19759 Claus Nielsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
1H2 1 506.00
R1506 R2- R3- R4-
Sum506 Snit506.00
74. 55005 Sune s. Rongsted Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H2 1 501.00
R1501 R2- R3- R4-
Sum501 Snit501.00
75. 51246 Klaus Mørkeberg Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
1H2 1 497.00
R1497 R2- R3- R4-
Sum497 Snit497.00
76. 123152 Jesper Ørbæk Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H2 1 497.00
R1497 R2- R3- R4-
Sum497 Snit497.00
77. 90306 Annette Winther Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
1H2 1 497.00
R1497 R2- R3- R4-
Sum497 Snit497.00
78. 46354 Jonas Foged Pedersen Lunde Sg&I
DGI Fyn
1H2 1 496.00
R1496 R2- R3- R4-
Sum496 Snit496.00
79. 25362 Casper Buschbeck Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
1H2 1 490.00
R1490 R2- R3- R4-
Sum490 Snit490.00
80. 86774 Jesper Hoppe Lunde Sg&I
DGI Fyn
1H2 1 484.00
R1484 R2- R3- R4-
Sum484 Snit484.00
81. 108916 Astrid Jensen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
1H1 1 483.00
R1483 R2- R3- R4-
Sum483 Snit483.00
82. 52090 Søren Olsen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
1H2 1 482.00
R1482 R2- R3- R4-
Sum482 Snit482.00
83. 117135 Brian Nissen Andersen Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
1H2 1 481.00
R1481 R2- R3- R4-
Sum481 Snit481.00
84. 142535 Claus Rogert Hansen Hvidebæk Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 1 480.00
R1480 R2- R3- R4-
Sum480 Snit480.00
85. 131315 Kim Rasmussen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H2 1 475.00
R1475 R2- R3- R4-
Sum475 Snit475.00
86. 19549 Rasmus Ruby Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H2 1 475.00
R1475 R2- R3- R4-
Sum475 Snit475.00
87. 105938 Dan Christiansen Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 1 471.00
R1471 R2- R3- R4-
Sum471 Snit471.00
88. 92545 Nicolai Dahl Svendsen Faaborg Skytteforening
DGI Fyn
1H2 1 470.00
R1470 R2- R3- R4-
Sum470 Snit470.00
89. 18542 Allan Andersen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
1H2 1 465.00
R1465 R2- R3- R4-
Sum465 Snit465.00
90. 116023 Tom Ottosen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H2 1 460.00
R1460 R2- R3- R4-
Sum460 Snit460.00
91. 134624 Jesper Skytte Lund Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 1 457.00
R1457 R2- R3- R4-
Sum457 Snit457.00
92. 24838 Frank Lahn Nielsen Bossow Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
1H2 1 456.00
R1456 R2- R3- R4-
Sum456 Snit456.00
93. 68493 Henrik Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 1 444.00
R1444 R2- R3- R4-
Sum444 Snit444.00
94. 122680 Ulla Larsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
1H2 1 440.00
R1440 R2- R3- R4-
Sum440 Snit440.00
95. 116292 Bjarne Sidelmann Tilst Skytteforening
DGI Østjylland
1H2 1 438.00
R1438 R2- R3- R4-
Sum438 Snit438.00
96. 47914 Uffe Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
1H2 1 438.00
R1438 R2- R3- R4-
Sum438 Snit438.00
97. 10462 Peter Møller Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H2 1 429.00
R1429 R2- R3- R4-
Sum429 Snit429.00
98. 16046 Otto Nielsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H2 1 425.00
R1425 R2- R3- R4-
Sum425 Snit425.00
99. 131264 Dan Langkilde Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H2 1 416.00
R1416 R2- R3- R4-
Sum416 Snit416.00
100. 59476 Michael Frederiksen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 1 391.00
R1391 R2- R3- R4-
Sum391 Snit391.00
101. 118790 Mads Strange Århus Pistolklub
DGI Østjylland
1H2 1 317.00
R1317 R2- R3- R4-
Sum317 Snit317.00
102. 46446 Morten Gottwald Lunde Sg&I
DGI Fyn
1H2 1 260.00
R1260 R2- R3- R4-
Sum260 Snit260.00

Til toppen