Standardpistol, 25m - Voksen 2-hånd | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 21. september 2020 - kl. 06:07
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 54709 Peter Nielsen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H1 4 544.75
R1555 R2552 R3543 R4529
Sum2179 Snit544.75
2. 81630 Hans-Jørgen Mortensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H1 4 541.00
R1549 R2547 R3543 R4525
Sum2164 Snit541.00
3. 68835 Kent Preben Holm Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
2H2 8 528.63
R1552 R2538 R3537 R4536
Sum2163 Snit540.75
4. 92240 Rasmus Wrønding Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
2H2 7 534.71
R1545 R2540 R3538 R4537
Sum2160 Snit540.00
5. 93718 Mads Wrønding Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
2H1 8 529.13
R1553 R2539 R3535 R4527
Sum2154 Snit538.50
6. 59359 Erik Benée Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 4 534.00
R1544 R2534 R3533 R4525
Sum2136 Snit534.00
7. 42046 Arnold Christensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
2H1 4 531.75
R1559 R2530 R3521 R4517
Sum2127 Snit531.75
8. 86797 Leif Ravn Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
2H2 4 530.00
R1533 R2533 R3531 R4523
Sum2120 Snit530.00
9. 70375 Jan Bodé Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
2H2 4 526.50
R1535 R2527 R3526 R4518
Sum2106 Snit526.50
10. 34728 Kim Watz Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H2 5 520.20
R1536 R2530 R3517 R4512
Sum2095 Snit523.75
11. 141958 Klaus Nørgaard Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H2 4 521.50
R1532 R2523 R3517 R4514
Sum2086 Snit521.50
12. 134780 Aksel Jørgensen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
2H2 4 520.00
R1525 R2524 R3518 R4513
Sum2080 Snit520.00
13. 13543 Villy Hvarregaard Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
2H2 4 519.50
R1534 R2523 R3516 R4505
Sum2078 Snit519.50
14. 127672 Jacob Walsøe Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H2 4 519.00
R1535 R2524 R3524 R4493
Sum2076 Snit519.00
15. 129902 Sussi Andersen Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 4 518.00
R1521 R2520 R3520 R4511
Sum2072 Snit518.00
16. 53264 Torben Eskildsen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H2 4 515.50
R1521 R2519 R3512 R4510
Sum2062 Snit515.50
17. 130245 Johnny E. Christensen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H2 4 510.00
R1525 R2517 R3501 R4497
Sum2040 Snit510.00
18. 138781 Alex Søgaard Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H3 5 492.00
R1516 R2515 R3493 R4473
Sum1997 Snit499.25
19. 90737 Johnny Hartmann Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H1 4 497.00
R1498 R2497 R3497 R4496
Sum1988 Snit497.00
20. 126724 Preben John Christensen Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
2H3 4 496.25
R1531 R2513 R3476 R4465
Sum1985 Snit496.25
21. 77605 Helle Meier Watz Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H3 4 472.00
R1491 R2485 R3476 R4436
Sum1888 Snit472.00
22. 121612 Brian Holm Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H3 5 463.60
R1487 R2473 R3457 R4457
Sum1874 Snit468.50
23. 139613 Lars Mosberg Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
2H3 6 450.50
R1470 R2464 R3460 R4456
Sum1850 Snit462.50
24. 142054 Vagn Hessel Jensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 4 437.25
R1466 R2448 R3431 R4404
Sum1749 Snit437.25
25. 139611 Susanne Mosberg Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
2H3 4 431.50
R1438 R2438 R3433 R4417
Sum1726 Snit431.50
26. 106388 Peter Allan Reynolds Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
2H3 6 411.83
R1442 R2432 R3420 R4413
Sum1707 Snit426.75
27. 131288 Sanja Lund Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
2H3 5 397.40
R1420 R2404 R3401 R4383
Sum1608 Snit402.00
28. 35317 Søren Madsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
2H1 3 533.00
R1540 R2539 R3520 R4-
Sum1599 Snit533.00
29. 139219 Ole Christiansen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
2H2 3 516.00
R1522 R2518 R3508 R4-
Sum1548 Snit516.00
30. 35103 Uffe Borch Hansen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H2 3 511.00
R1522 R2507 R3504 R4-
Sum1533 Snit511.00
31. 125373 Jan Tonny Sørensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 3 510.00
R1521 R2517 R3492 R4-
Sum1530 Snit510.00
32. 55952 Karina Molich Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 3 506.33
R1521 R2502 R3496 R4-
Sum1519 Snit506.33
33. 141957 Claus Raaby Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H3 3 493.67
R1504 R2503 R3474 R4-
Sum1481 Snit493.67
34. 134797 Kurt Hyldgaard Jensen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
2H1 3 484.33
R1507 R2502 R3444 R4-
Sum1453 Snit484.33
35. 142500 Michael Valeur Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H3 3 479.67
R1501 R2486 R3452 R4-
Sum1439 Snit479.67
36. 107292 Willy Friis Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
2H3 3 472.67
R1487 R2483 R3448 R4-
Sum1418 Snit472.67
37. 19081 Bent Ørskov Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
2H3 3 471.00
R1501 R2485 R3427 R4-
Sum1413 Snit471.00
38. 134795 Nils Johannes Klitmøller Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
2H3 2 566.50
R1574 R2559 R3- R4-
Sum1133 Snit566.50
39. 132260 Lars Bo Bergmos Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H1 2 561.50
R1563 R2560 R3- R4-
Sum1123 Snit561.50
40. 92266 Stefan Nielsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
2H1 2 553.00
R1563 R2543 R3- R4-
Sum1106 Snit553.00
41. 18474 Bjarne Skibild Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
2H1 2 545.00
R1553 R2537 R3- R4-
Sum1090 Snit545.00
42. 99992 Arne Svendsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H1 2 532.00
R1546 R2518 R3- R4-
Sum1064 Snit532.00
43. 54957 Carsten F. Petersen Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H1 2 528.50
R1534 R2523 R3- R4-
Sum1057 Snit528.50
44. 31549 Per Jacobsen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
2H1 2 520.00
R1524 R2516 R3- R4-
Sum1040 Snit520.00
45. 34696 Hans Jørgen Nielsen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H1 2 519.00
R1524 R2514 R3- R4-
Sum1038 Snit519.00
46. 114399 Poul Pedersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 2 517.50
R1524 R2511 R3- R4-
Sum1035 Snit517.50
47. 38263 Knud Pedersen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H2 2 512.00
R1523 R2501 R3- R4-
Sum1024 Snit512.00
48. 122716 Dorte Nielsen Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H2 2 509.00
R1519 R2499 R3- R4-
Sum1018 Snit509.00
49. 19371 Bjarne Visgård Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
2H2 2 506.50
R1512 R2501 R3- R4-
Sum1013 Snit506.50
50. 133836 Frank Møller Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H2 2 501.00
R1502 R2500 R3- R4-
Sum1002 Snit501.00
51. 34726 Knud Erik Müller Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H2 2 494.50
R1509 R2480 R3- R4-
Sum989 Snit494.50
52. 139207 Rikke Thodberg Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
2H3 2 492.00
R1493 R2491 R3- R4-
Sum984 Snit492.00
53. 134511 Alex Rasmussen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H3 2 490.00
R1493 R2487 R3- R4-
Sum980 Snit490.00
54. 141313 Tore Sørensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H3 2 484.00
R1506 R2462 R3- R4-
Sum968 Snit484.00
55. 37601 Tonny Jensen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H3 2 482.00
R1491 R2473 R3- R4-
Sum964 Snit482.00
56. 140704 Boris Strandsbjerg Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H3 2 480.00
R1528 R2432 R3- R4-
Sum960 Snit480.00
57. 121613 Carsten Jensen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H3 2 473.00
R1499 R2447 R3- R4-
Sum946 Snit473.00
58. 38013 Bente Andersen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H3 2 463.00
R1475 R2451 R3- R4-
Sum926 Snit463.00
59. 139087 Brian Kjærsgaard Jensen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H3 2 452.00
R1459 R2445 R3- R4-
Sum904 Snit452.00
60. 141454 Frank Hejselbæk Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
2H3 2 451.00
R1455 R2447 R3- R4-
Sum902 Snit451.00
61. 18494 Benny Dyrby Pedersen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
2H3 2 449.50
R1464 R2435 R3- R4-
Sum899 Snit449.50
62. 84511 Dennis Bøgeskov Dalsgaard Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H3 2 374.50
R1421 R2328 R3- R4-
Sum749 Snit374.50
63. 40949 Henrik Rasmussen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
2H1 1 561.00
R1561 R2- R3- R4-
Sum561 Snit561.00
64. 109163 René Mosegaard Østbirk Pistol Skytter
DGI Sydøstjylland
2H1 1 554.00
R1554 R2- R3- R4-
Sum554 Snit554.00
65. 135261 Michael Andersen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
2H1 1 553.00
R1553 R2- R3- R4-
Sum553 Snit553.00
66. 90346 Jan Oster Pedersen Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 1 550.00
R1550 R2- R3- R4-
Sum550 Snit550.00
67. 95232 Michael Christiansen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 1 542.00
R1542 R2- R3- R4-
Sum542 Snit542.00
68. 125822 Lasse Dars Riis Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
2H1 1 541.00
R1541 R2- R3- R4-
Sum541 Snit541.00
69. 56644 Leif Andersen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H2 1 534.00
R1534 R2- R3- R4-
Sum534 Snit534.00
70. 116825 Søren Kaster Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
2H1 1 533.00
R1533 R2- R3- R4-
Sum533 Snit533.00
71. 24634 Peer Boldsen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
2H1 1 532.00
R1532 R2- R3- R4-
Sum532 Snit532.00
72. 68155 Erling von Fuglsang Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H1 1 532.00
R1532 R2- R3- R4-
Sum532 Snit532.00
73. 128729 Jens Dall Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
2H2 1 527.00
R1527 R2- R3- R4-
Sum527 Snit527.00
74. 24504 John Jørgensen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
2H1 1 525.00
R1525 R2- R3- R4-
Sum525 Snit525.00
75. 13708 Benjamin Hvarregaard Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
2H1 1 525.00
R1525 R2- R3- R4-
Sum525 Snit525.00
76. 68367 Flemming Haagensen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 1 514.00
R1514 R2- R3- R4-
Sum514 Snit514.00
77. 60714 Peter Scheffel Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 1 509.00
R1509 R2- R3- R4-
Sum509 Snit509.00
78. 20984 Nathasja Juul Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H3 1 509.00
R1509 R2- R3- R4-
Sum509 Snit509.00
79. 68245 Jim Poulsen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 1 508.00
R1508 R2- R3- R4-
Sum508 Snit508.00
80. 60041 Theodor Diener Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 1 507.00
R1507 R2- R3- R4-
Sum507 Snit507.00
81. 56737 Rene Kelberg Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H3 1 507.00
R1507 R2- R3- R4-
Sum507 Snit507.00
82. 61194 Ib Naumann Vordingborg Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H1 1 507.00
R1507 R2- R3- R4-
Sum507 Snit507.00
83. 137428 Søren Andersen Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
2H3 1 506.00
R1506 R2- R3- R4-
Sum506 Snit506.00
84. 136822 Dennis Catharus Kristiansen Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
2H3 1 501.00
R1501 R2- R3- R4-
Sum501 Snit501.00
85. 59263 Povl Nissen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 1 500.00
R1500 R2- R3- R4-
Sum500 Snit500.00
86. 24741 Henryk Tenenbaum Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
2H3 1 499.00
R1499 R2- R3- R4-
Sum499 Snit499.00
87. 134012 Mads Damsgaard Pedersen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 1 498.00
R1498 R2- R3- R4-
Sum498 Snit498.00
88. 101226 Jim W.N. Thestbjerg Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H2 1 497.00
R1497 R2- R3- R4-
Sum497 Snit497.00
89. 142776 Kasper Knudsen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H3 1 496.00
R1496 R2- R3- R4-
Sum496 Snit496.00
90. 118744 Tina Røbel Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 1 495.00
R1495 R2- R3- R4-
Sum495 Snit495.00
91. 138025 Rene Faigh Tåstrup Skytteforening 13.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 1 489.00
R1489 R2- R3- R4-
Sum489 Snit489.00
92. 119249 Jonas Holst Larsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 1 486.00
R1486 R2- R3- R4-
Sum486 Snit486.00
93. 87571 Anders Diget Ikast Skytteforening
DGI Midtjylland
2H3 1 477.00
R1477 R2- R3- R4-
Sum477 Snit477.00
94. 55529 H. C. Danielsen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H2 1 475.00
R1475 R2- R3- R4-
Sum475 Snit475.00
95. 129488 Dennis Treumer Meyer Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
2H3 1 474.00
R1474 R2- R3- R4-
Sum474 Snit474.00
96. 58185 Michael Groot Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 1 474.00
R1474 R2- R3- R4-
Sum474 Snit474.00
97. 35140 Peder Moss Pistol Club Vejle
DGI Sydøstjylland
2H3 1 473.00
R1473 R2- R3- R4-
Sum473 Snit473.00
98. 142064 Henrik Løntoft Jensen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H3 1 473.00
R1473 R2- R3- R4-
Sum473 Snit473.00
99. 139117 Kim Ham Tåstrup Skytteforening 13.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 1 471.00
R1471 R2- R3- R4-
Sum471 Snit471.00
100. 117090 Hejdi Røygaard Vordingborg Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H3 1 470.00
R1470 R2- R3- R4-
Sum470 Snit470.00
101. 69703 Bent Kruse Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 1 468.00
R1468 R2- R3- R4-
Sum468 Snit468.00
102. 129671 Henrik Skjønnemand Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
2H3 1 465.00
R1465 R2- R3- R4-
Sum465 Snit465.00
103. 99764 Hans Ove Rasmussen Faaborg Skytteforening
DGI Fyn
2H3 1 461.00
R1461 R2- R3- R4-
Sum461 Snit461.00
104. 117647 Ole Breiner Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 1 461.00
R1461 R2- R3- R4-
Sum461 Snit461.00
105. 126441 Knud Jørgensen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 1 459.00
R1459 R2- R3- R4-
Sum459 Snit459.00
106. 140028 Mikkel Jørgensen Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H3 1 459.00
R1459 R2- R3- R4-
Sum459 Snit459.00
107. 133049 Frantz Glantz-Jørgensen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
2H3 1 458.00
R1458 R2- R3- R4-
Sum458 Snit458.00
108. 87026 Cecillia S. Stoltenberg Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 1 456.00
R1456 R2- R3- R4-
Sum456 Snit456.00
109. 135400 Kathrine Vestergaard Jørgensen Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
2H3 1 453.00
R1453 R2- R3- R4-
Sum453 Snit453.00
110. 134588 Leif Bech Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H2 1 448.00
R1448 R2- R3- R4-
Sum448 Snit448.00
111. 37684 Niels Åge Vastrup Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H3 1 446.00
R1446 R2- R3- R4-
Sum446 Snit446.00
112. 102227 Rune Viggo Jensen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
2H2 1 440.00
R1440 R2- R3- R4-
Sum440 Snit440.00
113. 134106 Lars Nielsen Ikast Skytteforening
DGI Midtjylland
2H3 1 439.00
R1439 R2- R3- R4-
Sum439 Snit439.00
114. 134725 Erik Albrecht Schollert Ikast Skytteforening
DGI Midtjylland
2H3 1 438.00
R1438 R2- R3- R4-
Sum438 Snit438.00
115. 122287 Carsten Wahl KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab)
DGI Storkøbenhavn
2H3 1 430.00
R1430 R2- R3- R4-
Sum430 Snit430.00
116. 119569 Carsten Larsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 1 416.00
R1416 R2- R3- R4-
Sum416 Snit416.00
117. 133696 Elvart Nørgaard Jensen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H3 1 416.00
R1416 R2- R3- R4-
Sum416 Snit416.00
118. 92288 Anders Danielsen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H3 1 414.00
R1414 R2- R3- R4-
Sum414 Snit414.00
119. 137020 Gönül Bicen Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
2H3 1 407.00
R1407 R2- R3- R4-
Sum407 Snit407.00
120. 137545 Martin Johansen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab)
DGI Storkøbenhavn
2H3 1 406.00
R1406 R2- R3- R4-
Sum406 Snit406.00
121. 13694 Dan Pedersen Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
2H3 1 404.00
R1404 R2- R3- R4-
Sum404 Snit404.00
122. 138569 Carsten Huus Ikast Skytteforening
DGI Midtjylland
2H3 1 359.00
R1359 R2- R3- R4-
Sum359 Snit359.00

Til toppen