Standardpistol, 25m - Senior | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 17. oktober 2019 - kl. 06:04
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 18474 Bjarne Skibild Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
S2H1 9 538.33
R1564 R2555 R3548 R4547
Sum2214 Snit553.50
2. 40479 Villy Nissen Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
S2H1 4 547.50
R1550 R2549 R3547 R4544
Sum2190 Snit547.50
3. 134780 Aksel Jørgensen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H1 11 529.27
R1547 R2537 R3537 R4536
Sum2157 Snit539.25
4. 47289 Jan Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
S2H1 4 539.00
R1552 R2550 R3533 R4521
Sum2156 Snit539.00
5. 81630 Hans-Jørgen Mortensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 8 530.75
R1542 R2538 R3538 R4537
Sum2155 Snit538.75
6. 68835 Kent Preben Holm Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
S2H1 12 524.83
R1544 R2536 R3536 R4534
Sum2150 Snit537.50
7. 54709 Peter Nielsen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 4 537.00
R1556 R2543 R3541 R4508
Sum2148 Snit537.00
8. 54957 Carsten F. Petersen Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 7 531.57
R1540 R2539 R3536 R4532
Sum2147 Snit536.75
9. 91950 Mogens Bering Larsen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
S2H1 5 533.00
R1539 R2536 R3532 R4530
Sum2137 Snit534.25
10. 128729 Jens Dall Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
S2H1 10 526.50
R1541 R2534 R3531 R4528
Sum2134 Snit533.50
11. 17598 Per Olesen Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
S2H1 5 527.00
R1545 R2534 R3532 R4520
Sum2131 Snit532.75
12. 59359 Erik Benée Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 9 523.89
R1537 R2532 R3530 R4529
Sum2128 Snit532.00
13. 66086 Ejner Nicolaisen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
S2H1 4 530.25
R1541 R2538 R3528 R4514
Sum2121 Snit530.25
14. 125373 Jan Tonny Sørensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 6 516.50
R1530 R2530 R3530 R4521
Sum2111 Snit527.75
15. 34728 Kim Watz Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
S2H1 7 511.00
R1549 R2520 R3519 R4519
Sum2107 Snit526.75
16. 49177 Therkel Madsen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
S2H1 4 526.00
R1543 R2528 R3523 R4510
Sum2104 Snit526.00
17. 31129 Jørn J. Termansen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H1 6 517.00
R1532 R2525 R3523 R4513
Sum2093 Snit523.25
18. 60041 Theodor Diener Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 4 521.75
R1536 R2520 R3516 R4515
Sum2087 Snit521.75
19. 38263 Knud Pedersen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
S2H1 10 498.50
R1545 R2514 R3509 R4507
Sum2075 Snit518.75
20. 66161 Knud Winther Knudsen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
S2H1 4 517.00
R1530 R2520 R3510 R4508
Sum2068 Snit517.00
21. 122716 Dorte Nielsen Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 7 502.71
R1525 R2517 R3513 R4511
Sum2066 Snit516.50
22. 19371 Bjarne Visgård Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H1 4 515.00
R1520 R2514 R3514 R4512
Sum2060 Snit515.00
23. 35758 Bent Thorvald Knudsen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
S2H1 5 508.80
R1519 R2514 R3511 R4506
Sum2050 Snit512.50
24. 34726 Knud E. Müller Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
S2H1 5 507.40
R1525 R2523 R3509 R4491
Sum2048 Snit512.00
25. 111684 Tom Fangel Århus Pistolklub
DGI Østjylland
S2H1 4 510.25
R1522 R2519 R3509 R4491
Sum2041 Snit510.25
26. 35103 Uffe Borch Hansen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
S2H1 4 507.50
R1528 R2525 R3493 R4484
Sum2030 Snit507.50
27. 14851 Carsten Hansen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H1 5 487.20
R1519 R2508 R3500 R4495
Sum2022 Snit505.50
28. 19321 Niels Peter Bro Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H1 4 503.25
R1508 R2508 R3501 R4496
Sum2013 Snit503.25
29. 19081 Bent Ørskov Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H1 8 491.75
R1512 R2501 R3499 R4499
Sum2011 Snit502.75
30. 134511 Alex Rasmussen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
S2H1 6 489.33
R1519 R2509 R3505 R4477
Sum2010 Snit502.50
31. 66494 Bjørn Eggert Christensen Lyngby-Taarbæk Skytterne
DGI Storkøbenhavn
S2H1 5 480.40
R1514 R2510 R3485 R4449
Sum1958 Snit489.50
32. 59263 Povl Nissen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 5 486.80
R1493 R2487 R3486 R4485
Sum1951 Snit487.75
33. 129196 Karl-Erik Dam Sørensen Ry-Emborg Skytteforening
DGI Østjylland
S2H1 6 473.67
R1503 R2502 R3488 R4457
Sum1950 Snit487.50
34. 20850 John Mikkelsen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
S2H1 4 486.25
R1507 R2496 R3491 R4451
Sum1945 Snit486.25
35. 107292 Willy Friis Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
S2H1 5 480.60
R1493 R2491 R3476 R4474
Sum1934 Snit483.50
36. 10462 Peter Møller Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
S2H1 4 478.25
R1502 R2476 R3472 R4463
Sum1913 Snit478.25
37. 58185 Michael Groot Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 6 461.50
R1480 R2479 R3469 R4457
Sum1885 Snit471.25
38. 18494 Benny Dyrby Pedersen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
S2H1 6 460.67
R1486 R2476 R3460 R4460
Sum1882 Snit470.50
39. 22459 Kjeld Poulsen Ry-Emborg Skytteforening
DGI Østjylland
S2H1 5 460.40
R1487 R2478 R3471 R4439
Sum1875 Snit468.75
40. 102953 Preben Vesterager Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
S2H1 4 467.50
R1514 R2470 R3456 R4430
Sum1870 Snit467.50
41. 62731 Peter Larsen Værløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
S2H1 4 460.50
R1480 R2476 R3474 R4412
Sum1842 Snit460.50
42. 126724 Preben John Christensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H1 4 459.25
R1495 R2453 R3450 R4439
Sum1837 Snit459.25
43. 85328 Theis Petersen Skytteforeningen Pilen af 1927
DGI Storkøbenhavn
S2H1 5 453.00
R1473 R2458 R3454 R4447
Sum1832 Snit458.00
44. 37684 Niels Åge Vastrup Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
S2H1 5 446.60
R1462 R2460 R3454 R4436
Sum1812 Snit453.00
45. 38013 Bente Andersen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
S2H1 9 408.78
R1454 R2448 R3440 R4435
Sum1777 Snit444.25
46. 37601 Tonny Jensen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
S2H1 4 421.50
R1485 R2443 R3382 R4376
Sum1686 Snit421.50
47. 106388 Peter Allan Reynolds Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
S2H1 12 400.00
R1440 R2419 R3408 R4408
Sum1675 Snit418.75
48. 53264 Torben Eskildsen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 3 516.67
R1525 R2514 R3511 R4-
Sum1550 Snit516.67
49. 13543 Villy Hvarregaard Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H1 3 514.00
R1530 R2517 R3495 R4-
Sum1542 Snit514.00
50. 10439 Søren Kogsbøll Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
S2H1 3 510.00
R1511 R2510 R3509 R4-
Sum1530 Snit510.00
51. 21400 Preben Rasmussen Ry-Emborg Skytteforening
DGI Østjylland
S2H1 3 498.67
R1513 R2496 R3487 R4-
Sum1496 Snit498.67
52. 92970 Tommy Kessler Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
S2H1 3 498.00
R1508 R2503 R3483 R4-
Sum1494 Snit498.00
53. 15402 Per Schultz Vester Hassing Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H1 3 480.00
R1504 R2471 R3465 R4-
Sum1440 Snit480.00
54. 46754 Jan Olsen Sødinge Skytteforening
DGI Fyn
S2H1 3 476.00
R1488 R2472 R3468 R4-
Sum1428 Snit476.00
55. 56737 René Kelberg Vordingborg Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 3 449.00
R1506 R2497 R3344 R4-
Sum1347 Snit449.00
56. 10164 Harry Andersen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
S2H1 3 447.67
R1463 R2451 R3429 R4-
Sum1343 Snit447.67
57. 95488 Henrik Braun Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
S2H1 3 439.33
R1448 R2445 R3425 R4-
Sum1318 Snit439.33
58. 97189 Karl Hans Larsen Lunde Sg&I
DGI Fyn
S2H1 3 412.67
R1426 R2420 R3392 R4-
Sum1238 Snit412.67
59. 24504 John Jørgensen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
S2H1 2 543.00
R1545 R2541 R3- R4-
Sum1086 Snit543.00
60. 32683 Erling Jørgensen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H1 2 531.00
R1535 R2527 R3- R4-
Sum1062 Snit531.00
61. 22580 Henrik Pedersen Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H1 2 531.00
R1531 R2531 R3- R4-
Sum1062 Snit531.00
62. 56644 Leif Andersen Vordingborg Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 2 509.00
R1511 R2507 R3- R4-
Sum1018 Snit509.00
63. 21143 John Walker Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
S2H1 2 507.00
R1511 R2503 R3- R4-
Sum1014 Snit507.00
64. 22561 Ingolf Lorentzen Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H1 2 499.00
R1499 R2499 R3- R4-
Sum998 Snit499.00
65. 59102 Torben Emcken Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 2 499.00
R1499 R2499 R3- R4-
Sum998 Snit499.00
66. 55529 H. C. Danielsen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 2 494.00
R1501 R2487 R3- R4-
Sum988 Snit494.00
67. 133916 Bjarne Schütt Hansen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 2 485.50
R1518 R2453 R3- R4-
Sum971 Snit485.50
68. 51010 Egon Nielsen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
S2H1 2 471.50
R1473 R2470 R3- R4-
Sum943 Snit471.50
69. 129191 Jørgen Sørbye Friis Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 2 470.50
R1478 R2463 R3- R4-
Sum941 Snit470.50
70. 24741 Henryk Tenenbaum Tilst Skytteforening
DGI Østjylland
S2H1 3 303.67
R1530 R2307 R374 R4-
Sum911 Snit303.67
71. 14643 Markus Hierzmann Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H1 2 420.00
R1445 R2395 R3- R4-
Sum840 Snit420.00
72. 16666 Leif Jakobsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
S2H1 2 395.50
R1438 R2353 R3- R4-
Sum791 Snit395.50
73. 92900 Mogens Danielsen Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H1 2 385.00
R1429 R2341 R3- R4-
Sum770 Snit385.00
74. 129365 Torben Caroc Kastrup-Tårnby Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
S2H1 2 384.50
R1440 R2329 R3- R4-
Sum769 Snit384.50
75. 57577 Gert Hansen Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 1 571.00
R1571 R2- R3- R4-
Sum571 Snit571.00
76. 57506 Uffe Nielsen Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 1 541.00
R1541 R2- R3- R4-
Sum541 Snit541.00
77. 57546 Kurt Bonde Rasmussen Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 1 534.00
R1534 R2- R3- R4-
Sum534 Snit534.00
78. 24106 Henrik K Pedersen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
S2H1 1 534.00
R1534 R2- R3- R4-
Sum534 Snit534.00
79. 61194 Ib Naumann Vordingborg Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 1 530.00
R1530 R2- R3- R4-
Sum530 Snit530.00
80. 134588 Leif Bech Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 1 518.00
R1518 R2- R3- R4-
Sum518 Snit518.00
81. 86797 Leif Ravn Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H1 1 516.00
R1516 R2- R3- R4-
Sum516 Snit516.00
82. 59376 Børge Christensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 1 510.00
R1510 R2- R3- R4-
Sum510 Snit510.00
83. 137988 Kurt Riemann Poulsen Lunde Sg&I
DGI Fyn
S2H1 1 504.00
R1504 R2- R3- R4-
Sum504 Snit504.00
84. 35659 Hans Jacobsen Assens Skytteforening
DGI Fyn
S2H1 1 502.00
R1502 R2- R3- R4-
Sum502 Snit502.00
85. 57172 Leif Hansen Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 1 498.00
R1498 R2- R3- R4-
Sum498 Snit498.00
86. 86383 Ralf Køhler Nielsen Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 1 496.00
R1496 R2- R3- R4-
Sum496 Snit496.00
87. 66500 Knud Larsen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 1 491.00
R1491 R2- R3- R4-
Sum491 Snit491.00
88. 20945 Peter Bregenov Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
S2H1 1 491.00
R1491 R2- R3- R4-
Sum491 Snit491.00
89. 99764 Hans Ove Rasmussen Faaborg Skytteforening
DGI Fyn
S2H1 1 473.00
R1473 R2- R3- R4-
Sum473 Snit473.00
90. 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
S2H1 1 472.00
R1472 R2- R3- R4-
Sum472 Snit472.00
91. 47853 Kurt Laursen Assens Skytteforening
DGI Fyn
S2H1 1 471.00
R1471 R2- R3- R4-
Sum471 Snit471.00
92. 26608 Hugo Sørensen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
S2H1 1 468.00
R1468 R2- R3- R4-
Sum468 Snit468.00
93. 132163 Ole Grosen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
S2H1 1 464.00
R1464 R2- R3- R4-
Sum464 Snit464.00
94. 59742 Henrik Korngaard Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 1 464.00
R1464 R2- R3- R4-
Sum464 Snit464.00
95. 57775 Leo Nielsen Svinninge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 1 455.00
R1455 R2- R3- R4-
Sum455 Snit455.00
96. 131456 Brian Marcussen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
S2H1 1 452.00
R1452 R2- R3- R4-
Sum452 Snit452.00
97. 130140 Per Herholdt Andersen Krarup/Espe Skydning
DGI Fyn
S2H1 1 451.00
R1451 R2- R3- R4-
Sum451 Snit451.00
98. 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
S2H1 1 448.00
R1448 R2- R3- R4-
Sum448 Snit448.00
99. 25868 Arne Leth Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
S2H1 1 440.00
R1440 R2- R3- R4-
Sum440 Snit440.00
100. 96456 Jørgen Gottschalck Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
S2H1 1 437.00
R1437 R2- R3- R4-
Sum437 Snit437.00
101. 126582 Ove Møller Larsen Kastrup-Tårnby Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
S2H1 1 433.00
R1433 R2- R3- R4-
Sum433 Snit433.00
102. 25312 John Sander Petersen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
S2H1 1 416.00
R1416 R2- R3- R4-
Sum416 Snit416.00
103. 56463 Hans Madsen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 1 412.00
R1412 R2- R3- R4-
Sum412 Snit412.00
104. 130189 Claus Tronhjem Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 1 412.00
R1412 R2- R3- R4-
Sum412 Snit412.00
105. 15953 Flemming Larsen Vester Hassing Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H1 1 400.00
R1400 R2- R3- R4-
Sum400 Snit400.00
106. 139614 Gert Dan Friis RI 98 Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
S2H1 1 382.00
R1382 R2- R3- R4-
Sum382 Snit382.00
107. 125023 Carlo Pedersen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
S2H1 1 267.00
R1267 R2- R3- R4-
Sum267 Snit267.00

Til toppen