Ulfborg Cup 2017

Stævne

Stævne: Ulfborg Cup 2017
Stævneansvarlige
Bjarne Nielsen Tlf: 24262360

Række / Puljeoversigt

U6 drenge
Pulje 1 Holstebro Frugtlager - SHN/Ulfborg 1 - SHN/Ulfborg 2 - Mejrup GU - Skive IK Resen
U7 drenge
Pulje 1 ØBG Balle - Mejdal-Halgård 1 - Rindum SU - Mejdal-Halgård 4
Pulje 2 Skjern GF - HF Blå - Mejdal-Halgård 2 - SHN/Ulfborg 1
Pulje 3 Spjald IF - Mejdal-Halgård 3 - HF Hvid - SHN/Ulfborg 2
A mellemrunde 1 Mejdal-Halgård 1 - SHN/Ulfborg 1
A mellemrunde 2 Mejdal-Halgård 2 - Mejdal-Halgård 3
A mellemrunde 3 ØBG Balle - SHN/Ulfborg 2
B mellemrunde 1 Skjern GF - Rindum SU
B mellemrunde 2 Spjald IF - HF Blå
B mellemrunde 3 Mejdal-Halgård 4 - HF Hvid
A finalerunde ØBG Balle - Mejdal-Halgård 2 - SHN/Ulfborg 1
B finalerunde Rindum SU - HF Blå - Mejdal-Halgård 4
U8 drenge
Pulje 1 Borbjerg - MH 2010 - Rindum SU 2 - Struer B
Pulje 2 Skjern GF - Rindum SU 1 - FC Fri 1 - SHN/Ulfborg 2
Pulje 3 Team Herning - FC Fri 2 - Mejrup Allstars - SHN/Ulfborg 1
A mellemrunde 1 MH 2010 - Skjern GF
A mellemrunde 2 FC Fri 2 - Rindum SU 1
A mellemrunde 3 SHN/Ulfborg 1 - Struer B
B mellemrunde 1 Borbjerg - SHN/Ulfborg 2
B mellemrunde 2 Mejrup Allstars - FC Fri 1
B mellemrunde 3 Team Herning - Rindum SU 2
A finalerunde FC Fri 2 - MH 2010 - SHN/Ulfborg 1
B finalerunde Team Herning - Borbjerg - FC Fri 1
U9 drenge
Pulje 1 Holstebro Boldklub 1 - Rindum SU 2 - Skjern GF - SHN/Ulfborg 2
Pulje 2 Tim GIF - Ringkøbing IF - Holstebro Boldklub 2 - Rindum SU 1
Pulje 3 Bremdal IK - Emil & U8 Drengene - Mejdal-Halgård 2 - SHN/Ulfborg 1
Pulje 4 LGF - Mejrup - Holstebro boldklub 3 - Mejdal-Halgård 1
A slutspil Tim GIF - Holstebro Boldklub 1 - LGF - Emil & U8 Drengene - Mejdal-Halgård 1 - Skjern GF - Rindum SU 1 - SHN/Ulfborg 1
B slutspil Bremdal IK - Mejrup - Holstebro boldklub 3 - Rindum SU 2 - Ringkøbing IF - Holstebro Boldklub 2 - Mejdal-Halgård 2 - SHN/Ulfborg 2
U10/U11 piger
Pulje 1 LGF - RIF U10 - Vinderup U10 - RIF U11 - Vinderup U11
U10 drenge
Pulje 1 Ringkøbing IF - Mejdal-Halgård 1 - Mejrup - SHN/Ulfborg 3
Pulje 2 Tim GIF 1 - Rindum SU 2 - Rødderne - Mejdal-Halgård 2
Pulje 3 Sjørring - Mejdal-Halgård 3 - Rindum SU 1 - SHN/Ulfborg 2
Pulje 4 Team X - Tim GIF 2 - Mejdal-Halgård 4 - SHN/Ulfborg 1
A slutspil Tim GIF 1 - Team X - Ringkøbing IF - Sjørring - Mejrup - Rødderne - Mejdal-Halgård 3 - Mejdal-Halgård 4
B slutspil Mejdal-Halgård 1 - Rindum SU 2 - Tim GIF 2 - Mejdal-Halgård 2 - Rindum SU 1 - SHN/Ulfborg 1 - SHN/Ulfborg 2 - SHN/Ulfborg 3
U11 drenge C
Pulje 1 FC HoTiHeTo 2 - RLK 1 - Thyborøn Fritid - SHN/Ulfborg 2
Pulje 2 Bork FK - Vemb FS - RLK 2 - FC HoTiHeTo 1
C slutspil Bork FK - FC HoTiHeTo 2 - RLK 1 - Thyborøn Fritid - Vemb FS - RLK 2 - FC HoTiHeTo 1 - SHN/Ulfborg 2
U11 drenge A
Pulje 1 Mejdal-Halgård 1 - RIF A. - Team X - TEAM ELLEBÆK
Pulje 2 Mejrup - Spjald IF - Houlind EL 1 - FC Fri
A slutspil Mejdal-Halgård 1 - Mejrup - RIF A. - Spjald IF - Team X - Houlind EL 1 - TEAM ELLEBÆK - FC Fri
U11 drenge B
Pulje 1 Mejdal-Halgård 2 - SHN/Ulfborg 1 - FC Videbæk - Struer B
Pulje 2 Spjald 2 - VIF FC - Hvidbjerg bank - Houlind EL 2
B slutspil Mejdal-Halgård 2 - SHN/Ulfborg 1 - Spjald 2 - FC Videbæk - VIF FC - Struer B - Hvidbjerg bank - Houlind EL 2
U12 drenge
Pulje 1 Team Louis Nielsen - Skjern 5 - Vildbjerg - Skjern 1
Pulje 2 Måbjerg Drengene - Struer Boldklub 1 - Skjern 2 - SHN/Ulfborg 1
Pulje 3 Lemvig GF - Skjern 3 - Struer Boldklub 2 - Ringkøbing IF 1
Pulje 4 Team Kokholm byg - Skoda Holstebro - Skjern 4 - Ringkøbing IF 2 - SHN/Ulfborg 2
A slutspil Team Kokholm byg - Skoda Holstebro - Lemvig GF - Måbjerg Drengene - Struer Boldklub 1 - Vildbjerg - Ringkøbing IF 1 - Ringkøbing IF 2 - Skjern 1
B slutspil Team Louis Nielsen - Skjern 3 - Skjern 4 - Skjern 5 - Struer Boldklub 2 - Skjern 2 - SHN/Ulfborg 1 - SHN/Ulfborg 2
U13 drenge
Pulje 1 Team 2005 - Spjald IF - Brande if - Cool Kids
Pulje 2 Ringkøbing - Tim u12 - hakkerboys - Team SNORK
Pulje 3 Ringkøbing United - Lemvig GF - Team Tak - SHN/Ulfborg
A mellemrunde 1 Team 2005 - Team SNORK
A mellemrunde 2 Lemvig GF - Ringkøbing
A mellemrunde 3 Brande if - Team Tak
B mellemrunde 1 Cool Kids - hakkerboys
B mellemrunde 2 Tim u12 - SHN/Ulfborg
B mellemrunde 3 Ringkøbing United - Spjald IF
A finalerunde Ringkøbing - Team Tak - Team SNORK
B finalerunde Ringkøbing United - Tim u12 - hakkerboys
U14/U15 piger
Pulje 1 RIF 2 - RLK - Lemvig GF 1 - Lemvig U15
Pulje 2 RIF 1 - Lemvig GF 2 - Mejrup U15 - Spjald IF U15
A slutspil RLK - Mejrup U15 - Spjald IF U15 - Lemvig U15
B slutspil RIF 2 - Lemvig GF 1 - RIF 1 - Lemvig GF 2
U14 drenge
Pulje 1 FC Drengerøv - Team Brazil - Feriepartner Vejlby Klit - Lemvig GF
Pulje 2 Team Sport24 Holstebro - SHN/Ulfborg - Madsen Optik - Team Lauge
A slutspil Team Sport24 Holstebro - Team Brazil - Madsen Optik - Feriepartner Vejlby Klit
B slutspil FC Drengerøv - SHN/Ulfborg - Lemvig GF - Team Lauge
U15 drenge
Pulje 1 lemvig - Rødderne fra KLG - Struer B. - SHN/Ulfborg 1
Pulje 2 RI Maskinservice - Team Lauridsen - LGF - SHN/Ulfborg 2
Pulje 3 Sko & Teknik - Nebel,outrup,Skjern - Lem Boldklub - SHN/Ulfborg 3
A mellemrunde 1 RI Maskinservice - SHN/Ulfborg 1
A mellemrunde 2 Nebel,outrup,Skjern - LGF
A mellemrunde 3 Rødderne fra KLG - Sko & Teknik
B mellemrunde 1 lemvig - Team Lauridsen
B mellemrunde 2 SHN/Ulfborg 2 - SHN/Ulfborg 3
B mellemrunde 3 Struer B. - Lem Boldklub
A finalerunde Sko & Teknik - LGF - SHN/Ulfborg 1
B finalerunde lemvig - Struer B. - SHN/Ulfborg 2
U17 drenge
Pulje 1 ReeAct - Rotterne FC - FSH - 3. halvleg - KLG
Pulje 2 Junge Byg - Kalles klejner - De sleske typer - Dejbjerg - Bjergby fc
A slutspil Junge Byg - ReeAct - Rotterne FC - Bjergby fc
B slutspil Kalles klejner - FSH - Dejbjerg - KLG
U18 Piger
Pulje 1 FC Black socks - FC Katastrofe - Team S - Lyngs Idrætsefterskole - Team VSF

Til toppen