Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Raekke
Info
Oversigt
Program
1. Division - Herrer | Min Idræt
Pulje-og rækkeinfo
Turnering:
Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Der er ikke registreret nogen turneringsansvarlige
Dokumenter
Reglement
Bemærkninger
Pulje oversigt
1. Division - Herrer
Øst
Herlev FC
-
Lyngby FF
-
CBS Sport
-
Vanløse Floorball
-
Jægerspris UFC
-
Hafnia FC
-
Vallensbæk Floorball
-
Rungsted-Hørsholm FK
Vest
Hjørring Hawks
-
Odense FC
-
Esbjerg Sharks FC
-
Aalborg Flyers FC
-
AaB Floorball
-
Strandby Elling IF
-
Fr. Blackhawks 2
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=30778
Komplet kampprogram
1. Division - Herrer
Kampnr.
Dag
Dato/tid
Hjemme/Ude
Sted/bane/hal
Resultat
Arrangør
609241
Fredag
15-09-17
20:30
Rungsted-Hørsholm FK
-
Hafnia FC
Spillested
Hørsholm Idrætspark Stadion og Haller
5 - 7
609243
Fredag
15-09-17
20:30
Vallensbæk Floorball
-
Jægerspris UFC
Spillested
Pilehave Skolen
10 - 3
610428
Lørdag
16-09-17
13:30
Strandby Elling IF
-
Aalborg Flyers FC
Spillested
Strandby Fritidscenter - Hal
0 - 3
609242
Lørdag
16-09-17
14:00
CBS Sport
-
Lyngby FF
Spillested
Bellahøj Hallen - Hal 2
- Hal 2
2 - 4
609240
Søndag
17-09-17
16:00
Herlev FC
-
Vanløse Floorball
Spillested
Anneks Hallen Herlev
1 - 7
610426
Søndag
17-09-17
16:00
Fr. Blackhawks 2
-
Hjørring Hawks
Spillested
Abildgård Hallen
7 - 6 (SV)
609248
Fredag
22-09-17
19:30
Vanløse Floorball
-
Hafnia FC
Spillested
Vanløse Hallerne
- Hal 1
6 - 2
610434
Lørdag
23-09-17
14:00
Odense FC
-
AaB Floorball
Spillested
Marienlyst Centret
4 - 3
610431
Lørdag
23-09-17
14:30
Fr. Blackhawks 2
-
Aalborg Flyers FC
Spillested
Abildgård Hallen
12 - 5
609245
Søndag
24-09-17
12:00
Hafnia FC
-
Vallensbæk Floorball
Spillested
Sundby Hallen
- Hal 3
7 - 6
609246
Søndag
24-09-17
14:00
Jægerspris UFC
-
Herlev FC
Spillested
Møllegårdhallen
7 - 8 (SV)
609247
Søndag
24-09-17
14:30
Lyngby FF
-
Rungsted-Hørsholm FK
Spillested
Lundtofte Idrætsplads og Hal
8 - 5
609250
Fredag
29-09-17
20:30
Rungsted-Hørsholm FK
-
Vallensbæk Floorball
Spillested
Hørsholm Idrætspark Stadion og Haller
7 - 4
610436
Lørdag
30-09-17
12:00
Aalborg Flyers FC
-
Odense FC
Spillested
Tornhøj Idrætscenter
3 - 4
610437
Lørdag
30-09-17
14:30
AaB Floorball
-
Fr. Blackhawks 2
Spillested
AaB Hallen
8 - 12
609251
Søndag
01-10-17
14:00
Jægerspris UFC
-
CBS Sport
Spillested
Møllegårdhallen
2 - 6
609249
Søndag
01-10-17
14:30
Lyngby FF
-
Herlev FC
Spillested
Lundtofte Idrætsplads og Hal
4 - 1
609244
Onsdag
04-10-17
20:00
Vanløse Floorball
-
CBS Sport
Spillested
Vanløse Hallerne
- Hal 1
13 - 2
609254
Fredag
06-10-17
20:30
Rungsted-Hørsholm FK
-
Jægerspris UFC
Spillested
Hørsholm Idrætspark Stadion og Haller
8 - 7 (SV)
609255
Lørdag
07-10-17
13:30
Herlev FC
-
Vallensbæk Floorball
Spillested
Anneks Hallen Herlev
5 - 6 (SV)
609252
Lørdag
07-10-17
14:00
Hafnia FC
-
CBS Sport
Spillested
Sundby Hallen
- Hal 3
13 - 4
610442
Søndag
08-10-17
14:00
Odense FC
-
Fr. Blackhawks 2
Spillested
Marienlyst Centret
6 - 5
609253
Søndag
08-10-17
16:30
Lyngby FF
-
Vanløse Floorball
Spillested
Lundtofte Idrætsplads og Hal
2 - 9
609259
Onsdag
11-10-17
20:30
Jægerspris UFC
-
Lyngby FF
Spillested
Møllegårdhallen
7 - 10
609257
Fredag
13-10-17
20:00
Vallensbæk Floorball
-
Vanløse Floorball
Spillested
Pilehave Skolen
5 - 4 (SV)
610447
Lørdag
14-10-17
13:30
Strandby Elling IF
-
AaB Floorball
Spillested
Strandby Fritidscenter - Hal
2 - 3
609256
Lørdag
14-10-17
14:00
Hafnia FC
-
Herlev FC
Spillested
Sundby Hallen
- Hal 3
4 - 6
610446
Søndag
15-10-17
14:00
Odense FC
-
Hjørring Hawks
Spillested
Marienlyst Centret
5 - 3
609258
Søndag
15-10-17
16:00
CBS Sport
-
Rungsted-Hørsholm FK
Spillested
Bellahøj Hallen - Hal 2
- Hal 2
10 - 6
609287
Lørdag
21-10-17
14:00
CBS Sport
-
Jægerspris UFC
Spillested
Bellahøj Hallen - Hal 2
- Hal 2
4 - 9
609260
Lørdag
28-10-17
14:00
Vanløse Floorball
-
Jægerspris UFC
Spillested
Vanløse Hallerne
- Hal 1
11 - 3
610453
Lørdag
28-10-17
14:00
Aalborg Flyers FC
-
Esbjerg Sharks FC
Spillested
Tornhøj Idrætscenter
10 - 7
609262
Søndag
29-10-17
14:00
Herlev FC
-
Rungsted-Hørsholm FK
Spillested
Anneks Hallen Herlev
2 - 10
609263
Søndag
29-10-17
18:00
CBS Sport
-
Vallensbæk Floorball
Spillested
Sundby Hallen
- Hal 3
7 - 6
609266
Fredag
03-11-17
20:30
Rungsted-Hørsholm FK
-
Herlev FC
Spillested
Hørsholm Idrætspark Stadion og Haller
5 - 4
609267
Fredag
03-11-17
20:30
Vallensbæk Floorball
-
Lyngby FF
Spillested
Pilehave Skolen
14 - 4
609264
Lørdag
04-11-17
14:00
Hafnia FC
-
Jægerspris UFC
Spillested
Sundby Hallen
- Hal 3
10 - 2
610457
Lørdag
04-11-17
14:00
Esbjerg Sharks FC
-
Fr. Blackhawks 2
Spillested
Veldtoftehallen
10 - 12
610458
Søndag
05-11-17
13:00
AaB Floorball
-
Hjørring Hawks
Spillested
Tornhøj Idrætscenter
5 - 4
609274
Mandag
06-11-17
20:30
Herlev FC
-
Vallensbæk Floorball
Spillested
Anneks Hallen Herlev
2 - 13
609269
Lørdag
11-11-17
11:00
Vallensbæk Floorball
-
Hafnia FC
Spillested
Pilehave Skolen
6 - 7 (SV)
609268
Lørdag
11-11-17
14:00
Vanløse Floorball
-
Lyngby FF
Spillested
Vanløse Hallerne
- Hal 1
12 - 4
610463
Lørdag
11-11-17
14:00
AaB Floorball
-
Esbjerg Sharks FC
Spillested
AaB Hallen
10 - 4
610464
Søndag
12-11-17
10:00
Aalborg Flyers FC
-
Hjørring Hawks
Spillested
Tornhøj Idrætscenter
8 - 7
609270
Søndag
12-11-17
12:00
Jægerspris UFC
-
Rungsted-Hørsholm FK
Spillested
Møllegårdhallen
3 - 4
609271
Søndag
12-11-17
17:00
Herlev FC
-
CBS Sport
Spillested
Anneks Hallen Herlev
9 - 4
610461
Onsdag
15-11-17
19:30
Fr. Blackhawks 2
-
Strandby Elling IF
Spillested
Arena Nord Frederikshavn
- Idrætshallen
12 - 3
609273
Onsdag
15-11-17
19:30
Jægerspris UFC
-
Lyngby FF
Spillested
Møllegårdhallen
6 - 7 (SV)
609272
Onsdag
15-11-17
20:30
Vanløse Floorball
-
Hafnia FC
Spillested
Vanløse Hallerne
- Hal 1
11 - 8
609279
Fredag
17-11-17
20:00
Vallensbæk Floorball
-
CBS Sport
Spillested
Pilehave Skolen
8 - 9
609276
Fredag
17-11-17
20:30
Rungsted-Hørsholm FK
-
Vanløse Floorball
Spillested
Rungsted Skole Hal
3 - 9
610468
Lørdag
18-11-17
14:00
Hjørring Hawks
-
Strandby Elling IF
Spillested
FiberHallen - Park Vendia
6 - 7
609278
Søndag
19-11-17
10:00
Herlev FC
-
Jægerspris UFC
Spillested
Anneks Hallen Herlev
9 - 8 (SV)
610467
Søndag
19-11-17
11:00
AaB Floorball
-
Aalborg Flyers FC
Spillested
AaB Hallen
10 - 5
609277
Søndag
19-11-17
14:30
Lyngby FF
-
Hafnia FC
Spillested
Lundtofte Idrætsplads og Hal
6 - 14
610472
Lørdag
25-11-17
14:00
Odense FC
-
Strandby Elling IF
Spillested
Marienlyst Centret
11 - 2
609280
Lørdag
25-11-17
14:00
Vanløse Floorball
-
Herlev FC
Spillested
Vanløse Hallerne
- Hal 1
12 - 2
610474
NB!
Status
Udehold taberdømt
Ud.tabsårsag
Udeblevet med afbud
Lørdag
25-11-17
14:30
Esbjerg Sharks FC
-
Hjørring Hawks
Spillested
Veldtoftehallen
5 - 0
609282
Søndag
26-11-17
10:00
Lyngby FF
-
CBS Sport
Spillested
Lundtofte Idrætsplads og Hal
11 - 6
610473
Søndag
26-11-17
13:30
Aalborg Flyers FC
-
Fr. Blackhawks 2
Spillested
Tornhøj Idrætscenter
8 - 10
609281
Søndag
26-11-17
16:00
Hafnia FC
-
Rungsted-Hørsholm FK
Spillested
Sundby Hallen
- Hal 3
8 - 5
609265
Onsdag
29-11-17
19:30
CBS Sport
-
Vanløse Floorball
Spillested
Vanløse Hallerne
- Hal 1
8 - 9 (SV)
609284
Fredag
01-12-17
20:30
Vallensbæk Floorball
-
Vanløse Floorball
Spillested
Pilehave Skolen
5 - 7
609286
Fredag
01-12-17
20:30
Rungsted-Hørsholm FK
-
Lyngby FF
Spillested
Hørsholm Idrætspark Stadion og Haller
3 - 7
610476
Lørdag
02-12-17
13:00
Fr. Blackhawks 2
-
AaB Floorball
Spillested
Abildgård Hallen
11 - 4
610479
Lørdag
02-12-17
16:30
Strandby Elling IF
-
Esbjerg Sharks FC
Spillested
Strandby Fritidscenter - Hal
7 - 3
609283
Mandag
04-12-17
20:00
Jægerspris UFC
-
Vallensbæk Floorball
Spillested
Møllegårdhallen
2 - 5
609261
Tirsdag
05-12-17
20:30
Lyngby FF
-
Hafnia FC
Spillested
Lundtofte Idrætsplads og Hal
8 - 9
610483
Torsdag
07-12-17
19:30
Hjørring Hawks
-
Fr. Blackhawks 2
Spillested
Hørby Efterskoles Baner
5 - 7
609290
Lørdag
09-12-17
13:00
Vallensbæk Floorball
-
Rungsted-Hørsholm FK
Spillested
Pilehave Skolen
2 - 6
610481
Lørdag
09-12-17
14:00
Esbjerg Sharks FC
-
Odense FC
Spillested
Veldtoftehallen
6 - 9 (SV)
609289
Lørdag
09-12-17
16:30
CBS Sport
-
Hafnia FC
Spillested
Bellahøj Hallen - Hal 2
- Hal 2
5 - 11
609291
Søndag
10-12-17
14:30
Herlev FC
-
Lyngby FF
Spillested
Anneks Hallen Herlev
2 - 6
609288
Søndag
10-12-17
14:30
Jægerspris UFC
-
Vanløse Floorball
Spillested
Møllegårdhallen
4 - 13
610486
Lørdag
06-01-18
14:00
Odense FC
-
Aalborg Flyers FC
Spillested
Marienlyst Centret
6 - 5
609294
Lørdag
06-01-18
14:00
CBS Sport
-
Herlev FC
Spillested
Bellahøj Hallen - Hal 2
- Hal 2
7 - 8
610488
Lørdag
06-01-18
15:30
Esbjerg Sharks FC
-
Strandby Elling IF
Spillested
Efi Hallen
10 - 6
609293
Søndag
07-01-18
12:00
Hafnia FC
-
Jægerspris UFC
Spillested
Sundbyøster Hallen
11 - 4
609292
Onsdag
10-01-18
20:00
Vanløse Floorball
-
Rungsted-Hørsholm FK
Spillested
Vanløse Hallerne
- Hal 1
8 - 4
609295
Torsdag
11-01-18
18:00
Lyngby FF
-
Vallensbæk Floorball
Spillested
Lundtofte Idrætsplads og Hal
8 - 9 (SV)
609285
Søndag
14-01-18
11:30
Herlev FC
-
Hafnia FC
Spillested
Anneks Hallen Herlev
5 - 13
609296
Fredag
19-01-18
19:30
Vanløse Floorball
-
Lyngby FF
Spillested
Vanløse Hallerne
- Hal 1
18 - 2
609298
Fredag
19-01-18
20:30
Vallensbæk Floorball
-
Rungsted-Hørsholm FK
Spillested
Pilehave Skolen
9 - 5
610491
Lørdag
20-01-18
13:30
Strandby Elling IF
-
Hjørring Hawks
Spillested
Strandby Fritidscenter - Hal
4 - 5
610493
Lørdag
20-01-18
14:00
Aalborg Flyers FC
-
AaB Floorball
Spillested
Tornhøj Idrætscenter
4 - 7
609297
Søndag
21-01-18
13:00
Herlev FC
-
Hafnia FC
Spillested
Anneks Hallen Herlev
1 - 13
609299
Søndag
21-01-18
14:00
Jægerspris UFC
-
CBS Sport
Spillested
Møllegårdhallen
5 - 4 (SV)
609303
Torsdag
25-01-18
19:45
Rungsted-Hørsholm FK
-
CBS Sport
Spillested
Hørsholm Idrætspark Stadion og Haller
5 - 3
609301
Fredag
26-01-18
20:30
Vallensbæk Floorball
-
Herlev FC
Spillested
Pilehave Skolen
9 - 4
610433
Lørdag
27-01-18
13:00
Hjørring Hawks
-
Esbjerg Sharks FC
Spillested
FiberHallen - Park Vendia
7 - 3
610494
Lørdag
27-01-18
14:00
Fr. Blackhawks 2
-
Odense FC
Spillested
Abildgård Hallen
9 - 7
609302
NB!
Status
Udehold taberdømt
Ud.tabsårsag
Udeblevet med afbud
Søndag
28-01-18
13:00
Lyngby FF
-
Jægerspris UFC
Spillested
Lundtofte Idrætsplads og Hal
5 - 0
609300
Søndag
28-01-18
16:00
Hafnia FC
-
Vanløse Floorball
Spillested
Sundby Hallen
- Hal 3
9 - 8 (SV)
609275
Søndag
28-01-18
18:30
CBS Sport
-
Rungsted-Hørsholm FK
Spillested
Sundby Hallen
- Hal 3
7 - 8 (SV)
609305
Fredag
02-02-18
20:30
Rungsted-Hørsholm FK
-
Hafnia FC
Spillested
Hørsholm Idrætspark Stadion og Haller
4 - 7
610500
Lørdag
03-02-18
12:00
Hjørring Hawks
-
Odense FC
Spillested
FiberHallen - Park Vendia
3 - 4
610499
Lørdag
03-02-18
14:00
Esbjerg Sharks FC
-
AaB Floorball
Spillested
Veldtoftehallen
6 - 4
610498
Søndag
04-02-18
13:00
Aalborg Flyers FC
-
Strandby Elling IF
Spillested
Tornhøj Idrætscenter
9 - 8
609306
Søndag
04-02-18
18:30
CBS Sport
-
Lyngby FF
Spillested
Bellahøj Hallen - Hal 2
- Hal 2
9 - 2
609307
Mandag
05-02-18
20:00
Jægerspris UFC
-
Vallensbæk Floorball
Spillested
Møllegårdhallen
6 - 11
609309
Torsdag
08-02-18
20:00
Hafnia FC
-
Lyngby FF
Spillested
Sundby Hallen
- Hal 3
10 - 5
609310
Fredag
09-02-18
20:30
Rungsted-Hørsholm FK
-
Herlev FC
Spillested
Hørsholm Idrætspark Stadion og Haller
16 - 6
609311
Fredag
09-02-18
20:30
Vallensbæk Floorball
-
CBS Sport
Spillested
Pilehave Skolen
5 - 1
610504
Lørdag
10-02-18
12:00
Hjørring Hawks
-
Aalborg Flyers FC
Spillested
FiberHallen - Park Vendia
7 - 4
610502
Lørdag
10-02-18
14:00
Odense FC
-
Esbjerg Sharks FC
Spillested
Marienlyst Centret
11 - 3
609308
Søndag
11-02-18
16:30
Vanløse Floorball
-
Jægerspris UFC
Spillested
Vanløse Hallerne
- Hal 1
9 - 1
610503
Torsdag
15-02-18
19:00
AaB Floorball
-
Strandby Elling IF
Spillested
AaB Hallen
6 - 9
610505
Lørdag
17-02-18
13:30
Strandby Elling IF
-
Fr. Blackhawks 2
Spillested
Strandby Fritidscenter - Hal
5 - 12
609320
NB!
Status
Hjemmehold taberdømt
Hj.tabsårsag
Udeblevet med afbud
Lørdag
17-02-18
16:30
Jægerspris UFC
-
Hafnia FC
Spillested
Sundby Hallen
- Hal 3
0 - 5
610507
Lørdag
24-02-18
14:00
Esbjerg Sharks FC
-
Aalborg Flyers FC
Spillested
Veldtoftehallen
8 - 7
610508
Lørdag
24-02-18
14:00
AaB Floorball
-
Odense FC
Spillested
AaB Hallen
7 - 10
609315
Søndag
25-02-18
12:00
Herlev FC
-
Jægerspris UFC
Spillested
Anneks Hallen Herlev
7 - 6
609312
Søndag
25-02-18
12:00
Hafnia FC
-
Vallensbæk Floorball
Spillested
Sundby Hallen
- Hal 3
3 - 7
609313
Søndag
25-02-18
12:00
CBS Sport
-
Vanløse Floorball
Spillested
Bellahøj Hallen - Hal 2
- Hal 2
4 - 14
609314
Søndag
25-02-18
13:00
Lyngby FF
-
Rungsted-Hørsholm FK
Spillested
Lundtofte Idrætsplads og Hal
8 - 5
610509
Lørdag
03-03-18
12:00
Fr. Blackhawks 2
-
Esbjerg Sharks FC
Spillested
Abildgård Hallen
18 - 4
609316
Lørdag
03-03-18
14:00
Vanløse Floorball
-
Vallensbæk Floorball
Spillested
Vanløse Hallerne
- Hal 1
9 - 4
609317
Lørdag
03-03-18
14:00
Hafnia FC
-
CBS Sport
Spillested
Sundby Hallen
- Hal 3
14 - 10
610515
Søndag
04-03-18
14:00
Strandby Elling IF
-
Odense FC
Spillested
Strandby Fritidscenter - Hal
4 - 3
609319
Søndag
04-03-18
14:30
Lyngby FF
-
Herlev FC
Spillested
Lundtofte Idrætsplads og Hal
8 - 11
609318
Søndag
04-03-18
15:30
Jægerspris UFC
-
Rungsted-Hørsholm FK
Spillested
Møllegårdhallen
9 - 5
610512
Søndag
04-03-18
17:30
Hjørring Hawks
-
AaB Floorball
Spillested
FiberHallen - Park Vendia
5 - 1
609321
Torsdag
08-03-18
20:00
Rungsted-Hørsholm FK
-
Vanløse Floorball
Spillested
Hørsholm Idrætspark Stadion og Haller
4 - 7
609323
Fredag
09-03-18
20:30
Vallensbæk Floorball
-
Lyngby FF
Spillested
Pilehave Skolen
3 - 5
609322
Lørdag
10-03-18
16:00
CBS Sport
-
Herlev FC
Spillested
Sundby Hallen
- Hal 3
5 - 7
609304
Mandag
12-03-18
20:30
Herlev FC
-
Vanløse Floorball
Spillested
Anneks Hallen Herlev
2 - 15
Til toppen