Kreds 3 - Serie 1

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Kreds 3

Hold Kampe V U T Score Point
1. Skælskør Eagles Floorball 12 10 1 1 115-29 31
2. Sydsjællands FC 12 9 1 2 69-40 28
3. Benløse FC 4 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
12 5 1 6 55-65 16
4. Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 12 2 2 8 48-83 8
5. Greve Floorball Club 2 12 1 1 10 37-107 4

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Kreds 3

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Kreds 3

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Kreds 3

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
16-09-18 10:30 Sydsjællands FC - Greve Floorball Club 2 10 - 1
23-09-18 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Sydsjællands FC 4 - 6
23-09-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Benløse FC 4 7 - 7
01-10-18 20:30 Benløse FC 4 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 12 - 3
07-10-18 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Greve Floorball Club 2 3 - 3
07-10-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Sydsjællands FC 8 - 1
14-10-18 10:30 Sydsjællands FC - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 6 - 6
28-10-18 17:00 Greve Floorball Club 2 - Sydsjællands FC 5 - 7
03-11-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 10 - 3
04-11-18 15:00 Benløse FC 4 - Greve Floorball Club 2 5 - 1
18-11-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 6 - 2
25-11-18 10:30 Sydsjællands FC - Skælskør Eagles Floorball 3 - 2
25-11-18 13:30 Greve Floorball Club 2 - Benløse FC 4 3 - 7
01-12-18 14:30 Benløse FC 4 - Sydsjællands FC 1 - 12
02-12-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Greve Floorball Club 2 16 - 1
08-12-18 15:00 Greve Floorball Club 2 - Skælskør Eagles Floorball 3 - 14
06-01-19 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Benløse FC 4 6 - 5
18-01-19 20:00 Benløse FC 4 - Sydsjællands FC 1 - 2
20-01-19 15:00 Greve Floorball Club 2 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 7 - 5
27-01-19 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Skælskør Eagles Floorball 3 - 11
27-01-19 10:30 Sydsjællands FC - Greve Floorball Club 2 10 - 2
03-02-19 10:30 Sydsjællands FC - Benløse FC 4 3 - 2
03-02-19 18:30 Greve Floorball Club 2 - Skælskør Eagles Floorball 0 - 14
09-02-19 14:00 Benløse FC 4 - Greve Floorball Club 2 7 - 5
24-02-19 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Sydsjællands FC 7 - 4
03-03-19 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Benløse FC 4 3 - 6
17-03-19 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Sydsjællands FC 1 - 5
17-03-19 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Benløse FC 4 15 - 2
24-03-19 17:00 Greve Floorball Club 2 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 6 - 9
NB!
Hjemmehold taberdømt
Ulovlig spiller
01-04-19 19:30 Benløse FC 4 - Skælskør Eagles Floorball 0 - 5

Til toppen