Øst - U11A

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Rungsted-Hørsholm FK 20 19 1 0 226-29 58
2. Rødovre FC 20 16 2 2 201-43 50
3. Herlev FC 20 15 1 4 157-99 46
4. GrevLe 20 14 1 5 115-95 43
5. Vanløse/Frederiksberg Floorball 20 9 1 10 118-109 28
6. Benløse FC 3 (Piger) 20 7 3 10 57-97 24
7. Stevns FK 20 6 1 13 70-131 19
8. Hvidovre Attack FC 20 5 3 12 64-131 18
9. Benløse FC 20 4 4 12 86-154 16
10. Jægerspris UFC NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
20 4 2 14 62-139 14
11. Copenhagen FC NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
20 1 1 18 48-177 4

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Øst

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
15-09-18 09:00 Benløse FC - Benløse FC 3 (Piger) - Hal A 4 - 1
15-09-18 09:30 Stevns FK - Rødovre FC 1 - 19
16-09-18 10:00 Copenhagen FC - GrevLe 3 - 6
16-09-18 10:30 Hvidovre Attack FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 6 - 4
16-09-18 10:30 Rungsted-Hørsholm FK - Jægerspris UFC 11 - 1
23-09-18 10:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Stevns FK - Hal 1 9 - 3
23-09-18 10:00 Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC 13 - 2
23-09-18 12:00 GrevLe - Benløse FC 3 (Piger) 7 - 5
23-09-18 13:30 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 3 - 3
29-09-18 09:30 Stevns FK - Benløse FC 6 - 4
29-09-18 11:00 Benløse FC 3 (Piger) - Jægerspris UFC - Hal A 3 - 3
30-09-18 10:00 Herlev FC - Rungsted-Hørsholm FK 2 - 12
30-09-18 10:00 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC 4 - 6
03-10-18 18:30 Rødovre FC - Benløse FC 3 (Piger) - Hal 3 13 - 0
07-10-18 10:00 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse/Frederiksberg Floorball 7 - 2
07-10-18 11:30 Jægerspris UFC - GrevLe 5 - 12
07-10-18 12:00 Copenhagen FC - Stevns FK 6 - 12
27-10-18 09:30 Stevns FK - Rungsted-Hørsholm FK 0 - 14
27-10-18 10:30 Rødovre FC - Hvidovre Attack FC 14 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
27-10-18 12:30 Benløse FC 3 (Piger) - Copenhagen FC - Hal B 5 - 0
28-10-18 11:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Benløse FC - Hal 1 9 - 9
28-10-18 14:00 Herlev FC - Jægerspris UFC 13 - 1
04-11-18 09:30 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC 3 (Piger) 12 - 0
04-11-18 10:00 Jægerspris UFC - Hvidovre Attack FC 3 - 6
04-11-18 10:00 Herlev FC - GrevLe 13 - 8
04-11-18 11:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Copenhagen FC - Hal 1 11 - 3
04-11-18 11:00 Benløse FC - Rødovre FC 3 - 12
14-11-18 18:30 Rødovre FC - Copenhagen FC - Hal 3 22 - 1
17-11-18 09:30 Stevns FK - Benløse FC 3 (Piger) 3 - 4
18-11-18 09:00 Jægerspris UFC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 3 - 8
18-11-18 13:30 GrevLe - Rungsted-Hørsholm FK 2 - 10
23-11-18 18:30 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack FC 12 - 1
25-11-18 11:00 Jægerspris UFC - Rødovre FC 0 - 12
25-11-18 12:00 GrevLe - Benløse FC 9 - 6
25-11-18 14:00 Herlev FC - Stevns FK 8 - 2
02-12-18 10:00 Herlev FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 10 - 8
02-12-18 11:00 Hvidovre Attack FC - Stevns FK 2 - 3
02-12-18 11:30 Benløse FC - Rungsted-Hørsholm FK 3 - 21
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
08-12-18 09:30 Stevns FK - Jægerspris UFC 5 - 0
08-12-18 14:30 Benløse FC - Copenhagen FC 8 - 3
09-12-18 14:30 Rungsted-Hørsholm FK - Rødovre FC 3 - 2
09-12-18 15:00 GrevLe - Hvidovre Attack FC 10 - 1
15-12-18 11:00 Rødovre FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 12 - 4
15-12-18 12:30 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 3 (Piger) 3 - 4
15-12-18 14:30 Copenhagen FC - Herlev FC 2 - 12
16-12-18 12:30 Benløse FC - Jægerspris UFC 2 - 1
16-12-18 15:00 GrevLe - Stevns FK 5 - 2
05-01-19 10:00 Stevns FK - GrevLe 1 - 4
05-01-19 13:00 Rødovre FC - Herlev FC 3 - 1
06-01-19 10:00 Jægerspris UFC - Benløse FC 3 (Piger) 1 - 5
06-01-19 11:30 Copenhagen FC - Benløse FC 5 - 4
06-01-19 11:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Hvidovre Attack FC - Hal 1 2 - 3
10-01-19 18:00 Benløse FC 3 (Piger) - Herlev FC 2 - 7
13-01-19 10:00 Herlev FC - Rødovre FC 6 - 5
13-01-19 15:00 GrevLe - Vanløse/Frederiksberg Floorball 6 - 1
19-01-19 10:00 Stevns FK - Herlev FC 4 - 5
20-01-19 09:30 Benløse FC 3 (Piger) - Benløse FC 6 - 3
20-01-19 11:30 GrevLe - Jægerspris UFC 6 - 3
20-01-19 11:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1 0 - 6
20-01-19 12:30 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC 2 - 1
24-01-19 17:50 Benløse FC 3 (Piger) - Stevns FK 3 - 5
26-01-19 14:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - GrevLe - Hal 1 3 - 6
27-01-19 10:30 Copenhagen FC - Rødovre FC 1 - 16
27-01-19 13:00 Jægerspris UFC - Rungsted-Hørsholm FK 1 - 12
01-02-19 18:00 Hvidovre Attack FC - Herlev FC 5 - 13
03-02-19 15:00 Herlev FC - Benløse FC 11 - 4
10-02-19 10:00 Benløse FC - GrevLe 3 - 4
10-02-19 10:30 Rødovre FC - Stevns FK 15 - 1
10-02-19 11:30 Hvidovre Attack FC - Jægerspris UFC 3 - 7
22-02-19 18:00 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm FK 3 - 13
23-02-19 13:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Benløse FC 3 (Piger) - Hal 1 5 - 3
24-02-19 13:00 Herlev FC - Hvidovre Attack FC 8 - 4
26-02-19 17:30 Rødovre FC - Benløse FC - Hal 3 11 - 2
02-03-19 10:00 Stevns FK - Copenhagen FC 6 - 2
03-03-19 09:00 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC 14 - 2
03-03-19 10:00 Benløse FC 3 (Piger) - Hvidovre Attack FC 4 - 3
03-03-19 11:00 Rødovre FC - Jægerspris UFC 6 - 0
03-03-19 11:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Herlev FC - Hal 1 6 - 7
09-03-19 09:30 Hvidovre Attack FC - Rødovre FC 5 - 7
10-03-19 10:00 Copenhagen FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 1 - 13
10-03-19 10:00 Benløse FC - Stevns FK 7 - 6
10-03-19 11:30 Benløse FC 3 (Piger) - GrevLe 3 - 2
10-03-19 14:30 Rungsted-Hørsholm FK - Herlev FC 16 - 4
17-03-19 10:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Rødovre FC - Hal 1 1 - 6
17-03-19 10:00 Jægerspris UFC - Benløse FC 6 - 6
17-03-19 11:00 Rungsted-Hørsholm FK - Stevns FK 9 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
17-03-19 15:00 GrevLe - Copenhagen FC 5 - 0
23-03-19 09:30 Stevns FK - Vanløse/Frederiksberg Floorball 3 - 4
23-03-19 12:00 Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK 1 - 16
23-03-19 13:00 Benløse FC 3 (Piger) - Rødovre FC - Hal A 2 - 8
24-03-19 09:30 Copenhagen FC - Jægerspris UFC 5 - 7
24-03-19 12:00 GrevLe - Herlev FC 6 - 5
25-03-19 18:30 Benløse FC 3 (Piger) - Vanløse/Frederiksberg Floorball - Hal B 2 - 5
30-03-19 10:00 Stevns FK - Hvidovre Attack FC 4 - 4
31-03-19 10:00 Rungsted-Hørsholm FK - GrevLe 14 - 0
31-03-19 11:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Jægerspris UFC - Hal 1 9 - 6
31-03-19 14:00 Herlev FC - Benløse FC 3 (Piger) 2 - 2
03-04-19 18:30 Rødovre FC - GrevLe - Hal 3 7 - 7
27-04-19 13:30 Benløse FC - Herlev FC 3 - 9
28-04-19 11:00 Jægerspris UFC - Copenhagen FC 3 - 2
04-05-19 10:00 Hvidovre Attack FC - GrevLe 1 - 9
04-05-19 14:30 Copenhagen FC - Benløse FC 3 (Piger) 2 - 2
05-05-19 10:00 Benløse FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 7 - 14
05-05-19 11:00 Jægerspris UFC - Herlev FC 4 - 10
05-05-19 11:00 Rødovre FC - Rungsted-Hørsholm FK 2 - 2
11-05-19 14:00 Benløse FC 3 (Piger) - Rungsted-Hørsholm FK 1 - 9
11-05-19 15:30 Benløse FC - Hvidovre Attack FC 3 - 3
12-05-19 12:30 Jægerspris UFC - Stevns FK 7 - 3
12-05-19 14:00 Herlev FC - Copenhagen FC 11 - 2
12-05-19 15:00 GrevLe - Rødovre FC 1 - 9

Til toppen