Vest - U11A

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Vest

Hold Kampe V U T Score Point
1. Brønderslev FC 16 15 1 0 155-38 46
2. Strandby Elling IF 16 14 1 1 85-26 43
3. Fr. Blackhawks 16 11 1 4 81-50 34
4. Fr. Blackhawks 3 16 7 1 8 73-70 22
5. Esbjerg Sharks FC 16 5 2 9 66-99 17
6. AaB Floorball 16 5 1 10 77-111 16
7. Fr. Blackhawks 2 16 5 1 10 92-99 16
8. Sindal Dragons 16 4 1 11 72-114 13
9. Sæby Floorball 16 0 3 13 51-145 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Vest

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Vest

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Vest

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
14-09-18 18:00 Fr. Blackhawks - Sæby Floorball 5 - 2
14-09-18 19:30 Fr. Blackhawks 3 - AaB Floorball 3 - 9
15-09-18 09:30 Fr. Blackhawks 2 - Brønderslev FC 2 - 10
21-09-18 17:30 Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 3 3 - 3
22-09-18 14:00 Sindal Dragons - Fr. Blackhawks 0 - 7
22-09-18 15:30 Sæby Floorball - Esbjerg Sharks FC 5 - 5
23-09-18 09:30 Fr. Blackhawks 2 - Esbjerg Sharks FC 9 - 6
23-09-18 12:00 AaB Floorball - Strandby Elling IF 0 - 12
23-09-18 14:30 Fr. Blackhawks - Esbjerg Sharks FC 5 - 1
28-09-18 18:00 Fr. Blackhawks 3 - Fr. Blackhawks 5 - 6
29-09-18 12:00 Strandby Elling IF - Fr. Blackhawks 2 5 - 4
29-09-18 13:00 Sindal Dragons - Brønderslev FC 1 - 10
06-10-18 13:30 Sæby Floorball - AaB Floorball 4 - 6
06-10-18 16:30 Brønderslev FC - Strandby Elling IF - Hal 1 4 - 4
07-10-18 11:30 Esbjerg Sharks FC - Fr. Blackhawks 3 4 - 7
07-10-18 11:30 Fr. Blackhawks 2 - Sindal Dragons 10 - 7
07-10-18 15:00 Esbjerg Sharks FC - Fr. Blackhawks 1 - 6
26-10-18 18:00 Fr. Blackhawks - Strandby Elling IF 2 - 6
27-10-18 11:00 Brønderslev FC - Fr. Blackhawks 3 - Hal 1 7 - 3
28-10-18 10:30 Sæby Floorball - Sindal Dragons 4 - 4
28-10-18 12:00 Esbjerg Sharks FC - AaB Floorball 5 - 5
04-11-18 10:00 Strandby Elling IF - Sæby Floorball 15 - 2
04-11-18 11:00 Fr. Blackhawks - AaB Floorball 5 - 2
04-11-18 12:30 Fr. Blackhawks 3 - Sindal Dragons 7 - 3
17-11-18 09:30 Brønderslev FC - Fr. Blackhawks - Hal 1 7 - 4
17-11-18 11:30 Sindal Dragons - Strandby Elling IF 2 - 4
18-11-18 09:30 Fr. Blackhawks 2 - Fr. Blackhawks 3 3 - 8
23-11-18 17:30 Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 2 4 - 12
24-11-18 10:00 AaB Floorball - Brønderslev FC 5 - 10
24-11-18 10:30 Fr. Blackhawks 3 - Strandby Elling IF 1 - 5
24-11-18 12:00 Esbjerg Sharks FC - Fr. Blackhawks 2 1 - 5
24-11-18 14:30 Esbjerg Sharks FC - Fr. Blackhawks 3 7 - 6
01-12-18 10:00 Brønderslev FC - Sæby Floorball - Hal 1 15 - 0
01-12-18 14:00 Sindal Dragons - AaB Floorball 7 - 5
06-12-18 17:30 AaB Floorball - Fr. Blackhawks 2 - 4
08-12-18 11:00 Sindal Dragons - Sæby Floorball 8 - 6
15-12-18 09:30 Brønderslev FC - Sindal Dragons - Hal 1 12 - 4
15-12-18 12:00 Esbjerg Sharks FC - Sæby Floorball 6 - 2
05-01-19 16:30 AaB Floorball - Sæby Floorball 11 - 5
11-01-19 18:00 Fr. Blackhawks - Fr. Blackhawks 3 6 - 5
18-01-19 18:30 Fr. Blackhawks 3 - Sæby Floorball 7 - 0
19-01-19 10:30 Brønderslev FC - Fr. Blackhawks 2 - Hal 1 10 - 1
19-01-19 12:00 Esbjerg Sharks FC - Strandby Elling IF 0 - 5
19-01-19 13:00 AaB Floorball - Sindal Dragons 8 - 10
19-01-19 15:00 Esbjerg Sharks FC - Strandby Elling IF 1 - 4
25-01-19 17:30 Sæby Floorball - Strandby Elling IF 1 - 7
27-01-19 10:00 Fr. Blackhawks 2 - AaB Floorball 6 - 7
27-01-19 10:00 Sindal Dragons - Fr. Blackhawks 3 3 - 5
02-02-19 13:30 Esbjerg Sharks FC - Sindal Dragons 9 - 5
02-02-19 14:00 AaB Floorball - Fr. Blackhawks 2 7 - 4
08-02-19 17:30 Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 0 - 9
09-02-19 11:00 Strandby Elling IF - Fr. Blackhawks 3 3 - 0
10-02-19 10:00 Strandby Elling IF - Brønderslev FC 1 - 3
24-02-19 11:30 Brønderslev FC - AaB Floorball - Hal 1 17 - 1
27-02-19 16:15 Fr. Blackhawks - Fr. Blackhawks 2 - Skolehal 5 - 4
01-03-19 18:30 Fr. Blackhawks 3 - Brønderslev FC 1 - 3
02-03-19 11:00 Sindal Dragons - Esbjerg Sharks FC 5 - 8
02-03-19 14:00 AaB Floorball - Esbjerg Sharks FC 5 - 10
05-03-19 17:45 Fr. Blackhawks 2 - Fr. Blackhawks 3 - 3
09-03-19 09:30 Fr. Blackhawks 2 - Strandby Elling IF 3 - 5
09-03-19 11:00 Fr. Blackhawks - Sindal Dragons 9 - 4
09-03-19 13:30 Sæby Floorball - Brønderslev FC 6 - 17
10-03-19 11:00 AaB Floorball - Fr. Blackhawks 3 4 - 6
15-03-19 18:00 Fr. Blackhawks 3 - Fr. Blackhawks 2 6 - 4
16-03-19 10:00 Strandby Elling IF - Sindal Dragons 3 - 1
16-03-19 14:30 Brønderslev FC - Esbjerg Sharks FC - Hal 1 14 - 1
17-03-19 11:00 Esbjerg Sharks FC - Brønderslev FC 1 - 11
23-03-19 10:00 Strandby Elling IF - Fr. Blackhawks 3 - 2
23-03-19 10:00 Sindal Dragons - Fr. Blackhawks 2 8 - 7
27-03-19 18:00 Fr. Blackhawks - Brønderslev FC 3 - 5
30-03-19 11:00 Strandby Elling IF - AaB Floorball 3 - 0
30-03-19 13:00 Fr. Blackhawks 2 - Sæby Floorball 15 - 7

Til toppen