Pulje 1 - D rækken

Info

Turnering: DGI Vestjylland Petanque 2018
Turneringsansvarlige
Poul Teglgaard Tlf: 31502175 / 31502175
Børge Roest Kristensen Tlf: 42275610
Dokumenter
Reglement Holdkort

Stilling DGI Vestjylland Petanque 2018
D rækken
Pulje 1

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Rofi 5 7 6 1 0 22-6 333-250 83 13
2. Lem BK 4 7 3 3 1 16-12 281-256 25 9
3. Lem BK 2 7 3 2 2 14-14 303-258 45 8
4. Vinding UIF 2 7 2 3 2 16-12 276-273 3 7
5. Ørnhøj OSK 3 7 1 4 2 12-16 287-304 -17 6
6. Lyne 3 7 2 2 3 12-16 270-301 -31 6
7. Spjald 1 7 1 3 3 12-16 267-290 -23 5
8. Spjald 2 7 0 2 5 8-20 238-323 -85 2

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Vestjylland Petanque 2018
D rækken
Pulje 1

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Vestjylland Petanque 2018
D rækken
Pulje 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Vestjylland Petanque 2018
D rækken
Pulje 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
09-04-18 18:30 Lem BK 2 - Lem BK 4 1 - 3
(36 - 50)
09-04-18 18:30 Rofi 5 - Ørnhøj OSK 3 4 - 0
(52 - 35)
09-04-18 18:30 Spjald 2 - Spjald 1 1 - 3
(33 - 51)
16-04-18 18:30 Vinding UIF 2 - Lyne 3 4 - 0
(52 - 27)
23-04-18 18:30 Spjald 1 - Vinding UIF 2 2 - 2
(44 - 34)
23-04-18 18:30 Ørnhøj OSK 3 - Spjald 2 - Hallen 3 - 1
(50 - 43)
23-04-18 18:30 Lyne 3 - Lem BK 2 - Petanque Baner 1 - 3
(29 - 45)
23-04-18 18:30 Lem BK 4 - Rofi 5 2 - 2
(41 - 44)
07-05-18 18:30 Rofi 5 - Lyne 3 3 - 1
(50 - 36)
07-05-18 18:30 Spjald 2 - Vinding UIF 2 0 - 4
(25 - 52)
07-05-18 18:30 Ørnhøj OSK 3 - Lem BK 4 - Hallen 1 - 3
(32 - 40)
07-05-18 18:30 Lem BK 2 - Spjald 1 2 - 2
(42 - 31)
22-05-18 18:30 Spjald 1 - Rofi 5 1 - 3
(32 - 42)
22-05-18 18:30 Lyne 3 - Ørnhøj OSK 3 - Petanque Baner 2 - 2
(47 - 43)
22-05-18 18:30 Vinding UIF 2 - Lem BK 2 1 - 3
(33 - 50)
22-05-18 18:30 Lem BK 4 - Spjald 2 2 - 2
(41 - 29)
04-06-18 18:30 Rofi 5 - Vinding UIF 2 3 - 1
(51 - 36)
04-06-18 18:30 Spjald 2 - Lem BK 2 1 - 3
(27 - 51)
04-06-18 18:30 Ørnhøj OSK 3 - Spjald 1 - Hallen 2 - 2
(47 - 45)
04-06-18 18:30 Lem BK 4 - Lyne 3 1 - 3
(34 - 46)
06-08-18 18:30 Spjald 1 - Lem BK 4 1 - 3
(32 - 43)
06-08-18 18:30 Lyne 3 - Spjald 2 - Petanque Baner 2 - 2
(36 - 45)
06-08-18 18:30 Vinding UIF 2 - Ørnhøj OSK 3 2 - 2
(32 - 44)
06-08-18 18:30 Lem BK 2 - Rofi 5 0 - 4
(34 - 52)
20-08-18 18:30 Rofi 5 - Spjald 2 3 - 1
(42 - 36)
20-08-18 18:30 Lyne 3 - Spjald 1 - Petanque Baner 3 - 1
(49 - 32)
20-08-18 18:30 Ørnhøj OSK 3 - Lem BK 2 - Hallen 2 - 2
(36 - 45)
20-08-18 18:30 Lem BK 4 - Vinding UIF 2 2 - 2
(32 - 37)

Til toppen