Pulje 3 - Skoleligaen 3 Drenge

Info

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2018-19
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort

Stilling Skoleligaerne Fodbold 2018-19
Skoleligaen 3 Drenge
Pulje 3

Hold Kampe V U T Score Point
1. Broby Sportsefterskole 6 3 1 2 19-13 10
2. Oure 6 3 1 2 8-12 10
3. Efterskolen Ved Nyborg 6 3 1 2 19-14 10
4. Hjemly Idrætefterskole 6 3 0 3 18-13 9
5. Balle Musik- og Idrætsefterskole 6 2 2 2 14-13 8
6. Strib Idrætsefterskole 6 2 1 3 10-16 7
7. Sportsefterskolen Sine 6 1 2 3 13-20 5

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Skoleligaerne Fodbold 2018-19
Skoleligaen 3 Drenge
Pulje 3

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Skoleligaerne Fodbold 2018-19
Skoleligaen 3 Drenge
Pulje 3

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

Skoleligaerne Fodbold 2018-19
Skoleligaen 3 Drenge
Pulje 3

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
18-09-18 10:00 Hjemly Idrætefterskole - Strib Idrætsefterskole 2 - 3
18-09-18 10:00 Oure - Broby Sportsefterskole 0 - 5
18-09-18 10:00 Efterskolen Ved Nyborg - Balle Musik- og Idrætsefterskole 2 - 1
02-10-18 10:00 Hjemly Idrætefterskole - Oure 3 - 0
03-10-18 10:15 Broby Sportsefterskole - Efterskolen Ved Nyborg 4 - 4
23-10-18 10:00 Oure - Efterskolen Ved Nyborg 2 - 1
29-10-18 14:00 Sportsefterskolen Sine - Balle Musik- og Idrætsefterskole 3 - 3
01-11-18 10:45 Sportsefterskolen Sine - Broby Sportsefterskole 0 - 4
06-11-18 10:00 Broby Sportsefterskole - Strib Idrætsefterskole 2 - 4
27-11-18 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Sportsefterskolen Sine 1 - 5
04-12-18 10:00 Oure - Sportsefterskolen Sine 4 - 2
04-12-18 10:00 Hjemly Idrætefterskole - Broby Sportsefterskole 3 - 0
06-12-18 12:00 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Oure 1 - 1
24-01-19 14:45 Strib Idrætsefterskole - Balle Musik- og Idrætsefterskole 1 - 3
05-02-19 10:00 Sportsefterskolen Sine - Strib Idrætsefterskole 2 - 2
06-03-19 09:30 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Hjemly Idrætefterskole 4 - 2
12-03-19 10:00 Strib Idrætsefterskole - Oure - Hal 1 0 - 1
12-03-19 10:00 Sportsefterskolen Sine - Hjemly Idrætefterskole 1 - 6
13-03-19 10:15 Broby Sportsefterskole - Balle Musik- og Idrætsefterskole 4 - 2
15-03-19 10:30 Efterskolen Ved Nyborg - Hjemly Idrætefterskole 5 - 2
21-03-19 10:00 Strib Idrætsefterskole - Efterskolen Ved Nyborg - Hal 1 0 - 6

Til toppen