Combi B Drenge - Combi B - Forår 19

Info

Turnering: DGI Sydøstjylland - Efterskoleturnering 2018-19
Turneringsansvarlige
Trine Lykke Vind Tlf: 79404405 / 23832764

Stilling DGI Sydøstjylland - Efterskoleturnering 2018-19
Combi B - Forår 19
Combi B Drenge

Hold Kampe V U T Score Point
1. Hellebjerg Idrætsefterskole 7 5 2 0 160-120 12
2. Elbæk Efterskole NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
7 5 1 1 125-102 11
3. Brøruphus Efterskole 7 5 1 1 154-135 11
4. Balle Musik- & Idrætsefterskole 6 3 0 3 113-114 6
5. Strib I.Skole 7 3 0 4 112-115 6
6. Design- og Idrætsefterskolen 8 3 0 5 161-183 6
7. Vandel Efterskole 3 1 0 2 54-53 2
8. BGI-Akademiet 6 0 0 6 91-115 0
9. Ågård Efterskole 3 0 0 3 52-85 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Sydøstjylland - Efterskoleturnering 2018-19
Combi B - Forår 19
Combi B Drenge

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
714783 16-05-19 10:00 Vandel Efterskole - BGI-Akademiet Vandel Efterskole
714768 20-05-19 16:00 Strib I.Skole - Hellebjerg Idrætsefterskole Strib Idrætsefterskole hallen 13 - 22

Kommende kampe

DGI Sydøstjylland - Efterskoleturnering 2018-19
Combi B - Forår 19
Combi B Drenge

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Sydøstjylland - Efterskoleturnering 2018-19
Combi B - Forår 19
Combi B Drenge

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
NB!
Udehold taberdømt
22-01-19 13:00 Strib I.Skole - Elbæk Efterskole 0 - 0
06-02-19 10:00 Design- og Idrætsefterskolen - Vandel Efterskole - bane 1 14 - 13
07-02-19 15:30 Balle Musik- & Idrætsefterskole - BGI-Akademiet 18 - 14
18-02-19 18:00 Elbæk Efterskole - Design- og Idrætsefterskolen 26 - 17
20-02-19 15:30 BGI-Akademiet - Brøruphus Efterskole - Hal 2 14 - 22
21-02-19 13:00 Strib I.Skole - Balle Musik- & Idrætsefterskole 20 - 22
21-02-19 19:00 Ågård Efterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole 10 - 25
25-02-19 19:15 Hellebjerg Idrætsefterskole - Brøruphus Efterskole - Hal 1 19 - 19
26-02-19 10:00 BGI-Akademiet - Design- og Idrætsefterskolen - Hal 1 22 - 23
27-02-19 18:30 Brøruphus Efterskole - Ågård Efterskole - Hal1 30 - 23
28-02-19 14:00 Balle Musik- & Idrætsefterskole - Elbæk Efterskole - Hal 1 12 - 17
04-03-19 18:30 Brøruphus Efterskole - Design- og Idrætsefterskolen - Hal1 24 - 21
04-03-19 19:15 Balle Musik- & Idrætsefterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole - Hal 1 21 - 25
06-03-19 09:00 Vandel Efterskole - Balle Musik- & Idrætsefterskole
12-03-19 10:00 Elbæk Efterskole - BGI-Akademiet 18 - 14
13-03-19 10:00 Design- og Idrætsefterskolen - Balle Musik- & Idrætsefterskole - bane 1 19 - 25
18-03-19 19:30 Hellebjerg Idrætsefterskole - BGI-Akademiet - Hal 1 18 - 12
21-03-19 13:00 Vandel Efterskole - Elbæk Efterskole 18 - 19
21-03-19 18:30 Design- og Idrætsefterskolen - Hellebjerg Idrætsefterskole - bane 1 24 - 30
21-03-19 18:30 Brøruphus Efterskole - Strib I.Skole - Hal1 20 - 19
02-04-19 13:00 Vandel Efterskole - Strib I.Skole 23 - 20
NB!
Kamp aflyst
04-04-19 18:30 Brøruphus Efterskole - Vandel Efterskole - Hal1
08-04-19 10:00 Design- og Idrætsefterskolen - Strib I.Skole - bane 1 13 - 24
08-04-19 16:00 Elbæk Efterskole - Brøruphus Efterskole 24 - 20
09-04-19 19:00 Hellebjerg Idrætsefterskole - Elbæk Efterskole - Hal 1 21 - 21
10-04-19 10:00 Balle Musik- & Idrætsefterskole - Brøruphus Efterskole 15 - 19
23-04-19 11:15 Ågård Efterskole - Design- og Idrætsefterskolen 19 - 30
29-04-19 16:00 Vandel Efterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole
29-04-19 19:15 BGI-Akademiet - Strib I.Skole - Hal 1 15 - 16
16-05-19 10:00 Vandel Efterskole - BGI-Akademiet
20-05-19 16:00 Strib I.Skole - Hellebjerg Idrætsefterskole 13 - 22

Til toppen