U9 drenge - 2. kl 5m | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Forår 2019
Turneringsansvarlige
André Velling (DGI) Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Kort om U9 drenge - læs mere her, bl.a. om ny fair-play regel. https://mimer.dgi.dk/offentlig/9789ABDF-002 Spillerrunder i ugerne 18 - 22, herefter ombrydning af rækken således at der spilles yderligere 2-3 runder i ugerne 23 - 26

Komplet kampprogram


U9 drenge - 2. kl 5m

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
29-04-19 17:00 Thorning IF - ØBG Silkeborg 1 6 - 3
29-04-19 17:15 Them GF 1 - GFG Voel 1 2 - 5
29-04-19 17:15 EB Ungdom - Them GF 2 5 - 8
29-04-19 17:15 Silkeborg KFUM 2 - Resenbro U.& IF 1 8 - 3
29-04-19 17:15 ØBG Silkeborg 2 - HA85 2 3 - 11
29-04-19 17:15 Virklund B - Gødvad GIF 1 - Virklund Hallen 4 - 6
29-04-19 17:15 HA85 1 - Bryrup IF 8 - 3
29-04-19 17:15 Mariehøj IF 1 - Silkeborg KFUM 1 6 - 5
29-04-19 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - Mariehøj IF 2 3 - 3
29-04-19 17:15 Gjessø UF 1, disp - Sorring-T. IF 4 - 4
29-04-19 17:15 GFG Voel 2 - Funder GF 3 - 2
29-04-19 17:15 Gjern IF, disp - Sejs-Svejbæk IF 2 7 - 3
29-04-19 17:15 Mariehøj IF 3 - Gødvad GIF 2 3 - 10
29-04-19 17:15 Grauballe UGF - Gjessø UF 2, disp 4 - 3
29-04-19 17:15 Sportsklub LR 2018 - Lemming IF 3 - 5
06-05-19 17:15 Gjessø UF 2, disp - Gødvad GIF 3 1 - 4
06-05-19 17:15 Lemming IF - Grauballe UGF 9 - 4
06-05-19 17:15 Funder GF - Mariehøj IF 3 4 - 2
06-05-19 17:15 Gødvad GIF 2 - Gjern IF, disp 3 - 3
06-05-19 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - GFG Voel 2 4 - 3
06-05-19 17:15 Sorring-T. IF - Sejs-Svejbæk IF 1 5 - 2
06-05-19 17:15 Mariehøj IF 2 - Gjessø UF 1, disp 2 - 7
06-05-19 17:15 Gødvad GIF 1 - Mariehøj IF 1 7 - 1
06-05-19 17:15 Silkeborg KFUM 1 - HA85 1 2 - 5
06-05-19 17:15 Bryrup IF - Virklund B 1 - 4
06-05-19 17:15 Them GF 2 - ØBG Silkeborg 2 8 - 4
06-05-19 17:15 HA85 2 - Silkeborg KFUM 2 7 - 4
06-05-19 17:15 Resenbro U.& IF 1 - EB Ungdom 3 - 4
06-05-19 17:15 GFG Voel 1 - Thorning IF 3 - 5
06-05-19 17:15 ØBG Silkeborg 1 - Them GF 1 3 - 3
13-05-19 17:00 Thorning IF - Them GF 1 5 - 5
13-05-19 17:15 ØBG Silkeborg 1 - GFG Voel 1 6 - 13
13-05-19 17:15 Silkeborg KFUM 2 - ØBG Silkeborg 2 6 - 1
13-05-19 17:15 Them GF 2 - Resenbro U.& IF 1 8 - 3
13-05-19 17:15 EB Ungdom - HA85 2
13-05-19 17:15 HA85 1 - Mariehøj IF 1 7 - 5
13-05-19 17:15 Gødvad GIF 1 - Bryrup IF 5 - 2
13-05-19 17:15 Virklund B - Silkeborg KFUM 1 - Virklund Hallen 6 - 3
13-05-19 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - Gjessø UF 1, disp 1 - 7
13-05-19 17:15 Mariehøj IF 2 - Sorring-T. IF 2 - 5
13-05-19 17:15 Gjern IF, disp - Mariehøj IF 3 6 - 5
13-05-19 17:15 Funder GF - Sejs-Svejbæk IF 2 1 - 3
13-05-19 17:15 GFG Voel 2 - Gødvad GIF 2 3 - 3
13-05-19 17:15 Sportsklub LR 2018 - Gødvad GIF 3 2 - 7
13-05-19 17:15 Gjessø UF 2, disp - Lemming IF 1 - 5
20-05-19 17:15 Gødvad GIF 3 - Lemming IF 2 - 5
20-05-19 17:15 Grauballe UGF - Sportsklub LR 2018 9 - 5
20-05-19 17:15 Mariehøj IF 3 - Sejs-Svejbæk IF 2 6 - 6
20-05-19 17:15 Gødvad GIF 2 - Funder GF 4 - 2
20-05-19 17:15 GFG Voel 2 - Gjern IF, disp 9 - 6
20-05-19 17:15 Mariehøj IF 2 - Sejs-Svejbæk IF 1 7 - 5
20-05-19 17:15 Sorring-T. IF - Gjessø UF 1, disp 3 - 7
20-05-19 17:15 Mariehøj IF 1 - Bryrup IF 1 - 3
20-05-19 17:15 Silkeborg KFUM 1 - Gødvad GIF 1 4 - 6
20-05-19 17:15 Virklund B - HA85 1 - Virklund Hallen 2 - 5
20-05-19 17:15 ØBG Silkeborg 2 - Resenbro U.& IF 1 4 - 1
20-05-19 17:15 HA85 2 - Them GF 2 6 - 4
20-05-19 17:15 EB Ungdom - Silkeborg KFUM 2 5 - 4
20-05-19 17:15 ØBG Silkeborg 1 - Thorning IF 7 - 4
20-05-19 17:15 GFG Voel 1 - Them GF 1 2 - 5
27-05-19 17:00 Thorning IF - GFG Voel 1 3 - 3
27-05-19 17:15 Them GF 1 - ØBG Silkeborg 1 0 - 8
27-05-19 17:15 Resenbro U.& IF 1 - HA85 2 3 - 3
27-05-19 17:15 ØBG Silkeborg 2 - EB Ungdom 4 - 6
27-05-19 17:15 Silkeborg KFUM 2 - Them GF 2 3 - 8
27-05-19 17:15 Bryrup IF - Silkeborg KFUM 1 3 - 5
27-05-19 17:15 Mariehøj IF 1 - Virklund B 2 - 2
27-05-19 17:15 HA85 1 - Gødvad GIF 1 4 - 4
27-05-19 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - Sorring-T. IF 3 - 3
27-05-19 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - Gødvad GIF 2 1 - 4
27-05-19 17:15 Mariehøj IF 3 - GFG Voel 2 5 - 5
27-05-19 17:15 Gjern IF, disp - Funder GF 0 - 1
27-05-19 17:15 Gødvad GIF 3 - Grauballe UGF 4 - 3
27-05-19 17:15 Sportsklub LR 2018 - Gjessø UF 2, disp 3 - 2
29-05-19 17:15 Gjessø UF 1, disp - Mariehøj IF 2 8 - 6

Til toppen