Dame Senior - 7 mands | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - Sen, Old, Vet - Forår/helår 2019
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Turnering med 5 puljer á 4 hold - spilledatoer fra uge 14 - 20 - ingen spillerunde i uge 16. Efter sidste spillerunde i uge 20 ombrydes rækken, og der spilles i nye puljer fra uge 21 eller 22.

Komplet kampprogram


Dame Senior - 7 mands

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
02-04-19 19:00 Silkeborg KS - Ikast FC (OG) 0 - 4
02-04-19 19:00 Brande (SOG), disp. - Bording IF 4 - 1
02-04-19 19:00 Herning KFUM - Funder GF/SSIK - Herning KFUM's Idrætcenter 5 - 0
02-04-19 19:00 B74 Silkeborg - GFG Voel 2 - 0
02-04-19 19:00 Engesvang Fr. - Team HEG 0 - 3
02-04-19 19:00 FK 73 - Gødvad GIF 1 - 4
02-04-19 19:00 Sorring-T. IF - HA85 2 - 1
02-04-19 19:00 Lemming IF - Vinderslev IF 2 - 3
02-04-19 19:00 Silkeborg KFUM - Horn-Fårvang IF 1 - 5
09-04-19 19:00 Kjellerup Frederiks Q - Silkeborg KFUM 1 - 3
09-04-19 19:00 HA85 - Lemming IF 2 - 2
09-04-19 19:00 Vinderslev IF - Sorring-T. IF 3 - 1
09-04-19 19:00 Team HEG - FK 73 5 - 1
09-04-19 19:00 Gødvad GIF - Engesvang Fr. 1 - 0
09-04-19 19:00 Funder GF/SSIK - B74 Silkeborg 3 - 3
09-04-19 19:00 GFG Voel - Herning KFUM 0 - 2
09-04-19 19:00 Ikast FC (OG) - Brande (SOG), disp. 3 - 1
09-04-19 19:00 Bording IF - Silkeborg KS 4 - 2
23-04-19 19:00 Ikast FC (OG) - Bording IF 1 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
23-04-19 19:00 Brande (SOG), disp. - Silkeborg KS 3 - 0
23-04-19 19:00 Funder GF/SSIK - GFG Voel 5 - 2
23-04-19 19:00 B74 Silkeborg - Herning KFUM 2 - 5
23-04-19 19:00 Team HEG - Gødvad GIF 0 - 4
23-04-19 19:00 FK 73 - Engesvang Fr. 1 - 1
23-04-19 19:00 HA85 - Vinderslev IF 2 - 0
23-04-19 19:00 Lemming IF - Sorring-T. IF 1 - 1
23-04-19 19:00 Horn-Fårvang IF - Kjellerup Frederiks Q 5 - 0
30-04-19 19:00 Horn-Fårvang IF - Silkeborg KFUM 2 - 3
30-04-19 19:00 HA85 - Sorring-T. IF 2 - 1
30-04-19 19:00 Vinderslev IF - Lemming IF 0 - 4
30-04-19 19:00 Team HEG - Engesvang Fr. 2 - 1
30-04-19 19:00 Gødvad GIF - FK 73 9 - 0
30-04-19 19:00 Funder GF/SSIK - Herning KFUM 2 - 3
30-04-19 19:00 GFG Voel - B74 Silkeborg 2 - 0
30-04-19 19:00 Ikast FC (OG) - Silkeborg KS 6 - 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
Manglende spillere
30-04-19 19:00 Bording IF - Brande (SOG), disp. 0 - 3
07-05-19 19:00 B74 Silkeborg - Funder GF/SSIK 0 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
07-05-19 19:00 Herning KFUM - GFG Voel - Herning KFUM's Idrætcenter 3 - 0
07-05-19 19:00 FK 73 - Team HEG 2 - 2
07-05-19 19:00 Engesvang Fr. - Gødvad GIF 0 - 3
07-05-19 19:00 Lemming IF - HA85 4 - 0
07-05-19 19:00 Sorring-T. IF - Vinderslev IF 2 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
07-05-19 19:00 Silkeborg KFUM - Kjellerup Frederiks Q 3 - 0
07-05-19 19:00 Silkeborg KS - Bording IF 3 - 0
09-05-19 19:00 Brande (SOG), disp. - Ikast FC (OG) 1 - 7
13-05-19 19:00 Bording IF - Ikast FC (OG) 1 - 7
14-05-19 19:00 Silkeborg KS - Brande (SOG), disp. 6 - 5
14-05-19 19:00 Kjellerup Frederiks Q - Horn-Fårvang IF 0 - 4
14-05-19 19:00 GFG Voel - Funder GF/SSIK 1 - 4
14-05-19 19:00 Herning KFUM - B74 Silkeborg - Herning KFUM's Idrætcenter 5 - 1
14-05-19 19:00 Vinderslev IF - HA85 4 - 3
14-05-19 19:00 Sorring-T. IF - Lemming IF 1 - 4
14-05-19 19:00 Gødvad GIF - Team HEG 1 - 1
14-05-19 19:00 Engesvang Fr. - FK 73 1 - 2

Til toppen