Pulje 11 - Super Veteran +50 - 7 mands

Info

Turnering: DGI Midtjylland - Sen, Old, Vet - Forår/helår 2019
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Helårlig turnering med spillerunder i følgende uger: Forår 2019 - uge 14 - 26 (Minus uge 16,17 og 24) Efterår 2019 - uge 33 - 40 Spilletider i efteråret justeres til tider på lysbaner eller ej på et senere tidspunkt.

Stilling DGI Midtjylland - Sen, Old, Vet - Forår/helår 2019
Super Veteran +50 - 7 mands
Pulje 11

Hold Kampe V U T Score Point
1. B74 Silkeborg 18 18 0 0 109-18 54
2. Sejs-Svejbæk IF, disp. 18 13 0 5 73-48 39
3. Silkeborg IF OB, disp. 18 10 2 6 73-40 32
4. Silkeborg KFUM, disp 18 10 2 6 81-58 32
5. Vinderslev IF, disp. 18 8 3 7 72-75 27
6. Ejstrupholm IF 18 8 1 9 51-72 25
7. Gødvad GIF 18 6 1 11 49-89 19
8. Låsby BK NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
18 6 0 12 41-61 18
9. Gjessø UF NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
18 4 0 14 45-93 12
10. Grauballe UGF, disp. 18 2 1 15 49-89 7

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Midtjylland - Sen, Old, Vet - Forår/helår 2019
Super Veteran +50 - 7 mands
Pulje 11

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Midtjylland - Sen, Old, Vet - Forår/helår 2019
Super Veteran +50 - 7 mands
Pulje 11

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Midtjylland - Sen, Old, Vet - Forår/helår 2019
Super Veteran +50 - 7 mands
Pulje 11

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
01-04-19 19:00 Ejstrupholm IF - Vinderslev IF, disp. - Ejstrupholm IF's Klubhus 3 - 4
01-04-19 19:00 Låsby BK - Gødvad GIF - Låsby Hallen 2 - 1
01-04-19 19:00 Grauballe UGF, disp. - Gjessø UF 1 - 3
01-04-19 19:00 Silkeborg IF OB, disp. - B74 Silkeborg 2 - 3
03-04-19 19:00 Sejs-Svejbæk IF, disp. - Silkeborg KFUM, disp - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 1 - 0
08-04-19 19:00 Vinderslev IF, disp. - Silkeborg IF OB, disp. 2 - 3
08-04-19 19:00 Silkeborg KFUM, disp - Låsby BK 8 - 2
08-04-19 19:00 Gødvad GIF - Ejstrupholm IF 4 - 4
08-04-19 19:00 B74 Silkeborg - Grauballe UGF, disp. 7 - 2
10-04-19 19:00 Gjessø UF - Sejs-Svejbæk IF, disp. 2 - 6
29-04-19 19:00 Låsby BK - Gjessø UF - Låsby Hallen 5 - 0
29-04-19 19:00 Grauballe UGF, disp. - Vinderslev IF, disp. 3 - 6
29-04-19 19:00 Gødvad GIF - Silkeborg KFUM, disp 3 - 8
29-04-19 19:00 Ejstrupholm IF - Silkeborg IF OB, disp. - Ejstrupholm IF's Klubhus 2 - 9
01-05-19 19:00 Sejs-Svejbæk IF, disp. - B74 Silkeborg - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 1 - 2
06-05-19 19:00 Vinderslev IF, disp. - Sejs-Svejbæk IF, disp. 3 - 2
06-05-19 19:00 Silkeborg KFUM, disp - Ejstrupholm IF 4 - 5
06-05-19 19:00 Silkeborg IF OB, disp. - Grauballe UGF, disp. 7 - 1
06-05-19 19:00 B74 Silkeborg - Låsby BK 8 - 2
06-05-19 19:00 Gjessø UF - Gødvad GIF 7 - 3
13-05-19 19:00 Låsby BK - Vinderslev IF, disp. - Låsby Hallen 2 - 8
13-05-19 19:00 Silkeborg KFUM, disp - Gjessø UF 5 - 0
13-05-19 19:00 Gødvad GIF - B74 Silkeborg 0 - 8
13-05-19 19:00 Sejs-Svejbæk IF, disp. - Silkeborg IF OB, disp. - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 3 - 1
13-05-19 19:00 Ejstrupholm IF - Grauballe UGF, disp. - Ejstrupholm IF's Klubhus 3 - 2
20-05-19 19:00 Vinderslev IF, disp. - Gødvad GIF 1 - 3
20-05-19 19:00 Silkeborg IF OB, disp. - Låsby BK 2 - 0
20-05-19 19:00 B74 Silkeborg - Silkeborg KFUM, disp 3 - 2
20-05-19 19:00 Gjessø UF - Ejstrupholm IF 4 - 6
22-05-19 19:00 Grauballe UGF, disp. - Sejs-Svejbæk IF, disp. 1 - 4
27-05-19 19:00 Låsby BK - Grauballe UGF, disp. - Låsby Hallen 5 - 0
27-05-19 19:00 Silkeborg KFUM, disp - Vinderslev IF, disp. 4 - 4
27-05-19 19:00 Gødvad GIF - Silkeborg IF OB, disp. 3 - 1
27-05-19 19:00 Gjessø UF - B74 Silkeborg 2 - 8
29-05-19 19:00 Sejs-Svejbæk IF, disp. - Ejstrupholm IF - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 4 - 1
03-06-19 19:00 Vinderslev IF, disp. - Gjessø UF 4 - 2
03-06-19 19:00 Grauballe UGF, disp. - Gødvad GIF 7 - 1
03-06-19 19:00 Silkeborg IF OB, disp. - Silkeborg KFUM, disp 2 - 6
03-06-19 19:00 Sejs-Svejbæk IF, disp. - Låsby BK - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 6 - 5
03-06-19 19:00 Ejstrupholm IF - B74 Silkeborg - Ejstrupholm IF's Klubhus 1 - 6
17-06-19 19:00 Låsby BK - Ejstrupholm IF - Låsby Hallen 5 - 1
17-06-19 19:00 Silkeborg KFUM, disp - Grauballe UGF, disp. 7 - 5
17-06-19 19:00 Gødvad GIF - Sejs-Svejbæk IF, disp. 8 - 6
17-06-19 19:00 B74 Silkeborg - Vinderslev IF, disp. 10 - 1
17-06-19 19:00 Gjessø UF - Silkeborg IF OB, disp. 1 - 9
24-06-19 19:00 Gødvad GIF - Låsby BK 0 - 6
24-06-19 19:00 Gjessø UF - Grauballe UGF, disp. 4 - 3
24-06-19 19:00 B74 Silkeborg - Silkeborg IF OB, disp. 5 - 1
24-06-19 19:00 Vinderslev IF, disp. - Ejstrupholm IF 3 - 4
26-06-19 19:00 Silkeborg KFUM, disp - Sejs-Svejbæk IF, disp. 0 - 1
12-08-19 19:00 Silkeborg IF OB, disp. - Vinderslev IF, disp. 2 - 2
12-08-19 19:00 Ejstrupholm IF - Gødvad GIF - Ejstrupholm IF's Klubhus 4 - 2
12-08-19 19:00 Grauballe UGF, disp. - B74 Silkeborg 0 - 11
14-08-19 19:00 Sejs-Svejbæk IF, disp. - Gjessø UF - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 5 - 3
14-08-19 19:00 Låsby BK - Silkeborg KFUM, disp - Låsby Hallen 2 - 5
19-08-19 19:00 Silkeborg IF OB, disp. - Ejstrupholm IF 5 - 2
NB!
Udehold taberdømt
19-08-19 19:00 Gjessø UF - Låsby BK 3 - 0
19-08-19 19:00 Vinderslev IF, disp. - Grauballe UGF, disp. 6 - 5
19-08-19 19:00 Silkeborg KFUM, disp - Gødvad GIF 5 - 1
21-08-19 19:00 B74 Silkeborg - Sejs-Svejbæk IF, disp. 4 - 1
26-08-19 19:00 Ejstrupholm IF - Silkeborg KFUM, disp - Ejstrupholm IF's Klubhus 0 - 6
26-08-19 19:00 Grauballe UGF, disp. - Silkeborg IF OB, disp. 3 - 3
26-08-19 19:00 Gødvad GIF - Gjessø UF 7 - 2
28-08-19 19:00 Låsby BK - B74 Silkeborg - Låsby Hallen 0 - 3
28-08-19 19:00 Sejs-Svejbæk IF, disp. - Vinderslev IF, disp. - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 3 - 7
02-09-19 18:45 Silkeborg IF OB, disp. - Sejs-Svejbæk IF, disp. 3 - 5
02-09-19 18:45 Grauballe UGF, disp. - Ejstrupholm IF 3 - 5
02-09-19 18:45 Gjessø UF - Silkeborg KFUM, disp 7 - 8
02-09-19 19:00 B74 Silkeborg - Gødvad GIF 10 - 1
04-09-19 19:00 Vinderslev IF, disp. - Låsby BK 4 - 5
09-09-19 18:30 Gødvad GIF - Vinderslev IF, disp. 6 - 4
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
09-09-19 18:30 Låsby BK - Silkeborg IF OB, disp. - Låsby Hallen 0 - 3
09-09-19 18:30 Silkeborg KFUM, disp - B74 Silkeborg 0 - 7
09-09-19 18:30 Ejstrupholm IF - Gjessø UF - Ejstrupholm IF's Klubhus 4 - 1
11-09-19 18:30 Sejs-Svejbæk IF, disp. - Grauballe UGF, disp. - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 8 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
16-09-19 18:15 Grauballe UGF, disp. - Låsby BK 3 - 0
16-09-19 18:15 Silkeborg IF OB, disp. - Gødvad GIF 4 - 0
NB!
Udehold taberdømt
16-09-19 19:00 B74 Silkeborg - Gjessø UF 3 - 0
18-09-19 18:15 Ejstrupholm IF - Sejs-Svejbæk IF, disp. - Ejstrupholm IF's Klubhus 2 - 7
18-09-19 18:30 Vinderslev IF, disp. - Silkeborg KFUM, disp 6 - 6
23-09-19 18:00 Gjessø UF - Vinderslev IF, disp. 4 - 6
23-09-19 18:00 Gødvad GIF - Grauballe UGF, disp. 4 - 3
23-09-19 18:00 Silkeborg KFUM, disp - Silkeborg IF OB, disp. 2 - 6
23-09-19 19:00 B74 Silkeborg - Ejstrupholm IF 3 - 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
Manglende spillere
25-09-19 18:00 Låsby BK - Sejs-Svejbæk IF, disp. - Låsby Hallen 0 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
30-09-19 17:45 Ejstrupholm IF - Låsby BK - Ejstrupholm IF's Klubhus 3 - 0
30-09-19 17:45 Grauballe UGF, disp. - Silkeborg KFUM, disp 3 - 5
30-09-19 17:45 Silkeborg IF OB, disp. - Gjessø UF 10 - 0
30-09-19 19:00 Vinderslev IF, disp. - B74 Silkeborg 1 - 8
02-10-19 17:45 Sejs-Svejbæk IF, disp. - Gødvad GIF - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 7 - 2

Til toppen