Pulje 1 - Super Veteran +60 - 7-mand

Info

Turnering: DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Helårs 2019
Turneringsansvarlige
André Velling (DGI) Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Stilling DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Helårs 2019
Super Veteran +60 - 7-mand
Pulje 1

Hold Kampe V U T Score Point
1. Herning Fr. OB 15 7 6 2 31-22 27
2. Hammerum IF OB 15 8 2 5 32-22 26
3. Brande OB, disp. 15 7 1 7 39-23 22
4. Ikast FS OB 14 6 2 6 26-28 20
5. Tjørring IF, disp 15 5 4 6 24-35 19
6. Vildbjerg SF, disp. 14 4 4 6 24-33 16
7. Sunds IF, disp. 14 3 3 8 18-31 12

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Helårs 2019
Super Veteran +60 - 7-mand
Pulje 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
723493 16-09-19 18:15 Ikast FS OB - Tjørring IF, disp Sportscenter Ikast 2 - 1
723496 16-09-19 18:45 Vildbjerg SF, disp. - Hammerum IF OB Vildbjerg Sports- Og Kulturcenter - Vildbjerg 1 - 1
723494 16-09-19 19:15 Herning Fr. OB - Brande OB, disp. Herning Fremads Boldbaner 2 - 2

Kommende kampe

DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Helårs 2019
Super Veteran +60 - 7-mand
Pulje 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
23-09-19 18:00  - 
23-09-19 19:00  - 
23-09-19 19:00  -  - Nordvesthallen Tjørring

Komplet kampprogram

DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Helårs 2019
Super Veteran +60 - 7-mand
Pulje 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
01-04-19 19:00 Ikast FS OB - Sunds IF, disp. 3 - 2
01-04-19 19:00 Herning Fr. OB - Hammerum IF OB 1 - 1
01-04-19 19:00 Brande OB, disp. - Tjørring IF, disp 10 - 0
08-04-19 19:00 Hammerum IF OB - Brande OB, disp. 0 - 1
08-04-19 19:00 Sunds IF, disp. - Herning Fr. OB - Sunds IF 1 - 2
08-04-19 19:00 Tjørring IF, disp - Vildbjerg SF, disp. - Nordvesthallen Tjørring 1 - 1
15-04-19 19:00 Ikast FS OB - Tjørring IF, disp 1 - 2
15-04-19 19:00 Herning Fr. OB - Brande OB, disp. 3 - 2
15-04-19 19:00 Vildbjerg SF, disp. - Hammerum IF OB - Vildbjerg 1 - 5
29-04-19 19:00 Hammerum IF OB - Ikast FS OB 4 - 2
29-04-19 19:00 Tjørring IF, disp - Sunds IF, disp. - Nordvesthallen Tjørring 0 - 1
29-04-19 19:00 Brande OB, disp. - Vildbjerg SF, disp. 3 - 0
06-05-19 19:00 Ikast FS OB - Brande OB, disp. 3 - 2
06-05-19 19:00 Herning Fr. OB - Vildbjerg SF, disp. 3 - 1
06-05-19 19:00 Sunds IF, disp. - Hammerum IF OB - Sunds IF 1 - 2
13-05-19 19:00 Tjørring IF, disp - Herning Fr. OB - Nordvesthallen Tjørring 1 - 1
13-05-19 19:00 Brande OB, disp. - Sunds IF, disp. 5 - 1
13-05-19 19:00 Vildbjerg SF, disp. - Ikast FS OB - Vildbjerg 2 - 4
20-05-19 19:00 Ikast FS OB - Herning Fr. OB 0 - 0
20-05-19 19:00 Tjørring IF, disp - Hammerum IF OB - Nordvesthallen Tjørring 1 - 2
20-05-19 19:00 Sunds IF, disp. - Vildbjerg SF, disp. - Sunds IF 1 - 3
27-05-19 19:00 Sunds IF, disp. - Ikast FS OB - Sunds IF 1 - 0
27-05-19 19:00 Hammerum IF OB - Herning Fr. OB 4 - 3
27-05-19 19:00 Tjørring IF, disp - Brande OB, disp. - Nordvesthallen Tjørring 1 - 0
03-06-19 19:00 Brande OB, disp. - Hammerum IF OB 1 - 2
03-06-19 19:00 Herning Fr. OB - Sunds IF, disp. 0 - 0
03-06-19 19:00 Vildbjerg SF, disp. - Tjørring IF, disp - Vildbjerg 1 - 1
17-06-19 19:00 Tjørring IF, disp - Ikast FS OB - Nordvesthallen Tjørring 5 - 1
17-06-19 19:00 Brande OB, disp. - Herning Fr. OB 0 - 2
17-06-19 19:00 Hammerum IF OB - Vildbjerg SF, disp. 2 - 1
24-06-19 18:30 Sunds IF, disp. - Tjørring IF, disp - Sunds IF 2 - 4
24-06-19 19:00 Vildbjerg SF, disp. - Brande OB, disp. - Vildbjerg 3 - 6
24-06-19 19:00 Ikast FS OB - Hammerum IF OB 2 - 1
12-08-19 19:00 Brande OB, disp. - Ikast FS OB 0 - 3
12-08-19 19:00 Vildbjerg SF, disp. - Herning Fr. OB - Vildbjerg 2 - 1
12-08-19 19:00 Hammerum IF OB - Sunds IF, disp. 5 - 0
19-08-19 19:00 Herning Fr. OB - Tjørring IF, disp 4 - 2
19-08-19 19:00 Sunds IF, disp. - Brande OB, disp. - Sunds IF 2 - 0
19-08-19 19:00 Ikast FS OB - Vildbjerg SF, disp. 1 - 3
26-08-19 19:00 Herning Fr. OB - Ikast FS OB 3 - 2
26-08-19 19:00 Hammerum IF OB - Tjørring IF, disp 1 - 2
26-08-19 19:00 Vildbjerg SF, disp. - Sunds IF, disp. - Vildbjerg 2 - 1
02-09-19 18:45 Ikast FS OB - Sunds IF, disp. 2 - 2
02-09-19 18:45 Herning Fr. OB - Hammerum IF OB 3 - 1
02-09-19 18:45 Brande OB, disp. - Tjørring IF, disp 5 - 0
09-09-19 19:00 Hammerum IF OB - Brande OB, disp. 1 - 2
09-09-19 19:00 Sunds IF, disp. - Herning Fr. OB - Sunds IF 3 - 3
09-09-19 19:00 Tjørring IF, disp - Vildbjerg SF, disp. - Nordvesthallen Tjørring 3 - 3
16-09-19 18:15 Ikast FS OB - Tjørring IF, disp 2 - 1
16-09-19 18:45 Vildbjerg SF, disp. - Hammerum IF OB - Vildbjerg 1 - 1
16-09-19 19:15 Herning Fr. OB - Brande OB, disp. 2 - 2
23-09-19 18:00 Brande OB, disp. - Vildbjerg SF, disp.
23-09-19 19:00 Hammerum IF OB - Ikast FS OB
23-09-19 19:00 Tjørring IF, disp - Sunds IF, disp. - Nordvesthallen Tjørring
30-09-19 17:45 Ikast FS OB - Brande OB, disp.
30-09-19 19:00 Sunds IF, disp. - Hammerum IF OB - Sunds IF
30-09-19 19:15 Herning Fr. OB - Vildbjerg SF, disp.
07-10-19 17:45 Brande OB, disp. - Sunds IF, disp.
07-10-19 18:30 Tjørring IF, disp - Herning Fr. OB - Nordvesthallen Tjørring
07-10-19 19:00 Vildbjerg SF, disp. - Ikast FS OB - Vildbjerg

Til toppen