Pulje 1 - Motion A

Info

Turnering: DGI Østjylland Volleyball 2019
Turneringsansvarlige
Peter Alstrup Sørensen Tlf: 31222174
Dokumenter
Dommere

Bemærkninger

Af de forskellige kampoversigter fremgår ikke, hvilke hold, der skal dømme kampene. Dette vil fremgå af dokumentet "Dommere", som det derfor er vigtigt også at læse.

Stilling DGI Østjylland Volleyball 2019
Motion A
Pulje 1

Hold Kampe V T Sæt Bolde Point
1. MidtMix (MIX) 9 9 0 18-2 481-344 18
2. Hinnerup Volleyball (ÅBEN) 9 7 2 15-4 441-341 14
3. Randers VK 2 (MIX) 9 7 2 15-8 499-432 14
4. Randers Volleyballklub (MIX) 9 6 3 13-6 430-381 12
5. BMI (ÅBEN) 9 5 4 10-11 396-438 10
6. Hinnerup (MIX) 9 4 5 10-12 445-453 8
7. DFUNK (ÅBEN) 9 3 6 10-14 408-446 6
8. Åbyhøj Volley B (ÅBEN) 9 2 7 7-14 392-458 4
9. TRIF oldboys/girls (MIX) 9 2 7 5-16 374-478 4
10. ØFUG (ÅBEN) 9 0 9 2-18 307-402 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Østjylland Volleyball 2019
Motion A
Pulje 1

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Østjylland Volleyball 2019
Motion A
Pulje 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=36693

Komplet kampprogram

DGI Østjylland Volleyball 2019
Motion A
Pulje 1

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Søndag 06-01-19 10:30 TRIF oldboys/girls (MIX) - DFUNK (ÅBEN) - Volley bane 1 2 - 1
(64 - 62)
Søndag 06-01-19 10:30 MidtMix (MIX) - Åbyhøj Volley B (ÅBEN) - Volley bane 2 2 - 0
(50 - 25)
Søndag 06-01-19 10:30 Hinnerup (MIX) - Randers VK 2 (MIX) - Volley bane 3 1 - 2
(52 - 62)
Søndag 06-01-19 11:30 BMI (ÅBEN) - Åbyhøj Volley B (ÅBEN) - Volley bane 1 2 - 0
(50 - 37)
Søndag 06-01-19 11:30 DFUNK (ÅBEN) - ØFUG (ÅBEN) - Volley bane 2 2 - 0
Søndag 06-01-19 11:30 Randers Volleyballklub (MIX) - Hinnerup Volleyball (ÅBEN) - Volley bane 3 2 - 0
(50 - 43)
Søndag 06-01-19 12:30 MidtMix (MIX) - Hinnerup Volleyball (ÅBEN) - Volley bane 1 2 - 1
(62 - 47)
Søndag 06-01-19 12:30 TRIF oldboys/girls (MIX) - Hinnerup (MIX) - Volley bane 2 0 - 2
(37 - 51)
Søndag 06-01-19 12:30 Randers VK 2 (MIX) - Randers Volleyballklub (MIX) - Volley bane 3 2 - 0
(51 - 35)
Søndag 06-01-19 13:30 Hinnerup (MIX) - MidtMix (MIX) - Volley bane 1 0 - 2
(39 - 50)
Søndag 06-01-19 13:30 DFUNK (ÅBEN) - BMI (ÅBEN) - Volley bane 2 1 - 2
(52 - 62)
Søndag 06-01-19 13:30 Randers VK 2 (MIX) - ØFUG (ÅBEN) - Volley bane 3 2 - 0
(50 - 27)
Søndag 06-01-19 14:30 TRIF oldboys/girls (MIX) - ØFUG (ÅBEN) - Volley bane 1 2 - 1
(51 - 50)
Søndag 06-01-19 14:30 Hinnerup Volleyball (ÅBEN) - Åbyhøj Volley B (ÅBEN) - Volley bane 2 2 - 0
(50 - 35)
Søndag 06-01-19 14:30 BMI (ÅBEN) - Randers Volleyballklub (MIX) - Volley bane 3 0 - 2
(40 - 50)
Lørdag 02-02-19 10:30 TRIF oldboys/girls (MIX) - Randers VK 2 (MIX) - Volley bane 1 1 - 2
(59 - 65)
Lørdag 02-02-19 10:30 ØFUG (ÅBEN) - Åbyhøj Volley B (ÅBEN) - Volley bane 2 0 - 2
(43 - 52)
Lørdag 02-02-19 10:30 BMI (ÅBEN) - Hinnerup Volleyball (ÅBEN) - Volley bane 3 0 - 2
(22 - 50)
Lørdag 02-02-19 11:30 Randers VK 2 (MIX) - MidtMix (MIX) - Volley bane 1 1 - 2
(61 - 66)
Lørdag 02-02-19 11:30 DFUNK (ÅBEN) - Randers Volleyballklub (MIX) - Volley bane 2 2 - 1
(62 - 51)
Lørdag 02-02-19 11:30 Hinnerup (MIX) - ØFUG (ÅBEN) - Volley bane 3 2 - 0
(50 - 40)
Lørdag 02-02-19 12:30 Hinnerup (MIX) - Hinnerup Volleyball (ÅBEN) - Volley bane 1 0 - 2
(44 - 51)
Lørdag 02-02-19 12:30 DFUNK (ÅBEN) - Åbyhøj Volley B (ÅBEN) - Volley bane 2 2 - 1
(61 - 50)
Lørdag 02-02-19 12:30 TRIF oldboys/girls (MIX) - BMI (ÅBEN) - Volley bane 3 0 - 2
(44 - 50)
Lørdag 02-02-19 13:30 TRIF oldboys/girls (MIX) - MidtMix (MIX) - Volley bane 1 0 - 2
(26 - 50)
Lørdag 02-02-19 13:30 Randers Volleyballklub (MIX) - Åbyhøj Volley B (ÅBEN) - Volley bane 2 2 - 0
(50 - 29)
Lørdag 02-02-19 13:30 BMI (ÅBEN) - ØFUG (ÅBEN) - Volley bane 3 2 - 1
(47 - 48)
Lørdag 02-02-19 14:30 Randers VK 2 (MIX) - Hinnerup Volleyball (ÅBEN) - Volley bane 1 0 - 2
(41 - 50)
Lørdag 02-02-19 14:30 DFUNK (ÅBEN) - Hinnerup (MIX) - Volley bane 2 1 - 2
(49 - 58)
Lørdag 02-02-19 14:30 MidtMix (MIX) - Randers Volleyballklub (MIX) - Volley bane 3 2 - 0
(53 - 44)
Søndag 10-03-19 10:30 Randers VK 2 (MIX) - Åbyhøj Volley B (ÅBEN) - Volley bane 1 2 - 1
(58 - 60)
Søndag 10-03-19 10:30 Hinnerup (MIX) - BMI (ÅBEN) - Volley bane 2 1 - 2
(57 - 60)
Søndag 10-03-19 10:30 Randers Volleyballklub (MIX) - ØFUG (ÅBEN) - Volley bane 3 2 - 0
(50 - 35)
Søndag 10-03-19 11:30 DFUNK (ÅBEN) - Hinnerup Volleyball (ÅBEN) - Volley bane 1 0 - 2
(31 - 50)
Søndag 10-03-19 11:30 TRIF oldboys/girls (MIX) - Åbyhøj Volley B (ÅBEN) - Volley bane 2 0 - 2
(36 - 50)
Søndag 10-03-19 11:30 MidtMix (MIX) - ØFUG (ÅBEN) - Volley bane 3 2 - 0
(50 - 31)
Søndag 10-03-19 12:30 Randers VK 2 (MIX) - BMI (ÅBEN) - Volley bane 1 2 - 0
(50 - 31)
Søndag 10-03-19 12:30 DFUNK (ÅBEN) - MidtMix (MIX) - Volley bane 2 0 - 2
(37 - 50)
Søndag 10-03-19 12:30 Hinnerup (MIX) - Randers Volleyballklub (MIX) - Volley bane 3 0 - 2
(34 - 50)
Søndag 10-03-19 13:30 Hinnerup Volleyball (ÅBEN) - ØFUG (ÅBEN) - Volley bane 1 2 - 0
(50 - 33)
Søndag 10-03-19 13:30 Hinnerup (MIX) - Åbyhøj Volley B (ÅBEN) - Volley bane 2 2 - 1
(60 - 54)
Søndag 10-03-19 13:30 TRIF oldboys/girls (MIX) - Randers Volleyballklub (MIX) - Volley bane 3 0 - 2
(34 - 50)
Søndag 10-03-19 14:30 DFUNK (ÅBEN) - Randers VK 2 (MIX) - Volley bane 1 1 - 2
(52 - 61)
Søndag 10-03-19 14:30 BMI (ÅBEN) - MidtMix (MIX) - Volley bane 2 0 - 2
(34 - 50)
Søndag 10-03-19 14:30 TRIF oldboys/girls (MIX) - Hinnerup Volleyball (ÅBEN) - Volley bane 3 0 - 2
(23 - 50)

Til toppen