Pulje 1 - U-10 Drenge B (09) - 8 mands

Info

Turnering: DGI Youth League - Forår 2019
Turneringsansvarlige
Jacob Levin Nielsen Tlf: 28865799 / 28865799

Stilling DGI Youth League - Forår 2019
U-10 Drenge B (09) - 8 mands
Pulje 1

Hold Kampe V U T Score Point
1. Jægersborg BK 9 8 0 1 49-17 24
2. Frederiksværk FK 9 6 1 2 31-24 19
3. Hornbæk IF 9 6 1 2 51-36 19
4. Hareskov IF 9 6 0 3 45-42 18
5. Skjold Birkerød 9 5 1 3 48-23 16
6. HUI 9 4 0 5 37-53 12
7. Kirke Værløse If 9 4 0 5 34-36 12
8. Stenløse BK 9 3 0 6 29-52 9
9. Farum BK 9 0 2 7 31-45 2
10. Nivå Kokkedal FK 9 0 1 8 22-49 1

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Youth League - Forår 2019
U-10 Drenge B (09) - 8 mands
Pulje 1

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Youth League - Forår 2019
U-10 Drenge B (09) - 8 mands
Pulje 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Youth League - Forår 2019
U-10 Drenge B (09) - 8 mands
Pulje 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
13-04-19 10:30 Hareskov IF - Jægersborg BK 2 - 10
13-04-19 10:30 Farum BK - Frederiksværk FK 3 - 4
13-04-19 10:30 Kirke Værløse If - Stenløse BK 3 - 5
14-04-19 10:30 Skjold Birkerød - HUI 13 - 1
23-04-19 18:15 HUI - Farum BK 6 - 5
27-04-19 10:00 Jægersborg BK - Kirke Værløse If 5 - 2
27-04-19 10:00 Nivå Kokkedal FK - Skjold Birkerød 0 - 5
27-04-19 10:30 Frederiksværk FK - Hareskov IF 3 - 2
02-05-19 17:30 Hornbæk IF - Nivå Kokkedal FK 7 - 5
04-05-19 10:30 Hareskov IF - HUI 8 - 4
04-05-19 10:30 Farum BK - Nivå Kokkedal FK 2 - 2
04-05-19 10:30 Kirke Værløse If - Hornbæk IF 5 - 3
05-05-19 10:30 Skjold Birkerød - Stenløse BK 10 - 1
05-05-19 10:30 Jægersborg BK - Frederiksværk FK 4 - 2
07-05-19 18:15 HUI - Jægersborg BK 0 - 7
09-05-19 18:00 Frederiksværk FK - Kirke Værløse If 2 - 6
11-05-19 10:00 Nivå Kokkedal FK - Hareskov IF 2 - 5
11-05-19 10:30 Stenløse BK - Farum BK 7 - 6
12-05-19 10:00 Hornbæk IF - Skjold Birkerød 7 - 5
15-05-19 17:30 Stenløse BK - Hornbæk IF 3 - 7
18-05-19 09:50 Jægersborg BK - Nivå Kokkedal FK 7 - 4
18-05-19 10:30 Farum BK - Hornbæk IF 4 - 4
18-05-19 10:30 Hareskov IF - Stenløse BK 7 - 3
18-05-19 11:15 Kirke Værløse If - Skjold Birkerød 1 - 5
20-05-19 18:15 HUI - Kirke Værløse If 3 - 2
25-05-19 10:00 Nivå Kokkedal FK - Frederiksværk FK 1 - 5
25-05-19 10:30 Stenløse BK - Jægersborg BK 1 - 4
26-05-19 10:00 Hornbæk IF - Hareskov IF 7 - 3
26-05-19 10:30 Skjold Birkerød - Farum BK 5 - 3
28-05-19 18:15 HUI - Nivå Kokkedal FK 8 - 2
30-05-19 10:30 Frederiksværk FK - HUI 5 - 3
01-06-19 10:30 Jægersborg BK - Hornbæk IF 2 - 5
01-06-19 10:30 Farum BK - Kirke Værløse If 3 - 5
04-06-19 18:00 Frederiksværk FK - Stenløse BK 3 - 1
08-06-19 09:30 Skjold Birkerød - Hareskov IF 4 - 5
12-06-19 17:30 Stenløse BK - HUI 3 - 9
15-06-19 10:30 Farum BK - Hareskov IF 4 - 6
15-06-19 12:00 Nivå Kokkedal FK - Kirke Værløse If 3 - 5
16-06-19 10:00 Hornbæk IF - Frederiksværk FK 3 - 6
18-06-19 17:30 Skjold Birkerød - Jægersborg BK 0 - 4
18-06-19 18:15 HUI - Hornbæk IF 3 - 8
22-06-19 10:00 Nivå Kokkedal FK - Stenløse BK 3 - 5
22-06-19 10:30 Hareskov IF - Kirke Værløse If 7 - 5
22-06-19 10:30 Frederiksværk FK - Skjold Birkerød 1 - 1
22-06-19 10:30 Jægersborg BK - Farum BK 6 - 1

Til toppen