Pulje 1 - U-10 Drenge C (09) - 8 mands

Info

Turnering: DGI Youth League - Forår 2019
Turneringsansvarlige
Jacob Levin Nielsen Tlf: 28865799 / 28865799

Stilling DGI Youth League - Forår 2019
U-10 Drenge C (09) - 8 mands
Pulje 1

Hold Kampe V U T Score Point
1. Hundested IK 9 7 2 0 60-34 23
2. Ramløse I.f. 9 6 1 2 54-22 19
3. Frederiksværk FK 9 6 0 3 34-25 18
4. Ledøje-Smørum Fodbold 9 5 2 2 39-26 17
5. KBK Hillerød 9 5 0 4 44-40 15
6. Allerød FK 9 4 1 4 38-28 13
7. Frem Hellebæk - 2 8 3 2 3 43-43 11
8. Lynge-Uggeløse NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
9 2 1 6 31-37 7
9. Slangerup OIF 8 1 1 6 23-37 4
10. Ølsted IF 9 0 0 9 11-85 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Youth League - Forår 2019
U-10 Drenge C (09) - 8 mands
Pulje 1

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Youth League - Forår 2019
U-10 Drenge C (09) - 8 mands
Pulje 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Youth League - Forår 2019
U-10 Drenge C (09) - 8 mands
Pulje 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
13-04-19 10:00 Allerød FK - Ramløse I.f. 6 - 4
13-04-19 10:30 Lynge-Uggeløse - Frederiksværk FK 6 - 0
13-04-19 12:00 Slangerup OIF - Ledøje-Smørum Fodbold 4 - 5
14-04-19 12:00 Frem Hellebæk - 2 - KBK Hillerød 6 - 7
24-04-19 18:00 Hundested IK - Lynge-Uggeløse 6 - 3
25-04-19 17:00 Ramløse I.f. - Slangerup OIF 4 - 0
27-04-19 10:00 Ledøje-Smørum Fodbold - Ølsted IF 10 - 1
27-04-19 10:30 KBK Hillerød - Allerød FK 5 - 3
28-04-19 10:30 Frederiksværk FK - Frem Hellebæk - 2 7 - 2
02-05-19 17:00 Ølsted IF - Lynge-Uggeløse 2 - 8
04-05-19 10:00 Ledøje-Smørum Fodbold - Ramløse I.f. 3 - 3
04-05-19 10:00 Allerød FK - Frederiksværk FK 0 - 2
04-05-19 12:00 Slangerup OIF - KBK Hillerød 7 - 9
05-05-19 12:00 Frem Hellebæk - 2 - Hundested IK 5 - 5
08-05-19 18:00 Hundested IK - Allerød FK 3 - 2
09-05-19 17:00 Ramløse I.f. - Ølsted IF 12 - 0
11-05-19 10:30 Lynge-Uggeløse - Frem Hellebæk - 2 5 - 6
11-05-19 10:30 KBK Hillerød - Ledøje-Smørum Fodbold 0 - 5
12-05-19 10:30 Frederiksværk FK - Slangerup OIF 3 - 0
16-05-19 17:00 Ramløse I.f. - KBK Hillerød 5 - 3
16-05-19 17:00 Ølsted IF - Frem Hellebæk - 2 1 - 10
18-05-19 10:00 Ledøje-Smørum Fodbold - Frederiksværk FK 0 - 6
18-05-19 10:00 Allerød FK - Lynge-Uggeløse 4 - 0
18-05-19 12:00 Slangerup OIF - Hundested IK 3 - 7
21-05-19 17:00 Ølsted IF - Hundested IK 5 - 12
22-05-19 18:00 Hundested IK - Ledøje-Smørum Fodbold 4 - 4
23-05-19 17:30 Frem Hellebæk - 2 - Allerød FK 8 - 8
23-05-19 17:30 Frederiksværk FK - Ramløse I.f. 0 - 7
25-05-19 10:30 KBK Hillerød - Ølsted IF 9 - 0
25-05-19 10:30 Lynge-Uggeløse - Slangerup OIF 3 - 3
30-05-19 10:00 Ramløse I.f. - Hundested IK 4 - 5
01-06-19 10:00 Ledøje-Smørum Fodbold - Lynge-Uggeløse 5 - 1
01-06-19 10:00 Allerød FK - Ølsted IF 9 - 1
01-06-19 10:30 KBK Hillerød - Frederiksværk FK 2 - 4
01-06-19 12:00 Slangerup OIF - Frem Hellebæk - 2
12-06-19 18:00 Hundested IK - KBK Hillerød 10 - 6
13-06-19 17:00 Ølsted IF - Frederiksværk FK 0 - 10
15-06-19 10:00 Allerød FK - Slangerup OIF 5 - 1
15-06-19 10:30 Lynge-Uggeløse - Ramløse I.f. 5 - 8
16-06-19 12:00 Frem Hellebæk - 2 - Ledøje-Smørum Fodbold 6 - 3
20-06-19 17:00 Ramløse I.f. - Frem Hellebæk - 2 7 - 0
20-06-19 17:30 Frederiksværk FK - Hundested IK 2 - 8
22-06-19 10:00 Ledøje-Smørum Fodbold - Allerød FK 4 - 1
NB!
Udehold taberdømt
22-06-19 10:30 KBK Hillerød - Lynge-Uggeløse 3 - 0
22-06-19 12:00 Slangerup OIF - Ølsted IF 5 - 1

Til toppen