Sportigan Skjern Cup i Bork 2019

Stævne

Stævne: Sportigan Skjern Cup i Bork 2019
Stævneansvarlige
Søren Grum Tlf: 75280898 / 29866651
Dokumenter
Stævneinformation

Række / Puljeoversigt

U15 drenge B
Pulje 1 MGU - Ølgod - Fusionsport Holstebro - Spjald IF
B slutspil - - - - - -
U6/U7 drenge
Pulje 1 EFB 1 - Rindum 2 - Ikast FC 2 - Tjæreborg 3
Pulje 2 EFB 2 - Tjæreborg 1 - Ikast FC 3 - Team C.D Auto
Pulje 3 Spjald IF - Rindum 1 - EFB 3 - Tjæreborg 2
Pulje 4 Holstebro B - Ikast FC 1 - Rindum 3 - Bork FF
A slutspil Spjald IF - EFB 1 - EFB 2 - Ikast FC 1
B slutspil Holstebro B - EFB 3 - Tjæreborg 3 - Team C.D Auto
C slutspil Rindum 1 - Tjæreborg 1 - Rindum 2 - Bork FF
D slutspil Rindum 3 - Ikast FC 2 - Ikast FC 3 - Tjæreborg 2
U8 drenge A
Pulje 1 Ringkøbing IF - EFB 1 - Varde IF 1 - Team Tang Biler Holstebro
A slutspil Ringkøbing IF - EFB 1 - Varde IF 1 - Team Tang Biler Holstebro
U8 drenge B/C
Pulje 1 Ulfboys - EFB 2 - Varde IF 3 - Outrup B
Pulje 2 EFB 3 - Holstebro frugtlager - Varde IF 2 - Bork FK
B slutspil Ulfboys - EFB 2 - EFB 3 - Holstebro frugtlager
C slutspil Varde IF 2 - Varde IF 3 - Outrup B - Bork FK
U9 drenge A
Pulje 1 Real Boys - Næsbjerg - EFB - MH 2010 - FC Fri
A Slutspil Real Boys - Næsbjerg - EFB - MH 2010
U9 drenge B
Pulje 1 Dreamteam - Skjern GF - SHN / ULFBORG - HTS boys - Rindum SU 1
B slutspil Dreamteam - Skjern GF - SHN / ULFBORG - Rindum SU 1
U9 drenge C
Pulje 1 Nørre Nebel IF - JBS - FC Tim-Hee 1 - Lunds Knægte - Rindum SU 2 - FC Tim-Hee 2
C slutspil Nørre Nebel IF - JBS - Rindum SU 2 - FC Tim-Hee 2
U10 drenge B
Pulje 1 Ringkøbing IF 2 - Skjern GF - Holstebro B 3 - Ulfborg IF
Pulje 2 SLGU - Team Niki Tryg - Ringkøbing IF 1 - Ikast FC 2
Pulje 3 Holstebro B 2 - Ikast FC 1 - HTS - Rindum SU
B mellemrunde 1 - kamp 1 Skjern GF - HTS
B mellemrunde 1 - kamp 2 Holstebro B 3 - Holstebro B 2
B mellemrunde 1 - kamp 3 Ringkøbing IF 2 - SLGU
B mellemrunde 1 - kamp 4 Ulfborg IF - Ikast FC 2
B mellemrunde 1 - kamp 5 Team Niki Tryg - Ikast FC 1
B mellemrunde 1 - kamp 6 Rindum SU - Ringkøbing IF 1
B mellemrunde 2 - kamp 1 Skjern GF - Ikast FC 2
B mellemrunde 2 - kamp 2 Holstebro B 3 - Team Niki Tryg
B mellemrunde 2 - kampe 3 Ringkøbing IF 2 - Ringkøbing IF 1
B finalerunde Ringkøbing IF 2 - Skjern GF - Holstebro B 3
U10 drenge C
Pulje 1 Skjern GF - Ulfborg IF - Mejrup - Holstebro B 5
Pulje 2 Holstebro B 4 - Nørre Nebel IF - Hover/Ølstrup - Rødderne
C slutspil Skjern GF - Holstebro B 4 - Nørre Nebel IF - Ulfborg IF - Mejrup - Holstebro B 5 - Hover/Ølstrup - Rødderne
U10 drenge A
Pulje 1 Holstebro B 1 - Goodboys - Ikast FC - F.C Powerhosting
Pulje 2 Varde - Gadesalonen - Fysioterapi og Sportsskadescenter Herning - SLGU
A slutspil Holstebro B 1 - Varde - Gadesalonen - Goodboys - Ikast FC - F.C Powerhosting - Fysioterapi og Sportsskadescenter Herning - SLGU
U11 drenge A
Pulje 1 De Jyske Brassere - ØSB - Team X - RIF - Team Louis Nielsen
A slutspil De Jyske Brassere - ØSB - Team X - Team Louis Nielsen
U11 drenge B
Pulje 1 SLGU 1 - Holstebro B 1 - Mejdal Halgård 1 - Team Næsbjerg havecenter - SLGU 2
B slutspil SLGU 1 - Holstebro B 1 - Team Næsbjerg havecenter - SLGU 2
U11 drenge C
Pulje 1 De Jyske Brassere 2 - Blåbjerg fodbold 1 - Mejdal Halgård 3 - FC Tim-Hee
Pulje 2 Holstebro B 2 - Mejdal Halgård 2 - RIF - Blåbjerg fodbold 2
B slutspil De Jyske Brassere 2 - Holstebro B 2 - Blåbjerg fodbold 1 - Mejdal Halgård 2 - Mejdal Halgård 3 - FC Tim-Hee - RIF - Blåbjerg fodbold 2
U12 drenge B
Pulje 1 Næsbjerg - Team X - Ringkøbing IF - Bork FK 1
Pulje 2 FC Dream Team - FC Fri - Team Videbæk - Bork FK 2
B slutspil FC Dream Team - Næsbjerg - Team X - FC Fri - Ringkøbing IF - Team Videbæk - Bork FK 1 - Bork FK 2
U12 drenge C
Pulje 1 Team X pro - Houlind EL 5 - Holmsland GU - Ries gamle drenge - SHN Ulfborg - Blåbjerg Fodbold
C slutspil Team X pro - Houlind EL 5 - Ries gamle drenge - SHN Ulfborg
U13/U14 Piger
Pulje 1 Tjæreborg IF - DK Transportbaand - Girlpower - Friplads - Gubbis Bande
Slutspil DK Transportbaand - Girlpower - Friplads - Gubbis Bande
U13 drenge A
Pulje 1 Skjern 1 - Ringkøbing IF 1 - Team Netip/Travel 1 - Team Netip/Travel 2
A slutspil Skjern 1 - Ringkøbing IF 1 - Team Netip/Travel 1 - Team Netip/Travel 2
U13 drenge B/C
Pulje 2 Ringkøbing IF 2 - De lyserøde elefanter - Smølferne - Skjern 3
Pulje 3 De fantastiske fem - Måbjerg drengene - Team Salling Group - Skjern 4
Pulje 1 Skjern 2 - Blåbjerg fodbold - Team Struer Drengene - Ringkøbing IF 3 - Houlind EL
B mellemrunde 1 Team Struer Drengene - Team Salling Group
B mellemrunde 2 Smølferne - Houlind EL
B mellemrunde 3 Ringkøbing IF 2 - De fantastiske fem
C mellemrunde 1 Skjern 2 - Måbjerg drengene
C mellemrunde 2 Blåbjerg fodbold - De lyserøde elefanter
C mellemrunde 3 Skjern 3 - Skjern 4
B finalerunde De fantastiske fem - Team Struer Drengene - Houlind EL
C finalerunde Skjern 2 - De lyserøde elefanter - Skjern 3
U14 drenge B/C
Pulje 1 Blåbjerg Fodbold - Team Tang Biler - Ølgod - Tim-Hee - MacRindum
Slutspil Blåbjerg Fodbold - Team Tang Biler - Ølgod - Tim-Hee
U15 drenge A
Pulje 1 HM Service Thyborøn - SPORT DIREKT SKJERN - Sport24 Holstebro - Herning Fremad
A slutspil HM Service Thyborøn - SPORT DIREKT SKJERN - Sport24 Holstebro - Herning Fremad
U15/U16 piger
Pulje 1 Ringkøbing 1 - Spjald IF - Mejrup - Bork FK
Pulje 2 VIFFERNE - Lemvig GF - Ringkøbing 2 - Tjæreborg IF
A slutspil Spjald IF - Mejrup - VIFFERNE - Lemvig GF
B slutspil Ringkøbing 1 - Ringkøbing 2 - Bork FK - Tjæreborg IF
U17 drenge
Pulje 1 RIF Ballers - 10 eren 2 - MF Energi - Jyllands vikinger - 10 eren 1
Slutspil RIF Ballers - MF Energi - Jyllands vikinger - 10 eren 1

Til toppen