Øst - U13A

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U13A
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Rødovre FC 8 7 0 1 42-23 21
2. Stevns Floorball Klub 7 6 0 1 61-17 18
3. Hvidovre Attack FC 7 5 0 2 45-31 15
4. Helsingør FT 7 5 0 2 28-20 15
5. Rungsted-Hørsholm FK 7 4 0 3 33-27 12
6. Herlev FC 6 2 0 4 35-35 6
7. Vanløse/Frederiksberg 7 2 0 5 43-51 6
8. Benløse FC 7 1 0 6 15-52 3
9. Copenhagen FC NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
8 0 0 8 14-60 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U13A
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
748831 11-12-19 18:00 Vanløse/Frederiksberg - Copenhagen FC Vanløse Hallerne - Hal 1 3 - 1
748751 14-12-19 11:00 Rødovre FC - Benløse FC Rødovre Stadionhal 8 - 1
748757 15-12-19 10:30 Hvidovre Attack FC - Herlev FC Avedøre Idrætscenter 8 - 7

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U13A
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U13A
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
15-09-19 11:30 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm FK 2 - 10
15-09-19 16:00 Benløse FC - Vanløse/Frederiksberg 4 - 8
16-09-19 18:30 Herlev FC - Rødovre FC 2 - 5
22-09-19 10:30 Rødovre FC - Stevns Floorball Klub 1 - 6
28-09-19 11:30 Stevns Floorball Klub - Helsingør FT 2 - 4
29-09-19 13:00 Benløse FC - Hvidovre Attack FC 2 - 8
29-09-19 13:30 Rungsted-Hørsholm FK - Rødovre FC 4 - 6
05-10-19 12:00 Hvidovre Attack FC - Stevns Floorball Klub 3 - 6
05-10-19 13:00 Helsingør FT - Rungsted-Hørsholm FK 0 - 4
06-10-19 13:00 Copenhagen FC - Benløse FC 2 - 3
27-10-19 10:00 Vanløse/Frederiksberg - Rødovre FC - Hal 1 5 - 8
27-10-19 11:30 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC 4 - 7
27-10-19 13:00 Rungsted-Hørsholm FK - Herlev FC 6 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
02-11-19 11:00 Helsingør FT - Copenhagen FC 5 - 0
03-11-19 13:00 Rungsted-Hørsholm FK - Stevns Floorball Klub 3 - 6
16-11-19 11:00 Helsingør FT - Vanløse/Frederiksberg 9 - 6
16-11-19 11:30 Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK 5 - 2
22-11-19 17:45 Vanløse/Frederiksberg - Herlev FC - Hal 1 9 - 10
23-11-19 10:30 Rødovre FC - Hvidovre Attack FC 3 - 2
23-11-19 13:00 Helsingør FT - Benløse FC 5 - 1
24-11-19 11:30 Copenhagen FC - Stevns Floorball Klub 0 - 17
30-11-19 12:30 Helsingør FT - Herlev FC 4 - 3
01-12-19 11:30 Stevns Floorball Klub - Vanløse/Frederiksberg 7 - 5
01-12-19 11:30 Copenhagen FC - Rødovre FC 2 - 7
01-12-19 14:30 Benløse FC - Rungsted-Hørsholm FK 3 - 4
07-12-19 12:00 Rødovre FC - Helsingør FT 4 - 1
08-12-19 09:30 Benløse FC - Stevns Floorball Klub 1 - 17
08-12-19 11:00 Herlev FC - Copenhagen FC 8 - 3
08-12-19 12:30 Vanløse/Frederiksberg - Hvidovre Attack FC - Hal 1 7 - 12
11-12-19 18:00 Vanløse/Frederiksberg - Copenhagen FC - Hal 1 3 - 1
14-12-19 11:00 Rødovre FC - Benløse FC 8 - 1
15-12-19 10:30 Hvidovre Attack FC - Herlev FC 8 - 7
04-01-20 11:00 Helsingør FT - Hvidovre Attack FC
04-01-20 11:30 Stevns Floorball Klub - Copenhagen FC
11-01-20 15:30 Helsingør FT - Stevns Floorball Klub
12-01-20 10:30 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse/Frederiksberg
18-01-20 15:00 Vanløse/Frederiksberg - Helsingør FT - Hal 1
19-01-20 12:00 Rødovre FC - Copenhagen FC
19-01-20 14:00 Hvidovre Attack FC - Benløse FC
25-01-20 13:00 Herlev FC - Helsingør FT
26-01-20 13:00 Copenhagen FC - Vanløse/Frederiksberg
08-02-20 09:30 Helsingør FT - Rødovre FC
08-02-20 10:00 Stevns Floorball Klub - Herlev FC
09-02-20 14:00 Vanløse/Frederiksberg - Benløse FC - Hal 1
21-02-20 18:30 Rødovre FC - Rungsted-Hørsholm FK
21-02-20 19:00 Herlev FC - Stevns Floorball Klub
23-02-20 08:30 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC
24-02-20 18:30 Benløse FC - Herlev FC
01-03-20 10:30 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack FC
01-03-20 11:30 Copenhagen FC - Herlev FC
01-03-20 13:30 Benløse FC - Helsingør FT - Hal B
07-03-20 11:30 Stevns Floorball Klub - Benløse FC
08-03-20 09:30 Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC
08-03-20 14:30 Rødovre FC - Vanløse/Frederiksberg
14-03-20 11:30 Hvidovre Attack FC - Rødovre FC
15-03-20 13:00 Benløse FC - Copenhagen FC
15-03-20 16:00 Vanløse/Frederiksberg - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1
21-03-20 11:00 Herlev FC - Hvidovre Attack FC
21-03-20 11:30 Stevns Floorball Klub - Rungsted-Hørsholm FK
28-03-20 11:30 Stevns Floorball Klub - Hvidovre Attack FC
28-03-20 15:00 Benløse FC - Rødovre FC
29-03-20 11:30 Herlev FC - Vanløse/Frederiksberg
29-03-20 12:30 Rungsted-Hørsholm FK - Helsingør FT
04-04-20 10:00 Stevns Floorball Klub - Rødovre FC
04-04-20 13:00 Hvidovre Attack FC - Helsingør FT
05-04-20 10:00 Herlev FC - Benløse FC
17-04-20 18:00 Vanløse/Frederiksberg - Stevns Floorball Klub - Hal 1
02-05-20 13:30 Hvidovre Attack FC - Vanløse/Frederiksberg
02-05-20 14:00 Copenhagen FC - Helsingør FT
02-05-20 16:00 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC
03-05-20 11:00 Rødovre FC - Herlev FC
10-05-20 10:00 Herlev FC - Rungsted-Hørsholm FK

Til toppen