Vest - U11A

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Vest

Hold Kampe V U T Score Point
1. Esbjerg Sharks FC 10 9 0 1 114-26 27
2. Brønderslev FC 8 8 0 0 57-17 24
3. Fr. Blackhawks 3 10 7 1 2 63-31 22
4. Fr. Blackhawks 10 6 0 4 87-63 18
5. AaB Floorball 11 6 0 5 60-68 18
6. Strandby Elling IF 9 2 2 5 46-56 8
7. Fr. Blackhawks 2 11 2 0 9 33-87 6
8. Sæby Floorball 8 1 1 6 34-61 4
9. Sindal Dragons 9 0 0 9 17-102 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Vest

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Vest

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
25-02-20 18:30  - 
25-02-20 19:00  - 
27-02-20 17:30  - 
29-02-20 12:00  -  - Hal 1
29-02-20 12:00  - 
29-02-20 12:30  - 

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Vest

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
14-09-19 10:30 Fr. Blackhawks 2 - Strandby Elling IF 2 - 8
14-09-19 15:00 Sæby Floorball - AaB Floorball 5 - 6
18-09-19 17:45 Fr. Blackhawks 3 - Fr. Blackhawks 2 3 - 2
21-09-19 11:00 Sindal Dragons - Strandby Elling IF 2 - 10
22-09-19 10:00 AaB Floorball - Fr. Blackhawks 12 - 5
28-09-19 09:30 Strandby Elling IF - AaB Floorball 2 - 6
04-10-19 18:15 Fr. Blackhawks 2 - Sindal Dragons 7 - 5
04-10-19 19:45 Fr. Blackhawks - Sæby Floorball 13 - 9
05-10-19 15:30 Strandby Elling IF - Esbjerg Sharks FC 4 - 10
06-10-19 10:00 Fr. Blackhawks 3 - Esbjerg Sharks FC - Hal 1 2 - 8
26-10-19 10:00 Brønderslev FC - Fr. Blackhawks 2 - Hal 1 5 - 1
26-10-19 11:30 Esbjerg Sharks FC - Sindal Dragons 19 - 0
27-10-19 10:30 Sæby Floorball - Strandby Elling IF 6 - 6
27-10-19 12:00 AaB Floorball - Fr. Blackhawks 3 5 - 7
01-11-19 18:00 Sindal Dragons - Fr. Blackhawks 3 1 - 13
02-11-19 09:30 Strandby Elling IF - Brønderslev FC 3 - 7
03-11-19 11:30 Esbjerg Sharks FC - AaB Floorball 8 - 0
15-11-19 18:15 Fr. Blackhawks - Fr. Blackhawks 2 13 - 3
16-11-19 11:00 Brønderslev FC - Sæby Floorball - Hal 1 12 - 2
18-11-19 18:30 Sindal Dragons - Fr. Blackhawks 3 - 14
23-11-19 13:30 Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 3 0 - 10
23-11-19 16:30 Fr. Blackhawks 2 - Esbjerg Sharks FC 4 - 18
24-11-19 09:00 Fr. Blackhawks - Esbjerg Sharks FC 6 - 11
24-11-19 10:00 AaB Floorball - Brønderslev FC 0 - 7
26-11-19 16:30 Fr. Blackhawks 3 - Fr. Blackhawks 6 - 4
29-11-19 17:30 Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 2 4 - 5
30-11-19 09:30 Strandby Elling IF - Fr. Blackhawks 3 4 - 4
30-11-19 11:45 Brønderslev FC - Fr. Blackhawks - Hal 1 7 - 4
06-12-19 17:30 Sindal Dragons - Sæby Floorball 3 - 4
06-12-19 18:30 Fr. Blackhawks - Strandby Elling IF 9 - 6
07-12-19 12:00 Esbjerg Sharks FC - Brønderslev FC 3 - 4
08-12-19 12:00 Fr. Blackhawks 2 - AaB Floorball 2 - 7
11-01-20 11:00 Sindal Dragons - AaB Floorball 2 - 9
11-01-20 11:30 Esbjerg Sharks FC - Strandby Elling IF 10 - 3
17-01-20 18:15 Fr. Blackhawks 2 - Brønderslev FC 2 - 10
17-01-20 19:45 Fr. Blackhawks 3 - Sindal Dragons 13 - 0
18-01-20 09:30 Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 4 - 6
18-01-20 10:00 AaB Floorball - Fr. Blackhawks 2 11 - 3
25-01-20 12:30 Sindal Dragons - Esbjerg Sharks FC 1 - 13
25-01-20 13:00 Fr. Blackhawks - AaB Floorball 13 - 2
26-01-20 10:30 AaB Floorball - Esbjerg Sharks FC 2 - 14
29-01-20 16:15 Fr. Blackhawks 2 - Fr. Blackhawks 3 2 - 3
09-02-20 11:00 Fr. Blackhawks 3 - Brønderslev FC 2 - 5
25-02-20 18:30 Strandby Elling IF - Sindal Dragons
25-02-20 19:00 Sæby Floorball - Brønderslev FC
27-02-20 17:30 Fr. Blackhawks - Fr. Blackhawks 3
29-02-20 12:00 Brønderslev FC - AaB Floorball - Hal 1
29-02-20 12:00 Esbjerg Sharks FC - Fr. Blackhawks
29-02-20 12:30 Sindal Dragons - Fr. Blackhawks 2
05-03-20 17:15 AaB Floorball - Sæby Floorball
05-03-20 18:30 Strandby Elling IF - Fr. Blackhawks 2
07-03-20 09:00 Strandby Elling IF - Fr. Blackhawks
07-03-20 10:00 Brønderslev FC - Sindal Dragons - Hal 1
13-03-20 18:30 Fr. Blackhawks 3 - Sæby Floorball
14-03-20 14:00 Esbjerg Sharks FC - Fr. Blackhawks 2
15-03-20 10:30 AaB Floorball - Sindal Dragons
20-03-20 17:30 Sindal Dragons - Brønderslev FC
21-03-20 14:00 Sæby Floorball - Esbjerg Sharks FC
21-03-20 16:00 Esbjerg Sharks FC - Sæby Floorball
27-03-20 18:15 Fr. Blackhawks 3 - Strandby Elling IF
27-03-20 19:45 Fr. Blackhawks 2 - Fr. Blackhawks
28-03-20 12:00 Brønderslev FC - Esbjerg Sharks FC - Hal 1
29-03-20 11:00 Sæby Floorball - Sindal Dragons
05-04-20 11:00 Fr. Blackhawks 2 - Sæby Floorball
05-04-20 12:00 AaB Floorball - Strandby Elling IF
05-04-20 12:30 Fr. Blackhawks - Sindal Dragons
14-04-20 18:00 Strandby Elling IF - Sæby Floorball
15-04-20 18:30 Brønderslev FC - Fr. Blackhawks 3 - Hal 1
02-05-20 13:00 Fr. Blackhawks - Brønderslev FC
02-05-20 14:30 Fr. Blackhawks 3 - AaB Floorball
09-05-20 10:00 Brønderslev FC - Strandby Elling IF - Hal 1
09-05-20 12:00 Esbjerg Sharks FC - Fr. Blackhawks 3

Til toppen