Nord C puljen - Old Boys

Info

Turnering: DGI Vestjylland Fodbold 11 mands 2019
Turneringsansvarlige
Jacob Kjær Olesen Tlf: 79404276 / 92435639

Stilling DGI Vestjylland Fodbold 11 mands 2019
Old Boys
Nord C puljen

Hold Kampe V U T Score Point
1. Mejdal-Halgård 3 3 0 0 18-1 9
2. Nr. Felding SOB 4 2 0 2 10-11 6
3. Vemb fs 3 2 0 1 9-3 6
4. RLK SOB 4 2 0 2 11-7 6
5. Naur-Sir-Krunderup 3 2 0 1 7-5 6
6. Lidenlund B 4 2 0 2 8-10 6
7. Bøvling UF 3 2 0 1 19-4 6
8. Vinding/Vind Old 4 1 0 3 8-12 3
9. Linde B 4 0 0 4 0-37 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Vestjylland Fodbold 11 mands 2019
Old Boys
Nord C puljen

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
730849 13-05-19 19:00 Nr. Felding SOB - RLK SOB Nr. Felding Idrætscenter Syd 4 - 0
730850 15-05-19 19:00 Vemb fs - Linde B Vemb Hallen 5 - 0
730852 15-05-19 19:00 Naur-Sir-Krunderup - Vinding/Vind Old Krunderup Stadion 3 - 1
730851 16-05-19 19:00 Lidenlund B - Mejdal-Halgård Lidenlund Stadion 0 - 5

Kommende kampe

DGI Vestjylland Fodbold 11 mands 2019
Old Boys
Nord C puljen

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
22-05-19 19:00  - 
22-05-19 19:00  - 
22-05-19 19:00  - 
23-05-19 19:00  - 
27-05-19 19:00  - 

Komplet kampprogram

DGI Vestjylland Fodbold 11 mands 2019
Old Boys
Nord C puljen

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
24-04-19 19:00 Mejdal-Halgård - Nr. Felding SOB 5 - 1
24-04-19 19:00 Vinding/Vind Old - Bøvling UF 1 - 4
24-04-19 19:00 Naur-Sir-Krunderup - Lidenlund B 3 - 2
25-04-19 19:00 RLK SOB - Linde B 9 - 0
29-04-19 19:00 Nr. Felding SOB - Vinding/Vind Old 2 - 4
01-05-19 19:00 Lidenlund B - Bøvling UF 3 - 0
01-05-19 19:00 Vemb fs - RLK SOB 2 - 0
01-05-19 19:00 Linde B - Mejdal-Halgård 0 - 8
08-05-19 19:00 Bøvling UF - Linde B 15 - 0
08-05-19 19:00 Vemb fs - Nr. Felding SOB 2 - 3
08-05-19 19:00 Vinding/Vind Old - Lidenlund B 2 - 3
09-05-19 19:00 RLK SOB - Naur-Sir-Krunderup 2 - 1
13-05-19 19:00 Nr. Felding SOB - RLK SOB 4 - 0
15-05-19 19:00 Vemb fs - Linde B 5 - 0
15-05-19 19:00 Naur-Sir-Krunderup - Vinding/Vind Old 3 - 1
16-05-19 19:00 Lidenlund B - Mejdal-Halgård 0 - 5
22-05-19 19:00 Mejdal-Halgård - Vinding/Vind Old
22-05-19 19:00 Bøvling UF - Vemb fs
22-05-19 19:00 Linde B - Naur-Sir-Krunderup
23-05-19 19:00 RLK SOB - Lidenlund B
27-05-19 19:00 Nr. Felding SOB - Lidenlund B
29-05-19 19:00 Naur-Sir-Krunderup - Bøvling UF
29-05-19 19:00 Vemb fs - Mejdal-Halgård
29-05-19 19:00 Vinding/Vind Old - Linde B
03-06-19 19:00 Nr. Felding SOB - Naur-Sir-Krunderup
05-06-19 19:00 Lidenlund B - Vemb fs
05-06-19 19:00 Mejdal-Halgård - Bøvling UF
05-06-19 19:00 Vinding/Vind Old - RLK SOB
12-06-19 19:00 Bøvling UF - RLK SOB
12-06-19 19:00 Linde B - Nr. Felding SOB
12-06-19 19:00 Vinding/Vind Old - Vemb fs
12-06-19 19:00 Mejdal-Halgård - Naur-Sir-Krunderup
17-06-19 19:00 Lidenlund B - Linde B
19-06-19 19:00 Bøvling UF - Nr. Felding SOB
20-06-19 19:00 RLK SOB - Mejdal-Halgård
21-06-19 19:00 Vemb fs - Naur-Sir-Krunderup

Til toppen