Nord C puljen - Old Boys

Info

Turnering: DGI Vestjylland Fodbold 11 mands 2019
Turneringsansvarlige
Jacob Kjær Olesen Tlf: 79404276 / 92435639

Stilling DGI Vestjylland Fodbold 11 mands 2019
Old Boys
Nord C puljen

Hold Kampe V U T Score Point
1. Mejdal-Halgård 8 7 1 0 34-5 22
2. Lidenlund B 8 5 1 2 24-17 16
3. Vemb fs 8 5 0 3 21-10 15
4. Naur-Sir-Krunderup 8 5 0 3 21-13 15
5. RLK SOB 8 4 2 2 19-11 14
6. Nr. Felding SOB 8 4 0 4 19-18 12
7. Bøvling UF NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
8 2 0 6 19-19 6
8. Vinding/Vind Old 8 2 0 6 14-25 6
9. Linde B 8 0 0 8 4-57 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Vestjylland Fodbold 11 mands 2019
Old Boys
Nord C puljen

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Vestjylland Fodbold 11 mands 2019
Old Boys
Nord C puljen

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Vestjylland Fodbold 11 mands 2019
Old Boys
Nord C puljen

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
24-04-19 19:00 Mejdal-Halgård - Nr. Felding SOB 5 - 1
24-04-19 19:00 Vinding/Vind Old - Bøvling UF 1 - 4
24-04-19 19:00 Naur-Sir-Krunderup - Lidenlund B 3 - 2
25-04-19 19:00 RLK SOB - Linde B 9 - 0
29-04-19 19:00 Nr. Felding SOB - Vinding/Vind Old 2 - 4
01-05-19 19:00 Lidenlund B - Bøvling UF 3 - 0
01-05-19 19:00 Vemb fs - RLK SOB 2 - 0
01-05-19 19:00 Linde B - Mejdal-Halgård 0 - 8
08-05-19 19:00 Bøvling UF - Linde B 15 - 0
08-05-19 19:00 Vemb fs - Nr. Felding SOB 2 - 3
08-05-19 19:00 Vinding/Vind Old - Lidenlund B 2 - 3
09-05-19 19:00 RLK SOB - Naur-Sir-Krunderup 2 - 1
13-05-19 19:00 Nr. Felding SOB - RLK SOB 4 - 0
15-05-19 19:00 Vemb fs - Linde B 5 - 0
15-05-19 19:00 Naur-Sir-Krunderup - Vinding/Vind Old 3 - 1
16-05-19 19:00 Lidenlund B - Mejdal-Halgård 0 - 5
22-05-19 19:00 Mejdal-Halgård - Vinding/Vind Old 6 - 1
22-05-19 19:00 Bøvling UF - Vemb fs 0 - 3
22-05-19 19:00 Linde B - Naur-Sir-Krunderup 0 - 8
23-05-19 19:00 RLK SOB - Lidenlund B 2 - 2
27-05-19 19:00 Nr. Felding SOB - Lidenlund B 2 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
29-05-19 19:00 Naur-Sir-Krunderup - Bøvling UF 3 - 0
29-05-19 19:00 Vemb fs - Mejdal-Halgård 2 - 3
29-05-19 19:00 Vinding/Vind Old - Linde B 3 - 2
03-06-19 19:00 Nr. Felding SOB - Naur-Sir-Krunderup 1 - 2
05-06-19 19:00 Lidenlund B - Vemb fs 4 - 2
NB!
Udehold taberdømt
05-06-19 19:00 Mejdal-Halgård - Bøvling UF 3 - 0
05-06-19 19:00 Vinding/Vind Old - RLK SOB 2 - 3
NB!
Hjemmehold taberdømt
12-06-19 19:00 Bøvling UF - RLK SOB 0 - 3
12-06-19 19:00 Linde B - Nr. Felding SOB 1 - 3
12-06-19 19:00 Vinding/Vind Old - Vemb fs 0 - 2
12-06-19 19:00 Mejdal-Halgård - Naur-Sir-Krunderup 4 - 1
17-06-19 19:00 Lidenlund B - Linde B 6 - 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
19-06-19 19:00 Bøvling UF - Nr. Felding SOB 0 - 3
20-06-19 19:00 RLK SOB - Mejdal-Halgård 0 - 0
21-06-19 19:00 Vemb fs - Naur-Sir-Krunderup 3 - 0

Til toppen