Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Raekke
Info
Oversigt
Program
Række A-1 / 2. division | Min Idræt
Pulje-og rækkeinfo
Turnering:
DGI Sydvest Krocket 2019 - Holdturnering
Turneringsansvarlige
Der er ikke registreret nogen turneringsansvarlige
Dokumenter
Reglement
Holdkort
Bemærkninger
Pulje oversigt
Række A-1 / 2. division
Pulje 1
Esbjerg 1
-
Askov/Vejen KK 1
-
Grindsted FFI 2
-
Skovlund KK 2
-
Årre BK 1
-
Tjæreborg IF 2
Pulje 2
Bramming KK 2
-
Bøvl IF 1
-
Agerbæk KC 1
-
Billum IF 1 1
-
Grimstrup IF 1
-
Outrup GUB 1
Pulje 3
Sig/Thorstrup IF 2
-
Alslev SK 1
-
SGI 1
-
Outrup GUB 2
-
Ølgod KK 5
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=99595
Komplet kampprogram
Række A-1 / 2. division
Kampnr.
Dag
Dato/tid
Hjemme/Ude
Sted/bane/hal
Resultat
Arrangør
733241
Tirsdag
30-04-19
18:30
Askov/Vejen KK 1
-
Skovlund KK 2
Spillested
Vejen Idrætscenter
2 - 2
(58 - 50)
733242
Tirsdag
30-04-19
18:30
Årre BK 1
-
Tjæreborg IF 2
Spillested
Årre Krocketbane
2 - 2
(50 - 56)
733243
Tirsdag
30-04-19
18:30
Esbjerg 1
-
Grindsted FFI 2
Spillested
Efi Hallen
1 - 3
(29 - 72)
733272
Tirsdag
30-04-19
18:30
Agerbæk KC 1
-
Grimstrup IF 1
Spillested
Agerbæk Sportsplads
3 - 1
(72 - 42)
733273
Tirsdag
30-04-19
18:30
Billum IF 1 1
-
Bøvl IF 1
Spillested
Billum Krocketbane
1 - 3
(54 - 69)
733301
Tirsdag
30-04-19
18:30
Outrup GUB 2
-
SGI 1
Spillested
Outrup Kultur & Idrætscenter
1 - 3
(44 - 62)
733302
Tirsdag
30-04-19
18:30
Alslev SK 1
-
Sig/Thorstrup IF 2
Spillested
Alslev Gu Krocket
3 - 1
(72 - 31)
733303
Tirsdag
07-05-19
18:30
Ølgod KK 5
-
Outrup GUB 2
Spillested
Ølgod Krocketbane V/ Aktivitetscentret
1 - 3
(56 - 64)
733304
Tirsdag
07-05-19
18:30
SGI 1
-
Alslev SK 1
Spillested
Guldager Idrætscenter
2 - 2
(56 - 56)
733274
Tirsdag
07-05-19
18:30
Billum IF 1 1
-
Bramming KK 2
Spillested
Billum Krocketbane
2 - 2
(53 - 65)
733275
Tirsdag
07-05-19
18:30
Outrup GUB 1
-
Agerbæk KC 1
Spillested
Outrup Kultur & Idrætscenter
1 - 3
(36 - 67)
733276
Tirsdag
07-05-19
18:30
Bøvl IF 1
-
Grimstrup IF 1
Spillested
Bøvl Stadion
3 - 1
(62 - 42)
733244
Tirsdag
07-05-19
18:30
Esbjerg 1
-
Askov/Vejen KK 1
Spillested
Efi Hallen
1 - 3
(42 - 66)
733245
Tirsdag
07-05-19
18:30
Skovlund KK 2
-
Årre BK 1
Spillested
Skovlund Krocketbane
1 - 3
(47 - 76)
733246
Tirsdag
07-05-19
18:30
Grindsted FFI 2
-
Tjæreborg IF 2
Spillested
Søndre skole SFO
3 - 1
(64 - 45)
733271
Torsdag
09-05-19
18:30
Bramming KK 2
-
Outrup GUB 1
Spillested
Bramming Krocket Klub
1 - 3
(37 - 66)
733277
Tirsdag
14-05-19
18:30
Agerbæk KC 1
-
Billum IF 1 1
Spillested
Agerbæk Sportsplads
2 - 2
(68 - 53)
733278
Tirsdag
14-05-19
18:30
Grimstrup IF 1
-
Outrup GUB 1
Spillested
Grimstrup Stadion/Klubhus
3 - 1
(76 - 45)
733279
Tirsdag
14-05-19
18:30
Bramming KK 2
-
Bøvl IF 1
Spillested
Bramming Krocket Klub
1 - 3
(38 - 64)
733305
Tirsdag
14-05-19
18:30
Alslev SK 1
-
Ølgod KK 5
Spillested
Alslev Gu Krocket
3 - 1
(67 - 52)
733306
Tirsdag
14-05-19
18:30
Sig/Thorstrup IF 2
-
SGI 1
Spillested
Thorstrup Skole
1 - 3
(50 - 69)
733247
Tirsdag
14-05-19
18:30
Årre BK 1
-
Esbjerg 1
Spillested
Årre Krocketbane
3 - 1
(76 - 40)
733248
Tirsdag
14-05-19
18:30
Tjæreborg IF 2
-
Skovlund KK 2
Spillested
Tjæreborg Krocket Baner
4 - 0
(80 - 30)
733249
Tirsdag
14-05-19
18:30
Askov/Vejen KK 1
-
Grindsted FFI 2
Spillested
Vejen Idrætscenter
3 - 1
(67 - 42)
733250
Tirsdag
21-05-19
18:30
Esbjerg 1
-
Tjæreborg IF 2
Spillested
Efi Hallen
2 - 2
(58 - 58)
733251
Tirsdag
21-05-19
18:30
Askov/Vejen KK 1
-
Årre BK 1
Spillested
Vejen Idrætscenter
4 - 0
(80 - 29)
733252
Tirsdag
21-05-19
18:30
Grindsted FFI 2
-
Skovlund KK 2
Spillested
Søndre skole SFO
4 - 0
(80 - 20)
733282
Tirsdag
21-05-19
18:30
Bøvl IF 1
-
Outrup GUB 1
Spillested
Bøvl Stadion
3 - 1
(61 - 42)
733307
Tirsdag
21-05-19
18:30
Ølgod KK 5
-
Sig/Thorstrup IF 2
Spillested
Ølgod Krocketbane V/ Aktivitetscentret
1 - 3
(35 - 72)
733308
Tirsdag
21-05-19
18:30
Outrup GUB 2
-
Alslev SK 1
Spillested
Outrup Kultur & Idrætscenter
2 - 2
(51 - 51)
733280
Tirsdag
21-05-19
18:30
Billum IF 1 1
-
Grimstrup IF 1
Spillested
Billum Krocketbane
1 - 3
(34 - 64)
733309
Tirsdag
28-05-19
18:30
Sig/Thorstrup IF 2
-
Outrup GUB 2
Spillested
Thorstrup Skole
1 - 3
(32 - 62)
733310
Tirsdag
28-05-19
18:30
SGI 1
-
Ølgod KK 5
Spillested
Guldager Idrætscenter
3 - 1
(72 - 37)
733283
Tirsdag
28-05-19
18:30
Grimstrup IF 1
-
Bramming KK 2
Spillested
Grimstrup Stadion/Klubhus
1 - 3
(44 - 62)
733284
Tirsdag
28-05-19
18:30
Outrup GUB 1
-
Billum IF 1 1
Spillested
Outrup Kultur & Idrætscenter
3 - 1
(67 - 37)
733285
Tirsdag
28-05-19
18:30
Agerbæk KC 1
-
Bøvl IF 1
Spillested
Agerbæk Sportsplads
1 - 3
(41 - 69)
733253
Tirsdag
28-05-19
18:30
Tjæreborg IF 2
-
Askov/Vejen KK 1
Spillested
Tjæreborg Krocket Baner
2 - 2
(59 - 64)
733254
Tirsdag
28-05-19
18:30
Skovlund KK 2
-
Esbjerg 1
Spillested
Skovlund Krocketbane
1 - 3
(45 - 72)
733255
Tirsdag
28-05-19
18:30
Årre BK 1
-
Grindsted FFI 2
Spillested
Årre Krocketbane
1 - 3
(40 - 66)
733256
Tirsdag
04-06-19
18:30
Skovlund KK 2
-
Askov/Vejen KK 1
Spillested
Skovlund Krocketbane
1 - 3
(41 - 67)
733257
Tirsdag
04-06-19
18:30
Tjæreborg IF 2
-
Årre BK 1
Spillested
Tjæreborg Krocket Baner
0 - 4
(52 - 80)
733258
Tirsdag
04-06-19
18:30
Grindsted FFI 2
-
Esbjerg 1
Spillested
Søndre skole SFO
4 - 0
(80 - 38)
733286
Tirsdag
04-06-19
18:30
Outrup GUB 1
-
Bramming KK 2
Spillested
Outrup Kultur & Idrætscenter
2 - 2
(68 - 54)
733287
Tirsdag
04-06-19
18:30
Grimstrup IF 1
-
Agerbæk KC 1
Spillested
Grimstrup Stadion/Klubhus
4 - 0
(80 - 28)
733288
Tirsdag
04-06-19
18:30
Bøvl IF 1
-
Billum IF 1 1
Spillested
Bøvl Stadion
1 - 3
(56 - 62)
733311
Tirsdag
04-06-19
18:30
SGI 1
-
Outrup GUB 2
Spillested
Guldager Idrætscenter
3 - 1
(67 - 35)
733312
Tirsdag
04-06-19
18:30
Sig/Thorstrup IF 2
-
Alslev SK 1
Spillested
Thorstrup Skole
4 - 0
(80 - 44)
733313
Tirsdag
11-06-19
18:30
Outrup GUB 2
-
Ølgod KK 5
Spillested
Outrup Kultur & Idrætscenter
4 - 0
(80 - 24)
733314
Tirsdag
11-06-19
18:30
Alslev SK 1
-
SGI 1
Spillested
Alslev Gu Krocket
1 - 3
(37 - 67)
733289
Tirsdag
11-06-19
18:30
Bramming KK 2
-
Billum IF 1 1
Spillested
Bramming Krocket Klub
1 - 3
(27 - 63)
733290
Tirsdag
11-06-19
18:30
Agerbæk KC 1
-
Outrup GUB 1
Spillested
Agerbæk Sportsplads
2 - 2
(50 - 65)
733291
Tirsdag
11-06-19
18:30
Grimstrup IF 1
-
Bøvl IF 1
Spillested
Grimstrup Stadion/Klubhus
2 - 2
(55 - 61)
733259
Tirsdag
11-06-19
18:30
Askov/Vejen KK 1
-
Esbjerg 1
Spillested
Vejen Idrætscenter
3 - 1
(72 - 39)
733260
Tirsdag
11-06-19
18:30
Årre BK 1
-
Skovlund KK 2
Spillested
Årre Krocketbane
1 - 3
(38 - 64)
733261
Tirsdag
11-06-19
18:30
Tjæreborg IF 2
-
Grindsted FFI 2
Spillested
Tjæreborg Krocket Baner
2 - 2
(56 - 63)
733281
Onsdag
12-06-19
18:30
Bramming KK 2
-
Agerbæk KC 1
Spillested
Bramming Krocket Klub
4 - 0
(80 - 14)
733316
Tirsdag
18-06-19
18:30
SGI 1
-
Sig/Thorstrup IF 2
Spillested
Guldager Idrætscenter
2 - 2
(56 - 61)
733262
Tirsdag
18-06-19
18:30
Esbjerg 1
-
Årre BK 1
Spillested
Efi Hallen
3 - 1
(66 - 35)
733263
Tirsdag
18-06-19
18:30
Skovlund KK 2
-
Tjæreborg IF 2
Spillested
Skovlund Krocketbane
2 - 2
(59 - 68)
733264
Tirsdag
18-06-19
18:30
Grindsted FFI 2
-
Askov/Vejen KK 1
Spillested
Søndre skole SFO
2 - 2
(64 - 45)
733292
Tirsdag
18-06-19
18:30
Billum IF 1 1
-
Agerbæk KC 1
Spillested
Billum Krocketbane
3 - 1
(67 - 32)
733293
Tirsdag
18-06-19
18:30
Outrup GUB 1
-
Grimstrup IF 1
Spillested
Outrup Kultur & Idrætscenter
3 - 1
(64 - 64)
733294
Tirsdag
18-06-19
18:30
Bøvl IF 1
-
Bramming KK 2
Spillested
Bøvl Stadion
3 - 1
(67 - 36)
733295
Tirsdag
25-06-19
18:30
Grimstrup IF 1
-
Billum IF 1 1
Spillested
Grimstrup Stadion/Klubhus
1 - 3
(50 - 64)
733296
Tirsdag
25-06-19
18:30
Agerbæk KC 1
-
Bramming KK 2
Spillested
Agerbæk Sportsplads
4 - 0
(80 - 36)
733297
Tirsdag
25-06-19
18:30
Outrup GUB 1
-
Bøvl IF 1
Spillested
Outrup Kultur & Idrætscenter
1 - 3
(60 - 76)
733265
Tirsdag
25-06-19
18:30
Tjæreborg IF 2
-
Esbjerg 1
Spillested
Tjæreborg Krocket Baner
1 - 3
(55 - 69)
733266
Tirsdag
25-06-19
18:30
Årre BK 1
-
Askov/Vejen KK 1
Spillested
Årre Krocketbane
1 - 3
(42 - 76)
733267
Tirsdag
25-06-19
18:30
Skovlund KK 2
-
Grindsted FFI 2
Spillested
Skovlund Krocketbane
2 - 2
(48 - 65)
733317
Tirsdag
25-06-19
18:30
Sig/Thorstrup IF 2
-
Ølgod KK 5
Spillested
Thorstrup Skole
4 - 0
(80 - 16)
733318
Tirsdag
25-06-19
18:30
Alslev SK 1
-
Outrup GUB 2
Spillested
Alslev Gu Krocket
3 - 1
(72 - 60)
733315
Onsdag
26-06-19
18:30
Ølgod KK 5
-
Alslev SK 1
Spillested
Ølgod Krocketbane V/ Aktivitetscentret
2 - 2
(53 - 68)
733319
Tirsdag
02-07-19
18:30
Outrup GUB 2
-
Sig/Thorstrup IF 2
Spillested
Outrup Kultur & Idrætscenter
1 - 3
(42 - 67)
733320
Tirsdag
02-07-19
18:30
Ølgod KK 5
-
SGI 1
Spillested
Ølgod Krocketbane V/ Aktivitetscentret
0 - 4
(27 - 80)
733268
Tirsdag
02-07-19
18:30
Askov/Vejen KK 1
-
Tjæreborg IF 2
Spillested
Vejen Idrætscenter
4 - 0
(80 - 21)
733269
Tirsdag
02-07-19
18:30
Esbjerg 1
-
Skovlund KK 2
Spillested
Efi Hallen
4 - 0
(80 - 28)
733270
Tirsdag
02-07-19
18:30
Grindsted FFI 2
-
Årre BK 1
Spillested
Søndre skole SFO
3 - 1
(64 - 33)
733298
Tirsdag
02-07-19
18:30
Bramming KK 2
-
Grimstrup IF 1
Spillested
Bramming Krocket Klub
2 - 2
(58 - 52)
733299
Tirsdag
02-07-19
18:30
Billum IF 1 1
-
Outrup GUB 1
Spillested
Billum Krocketbane
2 - 2
(49 - 57)
733300
Tirsdag
02-07-19
18:30
Bøvl IF 1
-
Agerbæk KC 1
Spillested
Bøvl Stadion
1 - 3
(45 - 62)
Til toppen