Pulje 2 - Række B-1 / Serie 1

Info

Turnering: DGI Sydvest Krocket 2019 - Holdturnering
Turneringsansvarlige
Christian Jacobsen Tlf: 61284186 / 61284186
Dokumenter
Reglement Holdkort

Stilling DGI Sydvest Krocket 2019 - Holdturnering
Række B-1 / Serie 1
Pulje 2

Hold Kampe V U T Score Point + / - 20'ere
1. Varde KK 4 8 5 3 0 22-10 552-372 180 22
2. SGI 3 8 5 3 0 21-11 540-335 205 21
3. Fanø K&PK 1 8 4 2 2 20-12 520-405 115 20
4. Ølgod KK 8 8 3 0 5 16-16 432-453 -21 16
5. Askov/Vejen KK 3 8 0 3 5 9-23 339-545 -206 9
6. Ribe krocket 3 8 1 1 6 8-24 297-570 -273 8

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Sydvest Krocket 2019 - Holdturnering
Række B-1 / Serie 1
Pulje 2

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
733451 12-06-19 18:30 Ribe krocket 3 - Fanø K&PK 1 Ribe GF - Krocket Baner 0 - 4
(32 - 80)
733450 12-06-19 18:30 SGI 3 - Ølgod KK 8 Guldager Idrætscenter 3 - 1
(72 - 38)
733449 12-06-19 18:30 Varde KK 4 - Askov/Vejen KK 3 Varde Krocketklub 2 - 2
(64 - 48)
733454 17-06-19 16:00 Fanø K&PK 1 - Varde KK 4 Fanø Stadion - Krocket 2 - 2
(68 - 68)
733453 17-06-19 18:30 Ølgod KK 8 - Ribe krocket 3 Ølgod Krocketbane V/ Aktivitetscentret 4 - 0
(80 - 10)
733452 17-06-19 18:30 Askov/Vejen KK 3 - SGI 3 Vejen Idrætscenter 2 - 2
(49 - 60)

Kommende kampe

DGI Sydvest Krocket 2019 - Holdturnering
Række B-1 / Serie 1
Pulje 2

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
24-06-19 18:30  - 
24-06-19 18:30  - 
24-06-19 18:30  - 

Komplet kampprogram

DGI Sydvest Krocket 2019 - Holdturnering
Række B-1 / Serie 1
Pulje 2

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
29-04-19 18:30 Varde KK 4 - Ølgod KK 8 3 - 1
(76 - 42)
29-04-19 18:30 SGI 3 - Ribe krocket 3 2 - 2
(68 - 42)
29-04-19 18:30 Askov/Vejen KK 3 - Fanø K&PK 1 0 - 4
(37 - 80)
06-05-19 14:00 Fanø K&PK 1 - Ribe krocket 3 3 - 1
(72 - 37)
06-05-19 18:30 Askov/Vejen KK 3 - Varde KK 4 1 - 3
(47 - 69)
06-05-19 18:30 Ølgod KK 8 - SGI 3 1 - 3
(26 - 76)
13-05-19 18:30 SGI 3 - Askov/Vejen KK 3 3 - 1
(69 - 41)
13-05-19 18:30 Ribe krocket 3 - Ølgod KK 8 0 - 4
(41 - 80)
13-05-19 18:30 Varde KK 4 - Fanø K&PK 1 3 - 1
(62 - 35)
15-05-19 14:00 Fanø K&PK 1 - Ølgod KK 8 3 - 1
(76 - 48)
15-05-19 18:30 Varde KK 4 - SGI 3 2 - 2
(61 - 51)
20-05-19 18:30 Askov/Vejen KK 3 - Ribe krocket 3 1 - 3
(46 - 64)
27-05-19 18:30 Ribe krocket 3 - Varde KK 4 1 - 3
(43 - 72)
27-05-19 18:30 Ølgod KK 8 - Askov/Vejen KK 3 4 - 0
(80 - 22)
27-05-19 18:30 SGI 3 - Fanø K&PK 1 3 - 1
(72 - 50)
03-06-19 14:00 Fanø K&PK 1 - Askov/Vejen KK 3 2 - 2
(59 - 49)
03-06-19 18:30 Ølgod KK 8 - Varde KK 4 0 - 4
(38 - 80)
03-06-19 18:30 Ribe krocket 3 - SGI 3 1 - 3
(28 - 72)
12-06-19 18:30 Varde KK 4 - Askov/Vejen KK 3 2 - 2
(64 - 48)
12-06-19 18:30 SGI 3 - Ølgod KK 8 3 - 1
(72 - 38)
12-06-19 18:30 Ribe krocket 3 - Fanø K&PK 1 0 - 4
(32 - 80)
17-06-19 16:00 Fanø K&PK 1 - Varde KK 4 2 - 2
(68 - 68)
17-06-19 18:30 Askov/Vejen KK 3 - SGI 3 2 - 2
(49 - 60)
17-06-19 18:30 Ølgod KK 8 - Ribe krocket 3 4 - 0
(80 - 10)
24-06-19 18:30 Ribe krocket 3 - Askov/Vejen KK 3
24-06-19 18:30 SGI 3 - Varde KK 4
24-06-19 18:30 Ølgod KK 8 - Fanø K&PK 1
01-07-19 14:00 Fanø K&PK 1 - SGI 3
01-07-19 18:30 Varde KK 4 - Ribe krocket 3
01-07-19 18:30 Askov/Vejen KK 3 - Ølgod KK 8

Til toppen