A-rækken | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Nordjylland Petanque 2019
Turneringsansvarlige
Jan Pedersbæk Tlf: 21291875 / 21291875
Poul Erik Hansen Tlf: 23639760 / 23639760
Henrik Bilde Tlf: 20324239 / 20324239
Kurt Østbjerg Tlf: 98378621 / 29728621
Erling Færk Mikkelsen Tlf: 51930501 / 51930501
Christian Engen Tlf: 79404172 / 24964712
Dokumenter
Invitation Holdkort Turneringsinformation

Bemærkninger

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=99755

Komplet kampprogram


A-rækken

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 29-04-19 18:30 Vodskov 1 - LKB Gistrup 1 2 - 4
(50 - 72)
Tirsdag 30-04-19 18:30 Petanque Hj. 1 - Arentsminde IF 5 4 - 2
(70 - 49)
Tirsdag 30-04-19 18:30 Aars 1 - Hellum 1 - Petanquebaner 5 - 1
(67 - 41)
Tirsdag 30-04-19 18:30 Løvel IF 1 - Farsø 4 5 - 1
(73 - 33)
Tirsdag 30-04-19 18:30 Hørdum 3 - Sallingsund 1 1 - 5
(51 - 75)
Tirsdag 30-04-19 18:30 Hørdum 2 - Sallingsund 2 4 - 2
(67 - 58)
Tirsdag 30-04-19 18:30 Hadsund BK 3 - Hadsund BK 2 1 - 5
(43 - 73)
Tirsdag 30-04-19 18:45 Sydmors 1 - Sydmors 2 5 - 1
(76 - 54)
Tirsdag 30-04-19 18:45 Morsø 11 - Morsø 10 6 - 0
(78 - 44)
Tirsdag 30-04-19 18:45 Morsø 7 - Morsø 6 3 - 3
(59 - 66)
Tirsdag 30-04-19 18:45 Sydmors 3 - Vestsalling PK 3 2 - 4
(55 - 64)
Onsdag 01-05-19 18:30 Dall-Ferslev IF 1 - Petanque Hj. 2 5 - 1
(75 - 38)
Onsdag 01-05-19 18:30 Aarestrup G & If - Vodskov 2 5 - 1
(73 - 56)
Torsdag 02-05-19 18:30 Vestbjerg 2 - Lundergård IUF 1 3 - 3
(69 - 68)
Torsdag 02-05-19 18:30 Vodskov 3 - Arentsminde IF 2 6 - 0
(78 - 16)
Torsdag 02-05-19 18:30 Skæve 1 - Lundergård IUF 4 4 - 2
(72 - 41)
Mandag 06-05-19 18:30 Lundergård IUF 4 - Vodskov 3 1 - 5
(51 - 66)
Mandag 06-05-19 18:30 Vestsalling PK 3 - Hørdum 3 4 - 2
(65 - 64)
Mandag 06-05-19 18:30 Arentsminde IF 5 - Vodskov 1 3 - 3
(58 - 54)
Mandag 06-05-19 18:45 Sydmors 2 - Hørdum 2 3 - 3
(55 - 64)
Tirsdag 07-05-19 18:30 Sallingsund 2 - Morsø 7 3 - 3
(52 - 55)
Tirsdag 07-05-19 18:30 Sallingsund 1 - Morsø 11 5 - 1
(73 - 38)
Tirsdag 07-05-19 18:30 Hadsund BK 2 - DVIF 1 6 - 0
(78 - 57)
Tirsdag 07-05-19 18:30 Petanque Hj. 2 - Skæve 1 3 - 3
(54 - 66)
Tirsdag 07-05-19 18:45 Morsø 10 - Sydmors 3 5 - 1
(75 - 46)
Tirsdag 07-05-19 18:45 Morsø 6 - Sydmors 1 0 - 6
(49 - 78)
Onsdag 08-05-19 18:30 Hellum 1 - Aarestrup G & If 4 - 2
(65 - 54)
Onsdag 08-05-19 18:30 Ullits GF 1 - Løvel IF 1 5 - 1
(73 - 52)
Torsdag 09-05-19 18:30 Lundergård IUF 1 - Petanque Hj. 1 2 - 4
(63 - 58)
Torsdag 09-05-19 18:30 Farsø 4 - Hadsund BK 3 3 - 3
(62 - 56)
Mandag 13-05-19 18:30 Arentsminde IF 5 - Lundergård IUF 1 3 - 3
(56 - 45)
Tirsdag 14-05-19 18:30 Petanque Hj. 1 - LKB Gistrup 1 3 - 3
(58 - 51)
Tirsdag 14-05-19 18:30 Hørdum 2 - Sydmors 1 2 - 4
(63 - 58)
Tirsdag 14-05-19 18:30 Hørdum 3 - Sydmors 3 3 - 3
(64 - 69)
Tirsdag 14-05-19 18:45 Morsø 10 - Sallingsund 1 2 - 4
(42 - 72)
Tirsdag 14-05-19 18:45 Morsø 11 - Vestsalling PK 3 4 - 2
(69 - 54)
Tirsdag 14-05-19 18:45 Morsø 6 - Sallingsund 2 2 - 4
(56 - 65)
Tirsdag 14-05-19 18:45 Morsø 7 - Sydmors 2 1 - 5
(51 - 76)
Onsdag 15-05-19 18:30 DVIF 1 - Hadsund BK 3 3 - 3
(69 - 52)
Onsdag 15-05-19 18:30 Aarestrup G & If - Aars 1 2 - 4
(48 - 69)
Torsdag 16-05-19 18:30 Farsø 4 - Ullits GF 1 1 - 5
(41 - 72)
Torsdag 16-05-19 18:30 Vestbjerg 2 - Vodskov 1 2 - 4
(50 - 55)
Torsdag 16-05-19 18:30 Arentsminde IF 2 - Lundergård IUF 4 4 - 2
(64 - 55)
Torsdag 16-05-19 18:30 Vodskov 3 - Petanque Hj. 2 3 - 3
(63 - 52)
Mandag 20-05-19 18:30 Skæve 1 - Dall-Ferslev IF 1 - Petanquebaner 4 - 2
(71 - 61)
Mandag 20-05-19 18:30 Vestsalling PK 3 - Morsø 10 4 - 2
(60 - 69)
Mandag 20-05-19 18:30 Vodskov 1 - Lundergård IUF 1 5 - 1
(77 - 45)
Tirsdag 21-05-19 18:30 Petanque Hj. 1 - Vestbjerg 2 4 - 2
(75 - 45)
Tirsdag 21-05-19 18:30 Aars 1 - Vodskov 2 - Petanquebaner 5 - 1
(71 - 46)
Tirsdag 21-05-19 18:30 Hadsund BK 1 - Aarestrup G & If 3 - 3
(65 - 50)
Tirsdag 21-05-19 18:30 Hadsund BK 3 - Ullits GF 1 2 - 4
(66 - 59)
Tirsdag 21-05-19 18:30 Hadsund BK 2 - Farsø 4 5 - 1
(74 - 37)
Tirsdag 21-05-19 18:30 Løvel IF 1 - DVIF 1 5 - 1
(77 - 28)
Tirsdag 21-05-19 18:45 Morsø 11 - Hørdum 3 4 - 2
(66 - 51)
Tirsdag 21-05-19 18:45 Sydmors 3 - Sallingsund 1 1 - 5
(45 - 67)
Tirsdag 21-05-19 18:45 Sydmors 1 - Sallingsund 2 5 - 1
(77 - 49)
Tirsdag 21-05-19 18:45 Sydmors 2 - Morsø 6 4 - 2
(69 - 53)
Tirsdag 21-05-19 18:45 Morsø 7 - Hørdum 2 2 - 4
(54 - 65)
Torsdag 23-05-19 18:30 Dall-Ferslev IF 1 - Lundergård IUF 4 4 - 2
(67 - 46)
Torsdag 23-05-19 18:30 LKB Gistrup 1 - Arentsminde IF 5 5 - 1
(68 - 35)
Mandag 27-05-19 18:30 Arentsminde IF 2 - Dall-Ferslev IF 1 1 - 5
(50 - 66)
Mandag 27-05-19 18:30 LKB Gistrup 1 - Petanque Hj. 1 5 - 1
(74 - 47)
Tirsdag 28-05-19 18:30 Hadsund BK 1 - Hellum 1 6 - 0
(78 - 46)
Tirsdag 28-05-19 18:30 Løvel IF 1 - Hadsund BK 2 - Petanquebaner 5 - 1
(68 - 45)
Tirsdag 28-05-19 18:30 Sallingsund 2 - Sydmors 2 1 - 5
(52 - 76)
Torsdag 30-05-19 18:30 Vodskov 3 - Skæve 1 5 - 1
(69 - 48)
Mandag 03-06-19 18:30 LKB Gistrup 1 - Vestbjerg 2 4 - 2
(57 - 44)
Mandag 03-06-19 18:30 Vodskov 1 - Petanque Hj. 1 2 - 4
(47 - 66)
Mandag 03-06-19 18:30 Lundergård IUF 4 - Petanque Hj. 2 4 - 2
(68 - 52)
Mandag 03-06-19 18:30 Ullits GF 1 - Hadsund BK 2 0 - 6
(28 - 78)
Tirsdag 04-06-19 18:30 Hadsund BK 3 - Løvel IF 1 2 - 4
(59 - 68)
Tirsdag 04-06-19 18:30 Hørdum 2 - Morsø 6 4 - 2
(69 - 47)
Tirsdag 04-06-19 18:30 Sallingsund 1 - Vestsalling PK 3 3 - 3
(63 - 51)
Tirsdag 04-06-19 18:30 Hørdum 3 - Morsø 10 5 - 1
(67 - 35)
Tirsdag 04-06-19 18:30 Aars 1 - Hadsund BK 1 - Petanquebaner 4 - 2
(76 - 61)
Tirsdag 04-06-19 18:45 Sydmors 3 - Morsø 11 2 - 4
(62 - 72)
Tirsdag 04-06-19 18:45 Sydmors 1 - Morsø 7 5 - 1
(74 - 43)
Onsdag 05-06-19 18:30 DVIF 1 - Farsø 4 5 - 1
(71 - 47)
Torsdag 06-06-19 18:30 Vestbjerg 2 - Arentsminde IF 5 1 - 5
(36 - 76)
Torsdag 06-06-19 18:30 Lundergård IUF 1 - LKB Gistrup 1 1 - 5
(50 - 72)
Torsdag 06-06-19 18:30 Skæve 1 - Arentsminde IF 2 4 - 2
(68 - 56)
Tirsdag 11-06-19 18:30 Petanque Hj. 2 - Arentsminde IF 2 4 - 2
(66 - 60)
Tirsdag 11-06-19 18:45 Sydmors 2 - Sydmors 1 2 - 4
(63 - 69)
Onsdag 12-06-19 18:30 Vodskov 2 - Hadsund BK 1 6 - 0
(78 - 47)
Onsdag 12-06-19 18:30 Dall-Ferslev IF 1 - Vodskov 3 4 - 2
(59 - 42)
Torsdag 13-06-19 18:30 DVIF 1 - Ullits GF 1 3 - 3
(59 - 54)
Mandag 17-06-19 18:30 Vestsalling PK 3 - Sydmors 3 4 - 2
(74 - 58)
Mandag 17-06-19 18:30 Ullits GF 1 - DVIF 1 4 - 2
(62 - 51)
Tirsdag 18-06-19 18:30 Hadsund BK 2 - Hadsund BK 3 5 - 1
(69 - 49)
Tirsdag 18-06-19 18:30 Sallingsund 1 - Hørdum 3 6 - 0
(78 - 31)
Tirsdag 18-06-19 18:30 Sallingsund 2 - Hørdum 2 1 - 5
(47 - 73)
Tirsdag 18-06-19 18:30 Petanque Hj. 2 - Dall-Ferslev IF 1 1 - 5
(49 - 77)
Tirsdag 18-06-19 18:30 Arentsminde IF 5 - Petanque Hj. 1 2 - 4
(43 - 71)
Tirsdag 18-06-19 18:45 Morsø 6 - Morsø 7 2 - 4
(58 - 61)
Tirsdag 18-06-19 18:45 Morsø 10 - Morsø 11 1 - 5
(48 - 75)
Onsdag 19-06-19 18:30 Hellum 1 - Aars 1 5 - 1
(73 - 64)
Onsdag 19-06-19 18:30 Vodskov 2 - Aarestrup G & If 5 - 1
(73 - 22)
Torsdag 20-06-19 18:30 LKB Gistrup 1 - Vodskov 1 5 - 1
(66 - 44)
Torsdag 20-06-19 18:30 Lundergård IUF 1 - Vestbjerg 2 5 - 1
(74 - 46)
Torsdag 20-06-19 18:30 Lundergård IUF 4 - Skæve 1 2 - 4
(53 - 57)
Torsdag 20-06-19 18:30 Arentsminde IF 2 - Vodskov 3 1 - 5
(45 - 76)
Torsdag 20-06-19 18:30 Farsø 4 - Løvel IF 1 3 - 3
(47 - 63)
Mandag 24-06-19 18:30 Vodskov 1 - Arentsminde IF 5 1 - 5
(50 - 69)
Tirsdag 25-06-19 18:30 Petanque Hj. 1 - Lundergård IUF 1 3 - 3
(67 - 45)
Tirsdag 25-06-19 18:30 Hadsund BK 1 - Vodskov 2 2 - 4
(43 - 64)
Tirsdag 25-06-19 18:30 Hørdum 3 - Vestsalling PK 3 4 - 2
(64 - 47)
Tirsdag 25-06-19 18:30 Hørdum 2 - Sydmors 2 5 - 1
(73 - 40)
Tirsdag 25-06-19 18:30 Hadsund BK 3 - Farsø 4 5 - 1
(71 - 35)
Tirsdag 25-06-19 18:30 Løvel IF 1 - Ullits GF 1 - Petanquebaner 4 - 2
(64 - 45)
Tirsdag 25-06-19 18:45 Sydmors 1 - Morsø 6 5 - 1
(73 - 39)
Tirsdag 25-06-19 18:45 Morsø 7 - Sallingsund 2 3 - 3
(57 - 57)
Tirsdag 25-06-19 18:45 Sydmors 3 - Morsø 10 4 - 2
(70 - 51)
Tirsdag 25-06-19 18:45 Morsø 11 - Sallingsund 1 1 - 5
(43 - 76)
Onsdag 26-06-19 18:30 Aarestrup G & If - Hellum 1 3 - 3
(60 - 60)
Onsdag 26-06-19 18:30 DVIF 1 - Hadsund BK 2 1 - 5
(44 - 77)
Torsdag 27-06-19 18:30 Skæve 1 - Petanque Hj. 2 5 - 1
(73 - 46)
Torsdag 27-06-19 18:30 Dall-Ferslev IF 1 - Arentsminde IF 2 6 - 0
(78 - 27)
Torsdag 27-06-19 18:30 Vodskov 3 - Lundergård IUF 4 4 - 2
(71 - 45)
Torsdag 27-06-19 18:30 Vestbjerg 2 - LKB Gistrup 1 2 - 4
(62 - 73)
Mandag 01-07-19 18:30 Vodskov 2 - Hellum 1 6 - 0
(78 - 49)
Mandag 01-07-19 18:30 Vodskov 1 - Vestbjerg 2 6 - 0
(78 - 42)
Mandag 01-07-19 18:30 Lundergård IUF 4 - Arentsminde IF 2 5 - 1
(77 - 30)
Mandag 01-07-19 18:30 Vestsalling PK 3 - Morsø 11 3 - 3
(61 - 56)
Mandag 01-07-19 18:30 Ullits GF 1 - Farsø 4 3 - 3
(59 - 47)
Tirsdag 02-07-19 18:30 Hadsund BK 3 - DVIF 1 4 - 2
(67 - 54)
Tirsdag 02-07-19 18:30 Hadsund BK 2 - Løvel IF 1 4 - 2
(73 - 48)
Tirsdag 02-07-19 18:30 Sallingsund 1 - Morsø 10 5 - 1
(71 - 38)
Tirsdag 02-07-19 18:30 Sallingsund 2 - Morsø 6 3 - 3
(63 - 57)
Tirsdag 02-07-19 18:30 Dall-Ferslev IF 1 - Skæve 1 5 - 1
(74 - 30)
Tirsdag 02-07-19 18:30 Petanque Hj. 2 - Vodskov 3 0 - 6
(33 - 78)
Tirsdag 02-07-19 18:30 Aars 1 - Aarestrup G & If - Petanquebaner 6 - 0
(78 - 54)
Tirsdag 02-07-19 18:45 Sydmors 1 - Hørdum 2 1 - 5
(41 - 75)
Tirsdag 02-07-19 18:45 Sydmors 2 - Morsø 7 4 - 2
(71 - 53)
Tirsdag 02-07-19 18:45 Sydmors 3 - Hørdum 3 3 - 3
(60 - 58)
Onsdag 03-07-19 18:30 Hellum 1 - Hadsund BK 1 2 - 4
(49 - 76)
Torsdag 04-07-19 18:30 Lundergård IUF 1 - Arentsminde IF 5 2 - 4
(51 - 73)
Mandag 08-07-19 18:00 Skæve 1 - Vodskov 3 2 - 4
(56 - 65)
Tirsdag 09-07-19 18:30 Arentsminde IF 5 - Vestbjerg 2 5 - 1
(77 - 41)
Mandag 29-07-19 18:30 Arentsminde IF 5 - LKB Gistrup 1 5 - 1
(71 - 46)
Mandag 29-07-19 18:30 Lundergård IUF 4 - Dall-Ferslev IF 1 1 - 5
(45 - 77)
Mandag 29-07-19 18:30 Ullits GF 1 - Hadsund BK 3 3 - 3
(54 - 57)
Tirsdag 30-07-19 18:30 Hørdum 3 - Morsø 11 4 - 2
(72 - 64)
Tirsdag 30-07-19 18:30 Sallingsund 1 - Sydmors 3 4 - 2
(73 - 52)
Tirsdag 30-07-19 18:30 Hørdum 2 - Morsø 7 4 - 2
(70 - 41)
Tirsdag 30-07-19 18:30 Sallingsund 2 - Sydmors 1 0 - 6
(31 - 78)
Tirsdag 30-07-19 18:45 Morsø 6 - Sydmors 2 1 - 5
(32 - 75)
Tirsdag 30-07-19 18:45 Morsø 10 - Vestsalling PK 3 3 - 3
(61 - 60)
Onsdag 31-07-19 18:30 Aarestrup G & If - Hadsund BK 1 3 - 3
(60 - 45)
Onsdag 31-07-19 18:30 Vodskov 2 - Aars 1 3 - 3
(53 - 63)
Onsdag 31-07-19 18:30 DVIF 1 - Løvel IF 1 3 - 3
(63 - 54)
Torsdag 01-08-19 18:30 Farsø 4 - Hadsund BK 2 2 - 4
(49 - 67)
Torsdag 01-08-19 18:30 Lundergård IUF 1 - Vodskov 1 1 - 5
(45 - 66)
Torsdag 01-08-19 18:30 Vestbjerg 2 - Petanque Hj. 1 0 - 6
(34 - 78)
Torsdag 01-08-19 18:30 Arentsminde IF 2 - Petanque Hj. 2 4 - 2
(70 - 59)
Mandag 05-08-19 18:30 Vestsalling PK 3 - Sallingsund 1 4 - 2
(67 - 55)
Tirsdag 06-08-19 18:30 Petanque Hj. 2 - Lundergård IUF 4 4 - 2
(62 - 55)
Tirsdag 06-08-19 18:30 Petanque Hj. 1 - Vodskov 1 5 - 1
(77 - 39)
Tirsdag 06-08-19 18:30 Hadsund BK 1 - Aars 1 2 - 4
(57 - 52)
Tirsdag 06-08-19 18:30 Hadsund BK 2 - Ullits GF 1 5 - 1
(76 - 43)
Tirsdag 06-08-19 18:30 Løvel IF 1 - Hadsund BK 3 2 - 4
(61 - 67)
Tirsdag 06-08-19 18:45 Morsø 11 - Sydmors 3 5 - 1
(71 - 51)
Tirsdag 06-08-19 18:45 Morsø 6 - Hørdum 2 1 - 5
(45 - 76)
Tirsdag 06-08-19 18:45 Sydmors 2 - Sallingsund 2 4 - 2
(72 - 51)
Tirsdag 06-08-19 18:45 Morsø 7 - Sydmors 1 0 - 6
(41 - 78)
Tirsdag 06-08-19 18:45 Morsø 10 - Hørdum 3 4 - 2
(65 - 52)
Onsdag 07-08-19 18:30 Hellum 1 - Vodskov 2 4 - 2
(66 - 55)
Torsdag 08-08-19 18:30 LKB Gistrup 1 - Lundergård IUF 1 3 - 3
(67 - 53)
Torsdag 08-08-19 18:30 Arentsminde IF 2 - Skæve 1 2 - 4
(47 - 69)
Torsdag 08-08-19 18:30 Farsø 4 - DVIF 1 2 - 4
(52 - 76)
Fredag 09-08-19 15:00 Vodskov 3 - Dall-Ferslev IF 1 4 - 2
(65 - 62)

Til toppen