Pulje 3 - C-rækken

Info

Turnering: DGI Nordjylland Petanque 2019
Turneringsansvarlige
Jan Pedersbæk Tlf: 21291875 / 21291875
Poul Erik Hansen Tlf: 23639760 / 23639760
Henrik Bilde Tlf: 20324239 / 20324239
Kurt Østbjerg Tlf: 98378621 / 29728621
Erling Færk Mikkelsen Tlf: 51930501 / 51930501
Christian Engen Tlf: 79404172 / 24964712
Dokumenter
Invitation Holdkort Turneringsinformation

Stilling DGI Nordjylland Petanque 2019
C-rækken
Pulje 3

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Blære IF 2 6 3 1 2 22-14 384-327 57 22
2. Mou IF 2 6 3 2 1 21-15 384-326 58 21
3. LKB Gistrup 2 6 2 2 2 18-18 368-353 15 18
4. Haverslev 2 6 1 2 3 15-21 346-362 -16 15
5. Arden 3 5 1 2 2 14-16 280-327 -47 14
6. LKB Gistrup 6 5 2 1 2 12-18 255-322 -67 12

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Nordjylland Petanque 2019
C-rækken
Pulje 3

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
735485 20-06-19 18:30 Blære IF 2 - Mou IF 2 Blære Klubhus Og Stadion 2 - 4
(57 - 60)
735484 20-06-19 18:30 Haverslev 2 - Arden 3 Haverslev Petanque Anlæg - Petanquebaner 3 - 3
(67 - 47)
735489 26-06-19 18:30 LKB Gistrup 6 - Blære IF 2 Gistrup Idrætscenter
735488 26-06-19 18:30 Arden 3 - LKB Gistrup 2 Solgårdsparken - Petanquebaner
735487 26-06-19 18:30 Mou IF 2 - Haverslev 2 Mou Stadion

Kommende kampe

DGI Nordjylland Petanque 2019
C-rækken
Pulje 3

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
26-06-19 18:30  - 
26-06-19 18:30  -  - Petanquebaner
26-06-19 18:30  - 
02-07-19 18:00  -  - Petanquebaner
03-07-19 18:30  -  - Petanquebaner

Komplet kampprogram

DGI Nordjylland Petanque 2019
C-rækken
Pulje 3

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
29-04-19 18:30 LKB Gistrup 6 - LKB Gistrup 2 4 - 2
(61 - 54)
01-05-19 18:30 Mou IF 2 - Blære IF 2 4 - 2
(74 - 49)
01-05-19 18:30 Arden 3 - Haverslev 2 - Petanquebaner 3 - 3
(61 - 65)
06-05-19 18:30 LKB Gistrup 2 - Arden 3 4 - 2
(74 - 52)
09-05-19 18:30 Haverslev 2 - Mou IF 2 - Petanquebaner 1 - 5
(38 - 71)
09-05-19 18:30 Blære IF 2 - LKB Gistrup 6 6 - 0
(78 - 30)
13-05-19 18:30 LKB Gistrup 2 - Blære IF 2 3 - 3
(60 - 63)
13-05-19 18:30 LKB Gistrup 6 - Haverslev 2 4 - 2
(61 - 50)
15-05-19 18:30 Mou IF 2 - Arden 3 2 - 4
(54 - 70)
20-05-19 18:30 LKB Gistrup 6 - Mou IF 2 3 - 3
(58 - 66)
22-05-19 18:30 Arden 3 - Blære IF 2 - Petanquebaner 2 - 4
(50 - 67)
23-05-19 18:30 Haverslev 2 - LKB Gistrup 2 - Petanquebaner 5 - 1
(73 - 52)
05-06-19 18:30 Mou IF 2 - LKB Gistrup 2 3 - 3
(59 - 54)
06-06-19 18:30 Blære IF 2 - Haverslev 2 5 - 1
(70 - 53)
17-06-19 18:30 LKB Gistrup 2 - LKB Gistrup 6 5 - 1
(74 - 45)
20-06-19 18:30 Haverslev 2 - Arden 3 - Petanquebaner 3 - 3
(67 - 47)
20-06-19 18:30 Blære IF 2 - Mou IF 2 2 - 4
(57 - 60)
26-06-19 18:30 Mou IF 2 - Haverslev 2
26-06-19 18:30 Arden 3 - LKB Gistrup 2 - Petanquebaner
26-06-19 18:30 LKB Gistrup 6 - Blære IF 2
02-07-19 18:00 Arden 3 - LKB Gistrup 6 - Petanquebaner
03-07-19 18:30 Arden 3 - Mou IF 2 - Petanquebaner
04-07-19 18:30 Haverslev 2 - LKB Gistrup 6 - Petanquebaner
04-07-19 18:30 Blære IF 2 - LKB Gistrup 2
29-07-19 18:30 LKB Gistrup 2 - Haverslev 2
31-07-19 18:30 Mou IF 2 - LKB Gistrup 6
01-08-19 18:30 Blære IF 2 - Arden 3
05-08-19 18:30 LKB Gistrup 2 - Mou IF 2
05-08-19 18:30 LKB Gistrup 6 - Arden 3
08-08-19 18:30 Haverslev 2 - Blære IF 2 - Petanquebaner

Til toppen