Pulje 6 - B-rækken

Info

Turnering: DGI Nordjylland Petanque 2019
Turneringsansvarlige
Jan Pedersbæk Tlf: 21291875 / 21291875
Poul Erik Hansen Tlf: 23639760 / 23639760
Henrik Bilde Tlf: 20324239 / 20324239
Kurt Østbjerg Tlf: 98378621 / 29728621
Erling Færk Mikkelsen Tlf: 51930501 / 51930501
Christian Engen Tlf: 79404172 / 24964712
Dokumenter
Invitation Holdkort Turneringsinformation

Stilling DGI Nordjylland Petanque 2019
B-rækken
Pulje 6

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Gug Petanque 4 10 6 1 3 36-24 649-557 92 36
2. Bislev IF 2 10 5 3 2 33-27 609-565 44 33
3. Gug Petanque 8 10 4 3 3 32-28 614-592 22 32
4. Hornum 1 10 2 5 3 28-32 592-589 3 28
5. Farsø 3 10 2 3 5 26-34 565-630 -65 26
6. Aars 3 10 2 3 5 25-35 549-645 -96 25

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Nordjylland Petanque 2019
B-rækken
Pulje 6

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Nordjylland Petanque 2019
B-rækken
Pulje 6

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Nordjylland Petanque 2019
B-rækken
Pulje 6

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
29-04-19 18:30 Bislev IF 2 - Farsø 3 4 - 2
(62 - 49)
30-04-19 18:30 Hornum 1 - Aars 3 - Petanquebaner 3 - 3
(71 - 54)
01-05-19 18:30 Gug Petanque 8 - Gug Petanque 4 1 - 5
(56 - 69)
06-05-19 18:30 Gug Petanque 4 - Hornum 1 3 - 3
(63 - 49)
08-05-19 18:30 Aars 3 - Bislev IF 2 - Petanquebaner 3 - 3
(63 - 49)
09-05-19 18:30 Farsø 3 - Gug Petanque 8 3 - 3
(61 - 63)
13-05-19 18:30 Bislev IF 2 - Hornum 1 5 - 1
(72 - 48)
13-05-19 18:30 Gug Petanque 4 - Farsø 3 4 - 2
(74 - 49)
15-05-19 18:30 Gug Petanque 8 - Aars 3 4 - 2
(67 - 48)
21-05-19 18:30 Hornum 1 - Farsø 3 - Petanquebaner 3 - 3
(60 - 50)
22-05-19 18:30 Aars 3 - Gug Petanque 4 - Petanquebaner 4 - 2
(68 - 55)
22-05-19 18:30 Gug Petanque 8 - Bislev IF 2 2 - 4
(55 - 64)
03-06-19 18:30 Bislev IF 2 - Gug Petanque 4 2 - 4
(48 - 60)
04-06-19 18:30 Hornum 1 - Gug Petanque 8 - Petanquebaner 4 - 2
(65 - 45)
06-06-19 18:30 Farsø 3 - Aars 3 4 - 2
(70 - 58)
17-06-19 18:30 Gug Petanque 4 - Gug Petanque 8 2 - 4
(55 - 70)
19-06-19 18:30 Aars 3 - Hornum 1 - Petanquebaner 5 - 1
(65 - 48)
20-06-19 18:30 Farsø 3 - Bislev IF 2 2 - 4
(53 - 69)
24-06-19 18:30 Bislev IF 2 - Aars 3 4 - 2
(68 - 53)
25-06-19 18:30 Hornum 1 - Gug Petanque 4 - Petanquebaner 2 - 4
(59 - 74)
26-06-19 18:30 Gug Petanque 8 - Farsø 3 4 - 2
(73 - 51)
02-07-19 18:30 Hornum 1 - Bislev IF 2 - Petanquebaner 3 - 3
(58 - 59)
03-07-19 18:30 Aars 3 - Gug Petanque 8 - Petanquebaner 0 - 6
(52 - 78)
04-07-19 18:30 Farsø 3 - Gug Petanque 4 4 - 2
(68 - 48)
29-07-19 18:30 Bislev IF 2 - Gug Petanque 8 3 - 3
(61 - 52)
29-07-19 18:30 Gug Petanque 4 - Aars 3 5 - 1
(77 - 33)
01-08-19 18:30 Farsø 3 - Hornum 1 1 - 5
(52 - 68)
05-08-19 18:30 Gug Petanque 4 - Bislev IF 2 5 - 1
(74 - 57)
07-08-19 18:30 Aars 3 - Farsø 3 - Petanquebaner 3 - 3
(55 - 62)
07-08-19 18:30 Gug Petanque 8 - Hornum 1 3 - 3
(55 - 66)

Til toppen