Pulje 7 - B-rækken

Info

Turnering: DGI Nordjylland Petanque 2019
Turneringsansvarlige
Jan Pedersbæk Tlf: 21291875 / 21291875
Poul Erik Hansen Tlf: 23639760 / 23639760
Henrik Bilde Tlf: 20324239 / 20324239
Kurt Østbjerg Tlf: 98378621 / 29728621
Erling Færk Mikkelsen Tlf: 51930501 / 51930501
Christian Engen Tlf: 79404172 / 24964712
Dokumenter
Invitation Holdkort Turneringsinformation

Stilling DGI Nordjylland Petanque 2019
B-rækken
Pulje 7

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Farsø 1 10 7 1 2 39-21 653-566 87 39
2. Bislev IF 1 10 4 2 4 34-26 682-560 122 34
3. LKB Gistrup 4 10 7 1 2 34-26 653-569 84 34
4. Gug Petanque 11 10 4 3 3 29-31 625-624 1 29
5. Aars 4 10 2 2 6 24-36 555-685 -130 24
6. Hornum 3 10 1 1 8 20-40 506-670 -164 20

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Nordjylland Petanque 2019
B-rækken
Pulje 7

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Nordjylland Petanque 2019
B-rækken
Pulje 7

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Nordjylland Petanque 2019
B-rækken
Pulje 7

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
30-04-19 18:30 Bislev IF 1 - Farsø 1 3 - 3
(63 - 56)
01-05-19 18:30 Aars 4 - Hornum 3 - Petanquebaner 1 - 5
(45 - 73)
02-05-19 18:30 LKB Gistrup 4 - Gug Petanque 11 4 - 2
(63 - 53)
06-05-19 18:30 Gug Petanque 11 - Aars 4 4 - 2
(66 - 51)
06-05-19 18:30 Farsø 1 - LKB Gistrup 4 6 - 0
(78 - 52)
09-05-19 18:30 Hornum 3 - Bislev IF 1 - Petanquebaner 0 - 6
(33 - 78)
13-05-19 18:30 Gug Petanque 11 - Farsø 1 2 - 4
(57 - 62)
14-05-19 18:30 Bislev IF 1 - Aars 4 3 - 3
(66 - 60)
16-05-19 18:30 LKB Gistrup 4 - Hornum 3 4 - 2
(67 - 64)
22-05-19 18:30 Aars 4 - Farsø 1 - Petanquebaner 5 - 1
(77 - 56)
23-05-19 18:30 Hornum 3 - Gug Petanque 11 - Petanquebaner 2 - 4
(59 - 73)
23-05-19 18:30 LKB Gistrup 4 - Bislev IF 1 4 - 2
(64 - 69)
03-06-19 18:30 Farsø 1 - Hornum 3 4 - 2
(71 - 53)
04-06-19 18:30 Bislev IF 1 - Gug Petanque 11 2 - 4
(56 - 69)
05-06-19 18:30 Aars 4 - LKB Gistrup 4 - Petanquebaner 2 - 4
(54 - 68)
17-06-19 18:30 Farsø 1 - Bislev IF 1 4 - 2
(63 - 63)
17-06-19 18:30 Gug Petanque 11 - LKB Gistrup 4 3 - 3
(57 - 70)
20-06-19 18:30 Hornum 3 - Aars 4 - Petanquebaner 2 - 4
(69 - 63)
25-06-19 18:30 Bislev IF 1 - Hornum 3 5 - 1
(73 - 32)
26-06-19 18:30 Aars 4 - Gug Petanque 11 - Petanquebaner 3 - 3
(60 - 67)
27-06-19 18:30 LKB Gistrup 4 - Farsø 1 4 - 2
(62 - 49)
01-07-19 18:30 Farsø 1 - Gug Petanque 11 6 - 0
(78 - 50)
03-07-19 18:30 Aars 4 - Bislev IF 1 - Petanquebaner 2 - 4
(50 - 73)
04-07-19 18:30 Hornum 3 - LKB Gistrup 4 - Petanquebaner 1 - 5
(26 - 72)
29-07-19 18:30 Gug Petanque 11 - Hornum 3 3 - 3
(60 - 55)
29-07-19 18:30 Farsø 1 - Aars 4 5 - 1
(72 - 47)
30-07-19 18:30 Bislev IF 1 - LKB Gistrup 4 5 - 1
(71 - 60)
05-08-19 18:30 Gug Petanque 11 - Bislev IF 1 4 - 2
(73 - 70)
08-08-19 18:30 Hornum 3 - Farsø 1 - Petanquebaner 2 - 4
(42 - 68)
08-08-19 18:30 LKB Gistrup 4 - Aars 4 5 - 1
(75 - 48)

Til toppen