Pulje 8 - B-rækken

Info

Turnering: DGI Nordjylland Petanque 2019
Turneringsansvarlige
Jan Pedersbæk Tlf: 21291875 / 21291875
Poul Erik Hansen Tlf: 23639760 / 23639760
Henrik Bilde Tlf: 20324239 / 20324239
Kurt Østbjerg Tlf: 98378621 / 29728621
Erling Færk Mikkelsen Tlf: 51930501 / 51930501
Christian Engen Tlf: 79404172 / 24964712
Dokumenter
Invitation Holdkort Turneringsinformation

Stilling DGI Nordjylland Petanque 2019
B-rækken
Pulje 8

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Hadsund BK 5 10 7 0 3 35-25 645-593 52 35
2. Gug Petanque 3 10 5 4 1 34-26 631-555 76 34
3. Mou IF 1 10 4 4 2 32-28 615-584 31 32
4. Dall-Ferslev IF 2 10 3 4 3 30-30 601-579 22 30
5. Arden 1 10 0 5 5 25-35 577-635 -58 25
6. Ø. Hornum Petanque Klub 1 10 1 3 6 24-36 527-650 -123 24

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Nordjylland Petanque 2019
B-rækken
Pulje 8

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Nordjylland Petanque 2019
B-rækken
Pulje 8

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Nordjylland Petanque 2019
B-rækken
Pulje 8

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
30-04-19 18:00 Mou IF 1 - Arden 1 3 - 3
(62 - 49)
30-04-19 18:30 Gug Petanque 3 - Dall-Ferslev IF 2 4 - 2
(65 - 51)
30-04-19 18:30 Hadsund BK 5 - Ø. Hornum Petanque Klub 1 4 - 2
(71 - 63)
07-05-19 18:30 Arden 1 - Hadsund BK 5 2 - 4
(59 - 64)
08-05-19 18:30 Ø. Hornum Petanque Klub 1 - Gug Petanque 3 2 - 4
(51 - 71)
08-05-19 18:30 Dall-Ferslev IF 2 - Mou IF 1 3 - 3
(60 - 56)
14-05-19 18:00 Mou IF 1 - Gug Petanque 3 3 - 3
(69 - 62)
14-05-19 18:30 Hadsund BK 5 - Dall-Ferslev IF 2 5 - 1
(75 - 45)
15-05-19 18:30 Ø. Hornum Petanque Klub 1 - Arden 1 4 - 2
(72 - 63)
21-05-19 18:30 Gug Petanque 3 - Arden 1 4 - 2
(69 - 50)
21-05-19 18:30 Hadsund BK 5 - Mou IF 1 1 - 5
(54 - 72)
22-05-19 18:30 Dall-Ferslev IF 2 - Ø. Hornum Petanque Klub 1 4 - 2
(64 - 39)
04-06-19 18:00 Mou IF 1 - Ø. Hornum Petanque Klub 1 4 - 2
(65 - 49)
04-06-19 18:30 Arden 1 - Dall-Ferslev IF 2 3 - 3
(59 - 62)
04-06-19 18:30 Gug Petanque 3 - Hadsund BK 5 4 - 2
(64 - 48)
18-06-19 18:30 Arden 1 - Mou IF 1 3 - 3
(57 - 54)
19-06-19 18:30 Ø. Hornum Petanque Klub 1 - Hadsund BK 5 2 - 4
(39 - 64)
19-06-19 18:30 Dall-Ferslev IF 2 - Gug Petanque 3 3 - 3
(60 - 58)
25-06-19 18:00 Mou IF 1 - Dall-Ferslev IF 2 4 - 2
(67 - 55)
25-06-19 18:30 Gug Petanque 3 - Ø. Hornum Petanque Klub 1 3 - 3
(61 - 46)
25-06-19 18:30 Hadsund BK 5 - Arden 1 4 - 2
(71 - 66)
02-07-19 18:30 Gug Petanque 3 - Mou IF 1 5 - 1
(70 - 52)
02-07-19 18:30 Arden 1 - Ø. Hornum Petanque Klub 1 3 - 3
(65 - 59)
03-07-19 18:30 Dall-Ferslev IF 2 - Hadsund BK 5 5 - 1
(76 - 53)
30-07-19 18:00 Mou IF 1 - Hadsund BK 5 1 - 5
(51 - 76)
30-07-19 18:30 Arden 1 - Gug Petanque 3 3 - 3
(59 - 53)
31-07-19 18:30 Ø. Hornum Petanque Klub 1 - Dall-Ferslev IF 2 3 - 3
(57 - 59)
06-08-19 18:30 Hadsund BK 5 - Gug Petanque 3 5 - 1
(69 - 58)
07-08-19 18:30 Ø. Hornum Petanque Klub 1 - Mou IF 1 1 - 5
(52 - 67)
07-08-19 18:30 Dall-Ferslev IF 2 - Arden 1 4 - 2
(69 - 50)

Til toppen