Damesenior 7 mands | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Sydøstjylland Fodbold Efterår 2019 - Senior
Turneringsansvarlige
Palle Uglebjerg Tlf: 40709444
Lene Koch Tlf: 23371169
Dokumenter
Invitation Holdkort Turneringsinformation

Bemærkninger

Resultater indberettes til Min Idræt, dette kan også gøres vis DGI Appen som kan hentes i App Store og Google Play. Resultatet skal være inde senest 48 timer efter kampen ellers udløser dette en bøde på kr. 200.- Ændringer skal være dommerklubben i hænde senest 48 timer inden kampstart ellers udløser dette et gebyr på kr. 200.- Info vedrørende DGI Sydøstjylland Fodbold se www.dgi.dk

Komplet kampprogram


Damesenior 7 mands

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
01-08-19 19:00 Hovedgård IF - Sdr. Vissing U&G - fodbold 11-mand bane 1 1 - 1
05-08-19 19:00 Østbirk IF - Oversidder
07-08-19 19:00 FC Horsens - Oversidder 3 div - fodbold
NB!
Kamp udsat
07-08-19 19:00 Hornsyld IF - Juelsminde IF 1 - fodbold
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
08-08-19 19:00 HFS Fodbold - Gedved IF 3 - 0
12-08-19 19:00 Juelsminde IF 1 - Egebjerg 6 - 5
12-08-19 19:00 Sdr. Vissing U&G - Ølsted U&GF 0 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
12-08-19 19:00 Gedved IF - Hovedgård IF - Hal 1 3 - 0
12-08-19 19:00 As IF - Østbirk IF 6 - 1
12-08-19 19:00 Oversidder - Lund IF
14-08-19 19:00 Hatting Motion - FC Horsens 8 - 4
14-08-19 19:00 Oversidder 3 div - HFS Fodbold
15-08-19 19:00 Riis-Tebstrup - Hornsyld IF 1 - 3
15-08-19 19:00 Horsens Boldklub - Hedensted IF (OG) - fodbold 0 - 7
19-08-19 19:00 Østbirk IF - Hedensted IF (OG) 2 - 10
NB!
Hjemmehold taberdømt
19-08-19 19:00 Hovedgård IF - Ølsted U&GF - fodbold 11-mand bane 1 0 - 3
20-08-19 19:00 Gedved IF - Oversidder 3 div - Hal 1
20-08-19 19:00 FC Horsens - Sdr. Vissing U&G - fodbold 4 - 5
20-08-19 19:00 Egebjerg - Riis-Tebstrup - Hal 1 1 - 2
21-08-19 19:00 Løsning IF - Juelsminde IF 1 - fodbold 0 - 9
21-08-19 19:00 Lund IF - As IF 3 - 2
22-08-19 19:00 Horsens Boldklub - Oversidder - fodbold
26-08-19 18:00 Egebjerg - Hornsyld IF - Hal 1 4 - 3
26-08-19 19:00 Sdr. Vissing U&G - HFS Fodbold 2 - 1
26-08-19 19:00 Hedensted IF (OG) - Oversidder
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
28-08-19 19:00 As IF - Horsens Boldklub 3 - 0
28-08-19 19:00 Lund IF - Østbirk IF 3 - 1
28-08-19 19:00 Hatting Motion - Gedved IF 2 - 4
28-08-19 19:00 Ølsted U&GF - FC Horsens 1 - 5
28-08-19 19:00 Oversidder 3 div - Hovedgård IF
29-08-19 19:00 Riis-Tebstrup - Løsning IF 1 - 0
02-09-19 18:30 Oversidder - As IF
02-09-19 18:45 Juelsminde IF 1 - Riis-Tebstrup 2 - 1
02-09-19 19:00 Hedensted IF (OG) - Lund IF 3 - 0
02-09-19 19:00 Østbirk IF - Horsens Boldklub 0 - 2
04-09-19 19:00 HFS Fodbold - Ølsted U&GF 3 - 2
09-09-19 18:30 Gedved IF - Sdr. Vissing U&G - Hal 1 0 - 4
09-09-19 18:30 Oversidder 3 div - Hatting Motion
09-09-19 18:30 As IF - Hedensted IF (OG) 2 - 12
09-09-19 18:30 Oversidder - Østbirk IF
09-09-19 19:00 Juelsminde IF 1 - Hornsyld IF 2 - 0
10-09-19 18:30 Sdr. Vissing U&G - Oversidder 3 div
11-09-19 18:30 Hatting Motion - Hovedgård IF 3 - 2
11-09-19 19:00 Løsning IF - Egebjerg - fodbold 0 - 12
11-09-19 19:00 Ølsted U&GF - HFS Fodbold 3 - 1
12-09-19 19:00 Horsens Boldklub - Lund IF - fodbold 2 - 1
16-09-19 18:30 Østbirk IF - As IF 2 - 2
NB!
Udehold taberdømt
16-09-19 19:00 Hedensted IF (OG) - Horsens Boldklub 3 - 0
17-09-19 18:15 FC Horsens - HFS Fodbold - fodbold 6 - 4
17-09-19 19:00 Egebjerg - Juelsminde IF 1 - Hal 1 2 - 3
18-09-19 19:00 Hornsyld IF - Riis-Tebstrup - fodbold 2 - 1
NB!
Udehold taberdømt
18-09-19 19:00 Ølsted U&GF - Gedved IF 3 - 0
18-09-19 19:00 Lund IF - Oversidder
19-09-19 19:00 HFS Fodbold - Sdr. Vissing U&G 0 - 2
23-09-19 18:00 As IF - Lund IF 0 - 3
23-09-19 18:00 Oversidder - Horsens Boldklub
23-09-19 19:00 Hedensted IF (OG) - Østbirk IF 9 - 3
23-09-19 19:00 Juelsminde IF 1 - Løsning IF 5 - 0
23-09-19 20:00 HFS Fodbold - Hatting Motion 1 - 5
24-09-19 18:00 Riis-Tebstrup - Egebjerg 3 - 0
25-09-19 18:00 Hatting Motion - Sdr. Vissing U&G 1 - 1
25-09-19 18:15 FC Horsens - Ølsted U&GF - fodbold 4 - 3
25-09-19 19:00 Hornsyld IF - Løsning IF - fodbold 7 - 5
26-09-19 19:00 HFS Fodbold - Hovedgård IF 3 - 3
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
30-09-19 17:30 Gedved IF - FC Horsens - Hal 1 0 - 3
30-09-19 17:30 Oversidder 3 div - Ølsted U&GF
30-09-19 17:30 Sdr. Vissing U&G - Hovedgård IF 1 - 2
30-09-19 18:00 Oversidder - Hedensted IF (OG)
30-09-19 18:30 Østbirk IF - Lund IF 3 - 2
30-09-19 19:00 Hedensted IF (OG) - As IF 9 - 0
30-09-19 19:00 Ølsted U&GF - Hatting Motion 1 - 9
02-10-19 19:00 Løsning IF - Riis-Tebstrup - fodbold 3 - 2
NB!
Udehold taberdømt
02-10-19 19:15 Hornsyld IF - Egebjerg - fodbold 3 - 0
03-10-19 19:00 HFS Fodbold - FC Horsens 0 - 8
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
03-10-19 19:00 Horsens Boldklub - As IF - fodbold 0 - 3
07-10-19 17:30 As IF - Oversidder
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
07-10-19 17:30 Gedved IF - HFS Fodbold - Hal 1 0 - 3
07-10-19 19:00 Lund IF - Hedensted IF (OG) 2 - 5
08-10-19 18:00 Riis-Tebstrup - Juelsminde IF 1 1 - 4
09-10-19 17:00 Oversidder 3 div - FC Horsens
09-10-19 17:30 Hatting Motion - Ølsted U&GF 3 - 1
09-10-19 19:00 Løsning IF - Hornsyld IF - fodbold 4 - 3
10-10-19 18:30 Hovedgård IF - FC Horsens - fodbold 11-mand bane 1 3 - 6
10-10-19 19:00 Horsens Boldklub - Østbirk IF - fodbold
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
14-10-19 18:00 Hovedgård IF - Gedved IF - fodbold 11-mand bane 1 3 - 0
14-10-19 18:00 HFS Fodbold - Oversidder 3 div
14-10-19 18:30 FC Horsens - Hatting Motion 1 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
14-10-19 19:00 Ølsted U&GF - Sdr. Vissing U&G 3 - 0
17-10-19 19:00 Lund IF - Horsens Boldklub 3 - 2
21-10-19 18:00 Hatting Motion - HFS Fodbold 2 - 3
21-10-19 18:00 Oversidder 3 div - Gedved IF
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
21-10-19 18:00 Sdr. Vissing U&G - FC Horsens 0 - 3
21-10-19 19:00 Ølsted U&GF - Hovedgård IF 0 - 5
22-10-19 19:00 Egebjerg - Løsning IF - Hal 1 10 - 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
23-10-19 18:00 Gedved IF - Hatting Motion - Hal 1 0 - 3
23-10-19 18:00 Hovedgård IF - Oversidder 3 div - fodbold 11-mand bane 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
24-10-19 18:00 Sdr. Vissing U&G - Gedved IF 0 - 3
24-10-19 18:00 Hatting Motion - Oversidder 3 div
24-10-19 18:30 FC Horsens - Hovedgård IF 7 - 5
28-10-19 18:00 Oversidder 3 div - Sdr. Vissing U&G
28-10-19 18:00 Hovedgård IF - Hatting Motion - fodbold 11-mand bane 1 7 - 0
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
28-10-19 18:00 Gedved IF - Ølsted U&GF - Hal 1 0 - 3
30-10-19 18:00 Hovedgård IF - HFS Fodbold - fodbold 11-mand bane 1 9 - 0
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
30-10-19 18:00 Sdr. Vissing U&G - Hatting Motion 0 - 3
30-10-19 18:00 Ølsted U&GF - Oversidder 3 div
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
31-10-19 18:30 FC Horsens - Gedved IF - fodbold 3 - 0

Til toppen