Pulje 12 - Dame Senior - 7 mands

Info

Turnering: DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Efterår 2019
Turneringsansvarlige
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
André Velling Tlf: 21562181
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Dame Senior efteråret 2019. I alt 20 hold fordelt på 3 puljer. Pulje 11 - 6 hold: kampe i uge 22-25 og 33-39 (-35) Pulje 12 - 7 hold: kampe i uge 22-26 og 33-41 Pulje 13 - 7 hold: kampe i uge 22-26 og 33-41 I pulje 12 og 13 er der et oversidder hold pr. spillerunde.

Stilling DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Efterår 2019
Dame Senior - 7 mands
Pulje 12

Hold Kampe V U T Score Point
1. Brande (SOG), disp. 12 11 1 0 75-11 34
2. Silkeborg KS 12 9 1 2 66-20 28
3. Funder GF/SSIK 12 8 0 4 36-23 24
4. Team HEG 12 4 1 7 19-39 13
5. Isenvad Sport og Fritid NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
12 3 1 8 23-46 10
6. Lemming IF NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
12 2 1 9 7-51 7
7. Vinderslev IF NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
12 2 1 9 14-50 7

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Efterår 2019
Dame Senior - 7 mands
Pulje 12

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Efterår 2019
Dame Senior - 7 mands
Pulje 12

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Efterår 2019
Dame Senior - 7 mands
Pulje 12

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
28-05-19 19:00 Vinderslev IF - Silkeborg KS 1 - 6
28-05-19 19:00 Lemming IF - Funder GF/SSIK 0 - 3
28-05-19 19:00 Team HEG - Isenvad Sport og Fritid 2 - 2
04-06-19 19:00 Funder GF/SSIK - Team HEG 2 - 0
04-06-19 19:00 Silkeborg KS - Lemming IF 7 - 1
04-06-19 19:00 Brande (SOG), disp. - Vinderslev IF 10 - 0
11-06-19 19:00 Vinderslev IF - Isenvad Sport og Fritid 0 - 5
11-06-19 19:00 Lemming IF - Team HEG 2 - 1
11-06-19 19:00 Silkeborg KS - Brande (SOG), disp. 1 - 7
18-06-19 19:00 Funder GF/SSIK - Vinderslev IF 0 - 2
18-06-19 19:00 Isenvad Sport og Fritid - Silkeborg KS 2 - 9
18-06-19 19:00 Brande (SOG), disp. - Lemming IF 9 - 0
25-06-19 19:00 Vinderslev IF - Team HEG 1 - 4
25-06-19 19:00 Silkeborg KS - Funder GF/SSIK 3 - 0
25-06-19 19:00 Brande (SOG), disp. - Isenvad Sport og Fritid 6 - 0
13-08-19 19:00 Funder GF/SSIK - Brande (SOG), disp. 2 - 3
NB!
Udehold taberdømt
13-08-19 19:00 Isenvad Sport og Fritid - Lemming IF 3 - 0
13-08-19 19:00 Team HEG - Silkeborg KS 1 - 9
20-08-19 19:00 Vinderslev IF - Lemming IF 1 - 2
20-08-19 19:00 Isenvad Sport og Fritid - Funder GF/SSIK 1 - 4
20-08-19 19:00 Brande (SOG), disp. - Team HEG 4 - 1
NB!
Udehold taberdømt
27-08-19 19:00 Silkeborg KS - Vinderslev IF 3 - 0
NB!
Udehold taberdømt
27-08-19 19:00 Funder GF/SSIK - Lemming IF 3 - 0
27-08-19 19:00 Isenvad Sport og Fritid - Team HEG 1 - 3
03-09-19 18:45 Lemming IF - Silkeborg KS 0 - 12
03-09-19 18:45 Vinderslev IF - Brande (SOG), disp. 2 - 6
03-09-19 19:00 Team HEG - Funder GF/SSIK 0 - 3
10-09-19 18:30 Brande (SOG), disp. - Silkeborg KS 2 - 2
10-09-19 19:00 Isenvad Sport og Fritid - Vinderslev IF 2 - 3
NB!
Udehold taberdømt
10-09-19 19:00 Team HEG - Lemming IF 3 - 0
17-09-19 18:15 Vinderslev IF - Funder GF/SSIK 3 - 8
NB!
Udehold taberdømt
17-09-19 18:15 Silkeborg KS - Isenvad Sport og Fritid 3 - 0
17-09-19 18:15 Lemming IF - Brande (SOG), disp. 0 - 3
24-09-19 18:00 Funder GF/SSIK - Silkeborg KS 6 - 2
24-09-19 19:00 Isenvad Sport og Fritid - Brande (SOG), disp. 1 - 11
NB!
Udehold taberdømt
24-09-19 19:00 Team HEG - Vinderslev IF 3 - 0
01-10-19 17:45 Brande (SOG), disp. - Funder GF/SSIK 8 - 1
01-10-19 17:45 Lemming IF - Isenvad Sport og Fritid 1 - 5
01-10-19 17:45 Silkeborg KS - Team HEG 9 - 0
08-10-19 17:30 Lemming IF - Vinderslev IF 1 - 1
08-10-19 17:30 Funder GF/SSIK - Isenvad Sport og Fritid 4 - 1
08-10-19 19:00 Team HEG - Brande (SOG), disp. 1 - 6

Til toppen