Pulje 11 - U13 piger - 6. kl. 8m

Info

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2019
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Kort om U13 piger - læs mere her.
https://mimer.dgi.dk/offentlig/D0C587B4-001

10 hold i rækken, hvor alle møder alle en enkelt gang - spillerunder i ugerne 33 - 41

For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346

God fornøjelse med spillet på banerne! #sætglædenispil

Stilling DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2019
U13 piger - 6. kl. 8m
Pulje 11

Hold Kampe V U T Score Point
1. Gl. Rye IF 8 6 1 1 35-4 19
2. IF Centrum, disp 8 6 0 2 35-15 18
3. FC Silkeborg 8 5 1 2 29-29 16
4. Ans IF 8 4 1 3 23-18 13
5. Gjessø UF, disp 7 4 1 2 27-11 13
6. GØJS 7 4 0 3 17-15 12
7. Sorring-Voel 8 2 1 5 18-31 7
8. Thorning IF, Disp. 8 1 1 6 14-34 4
9. Engesvang Boldklub 8 0 0 8 4-45 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2019
U13 piger - 6. kl. 8m
Pulje 11

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2019
U13 piger - 6. kl. 8m
Pulje 11

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2019
U13 piger - 6. kl. 8m
Pulje 11

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
13-08-19 18:15 Engesvang Boldklub - Thorning IF, Disp. 0 - 3
13-08-19 18:15 Gjessø UF, disp - Gl. Rye IF 1 - 1
13-08-19 18:15 IF Centrum, disp - FC Silkeborg 2 - 5
13-08-19 18:15 Sorring-Voel - GØJS 0 - 4
20-08-19 18:15 FC Silkeborg - Thorning IF, Disp. - Busklund Hallen 4 - 1
20-08-19 18:15 Gjessø UF, disp - Engesvang Boldklub 5 - 0
20-08-19 18:15 Gl. Rye IF - Sorring-Voel 4 - 0
20-08-19 18:15 Ans IF - IF Centrum, disp 2 - 3
27-08-19 18:15 Thorning IF, Disp. - Ans IF 4 - 4
27-08-19 18:15 Engesvang Boldklub - FC Silkeborg 0 - 4
27-08-19 18:15 IF Centrum, disp - GØJS 1 - 2
03-09-19 18:15 GØJS - Thorning IF, Disp. 2 - 1
03-09-19 18:15 Ans IF - FC Silkeborg 2 - 3
03-09-19 18:15 Sorring-Voel - Engesvang Boldklub 6 - 3
03-09-19 18:15 Gl. Rye IF - IF Centrum, disp 1 - 2
10-09-19 18:15 Thorning IF, Disp. - Gl. Rye IF 0 - 7
10-09-19 18:15 IF Centrum, disp - Gjessø UF, disp 4 - 2
10-09-19 18:15 FC Silkeborg - GØJS - Busklund Hallen 6 - 3
10-09-19 18:15 Engesvang Boldklub - Ans IF 1 - 5
17-09-19 18:15 Gjessø UF, disp - Thorning IF, Disp. 6 - 2
17-09-19 18:15 Gl. Rye IF - FC Silkeborg 9 - 1
17-09-19 18:15 Sorring-Voel - IF Centrum, disp 1 - 6
17-09-19 18:15 GØJS - Ans IF 1 - 3
19-09-19 18:15 Sorring-Voel - Gjessø UF, disp 0 - 4
24-09-19 18:15 FC Silkeborg - Gjessø UF, disp - Busklund Hallen 2 - 8
24-09-19 18:15 Ans IF - Gl. Rye IF 0 - 3
24-09-19 18:15 Engesvang Boldklub - GØJS 0 - 5
26-09-19 18:15 Thorning IF, Disp. - Sorring-Voel 1 - 5
01-10-19 18:00 Gjessø UF, disp - Ans IF 1 - 2
01-10-19 18:00 Sorring-Voel - FC Silkeborg 4 - 4
01-10-19 18:00 Gl. Rye IF - GØJS 4 - 0
01-10-19 18:00 IF Centrum, disp - Engesvang Boldklub 11 - 0
08-10-19 18:00 Thorning IF, Disp. - IF Centrum, disp 2 - 6
08-10-19 18:00 GØJS - Gjessø UF, disp
08-10-19 18:00 Ans IF - Sorring-Voel 5 - 2
08-10-19 18:00 Engesvang Boldklub - Gl. Rye IF 0 - 6

Til toppen