Drenge A - Forår '20 - Drenge A - Forår 2020

Info

Turnering: DGI Sydøstjylland - Efterskolehåndbold 2019/2020
Turneringsansvarlige
Trine Lykke Vind Tlf: 79404405 / 23832764

Stilling DGI Sydøstjylland - Efterskolehåndbold 2019/2020
Drenge A - Forår 2020
Drenge A - Forår '20

Hold Kampe V U T Score Point
1. Brøruphus Efterskole 4 4 0 0 101-74 8
2. Hjemly Idrætefterskole 5 3 0 2 107-102 6
3. Vandel Efterskole 4 3 0 1 85-63 6
4. Balle Musik- & Idrætsefterskole 6 3 0 3 130-123 6
5. Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole 5 2 1 2 102-105 5
6. Hellebjerg IES 4 2 0 2 78-84 4
7. BGI-Akademiet 6 1 1 4 124-138 3
8. Design & Idræts 4 0 0 4 85-123 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Sydøstjylland - Efterskolehåndbold 2019/2020
Drenge A - Forår 2020
Drenge A - Forår '20

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Sydøstjylland - Efterskolehåndbold 2019/2020
Drenge A - Forår 2020
Drenge A - Forår '20

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Sydøstjylland - Efterskolehåndbold 2019/2020
Drenge A - Forår 2020
Drenge A - Forår '20

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
08-01-20 13:00 BGI-Akademiet - Design & Idræts - Hal 1 28 - 22
15-01-20 18:45 Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole - Hjemly Idrætefterskole - Vojens ung. hal 2 25 - 16
02-02-20 18:00 Vandel Efterskole - Hellebjerg IES 23 - 14
05-02-20 10:00 BGI-Akademiet - Hellebjerg IES - Hal 1 18 - 21
05-02-20 10:20 Balle Musik- & Idrætsefterskole - Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole - Hal 1 20 - 16
05-02-20 16:00 Brøruphus Efterskole - Design & Idræts - Hal1 28 - 24
05-02-20 17:00 Vandel Efterskole - Hjemly Idrætefterskole 12 - 16
17-02-20 13:00 Vandel Efterskole - Balle Musik- & Idrætsefterskole 20 - 12
19-02-20 12:00 Brøruphus Efterskole - BGI-Akademiet - Hal1 24 - 18
19-02-20 20:00 Hellebjerg IES - Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole - Hal N 19 - 20
24-02-20 15:30 Hellebjerg IES - Balle Musik- & Idrætsefterskole - Hal G 24 - 23
26-02-20 10:30 BGI-Akademiet - Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole - Hal 1 20 - 20
26-02-20 11:20 Balle Musik- & Idrætsefterskole - Design & Idræts - Hal 1 34 - 18
26-02-20 18:30 Brøruphus Efterskole - Hjemly Idrætefterskole - Hal1 21 - 18
04-03-20 10:30 BGI-Akademiet - Balle Musik- & Idrætsefterskole - Hal 1 17 - 27
04-03-20 11:00 Design & Idræts - Hjemly Idrætefterskole - bane 1 21 - 33
09-03-20 18:30 Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole - Vandel Efterskole - Vojens ung. hal 1 21 - 30
11-03-20 11:00 BGI-Akademiet - Hjemly Idrætefterskole - Hal 1 23 - 24
11-03-20 15:15 Brøruphus Efterskole - Balle Musik- & Idrætsefterskole - Hal1 28 - 14
NB!
Kamp udsat
23-03-20 13:45 Vandel Efterskole - Brøruphus Efterskole
NB!
Kamp udsat
25-03-20 11:30 Design & Idræts - Hellebjerg IES - bane 1
NB!
Kamp udsat
30-03-20 16:00 Design & Idræts - Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole - bane 1
NB!
Kamp udsat
30-03-20 20:00 Brøruphus Efterskole - Hellebjerg IES - Hal1
NB!
Kamp udsat
02-04-20 11:15 Vandel Efterskole - BGI-Akademiet
NB!
Kamp udsat
02-04-20 13:30 Balle Musik- & Idrætsefterskole - Hjemly Idrætefterskole - Hal 1
NB!
Kamp udsat
15-04-20 10:30 Design & Idræts - Vandel Efterskole
NB!
Kamp udsat
20-04-20 19:00 Hellebjerg IES - Hjemly Idrætefterskole - Hal G
NB!
Kamp udsat
22-04-20 16:00 Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole - Brøruphus Efterskole - Vojens ung. hal 1

Til toppen