Drenge A - Drenge A

Info

Turnering: DGI Sydøstjylland - Efterskolehåndbold 2019/2020
Turneringsansvarlige
Trine Vind Tlf: 23832764

Stilling DGI Sydøstjylland - Efterskolehåndbold 2019/2020
Drenge A
Drenge A

Hold Kampe V U T Score Point
1. Balle Musik- & Idrætsefterskole 6 5 0 1 127-111 10
2. Hjemly Idrætefterskole 7 5 0 2 134-130 10
3. Vandel Efterskole 6 4 0 2 117-110 8
4. Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole 5 3 0 2 101-95 6
5. Brøruphus Efterskole 6 3 0 3 120-116 6
6. BGI-Akademiet 5 2 0 3 96-92 4
7. Hellebjerg Idrætsefterskole 7 1 0 6 130-138 2
8. Design- og Idrætsefterskolen 6 1 0 5 105-138 2

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Sydøstjylland - Efterskolehåndbold 2019/2020
Drenge A
Drenge A

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
766545 09-12-19 15:15 BGI-Akademiet - Hjemly Idrætefterskole BGI-Akademiet - Hal 1 14 - 19
766542 09-12-19 15:30 Design- og Idrætsefterskolen - Balle Musik- & Idrætsefterskole Design- og Idrætsefterskolen - bane 1 17 - 23
766546 11-12-19 09:30 Balle Musik- & Idrætsefterskole - Brøruphus Efterskole Balle Musik- & Idrætsefterskole - Hal 1 21 - 27
766533 11-12-19 11:15 Vandel Efterskole - Hjemly Idrætefterskole Vandel Efterskole 18 - 19
766547 11-12-19 16:45 Hellebjerg Idrætsefterskole - Brøruphus Efterskole Hellebjerg Idrætsefterskole - Hal G 19 - 20
766548 16-12-19 09:15 Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole - Design- og Idrætsefterskolen Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole - Vojens ung. hal 1
766549 16-12-19 14:15 BGI-Akademiet - Vandel Efterskole BGI-Akademiet - Hal 2

Kommende kampe

DGI Sydøstjylland - Efterskolehåndbold 2019/2020
Drenge A
Drenge A

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
16-12-19 09:15  -  - Vojens ung. hal 1
16-12-19 14:15  -  - Hal 2

Komplet kampprogram

DGI Sydøstjylland - Efterskolehåndbold 2019/2020
Drenge A
Drenge A

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
21-10-19 16:30 Design- og Idrætsefterskolen - BGI-Akademiet - bane 1 17 - 26
21-10-19 17:00 Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole - Hjemly Idrætefterskole - Vojens ung. hal 1 21 - 16
23-10-19 13:15 Brøruphus Efterskole - Vandel Efterskole - Hal1 19 - 20
23-10-19 16:30 Balle Musik- & Idrætsefterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole - Hal 1 18 - 17
28-10-19 18:30 Hellebjerg Idrætsefterskole - Hjemly Idrætefterskole - Hal N 14 - 17
30-10-19 15:00 BGI-Akademiet - Brøruphus Efterskole - Hal 1 12 - 16
30-10-19 20:00 Vandel Efterskole - Design- og Idrætsefterskolen - Vandel Efterskole 26 - 16
04-11-19 17:30 Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole - Balle Musik- & Idrætsefterskole - Vojens ung. hal 1 16 - 19
08-11-19 10:30 Design- og Idrætsefterskolen - Brøruphus Efterskole - bane 1 20 - 18
11-11-19 18:00 Balle Musik- & Idrætsefterskole - Vandel Efterskole - Hal 1 23 - 16
13-11-19 20:30 Hellebjerg Idrætsefterskole - Vandel Efterskole 17 - 19
14-11-19 14:00 Balle Musik- & Idrætsefterskole - Hjemly Idrætefterskole - Hal 1 23 - 18
20-11-19 11:00 Design- og Idrætsefterskolen - Hjemly Idrætefterskole - bane 1 20 - 21
22-11-19 09:40 Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole - Vojens ung. hal 1 25 - 22
25-11-19 19:00 Hellebjerg Idrætsefterskole - Design- og Idrætsefterskolen - Hal N 24 - 15
26-11-19 19:00 Brøruphus Efterskole - Hjemly Idrætefterskole - Hal1 20 - 24
28-11-19 19:00 BGI-Akademiet - Hellebjerg Idrætsefterskole - Hal 1 24 - 17
02-12-19 15:00 Vandel Efterskole - Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole 18 - 16
06-12-19 09:30 Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole - BGI-Akademiet - Vojens ung. hal 1 23 - 20
09-12-19 15:15 BGI-Akademiet - Hjemly Idrætefterskole - Hal 1 14 - 19
09-12-19 15:30 Design- og Idrætsefterskolen - Balle Musik- & Idrætsefterskole - bane 1 17 - 23
11-12-19 09:30 Balle Musik- & Idrætsefterskole - Brøruphus Efterskole - Hal 1 21 - 27
11-12-19 11:15 Vandel Efterskole - Hjemly Idrætefterskole 18 - 19
11-12-19 16:45 Hellebjerg Idrætsefterskole - Brøruphus Efterskole - Hal G 19 - 20
16-12-19 09:15 Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole - Design- og Idrætsefterskolen - Vojens ung. hal 1
16-12-19 14:15 BGI-Akademiet - Vandel Efterskole - Hal 2
06-01-20 09:45 Balle Musik- & Idrætsefterskole - BGI-Akademiet - Hal 1
06-01-20 20:00 Brøruphus Efterskole - Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole - Hal1

Til toppen