Sønderjylland Turnering før jul | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Sønderjylland Volleyball 2019-20
Turneringsansvarlige
Tove Toft Lotzkat Tlf: 61364193
Christina Gryholt Agermose Tlf: 79404613 / 79404613

Bemærkninger

Komplet kampprogram


Sønderjylland Turnering før jul

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
21-10-19 19:00 Vojens 2 - Løgumkloster 1 - 2
(61 - 60)
21-10-19 19:00 Løjt IF (mix) - Agerskov 2 - 1
(66 - 57)
21-10-19 19:45 Løgumkloster - Løjt IF (mix) 2 - 1
(56 - 53)
21-10-19 19:45 Agerskov - Vojens 2 0 - 2
(33 - 50)
21-10-19 20:30 Løgumkloster - Agerskov 2 - 0
(50 - 39)
21-10-19 20:30 Vojens 2 - Løjt IF (mix) 2 - 0
(50 - 35)
24-10-19 19:00 Sønderborg (mix) - Sundeved Efterskole 2 - 1
(63 - 49)
24-10-19 19:00 TSV-75 Tønder Seminarium Volleyball - Bolderslev/volle 2 - 1
(58 - 53)
24-10-19 19:45 Sundeved Efterskole - Bolderslev/volle 0 - 2
(37 - 50)
24-10-19 19:45 Sønderborg (mix) - TSV-75 Tønder Seminarium Volleyball 2 - 0
(50 - 24)
24-10-19 20:00 Askov/malt UI - Jels 1 - 2
(47 - 64)
24-10-19 20:45 Jels - Haderslev Volleyball Klub 1 2 - 0
(50 - 27)
24-10-19 21:30 Haderslev Volleyball Klub 1 - Askov/malt UI 2 - 1
(54 - 56)
28-10-19 19:00 Vojens 1 - Aaig 1 2 - 0
(50 - 38)
28-10-19 19:45 Aaig 1 - LiF - Volley 2 - 0
(50 - 32)
28-10-19 20:30 LiF - Volley - Vojens 1 0 - 2
(22 - 50)
30-10-19 19:00 Sundeved Efterskole - TSV-75 Tønder Seminarium Volleyball 2 - 0
30-10-19 19:00 Arnum - Bolderslev/volle 0 - 2
(34 - 50)
30-10-19 19:00 Vojens 2 - Haderslev Volleyball Klub 2 2 - 0
(50 - 27)
30-10-19 19:00 Løgumkloster - Aaig 2 2 - 0
(50 - 40)
30-10-19 19:45 Haderslev Volleyball Klub 2 - Løgumkloster 0 - 2
(31 - 50)
30-10-19 19:45 Aaig 2 - Vojens 2 0 - 2
(37 - 50)
30-10-19 19:45 Arnum - Sundeved Efterskole 2 - 0
(50 - 42)
30-10-19 19:45 Bolderslev/volle - TSV-75 Tønder Seminarium Volleyball 2 - 0
30-10-19 20:30 Vojens 2 - Løgumkloster 0 - 2
(26 - 50)
30-10-19 20:30 Haderslev Volleyball Klub 2 - Aaig 2 2 - 1
(63 - 65)
04-11-19 19:00 Vojens 1 - Askov/malt UI 2 - 0
(50 - 22)
04-11-19 19:00 Aaig 1 - Jels 2 - 1
(55 - 63)
04-11-19 19:45 Jels - Vojens 1 1 - 2
(61 - 61)
04-11-19 19:45 Askov/malt UI - Aaig 1 0 - 2
(38 - 50)
11-11-19 19:00 Arnum - Bolderslev/volle 2 - 0
(50 - 33)
11-11-19 19:00 TSV-75 Tønder Seminarium Volleyball - Sønderborg (mix) 2 - 1
(59 - 60)
11-11-19 19:00 Vojens 2 - Haderslev Volleyball Klub 2 0 - 2
(31 - 50)
11-11-19 19:00 Løgumkloster - Aaig 2 1 - 2
(59 - 61)
11-11-19 19:45 Aaig 2 - Vojens 2 2 - 0
(50 - 39)
11-11-19 19:45 Haderslev Volleyball Klub 2 - Løgumkloster 0 - 2
(37 - 50)
11-11-19 19:45 Arnum - TSV-75 Tønder Seminarium Volleyball 0 - 2
(34 - 50)
11-11-19 19:45 Sønderborg (mix) - Bolderslev/volle 2 - 1
(59 - 43)
11-11-19 20:30 Aaig 2 - Haderslev Volleyball Klub 2 2 - 0
(50 - 30)
13-11-19 20:00 Vojens 1 - LiF - Volley 2 - 0
(50 - 19)
13-11-19 20:00 Askov/malt UI - Haderslev Volleyball Klub 1 0 - 2
(33 - 50)
13-11-19 20:45 Haderslev Volleyball Klub 1 - Vojens 1 0 - 2
(26 - 50)
13-11-19 20:45 LiF - Volley - Askov/malt UI 2 - 0
(50 - 22)
20-11-19 19:00 Vojens 1 - Askov/malt UI 2 - 0
(50 - 29)
20-11-19 19:00 LiF - Volley - Haderslev Volleyball Klub 1 2 - 1
(57 - 54)
20-11-19 19:45 Haderslev Volleyball Klub 1 - Vojens 1 1 - 2
(49 - 64)
20-11-19 19:45 Askov/malt UI - LiF - Volley 2 - 1
(62 - 54)
20-11-19 20:00 Sundeved Efterskole - Bolderslev/volle 0 - 2
(39 - 50)
20-11-19 20:00 Sønderborg (mix) - Arnum 2 - 0
(50 - 13)
20-11-19 20:45 Arnum - Sundeved Efterskole 2 - 1
(54 - 48)
20-11-19 20:45 Bolderslev/volle - Sønderborg (mix) 0 - 2
(34 - 50)
25-11-19 19:00 Vojens 1 - Aaig 1 1 - 2
(61 - 65)
25-11-19 19:00 Askov/malt UI - Jels 0 - 2
(37 - 50)
25-11-19 19:45 Jels - Vojens 1 2 - 0
(50 - 33)
25-11-19 19:45 Aaig 1 - Askov/malt UI 2 - 0
(50 - 30)
28-11-19 19:30 Løgumkloster - Løjt IF (mix) 2 - 0
(50 - 22)
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet uden afbud
28-11-19 19:30 Agerskov - Aaig 2 0 - 3
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet uden afbud
28-11-19 20:15 Agerskov - Løgumkloster 0 - 3
28-11-19 20:15 Aaig 2 - Løjt IF (mix) 2 - 0
(50 - 37)
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet uden afbud
28-11-19 21:00 Løjt IF (mix) - Agerskov 3 - 0
02-12-19 19:00 Haderslev Volleyball Klub 2 - Løjt IF (mix) 0 - 2
(33 - 50)
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet uden afbud
02-12-19 19:00 Aaig 2 - Agerskov 3 - 0
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet uden afbud
02-12-19 19:45 Agerskov - Haderslev Volleyball Klub 2 0 - 3
02-12-19 19:45 Løjt IF (mix) - Aaig 2 2 - 1
(63 - 54)
03-12-19 19:00 Sundeved Efterskole - TSV-75 Tønder Seminarium Volleyball 0 - 2
(28 - 50)
03-12-19 19:00 Arnum - Sønderborg (mix) 0 - 2
(33 - 50)
03-12-19 19:45 TSV-75 Tønder Seminarium Volleyball - Arnum 2 - 0
(50 - 35)
03-12-19 19:45 Sønderborg (mix) - Sundeved Efterskole 2 - 0
(50 - 26)
04-12-19 19:00 Aaig 1 - Jels 0 - 2
(41 - 50)
04-12-19 19:00 LiF - Volley - Haderslev Volleyball Klub 1 2 - 0
(50 - 40)
04-12-19 19:45 Jels - LiF - Volley 2 - 0
(50 - 24)
04-12-19 19:45 Haderslev Volleyball Klub 1 - Aaig 1 0 - 2
(44 - 50)
11-12-19 19:00 Vojens 2 - Løjt IF (mix)
11-12-19 19:00 Haderslev Volleyball Klub 2 - Agerskov
11-12-19 19:45 Løjt IF (mix) - Haderslev Volleyball Klub 2
11-12-19 19:45 Agerskov - Vojens 2
12-12-19 20:00 Aaig 1 - LiF - Volley 2 - 0
(50 - 37)
12-12-19 20:00 Jels - Haderslev Volleyball Klub 1 2 - 0
(55 - 43)
12-12-19 20:45 LiF - Volley - Jels 0 - 2
(31 - 50)
12-12-19 20:45 Haderslev Volleyball Klub 1 - Aaig 1 0 - 2
(27 - 50)

Til toppen