4 - Sønderjylland turnering 2019/2020 efter jul

Info

Turnering: DGI Sønderjylland Volleyball 2019-20
Turneringsansvarlige
Tove Toft Lotzkat Tlf: 61364193
Christina Gryholt Agermose Tlf: 79404613 / 79404613

Stilling DGI Sønderjylland Volleyball 2019-20
Sønderjylland turnering 2019/2020 efter jul
4

Hold Kampe V T Sæt Bolde Point
1. Løjt IF (mix) 4 4 0 6-0 152-97 8
2. Arnum 6 3 3 6-6 229-233 6
3. Agerskov 2 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
6 2 4 5-5 201-213 4
4. Bolderslev/volle 4 2 2 4-7 208-214 4
5. Sundeved Efterskole 4 1 3 3-6 156-189 2

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Sønderjylland Volleyball 2019-20
Sønderjylland turnering 2019/2020 efter jul
4

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Sønderjylland Volleyball 2019-20
Sønderjylland turnering 2019/2020 efter jul
4

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Sønderjylland Volleyball 2019-20
Sønderjylland turnering 2019/2020 efter jul
4

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
14-01-20 19:00 Arnum - Agerskov 2 1 - 2
(55 - 59)
14-01-20 19:45 Agerskov 2 - Bolderslev/volle 2 - 0
(54 - 46)
14-01-20 20:30 Bolderslev/volle - Arnum 0 - 3
(42 - 50)
05-02-20 20:00 Bolderslev/volle - Sundeved Efterskole 2 - 1
(58 - 53)
05-02-20 20:45 Sundeved Efterskole - Agerskov 2 2 - 0
(50 - 31)
05-02-20 21:30 Agerskov 2 - Bolderslev/volle 1 - 2
(57 - 62)
19-02-20 19:00 Sundeved Efterskole - Løjt IF (mix) 0 - 2
(23 - 50)
19-02-20 19:45 Løjt IF (mix) - Arnum 2 - 0
(52 - 45)
19-02-20 20:30 Arnum - Sundeved Efterskole 2 - 0
(50 - 30)
02-03-20 19:00 Løjt IF (mix) - Arnum 2 - 0
(50 - 29)
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
02-03-20 19:45 Arnum - Agerskov 2 3 - 0
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet uden afbud
02-03-20 20:30 Agerskov 2 - Løjt IF (mix) 0 - 3
18-03-20 20:00 Bolderslev/volle - Løjt IF (mix)
18-03-20 20:45 Løjt IF (mix) - Sundeved Efterskole
18-03-20 21:30 Sundeved Efterskole - Bolderslev/volle
25-03-20 19:00 Agerskov 2 - Løjt IF (mix)
25-03-20 19:00 Bolderslev/volle - Arnum
25-03-20 19:45 Arnum - Sundeved Efterskole
25-03-20 19:45 Løjt IF (mix) - Bolderslev/volle
25-03-20 20:30 Sundeved Efterskole - Agerskov 2

Til toppen