Pulje 1 - U-10 Drenge B (2010) - 8 Mands

Info

Turnering: DGI WINTER LEAGUE 2019/2020
Turneringsansvarlige
Jacob Levin Nielsen Tlf: 79404700 / 28865799

Bemærkninger

Spilletiden er 2 X 30 min.

Stilling DGI WINTER LEAGUE 2019/2020
U-10 Drenge B (2010) - 8 Mands
Pulje 1

Hold Kampe V U T Score Point
1. Hareskov IF 5 5 0 0 38-9 15
2. Snekkersten IF 5 3 0 2 15-12 9
3. B 1973 Herlev 4 3 0 1 18-9 9
4. HUI 5 3 0 2 21-23 9
5. Kirke Værløse If 5 2 1 2 12-13 7
6. Skjold Birkerød 4 2 0 2 15-21 6
7. Espergærde IF 5 1 1 3 11-18 4
8. FIF Hillerød 5 1 0 4 17-25 3
9. Farum BK 4 0 0 4 8-25 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI WINTER LEAGUE 2019/2020
U-10 Drenge B (2010) - 8 Mands
Pulje 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
769577 17-01-20 17:00 FIF Hillerød - Snekkersten IF FIF Stadion Hillerød 2 - 4
769575 18-01-20 09:30 B 1973 Herlev - Kirke Værløse If B. 1973, Herlevs baner 1 - 4
769576 19-01-20 10:00 Hareskov IF - Espergærde IF Værløse Stadion 8 - 3
769573 19-01-20 10:00 Farum BK - HUI Stavnsholt 4 - 7

Kommende kampe

DGI WINTER LEAGUE 2019/2020
U-10 Drenge B (2010) - 8 Mands
Pulje 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
26-01-20 10:00  - 
26-01-20 10:00  - 
26-01-20 13:30  - 

Komplet kampprogram

DGI WINTER LEAGUE 2019/2020
U-10 Drenge B (2010) - 8 Mands
Pulje 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
15-11-19 17:00 FIF Hillerød - HUI 5 - 7
17-11-19 10:00 Farum BK - B 1973 Herlev 1 - 9
17-11-19 10:00 Espergærde IF - Kirke Værløse If 2 - 2
23-11-19 10:00 B 1973 Herlev - FIF Hillerød 4 - 2
24-11-19 10:00 HUI - Espergærde IF 3 - 2
24-11-19 10:00 Skjold Birkerød - Farum BK 4 - 2
29-11-19 17:30 B 1973 Herlev - Skjold Birkerød 4 - 2
01-12-19 11:15 Snekkersten IF - HUI 6 - 1
06-12-19 17:00 FIF Hillerød - Espergærde IF 4 - 2
07-12-19 10:00 Kirke Værløse If - Snekkersten IF 1 - 2
15-12-19 10:00 HUI - Hareskov IF 3 - 6
15-12-19 10:00 Skjold Birkerød - FIF Hillerød 8 - 4
15-12-19 10:00 Espergærde IF - Snekkersten IF 2 - 1
15-12-19 10:00 Kirke Værløse If - Farum BK 5 - 1
22-12-19 10:00 Hareskov IF - Kirke Værløse If 7 - 0
05-01-20 10:00 Skjold Birkerød - Hareskov IF 1 - 11
11-01-20 11:15 Snekkersten IF - Hareskov IF 2 - 6
17-01-20 17:00 FIF Hillerød - Snekkersten IF 2 - 4
18-01-20 09:30 B 1973 Herlev - Kirke Værløse If 1 - 4
19-01-20 10:00 Hareskov IF - Espergærde IF 8 - 3
19-01-20 10:00 Farum BK - HUI 4 - 7
26-01-20 10:00 Espergærde IF - Farum BK
26-01-20 10:00 Kirke Værløse If - Skjold Birkerød
26-01-20 13:30 HUI - B 1973 Herlev
01-02-20 15:15 B 1973 Herlev - Espergærde IF
02-02-20 10:00 Hareskov IF - FIF Hillerød
02-02-20 10:00 Farum BK - Snekkersten IF
02-02-20 10:00 Skjold Birkerød - HUI
21-02-20 17:00 FIF Hillerød - Kirke Værløse If
23-02-20 10:00 Espergærde IF - Skjold Birkerød
23-02-20 10:00 Hareskov IF - Farum BK
23-02-20 11:15 Snekkersten IF - B 1973 Herlev
01-03-20 10:00 Kirke Værløse If - HUI
01-03-20 10:00 Farum BK - FIF Hillerød
01-03-20 10:00 Skjold Birkerød - Snekkersten IF
21-03-20 09:30 B 1973 Herlev - Hareskov IF

Til toppen