U9 drenge - 2. kl 5m | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Forår 2020
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 /
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

20/4 - ALLE KAMPE ER NU PROGRAMTSAT MED TIDLIGST START MANDAG D. 18/5. Kort om U9 drenge - læs mere her https://mimer.dgi.dk/offentlig/B9B1CA13-001 26 deltagende hold i foråret 2020 - der spilles i 5 puljer á 6 hold, hvoraf der er et oversidder hold i 5 af puljerne. I puljerne spilles der alle mod alle en enkelt gang i ugerne 17-21, hvorefter der er ombrydning af alle puljer. Der spilles i nye puljer fra uge 22. For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346 God fornøjelse med spillet på banerne! #sætglædenispil

Komplet kampprogram


U9 drenge - 2. kl 5m

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
18-05-20 17:15 ØBG Silkeborg 2 - Silkeborg KFUM 1
18-05-20 17:15 Gødvad GIF 1 - HA85 2
18-05-20 17:15 ØBG Silkeborg 1 - GFG Voel 1
18-05-20 17:15 Gødvad GIF 2 - Them GF
18-05-20 17:15 HA85 1 - IF Centrum
18-05-20 17:15 Virklund B. 1 - Gl. Rye IF 1 - Virklund Hallen
18-05-20 17:15 Engesvang B. - Thorning IF
18-05-20 17:15 Silkeborg KFUM 2 - Gl. Rye IF 2
18-05-20 17:15 Funder GF - ØBG Silkeborg 3
18-05-20 17:15 Sorring-Toustrup IF - Sejs-Svejbæk IF 3
18-05-20 17:15 Virklund B. 2 - Fårvang IF - Virklund Hallen
25-05-20 17:15 Sorring-Toustrup IF - Grauballe UGF
25-05-20 17:15 Sejs-Svejbæk IF 3 - Fårvang IF - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
25-05-20 17:15 Engesvang B. - Silkeborg KFUM 2
25-05-20 17:15 Gl. Rye IF 2 - Funder GF
25-05-20 17:15 Thorning IF - ØBG Silkeborg 3
25-05-20 17:15 HA85 1 - GFG Voel 2
25-05-20 17:15 IF Centrum - Gl. Rye IF 1
25-05-20 17:15 ØBG Silkeborg 1 - Sejs-Svejbæk IF 2
25-05-20 17:15 GFG Voel 1 - Them GF
25-05-20 17:15 ØBG Silkeborg 2 - Sejs-Svejbæk IF 1
25-05-20 17:15 Silkeborg KFUM 1 - HA85 2
08-06-20 17:15 Gødvad GIF 1 - ØBG Silkeborg 2
08-06-20 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - Silkeborg KFUM 1
08-06-20 17:15 Gødvad GIF 2 - ØBG Silkeborg 1
08-06-20 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - GFG Voel 1
08-06-20 17:15 Virklund B. 1 - HA85 1 - Virklund Hallen
08-06-20 17:15 GFG Voel 2 - IF Centrum
08-06-20 17:15 Funder GF - Engesvang B.
08-06-20 17:15 Silkeborg KFUM 2 - Thorning IF
08-06-20 17:15 ØBG Silkeborg 3 - Gl. Rye IF 2
08-06-20 17:15 Virklund B. 2 - Sorring-Toustrup IF - Virklund Hallen
08-06-20 17:15 Grauballe UGF - Sejs-Svejbæk IF 3
15-06-20 17:15 Sejs-Svejbæk IF 3 - Virklund B. 2 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
15-06-20 17:15 Fårvang IF - Grauballe UGF
15-06-20 17:15 Thorning IF - Funder GF
15-06-20 17:15 Gl. Rye IF 2 - Engesvang B.
15-06-20 17:15 ØBG Silkeborg 3 - Silkeborg KFUM 2
15-06-20 17:15 IF Centrum - Virklund B. 1
15-06-20 17:15 Gl. Rye IF 1 - GFG Voel 2
15-06-20 17:15 GFG Voel 1 - Gødvad GIF 2
15-06-20 17:15 Them GF - Sejs-Svejbæk IF 2
15-06-20 17:15 Silkeborg KFUM 1 - Gødvad GIF 1
15-06-20 17:15 HA85 2 - Sejs-Svejbæk IF 1
22-06-20 17:15 HA85 2 - ØBG Silkeborg 2
22-06-20 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - Gødvad GIF 1
22-06-20 17:15 Them GF - ØBG Silkeborg 1
22-06-20 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - Gødvad GIF 2
22-06-20 17:15 HA85 1 - Gl. Rye IF 1
22-06-20 17:15 GFG Voel 2 - Virklund B. 1
22-06-20 17:15 Gl. Rye IF 2 - Thorning IF
22-06-20 17:15 Engesvang B. - ØBG Silkeborg 3
22-06-20 17:15 Silkeborg KFUM 2 - Funder GF
22-06-20 17:15 Fårvang IF - Sorring-Toustrup IF
22-06-20 17:15 Grauballe UGF - Virklund B. 2

Til toppen