U10 drenge - 3. kl. 7m | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Forår 2020
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 /
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

20/4 - ALLE KAMPE ER NU PROGRAMTSAT MED TIDLIGST START MANDAG D. 18/5. Kort om U10 drenge 7 mands - læs mere her. https://mimer.dgi.dk/offentlig/0152C04D-001 24 deltagende hold i foråret 2020 - der spilles i 4 puljer á 6 hold, hvor alle spiller mod alle en enkelt gang i ugerne 17-21. Efter spillerunden uge 21 laves der ombrydning af puljerne, og der spilles i nye puljer fra uge 22. For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346 God fornøjelse med spillet på banerne! #sætglædenispil

Komplet kampprogram


U10 drenge - 3. kl. 7m

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
18-05-20 18:15 HA85 - Kjellerup IF
18-05-20 18:15 Gødvad GIF 1 - Sejs-Svejbæk IF 1
18-05-20 18:15 ØBG Silkeborg 1 - Mariehøj KS 1
18-05-20 18:15 Thorning IF - Bryrup IF, disp
18-05-20 18:15 Lemming IF - ØBG Silkeborg 2
18-05-20 18:15 Sorring-Voel 1 - Mariehøj KS 2
18-05-20 18:15 Gjern IF, disp - Resenbro U.& IF
18-05-20 18:15 Stjær BK - Sorring-Voel 2
18-05-20 18:15 Fårvang IF - Grauballe UGF
18-05-20 18:15 Silkeborg KFUM, disp - Gødvad GIF 2
18-05-20 18:15 Sportsklub LR 2018 - Funder GF
18-05-20 18:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - Mariehøj KS 3
25-05-20 18:15 Silkeborg KFUM, disp - Sportsklub LR 2018
25-05-20 18:15 Funder GF - Sejs-Svejbæk IF 2
25-05-20 18:15 Gødvad GIF 2 - Mariehøj KS 3
25-05-20 18:15 Gjern IF, disp - Stjær BK
25-05-20 18:15 Sorring-Voel 2 - Fårvang IF
25-05-20 18:15 Resenbro U.& IF - Grauballe UGF
25-05-20 18:15 Thorning IF - Lemming IF
25-05-20 18:15 ØBG Silkeborg 2 - Sorring-Voel 1
25-05-20 18:15 Bryrup IF, disp - Mariehøj KS 2
25-05-20 18:15 HA85 - Gødvad GIF 1
25-05-20 18:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - ØBG Silkeborg 1
25-05-20 18:15 Kjellerup IF - Mariehøj KS 1
08-06-20 18:15 ØBG Silkeborg 1 - HA85
08-06-20 18:15 Gødvad GIF 1 - Kjellerup IF
08-06-20 18:15 Mariehøj KS 1 - Sejs-Svejbæk IF 1
08-06-20 18:15 Sorring-Voel 1 - Thorning IF
08-06-20 18:15 Lemming IF - Bryrup IF, disp
08-06-20 18:15 Mariehøj KS 2 - ØBG Silkeborg 2
08-06-20 18:15 Fårvang IF - Gjern IF, disp
08-06-20 18:15 Stjær BK - Resenbro U.& IF
08-06-20 18:15 Grauballe UGF - Sorring-Voel 2
08-06-20 18:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - Silkeborg KFUM, disp
08-06-20 18:15 Sportsklub LR 2018 - Gødvad GIF 2
08-06-20 18:15 Mariehøj KS 3 - Funder GF
15-06-20 18:15 Gødvad GIF 2 - Sejs-Svejbæk IF 2
15-06-20 18:15 Funder GF - Silkeborg KFUM, disp
15-06-20 18:15 Mariehøj KS 3 - Sportsklub LR 2018
15-06-20 18:15 Resenbro U.& IF - Fårvang IF
15-06-20 18:15 Sorring-Voel 2 - Gjern IF, disp
15-06-20 18:15 Grauballe UGF - Stjær BK
15-06-20 18:15 Bryrup IF, disp - Sorring-Voel 1
15-06-20 18:15 ØBG Silkeborg 2 - Thorning IF
15-06-20 18:15 Mariehøj KS 2 - Lemming IF
15-06-20 18:15 Kjellerup IF - ØBG Silkeborg 1
15-06-20 18:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - HA85
15-06-20 18:15 Mariehøj KS 1 - Gødvad GIF 1
22-06-20 18:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - Kjellerup IF
22-06-20 18:15 HA85 - Mariehøj KS 1
22-06-20 18:15 Gødvad GIF 1 - ØBG Silkeborg 1
22-06-20 18:15 ØBG Silkeborg 2 - Bryrup IF, disp
22-06-20 18:15 Thorning IF - Mariehøj KS 2
22-06-20 18:15 Lemming IF - Sorring-Voel 1
22-06-20 18:15 Sorring-Voel 2 - Resenbro U.& IF
22-06-20 18:15 Gjern IF, disp - Grauballe UGF
22-06-20 18:15 Stjær BK - Fårvang IF
22-06-20 18:15 Funder GF - Gødvad GIF 2
22-06-20 18:15 Silkeborg KFUM, disp - Mariehøj KS 3
22-06-20 18:15 Sportsklub LR 2018 - Sejs-Svejbæk IF 2

Til toppen