U12 drenge - 5. kl. 8m | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Forår 2020
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 /
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

20/4 - ALLE KAMPE ER NU PROGRAMTSAT MED TIDLIGST START ONSDAG D. 20/5. Kort om U12 drenge - læs mere her. https://mimer.dgi.dk/offentlig/22FE61AC-001 17 deltagende hold i foråret 2020. Holdene er inddelt i puljer med hhv. 6, 6 og 5 hold. I puljerne spilles der alle mod alle en enkelt gang i ugerne 16-20. Herefter ombrydes puljerne og der spilles i nye puljer fra uge 21 el. 22. For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346 God fornøjelse med spillet på banerne! #sætglædenispil

Komplet kampprogram


U12 drenge - 5. kl. 8m

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
20-05-20 18:00 Mariehøj KS - Gødvad IF
20-05-20 18:00 Funder GF - Thorning IF
20-05-20 18:00 HA85 1 - Sorring-Voel 1
20-05-20 18:00 Virklund B - Them GF - Virklund Hallen
20-05-20 18:00 Gl. Rye IF - Bryrup IF, disp
20-05-20 18:00 Sejs Svejbæk IF - Ry Fodbold
20-05-20 18:00 ØBG Silkeborg - Gjern IF, disp.
20-05-20 18:00 Lemming-Grauballe, disp - Fårvang IF
27-05-20 18:00 Gjern IF, disp. - Sejs Svejbæk IF
27-05-20 18:00 Ry Fodbold - Lemming-Grauballe, disp
27-05-20 18:00 Fårvang IF - ØBG Silkeborg
27-05-20 18:00 Them GF - HA85 1
27-05-20 18:00 Sorring-Voel 1 - Gl. Rye IF
27-05-20 18:00 Bryrup IF, disp - Virklund B
27-05-20 18:00 HA85 2 - Funder GF
27-05-20 18:00 Thorning IF - Mariehøj KS
03-06-20 18:00 Funder GF - Gødvad IF
03-06-20 18:00 Thorning IF - HA85 2
03-06-20 18:00 Gl. Rye IF - Them GF
03-06-20 18:00 Virklund B - HA85 1 - Virklund Hallen
03-06-20 18:00 Bryrup IF, disp - Sorring-Voel 1
03-06-20 18:00 Lemming-Grauballe, disp - Gjern IF, disp.
03-06-20 18:00 ØBG Silkeborg - Sejs Svejbæk IF
03-06-20 18:00 Fårvang IF - Ry Fodbold
10-06-20 18:00 ØBG Silkeborg - Lemming-Grauballe, disp
10-06-20 18:00 Sejs Svejbæk IF - Fårvang IF
10-06-20 18:00 Ry Fodbold - Gjern IF, disp.
10-06-20 18:00 Virklund B - Gl. Rye IF - Virklund Hallen
10-06-20 18:00 HA85 1 - Bryrup IF, disp
10-06-20 18:00 Sorring-Voel 1 - Them GF
10-06-20 18:00 Mariehøj KS - Funder GF
10-06-20 18:00 HA85 2 - Gødvad IF
17-06-20 18:00 HA85 2 - Mariehøj KS
17-06-20 18:00 Gødvad IF - Thorning IF
17-06-20 18:00 HA85 1 - Gl. Rye IF
17-06-20 18:00 Sorring-Voel 1 - Virklund B
17-06-20 18:00 Them GF - Bryrup IF, disp
17-06-20 18:00 Sejs Svejbæk IF - Lemming-Grauballe, disp
17-06-20 18:00 Ry Fodbold - ØBG Silkeborg
17-06-20 18:00 Gjern IF, disp. - Fårvang IF

Til toppen