U8 drenge - 1. kl. 5 m | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Forår 2020
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 /
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

20/4 - ALLE KAMPE ER NU PROGRAMTSAT MED TIDLIGST START MANDAG D. 18/5. KAMPENE INDTIL DENNE DATO ER AFLYSTE. Kort om U8 drenge - læs mere her. https://mimer.dgi.dk/offentlig/0C17E72B-001 32 deltagende hold i foråret 2020 - der spilles i 4 puljer á 8 hold, hvori alle spiller mod alle en enkelt gang i ugerne 18-25. For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346 God fornøjelse med spillet på banerne! #sætglædenispil

Komplet kampprogram


U8 drenge - 1. kl. 5 m

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
NB!
Kamp aflyst
27-04-20 17:15 Lemming IF - Engesvang B. 2
NB!
Kamp aflyst
27-04-20 17:15 Gjessø UF - Gl. Rye IF
NB!
Kamp aflyst
27-04-20 17:15 IF Centrum - Thorning IF
NB!
Kamp aflyst
27-04-20 17:15 Grauballe UGF - FK 73, disp
NB!
Kamp aflyst
27-04-20 17:15 GFG Voel 1 - SIFolinos- SIF 1, disp
NB!
Kamp aflyst
27-04-20 17:15 HA85 2 - Sejs-Svejbæk IF 2
NB!
Kamp aflyst
27-04-20 17:15 Virklund B. 1 - ØBG Balle 1
NB!
Kamp aflyst
27-04-20 17:15 ØBG Buskelund 2 - Mariehøj Kammeraterne Silkeborg 1
NB!
Kamp aflyst
27-04-20 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - Gødvad GIF 1 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
NB!
Kamp aflyst
27-04-20 17:15 ØBG Balle 2 - GFG Voel 2
NB!
Kamp aflyst
27-04-20 17:15 Engesvang B. 1 - HA85 1
NB!
Kamp aflyst
27-04-20 17:15 Mariehøj Kammeraterne Silkeborg 2 - ØBG Buskelund 1
NB!
Kamp aflyst
27-04-20 17:15 Gødvad GIF 2 - Virklund B. 2
NB!
Kamp aflyst
27-04-20 17:15 GFG Voel 3 - Resenbro UIF
NB!
Kamp aflyst
27-04-20 17:15 SIFolinos - SIF 2, disp - Funder GF - Søholt Idrætspark
NB!
Kamp aflyst
27-04-20 17:15 Silkeborg KFUM - Bryrup IF, disp
NB!
Kamp aflyst
04-05-20 17:15 Resenbro UIF - SIFolinos - SIF 2, disp
NB!
Kamp aflyst
04-05-20 17:15 Virklund B. 2 - GFG Voel 3 - Virklund Hallen
NB!
Kamp aflyst
04-05-20 17:15 Funder GF - Silkeborg KFUM
NB!
Kamp aflyst
04-05-20 17:15 Bryrup IF, disp - Gødvad GIF 2
NB!
Kamp aflyst
04-05-20 17:15 GFG Voel 2 - Engesvang B. 1
NB!
Kamp aflyst
04-05-20 17:15 Gødvad GIF 1 - ØBG Balle 2
NB!
Kamp aflyst
04-05-20 17:15 HA85 1 - Mariehøj Kammeraterne Silkeborg 2
NB!
Kamp aflyst
04-05-20 17:15 ØBG Buskelund 1 - Sejs-Svejbæk IF 1
NB!
Kamp aflyst
04-05-20 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - Virklund B. 1 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
NB!
Kamp aflyst
04-05-20 17:15 SIFolinos- SIF 1, disp - HA85 2 - Søholt Idrætspark
NB!
Kamp aflyst
04-05-20 17:15 ØBG Balle 1 - ØBG Buskelund 2
NB!
Kamp aflyst
04-05-20 17:15 Mariehøj Kammeraterne Silkeborg 1 - GFG Voel 1
NB!
Kamp aflyst
04-05-20 17:15 Gl. Rye IF - IF Centrum
NB!
Kamp aflyst
04-05-20 17:15 Engesvang B. 2 - Gjessø UF
NB!
Kamp aflyst
04-05-20 17:15 Thorning IF - Grauballe UGF
NB!
Kamp aflyst
04-05-20 17:15 FK 73, disp - Lemming IF
18-05-20 17:15 Gl. Rye IF - Lemming IF
18-05-20 17:15 Thorning IF - Engesvang B. 2
18-05-20 17:15 IF Centrum - Grauballe UGF
18-05-20 17:15 FK 73, disp - Gjessø UF
18-05-20 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - GFG Voel 1 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
18-05-20 17:15 ØBG Balle 1 - SIFolinos- SIF 1, disp
18-05-20 17:15 Virklund B. 1 - ØBG Buskelund 2
18-05-20 17:15 Mariehøj Kammeraterne Silkeborg 1 - HA85 2
18-05-20 17:15 GFG Voel 2 - Sejs-Svejbæk IF 1
18-05-20 17:15 HA85 1 - Gødvad GIF 1
18-05-20 17:15 Engesvang B. 1 - Mariehøj Kammeraterne Silkeborg 2
18-05-20 17:15 ØBG Buskelund 1 - ØBG Balle 2
18-05-20 17:15 Resenbro UIF - Gødvad GIF 2
18-05-20 17:15 Funder GF - Virklund B. 2
18-05-20 17:15 SIFolinos - SIF 2, disp - Silkeborg KFUM - Søholt Idrætspark
18-05-20 17:15 Bryrup IF, disp - GFG Voel 3
25-05-20 17:15 Gødvad GIF 2 - SIFolinos - SIF 2, disp
25-05-20 17:15 GFG Voel 3 - Silkeborg KFUM
25-05-20 17:15 Virklund B. 2 - Resenbro UIF - Virklund Hallen
25-05-20 17:15 Bryrup IF, disp - Funder GF
25-05-20 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - Engesvang B. 1 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
25-05-20 17:15 ØBG Balle 2 - Mariehøj Kammeraterne Silkeborg 2
25-05-20 17:15 Gødvad GIF 1 - GFG Voel 2
25-05-20 17:15 ØBG Buskelund 1 - HA85 1
25-05-20 17:15 GFG Voel 1 - Virklund B. 1
25-05-20 17:15 HA85 2 - ØBG Buskelund 2
25-05-20 17:15 SIFolinos- SIF 1, disp - Sejs-Svejbæk IF 2 - Søholt Idrætspark
25-05-20 17:15 Mariehøj Kammeraterne Silkeborg 1 - ØBG Balle 1
25-05-20 17:15 Lemming IF - IF Centrum
25-05-20 17:15 Gjessø UF - Grauballe UGF
25-05-20 17:15 Engesvang B. 2 - Gl. Rye IF
25-05-20 17:15 FK 73, disp - Thorning IF
08-06-20 17:15 Gl. Rye IF - FK 73, disp
08-06-20 17:15 Thorning IF - Gjessø UF
08-06-20 17:15 IF Centrum - Engesvang B. 2
08-06-20 17:15 Grauballe UGF - Lemming IF
08-06-20 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - Mariehøj Kammeraterne Silkeborg 1 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
08-06-20 17:15 ØBG Balle 1 - HA85 2
08-06-20 17:15 Virklund B. 1 - SIFolinos- SIF 1, disp
08-06-20 17:15 ØBG Buskelund 2 - GFG Voel 1
08-06-20 17:15 GFG Voel 2 - ØBG Buskelund 1
08-06-20 17:15 HA85 1 - ØBG Balle 2
08-06-20 17:15 Engesvang B. 1 - Gødvad GIF 1
08-06-20 17:15 Mariehøj Kammeraterne Silkeborg 2 - Sejs-Svejbæk IF 1
08-06-20 17:15 Resenbro UIF - Bryrup IF, disp
08-06-20 17:15 Funder GF - GFG Voel 3
08-06-20 17:15 SIFolinos - SIF 2, disp - Virklund B. 2 - Søholt Idrætspark
08-06-20 17:15 Silkeborg KFUM - Gødvad GIF 2
15-06-20 17:15 Gødvad GIF 2 - GFG Voel 3
15-06-20 17:15 Funder GF - Resenbro UIF
15-06-20 17:15 Virklund B. 2 - Silkeborg KFUM - Virklund Hallen
15-06-20 17:15 Bryrup IF, disp - SIFolinos - SIF 2, disp
15-06-20 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - ØBG Balle 2 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
15-06-20 17:15 HA85 1 - GFG Voel 2
15-06-20 17:15 Gødvad GIF 1 - Mariehøj Kammeraterne Silkeborg 2
15-06-20 17:15 ØBG Buskelund 1 - Engesvang B. 1
15-06-20 17:15 GFG Voel 1 - HA85 2
15-06-20 17:15 ØBG Balle 1 - Sejs-Svejbæk IF 2
15-06-20 17:15 SIFolinos- SIF 1, disp - ØBG Buskelund 2 - Søholt Idrætspark
15-06-20 17:15 Mariehøj Kammeraterne Silkeborg 1 - Virklund B. 1
15-06-20 17:15 Lemming IF - Gjessø UF
15-06-20 17:15 Thorning IF - Gl. Rye IF
15-06-20 17:15 Engesvang B. 2 - Grauballe UGF
15-06-20 17:15 FK 73, disp - IF Centrum
22-06-20 17:15 Lemming IF - Thorning IF
22-06-20 17:15 Gjessø UF - IF Centrum
22-06-20 17:15 Engesvang B. 2 - FK 73, disp
22-06-20 17:15 Grauballe UGF - Gl. Rye IF
22-06-20 17:15 GFG Voel 1 - ØBG Balle 1
22-06-20 17:15 HA85 2 - Virklund B. 1
22-06-20 17:15 SIFolinos- SIF 1, disp - Mariehøj Kammeraterne Silkeborg 1 - Søholt Idrætspark
22-06-20 17:15 ØBG Buskelund 2 - Sejs-Svejbæk IF 2
22-06-20 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - HA85 1 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
22-06-20 17:15 ØBG Balle 2 - Engesvang B. 1
22-06-20 17:15 Gødvad GIF 1 - ØBG Buskelund 1
22-06-20 17:15 Mariehøj Kammeraterne Silkeborg 2 - GFG Voel 2
22-06-20 17:15 Gødvad GIF 2 - Funder GF
22-06-20 17:15 GFG Voel 3 - SIFolinos - SIF 2, disp
22-06-20 17:15 Virklund B. 2 - Bryrup IF, disp - Virklund Hallen
22-06-20 17:15 Silkeborg KFUM - Resenbro UIF

Til toppen