Pulje 13 - U11 drenge - 4. kl. 8m

Info

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Forår 2020
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 /
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

20/4 - ALLE KAMPE ER NU PROGRAMTSAT MED TIDLIGST START MANDAG D. 18/5.

Kort om U11 drenge - læs mere her.
https://mimer.dgi.dk/offentlig/CC34871C-001

18 deltagende hold i foråret 2020. Der spilles i 2 puljer á 8 og 10 hold. I pulje 12 med 8 hold spiller alle hold mod hinanden en enkelt gang i ugerne 17-24 (-23), herefter laves der ombrydning af puljen og der spilles igen i uge 25 og 26.

I pulje 13 med 10 hold møder alle hold hinanden en enkelt gang i ugerne   17-26 (-23).

NB: EIF/NSG spiller deres kampe skiftevis i Ejstrupholm og Nr. Snede.

For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346

God fornøjelse med spillet på banerne!

#sætglædenispil

Stilling DGI Midtjylland - B&U - Forår 2020
U11 drenge - 4. kl. 8m
Pulje 13

Hold Kampe V U T Score Point
1. Virklund B. 2 0 0 0 0 0-0 0
2. Gødvad GIF 2 0 0 0 0 0-0 0
3. ØBG Silkeborg 2 0 0 0 0 0-0 0
4. Thorning IF 0 0 0 0 0-0 0
5. EIF/NSG, disp 0 0 0 0 0-0 0
6. Sejs-Svejbæk IF 2 0 0 0 0 0-0 0
7. HA85 2 0 0 0 0 0-0 0
8. FK 73, disp 0 0 0 0 0-0 0
9. Mariehøj KS 2 0 0 0 0 0-0 0
10. Gl. Rye IF 0 0 0 0 0-0 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Midtjylland - B&U - Forår 2020
U11 drenge - 4. kl. 8m
Pulje 13

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Midtjylland - B&U - Forår 2020
U11 drenge - 4. kl. 8m
Pulje 13

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
08-06-20 18:15  - 
08-06-20 18:15  - 
08-06-20 18:15  -  - fodbold
08-06-20 18:15  - 
08-06-20 18:15  - 

Komplet kampprogram

DGI Midtjylland - B&U - Forår 2020
U11 drenge - 4. kl. 8m
Pulje 13

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
NB!
Kamp aflyst
20-04-20 18:15 Gl. Rye IF - Virklund B. 2
NB!
Kamp aflyst
20-04-20 18:15 Gødvad GIF 2 - Mariehøj KS 2
NB!
Kamp aflyst
20-04-20 18:15 FK 73, disp - ØBG Silkeborg 2
NB!
Kamp aflyst
20-04-20 18:15 Thorning IF - HA85 2
NB!
Kamp aflyst
20-04-20 18:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - EIF/NSG, disp - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
NB!
Kamp aflyst
27-04-20 18:15 ØBG Silkeborg 2 - Virklund B. 2
NB!
Kamp aflyst
27-04-20 18:15 Gødvad GIF 2 - Gl. Rye IF
NB!
Kamp aflyst
27-04-20 18:15 HA85 2 - Sejs-Svejbæk IF 2
NB!
Kamp aflyst
27-04-20 18:15 Mariehøj KS 2 - Thorning IF
NB!
Kamp aflyst
27-04-20 18:15 EIF/NSG, disp - FK 73, disp
NB!
Kamp aflyst
04-05-20 18:15 Virklund B. 2 - EIF/NSG, disp
NB!
Kamp aflyst
04-05-20 18:15 Thorning IF - Gødvad GIF 2
NB!
Kamp aflyst
04-05-20 18:15 Gl. Rye IF - ØBG Silkeborg 2
NB!
Kamp aflyst
04-05-20 18:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - Mariehøj KS 2 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
NB!
Kamp aflyst
04-05-20 18:15 FK 73, disp - HA85 2
NB!
Kamp aflyst
11-05-20 18:15 HA85 2 - Virklund B. 2
NB!
Kamp aflyst
11-05-20 18:15 Gødvad GIF 2 - Sejs-Svejbæk IF 2
NB!
Kamp aflyst
11-05-20 18:15 EIF/NSG, disp - ØBG Silkeborg 2
NB!
Kamp aflyst
11-05-20 18:15 Thorning IF - Gl. Rye IF
NB!
Kamp aflyst
11-05-20 18:15 Mariehøj KS 2 - FK 73, disp
18-05-20 18:15 Virklund B. 2 - Mariehøj KS 2
18-05-20 18:15 FK 73, disp - Gødvad GIF 2
18-05-20 18:15 ØBG Silkeborg 2 - HA85 2
18-05-20 18:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - Thorning IF - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
18-05-20 18:15 Gl. Rye IF - EIF/NSG, disp
25-05-20 18:15 Gødvad GIF 2 - Virklund B. 2
25-05-20 18:15 Mariehøj KS 2 - ØBG Silkeborg 2
25-05-20 18:15 Thorning IF - FK 73, disp
25-05-20 18:15 HA85 2 - EIF/NSG, disp
25-05-20 18:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - Gl. Rye IF - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
08-06-20 18:15 Virklund B. 2 - Thorning IF
08-06-20 18:15 ØBG Silkeborg 2 - Gødvad GIF 2
08-06-20 18:15 EIF/NSG, disp - Mariehøj KS 2 - fodbold
08-06-20 18:15 FK 73, disp - Sejs-Svejbæk IF 2
08-06-20 18:15 Gl. Rye IF - HA85 2
15-06-20 18:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - Virklund B. 2 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
15-06-20 18:15 Gødvad GIF 2 - EIF/NSG, disp
15-06-20 18:15 Thorning IF - ØBG Silkeborg 2
15-06-20 18:15 Mariehøj KS 2 - HA85 2
15-06-20 18:15 FK 73, disp - Gl. Rye IF
22-06-20 18:15 Virklund B. 2 - FK 73, disp
22-06-20 18:15 HA85 2 - Gødvad GIF 2
22-06-20 18:15 ØBG Silkeborg 2 - Sejs-Svejbæk IF 2
22-06-20 18:15 EIF/NSG, disp - Thorning IF
22-06-20 18:15 Gl. Rye IF - Mariehøj KS 2

Til toppen