Old Boys +30 - 11-mands - pulje 11-13 | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Forår 2020
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 /
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Old Boys +30 - 11 mands - Pulje 11-13 21 hold med i turneringen første halvår 2020. Der spilles i 3 puljer á 8 hold (med oversidder) i ugerne 14-21. Herefter er der ombrydning af puljerne og forventet start på andet halvår fra uge 22. God sæson til alle! Kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling - andre.velling@dgi.dk - 79404346

Komplet kampprogram


Old Boys +30 - 11-mands - pulje 11-13

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
NB!
Kamp udsat
01-04-20 19:00 Sejs-Svejbæk IF 2, disp. - Silkeborg KFUM - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
NB!
Kamp udsat
01-04-20 19:00 Mariehøj Kammeraterne Silkeborg - Sejs-Svejbæk IF 1, disp.
NB!
Kamp udsat
01-04-20 19:00 Gjern IF, disp. - Funder GF
NB!
Kamp udsat
01-04-20 19:00 Sorring-Toustrup IF - Ans IF
NB!
Kamp udsat
01-04-20 19:00 Lemming IF - FK 73
NB!
Kamp udsat
01-04-20 19:00 Virklund B., disp. - HA85, disp. - Virklund Hallen
NB!
Kamp udsat
01-04-20 19:00 Vinderslev IF, disp - Sjørslev D. IF, disp
NB!
Kamp udsat
01-04-20 19:00 Gødvad GIF - Silkeborg B78, disp.
NB!
Kamp udsat
02-04-20 19:00 Engesvang Fr., disp - IF Centrum, disp.
NB!
Kamp udsat
15-04-20 19:00 Silkeborg B78, disp. - Engesvang Fr., disp
NB!
Kamp udsat
15-04-20 19:00 IF Centrum, disp. - Vinderslev IF, disp
NB!
Kamp udsat
15-04-20 19:00 Sjørslev D. IF, disp - Grauballe UGF, disp.
NB!
Kamp udsat
15-04-20 19:00 Ans IF - Lemming IF
NB!
Kamp udsat
15-04-20 19:00 FK 73 - Virklund B., disp.
NB!
Kamp udsat
15-04-20 19:00 HA85, disp. - Gl. Rye IF, disp
NB!
Kamp udsat
15-04-20 19:00 Silkeborg KFUM - Mariehøj Kammeraterne Silkeborg
NB!
Kamp udsat
15-04-20 19:00 Sejs-Svejbæk IF 1, disp. - Gjern IF, disp. - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
NB!
Kamp udsat
15-04-20 19:00 Funder GF - FC International, disp.
22-04-20 19:00 FC International, disp. - Sejs-Svejbæk IF 1, disp.
22-04-20 19:00 Sejs-Svejbæk IF 2, disp. - Mariehøj Kammeraterne Silkeborg - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
22-04-20 19:00 Gjern IF, disp. - Silkeborg KFUM
22-04-20 19:00 Gl. Rye IF, disp - FK 73
22-04-20 19:00 Sorring-Toustrup IF - Lemming IF
22-04-20 19:00 Virklund B., disp. - Ans IF - Virklund Hallen
22-04-20 19:00 Grauballe UGF, disp. - IF Centrum, disp.
22-04-20 19:00 Gødvad GIF - Engesvang Fr., disp
22-04-20 19:00 Vinderslev IF, disp - Silkeborg B78, disp.
29-04-20 19:00 Silkeborg B78, disp. - Grauballe UGF, disp.
29-04-20 19:00 Sjørslev D. IF, disp - Gødvad GIF
29-04-20 19:00 Ans IF - Gl. Rye IF, disp
29-04-20 19:00 Lemming IF - Virklund B., disp.
29-04-20 19:00 HA85, disp. - Sorring-Toustrup IF
29-04-20 19:00 Silkeborg KFUM - FC International, disp.
29-04-20 19:00 Mariehøj Kammeraterne Silkeborg - Gjern IF, disp.
29-04-20 19:00 Funder GF - Sejs-Svejbæk IF 2, disp.
30-04-20 19:00 Engesvang Fr., disp - Vinderslev IF, disp
06-05-20 19:00 Grauballe UGF, disp. - Engesvang Fr., disp
06-05-20 19:00 Gødvad GIF - Vinderslev IF, disp
06-05-20 19:00 Sjørslev D. IF, disp - IF Centrum, disp.
06-05-20 19:00 FC International, disp. - Mariehøj Kammeraterne Silkeborg
06-05-20 19:00 Sejs-Svejbæk IF 2, disp. - Gjern IF, disp. - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
06-05-20 19:00 Funder GF - Sejs-Svejbæk IF 1, disp.
06-05-20 19:00 Gl. Rye IF, disp - Lemming IF
06-05-20 19:00 Sorring-Toustrup IF - Virklund B., disp.
06-05-20 19:00 HA85, disp. - FK 73
13-05-20 19:00 Ans IF - HA85, disp.
13-05-20 19:00 FK 73 - Sorring-Toustrup IF
13-05-20 19:00 Virklund B., disp. - Gl. Rye IF, disp - Virklund Hallen
13-05-20 19:00 Silkeborg KFUM - Funder GF
13-05-20 19:00 Sejs-Svejbæk IF 1, disp. - Sejs-Svejbæk IF 2, disp. - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
13-05-20 19:00 Gjern IF, disp. - FC International, disp.
13-05-20 19:00 Silkeborg B78, disp. - Sjørslev D. IF, disp
13-05-20 19:00 IF Centrum, disp. - Gødvad GIF
13-05-20 19:00 Vinderslev IF, disp - Grauballe UGF, disp.
20-05-20 19:00 Grauballe UGF, disp. - Gødvad GIF
20-05-20 19:00 IF Centrum, disp. - Silkeborg B78, disp.
20-05-20 19:00 Sjørslev D. IF, disp - Engesvang Fr., disp
20-05-20 19:00 FC International, disp. - Sejs-Svejbæk IF 2, disp.
20-05-20 19:00 Sejs-Svejbæk IF 1, disp. - Silkeborg KFUM - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
20-05-20 19:00 Funder GF - Mariehøj Kammeraterne Silkeborg
20-05-20 19:00 Gl. Rye IF, disp - Sorring-Toustrup IF
20-05-20 19:00 FK 73 - Ans IF
20-05-20 19:00 HA85, disp. - Lemming IF

Til toppen