Old Boys +30 - 11-mands - pulje 11-13 | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Efterår 2020
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Old Boys +30 - 11 mands - Pulje 11-13 22 hold med i turneringen i efteråret 2020. Der spilles i 3 puljer á 8 hold (med oversidder i pulje 11 og 13) i ugerne 33-39. Kamptidspunkterne for efterårets kampe er flyttet i forhold til hjemmeholdets mulighed for at spille på lysbane eller ej. Husk besked til DGI og dommerklubben ved flytning af kampe. God sæson til alle! Kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling - andre.velling@dgi.dk - 79404346

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=103847

Komplet kampprogram


Old Boys +30 - 11-mands - pulje 11-13

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Onsdag 12-08-20 19:00 Sejs-Svejbæk IF 2, disp. - Silkeborg KFUM - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 4 - 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
Manglende spillere
Onsdag 12-08-20 19:00 Mariehøj KS - Sejs-Svejbæk IF 1, disp. 0 - 3
Onsdag 12-08-20 19:00 Gjern IF, disp. - Funder GF 6 - 1
Onsdag 12-08-20 19:00 Vinderslev IF, disp - Sjørslev D. IF, disp 4 - 0
Onsdag 12-08-20 19:00 Sorring-Toustrup IF - Ans IF 4 - 4
Onsdag 12-08-20 19:00 Lemming IF - FK 73 3 - 4
Onsdag 12-08-20 19:00 Gødvad GIF - Silkeborg B78, disp. 0 - 0
Torsdag 13-08-20 19:00 Engesvang Fr., disp - IF Centrum, disp. 2 - 0
Onsdag 19-08-20 19:00 Ans IF - Lemming IF 2 - 2
Onsdag 19-08-20 19:00 Silkeborg B78, disp. - Engesvang Fr., disp 2 - 0
Onsdag 19-08-20 19:00 IF Centrum, disp. - Vinderslev IF, disp 3 - 3
Onsdag 19-08-20 19:00 Sjørslev D. IF, disp - Grauballe UGF, disp. 3 - 0
Onsdag 19-08-20 19:00 Silkeborg KFUM - Mariehøj KS 0 - 4
Onsdag 19-08-20 19:00 Sejs-Svejbæk IF 1, disp. - Gjern IF, disp. - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 1 - 0
Onsdag 19-08-20 19:00 Funder GF - FC International, disp. 4 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Onsdag 19-08-20 19:00 FK 73 - Virklund B., disp. 3 - 0
Onsdag 19-08-20 19:00 HA85, disp. - Gl. Rye IF, disp 4 - 2
Onsdag 26-08-20 19:00 Gl. Rye IF, disp - FK 73 4 - 2
Onsdag 26-08-20 19:00 Sorring-Toustrup IF - Lemming IF 1 - 1
Onsdag 26-08-20 19:00 Stjær BK - HA85, disp. 2 - 4
Onsdag 26-08-20 19:00 Virklund B., disp. - Ans IF - Virklund Hallen 0 - 1
Onsdag 26-08-20 19:00 FC International, disp. - Sejs-Svejbæk IF 1, disp. 0 - 2
Onsdag 26-08-20 19:00 Sejs-Svejbæk IF 2, disp. - Mariehøj KS - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 1 - 1
Onsdag 26-08-20 19:00 Gjern IF, disp. - Silkeborg KFUM 4 - 2
Onsdag 26-08-20 19:00 Grauballe UGF, disp. - IF Centrum, disp. 7 - 2
Onsdag 26-08-20 19:00 Gødvad GIF - Engesvang Fr., disp 4 - 1
Onsdag 26-08-20 19:00 Vinderslev IF, disp - Silkeborg B78, disp. 4 - 3
Onsdag 02-09-20 18:45 Silkeborg B78, disp. - Grauballe UGF, disp. 1 - 2
Onsdag 02-09-20 18:45 Sjørslev D. IF, disp - Gødvad GIF 1 - 2
Onsdag 02-09-20 18:45 Silkeborg KFUM - FC International, disp. 4 - 2
Onsdag 02-09-20 18:45 Mariehøj KS - Gjern IF, disp. 1 - 0
Onsdag 02-09-20 18:45 Funder GF - Sejs-Svejbæk IF 2, disp. 1 - 5
Onsdag 02-09-20 18:45 Ans IF - Gl. Rye IF, disp 1 - 1
Onsdag 02-09-20 18:45 FK 73 - Stjær BK 5 - 2
Onsdag 02-09-20 18:45 Lemming IF - Virklund B., disp. 9 - 1
Onsdag 02-09-20 18:45 HA85, disp. - Sorring-Toustrup IF 3 - 3
Torsdag 03-09-20 18:45 Engesvang Fr., disp - Vinderslev IF, disp 2 - 3
Onsdag 09-09-20 18:30 Grauballe UGF, disp. - Engesvang Fr., disp 1 - 3
Onsdag 09-09-20 18:30 Gødvad GIF - Vinderslev IF, disp 2 - 0
Onsdag 09-09-20 18:30 Sjørslev D. IF, disp - IF Centrum, disp. 3 - 2
Onsdag 09-09-20 18:30 Gl. Rye IF, disp - Lemming IF 2 - 2
Onsdag 09-09-20 18:30 Stjær BK - Ans IF 0 - 3
Onsdag 09-09-20 18:30 HA85, disp. - FK 73 4 - 5
Onsdag 09-09-20 18:30 FC International, disp. - Mariehøj KS 1 - 2
Onsdag 09-09-20 18:30 Sejs-Svejbæk IF 2, disp. - Gjern IF, disp. - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 5 - 0
Onsdag 09-09-20 18:30 Funder GF - Sejs-Svejbæk IF 1, disp. 0 - 4
Onsdag 09-09-20 19:00 Sorring-Toustrup IF - Virklund B., disp. 2 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Onsdag 16-09-20 18:15 Ans IF - HA85, disp. 3 - 0
Onsdag 16-09-20 18:15 FK 73 - Sorring-Toustrup IF 2 - 0
Onsdag 16-09-20 18:15 Lemming IF - Stjær BK 3 - 3
Onsdag 16-09-20 18:15 Virklund B., disp. - Gl. Rye IF, disp - Virklund Hallen 3 - 0
Onsdag 16-09-20 18:15 Silkeborg KFUM - Funder GF 3 - 2
Onsdag 16-09-20 18:15 Sejs-Svejbæk IF 1, disp. - Sejs-Svejbæk IF 2, disp. - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 0 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
Onsdag 16-09-20 18:15 Silkeborg B78, disp. - Sjørslev D. IF, disp 3 - 0
Onsdag 16-09-20 18:15 IF Centrum, disp. - Gødvad GIF 2 - 3
Onsdag 16-09-20 18:15 Vinderslev IF, disp - Grauballe UGF, disp. 1 - 0
Onsdag 16-09-20 19:00 Gjern IF, disp. - FC International, disp. 3 - 2
Onsdag 23-09-20 18:00 FC International, disp. - Sejs-Svejbæk IF 2, disp. 0 - 5
Onsdag 23-09-20 18:00 Sejs-Svejbæk IF 1, disp. - Silkeborg KFUM - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 4 - 0
Onsdag 23-09-20 18:00 Funder GF - Mariehøj KS 0 - 2
Onsdag 23-09-20 18:00 Gl. Rye IF, disp - Sorring-Toustrup IF 1 - 1
Onsdag 23-09-20 18:00 FK 73 - Ans IF 2 - 2
Onsdag 23-09-20 18:00 Stjær BK - Virklund B., disp. 2 - 0
Onsdag 23-09-20 18:00 HA85, disp. - Lemming IF 8 - 4
Onsdag 23-09-20 18:00 Grauballe UGF, disp. - Gødvad GIF 1 - 2
Onsdag 23-09-20 18:00 IF Centrum, disp. - Silkeborg B78, disp. 3 - 3
Onsdag 23-09-20 18:00 Sjørslev D. IF, disp - Engesvang Fr., disp 2 - 2
Onsdag 30-09-20 17:45 Virklund B., disp. - HA85, disp. - Virklund Hallen 4 - 6
Onsdag 30-09-20 18:00 Gl. Rye IF, disp - Stjær BK 0 - 0
Onsdag 07-10-20 19:00 Sorring-Toustrup IF - Stjær BK 1 - 1

Til toppen