Old Boys +32 - 11 mands | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Efterår 2020
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Old Boys +30 - 11 mands - Pulje A 11 hold med i efterår/forår 2020/2021. Der spilles i 1 pulje med 11 hold md oversidder i ugerne 33-40 og 13-15 , hvor holdene spiller mod hinanden en enkelt gang. Vi laver en samlet pulje som tidligere aftalt på turneringsmødet i februar 2020. Husk besked til DGI og dommerklubben ved flytning af kampe. God sæson til alle! Kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling - andre.velling@dgi.dk - 79404346

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=103850

Komplet kampprogram


Old Boys +32 - 11 mands

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Onsdag 12-08-20 19:00 Sundsøre FK, Jebjerg, disp - Roslev IK, disp 3 - 2
Onsdag 12-08-20 19:00 Skive Seminarium Boldklub - Højslev K IF, disp 0 - 1
Onsdag 12-08-20 19:00 Spøttrup Motion & Sport Lem, disp - Oddense Otting UGF, disp 1 - 1
Onsdag 12-08-20 19:00 Spøttrup Motion & Sport Balling - B-83 - Minihal 2 - 0
Onsdag 12-08-20 19:00 Sundsøre FK, Breum, disp - Røde Stjerne FC Skive 3 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
Tirsdag 18-08-20 19:00 B-83 - Sundsøre FK, Jebjerg, disp 3 - 0
Onsdag 19-08-20 19:00 Røde Stjerne FC Skive - Skive Seminarium Boldklub 3 - 1
Onsdag 19-08-20 19:00 Sallingsund FC Durup - Spøttrup Motion & Sport Lem, disp 4 - 1
Onsdag 19-08-20 19:00 Roslev IK, disp - Spøttrup Motion & Sport Balling 4 - 1
Onsdag 19-08-20 19:00 Højslev K IF, disp - Sundsøre FK, Breum, disp 5 - 3
Onsdag 26-08-20 19:00 Sundsøre FK, Jebjerg, disp - Skive Seminarium Boldklub 2 - 1
Onsdag 26-08-20 19:00 Roslev IK, disp - Spøttrup Motion & Sport Lem, disp 3 - 6
Onsdag 26-08-20 19:00 Højslev K IF, disp - Oddense Otting UGF, disp 3 - 3
Onsdag 26-08-20 19:00 Spøttrup Motion & Sport Balling - Sundsøre FK, Breum, disp - Minihal 1 - 3
Onsdag 26-08-20 19:00 Røde Stjerne FC Skive - Sallingsund FC Durup 4 - 0
Onsdag 02-09-20 18:45 Sundsøre FK, Breum, disp - Sundsøre FK, Jebjerg, disp 7 - 2
Onsdag 02-09-20 18:45 Sallingsund FC Durup - Højslev K IF, disp 1 - 2
Onsdag 02-09-20 18:45 Skive Seminarium Boldklub - Spøttrup Motion & Sport Balling 1 - 0
Onsdag 02-09-20 18:45 Spøttrup Motion & Sport Lem, disp - B-83 2 - 0
Onsdag 02-09-20 18:45 Oddense Otting UGF, disp - Røde Stjerne FC Skive 3 - 2
Onsdag 09-09-20 18:30 Roslev IK, disp - Højslev K IF, disp 5 - 3
Onsdag 09-09-20 18:30 Skive Seminarium Boldklub - Oddense Otting UGF, disp 1 - 1
Onsdag 09-09-20 18:30 B-83 - Røde Stjerne FC Skive 1 - 2
Onsdag 09-09-20 18:30 Sundsøre FK, Breum, disp - Sallingsund FC Durup 3 - 1
Onsdag 09-09-20 19:00 Sundsøre FK, Jebjerg, disp - Spøttrup Motion & Sport Lem, disp 2 - 3
Onsdag 16-09-20 18:15 Røde Stjerne FC Skive - Roslev IK, disp 3 - 0
Onsdag 16-09-20 18:15 Sallingsund FC Durup - Skive Seminarium Boldklub 1 - 2
Onsdag 16-09-20 18:15 Spøttrup Motion & Sport Lem, disp - Spøttrup Motion & Sport Balling 2 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Onsdag 16-09-20 18:15 Højslev K IF, disp - B-83 3 - 0
Onsdag 16-09-20 18:15 Oddense Otting UGF, disp - Sundsøre FK, Breum, disp 3 - 3
Tirsdag 22-09-20 18:00 B-83 - Sallingsund FC Durup 3 - 5
Onsdag 23-09-20 18:00 Roslev IK, disp - Oddense Otting UGF, disp 2 - 3
Onsdag 23-09-20 18:00 Skive Seminarium Boldklub - Spøttrup Motion & Sport Lem, disp 2 - 2
Onsdag 23-09-20 18:00 Spøttrup Motion & Sport Balling - Røde Stjerne FC Skive - Minihal 3 - 3
NB!
Hjemmehold taberdømt
Manglende spillere
Onsdag 23-09-20 19:00 Sundsøre FK, Jebjerg, disp - Højslev K IF, disp 0 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
Onsdag 30-09-20 17:45 Sallingsund FC Durup - Roslev IK, disp 3 - 0
Onsdag 30-09-20 17:45 Højslev K IF, disp - Spøttrup Motion & Sport Balling 3 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
Onsdag 30-09-20 17:45 Oddense Otting UGF, disp - B-83 3 - 0
Onsdag 30-09-20 18:15 Spøttrup Motion & Sport Lem, disp - Sundsøre FK, Breum, disp 2 - 1
Onsdag 24-03-21 18:45 Røde Stjerne FC Skive - Sundsøre FK, Jebjerg, disp
Onsdag 31-03-21 19:00 Sundsøre FK, Jebjerg, disp - Oddense Otting UGF, disp
Onsdag 31-03-21 19:00 Roslev IK, disp - Skive Seminarium Boldklub
Onsdag 31-03-21 19:00 Højslev K IF, disp - Spøttrup Motion & Sport Lem, disp
Onsdag 31-03-21 19:00 Spøttrup Motion & Sport Balling - Sallingsund FC Durup - Minihal
Onsdag 31-03-21 19:00 B-83 - Sundsøre FK, Breum, disp
Onsdag 07-04-21 19:00 Sallingsund FC Durup - Sundsøre FK, Jebjerg, disp
Onsdag 07-04-21 19:00 Sundsøre FK, Breum, disp - Roslev IK, disp
Onsdag 07-04-21 19:00 Oddense Otting UGF, disp - Spøttrup Motion & Sport Balling
Onsdag 07-04-21 19:00 Skive Seminarium Boldklub - B-83
Onsdag 07-04-21 19:00 Spøttrup Motion & Sport Lem, disp - Røde Stjerne FC Skive
Onsdag 14-04-21 19:00 Sundsøre FK, Jebjerg, disp - Spøttrup Motion & Sport Balling
Onsdag 14-04-21 19:00 Skive Seminarium Boldklub - Sundsøre FK, Breum, disp
Onsdag 14-04-21 19:00 Roslev IK, disp - B-83
Onsdag 14-04-21 19:00 Højslev K IF, disp - Røde Stjerne FC Skive
Onsdag 14-04-21 19:00 Oddense Otting UGF, disp - Sallingsund FC Durup

Til toppen